reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

O Islandczykach pytań kilka
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Kultura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 10 Wrz 2005, 3:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie mam najnowszej komĂłrki, ale auto ze spoilerami /dawali w cenie/ lol
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alexcure
Gość
PostWysłany: 12 Wrz 2005, 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już pare miesięcy temu zakupiłam w Warszawie książeczkę z cyklu Poradnik ksenofoba. ISLANDCZYCY, autorstwa Richarda Sale, pozycja, pewnie już tutaj wspomniana, wybaczcie, jesli się powtarzam, nie mniej jednak polecam....
Powrót do góry
N3O
Gość
PostWysłany: 28 Sty 2006, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aborcja to chyba nic dziwnego na Islandii nie?? Neutral
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 28 Sty 2006, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Aborcja to chyba nic dziwnego na Islandii nie??


Wbiłeś mi klina. Nigdy na ten temat nie rozmawiałem z Islandczykami.
Wsumie to teĹź nie moja sprawa, ale nawet nie wiem czy aborcja jest legalna czy nie.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 28 Sty 2006, 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest legalna ,nazywa sie fostureyding,niestety korzytaja z niej dosc duze grupy mlodych dziewczat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 28 Sty 2006, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
niestety korzytaja z niej dosc duze grupy mlodych dziewczat.


A dlaczego niestety?
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
music80s
Gość
PostWysłany: 28 Sty 2006, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 1 Lut 2006, 22:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 28 Sty 2006, 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Music80s powiedz mi gdzie ja napisałem że jestem zwolennikiem aborcji.
Chciałem z karutą podjąć dyskusje gdyż jest kobietą i chciałem poznać jej zdanie. Ale ty musiałeś się dorzucić swoje trzy grosze.
Człowieku odpuść bo ci optymizmu zabraknie jak przyjedziesz na Islandie.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 28 Sty 2006, 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę nie rozmywać tematów. Jeżeli rozmowa miałaby dotyczyć sprawy aborcji (ogólnie a nie na Islandii) to proszę rozmawiać w OFF TOPIC.
Music - znowu tematy dominowane są rozmowami na temat Twojego rzekomego optymizmu i znowu wszędzie wypisujesz to samo. Założyłeś kiedyś nawet temat o samym sobie, więc może tam toczyłyby się rzomwy na Twój temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 28 Sty 2006, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisał:
[A dlaczego niestety?

A dlatego ze przy takiej dostepnosci srodkow zabobiegajacych i tak liberalnej oswiacie ,wciaz te aborcje...szkoda.Szczegolnie ze w tym samym czasie tyle kobiet stoi doslownie w kolejce do odzdzialu szpitala ,gdzie pomaga sie im "sztucznie" zajsc w ciaze.Jak sobie przypomne z polski jakie to bylo tabu,,,a jednak nie bylo tylu ciaz .Podsumowujac -za wczesnie mlodziez zaczyna .Ot moja opinia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 28 Sty 2006, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musze zgodzic sie z Karuta, ja tez uwazam tutejsze bardzo wczesne zwiazki seksulne mlodzierzy nie sa dobre.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Arysta

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 80
PostWysłany: 19 Lis 2007, 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzis spotkało mnie coś jak dla mnie niezwykłego Otóż wsiadam do autobusu miejskiego daję 1000 koron kierowca mówi nie mam wydać ale zamyka drzwi i jedziemy dalej wiec podchodze do dziewczyny czy ma rozmienić a ta wyjmuje jakies 40 koron i mówi żebym wzieła ja nieco oszołomiona mówię że nie dziękuje. Podchodze do jakiejs starszej pani a ona to samo że nie ma i wysypuje mi na rrekę wszystkie drobne które ma nagle poprzednia dziewczyna dodaje swoje 40 koron zatkało mnie i mówi żebym poszła dokierowcy moze weźmie co jest ide do kierowcy i mówię mamy tylko tyle (z garścią drobnych) on mówi ok Jestem w szoku nigdy mi się cos takiego nie przytrafiło. A ostanio walczę ze złą opinia o islandczykach i cóż życie samo dało odpowiedź Cięzko było mi przyjąć te drobne ale dlaczego skoro ktoś mi daje coś z dobrej woli Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
evcia

Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 56
Skąd: Szczecin/KĂłpavogur
PostWysłany: 20 Lis 2007, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten kierowca to nie byl Polak?Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Arysta

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 80
PostWysłany: 20 Lis 2007, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raczej nie ale moje współpasażerki były 100% Islandkami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skąd: pUstka
PostWysłany: 20 Lis 2007, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arysta napisał:
dzis spotkało mnie coś jak dla mnie niezwykłego ...


Witaj. Kiedyś w Moskwie w trolejbusie pelnym ludzi byłem na samym koncu - dalem jakiejś osobie pieniądze na 10 biletow, po okolo 2 przystanach bilety wrocily do mnie Shocked z reszta kasy... to byl dopiero szok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 21 Lis 2007, 1:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te przypadki potwierdzają moją tezę (z którą mozna się zapoznać na tym Forum), że większość (zdecydowana większość) ludzi jest dobra.
Dzieląc ludzi na 4 grupy w zalezności od tego, czy są dobrzy czy źli lub też mądrzy i głupi, wygląda na to, że najwięcej ludzi jest dobrych choć niekoniecznie mądrych (że tak to ujmę). Jak jest z pozostałymi 3 grupami: trudno dokonywać podziałów, bo te grupy są trudniejsze do namierzenia.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
little_fluffy
Alpha Team
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 46
PostWysłany: 21 Lis 2007, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z autobusem miałam podobny przypadek Smile tylko, że kierowca nie był Islandczykiem, mówił z jakiego był kraju ale już nie pamiętam. Mówił coś, że dobrze sobie sobie pomagać i dał mi jakis dodatkowy bilet gdybym nie zdążyła załatwić sprawy w ciągu godziny. A mocno sie spieszyłam do oddziału Glitnir w Kringlanie bo był najdłużej otwarty. Więc też miła rzecz Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lolo209

Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 69
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 26 Kwi 2009, 1:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak czytam ten temat i zgadzam się z większościom ludzi.

Islandczycy to bardzo otwarty kraj i bardzo liberalny, z początku jak każdy są zamknięci ale po jakimś czasie się otwierają. Tak samo jak my.

Tylko nie potrafię zrozumieć, np Islandczyk za granicą jak spotka swojego to mogą rozmawiać godzinami, a my jak jeden drugiego spotka w bonusie to nawet się nie odezwie. Myślę że my jesteśmy bardzo zamknięci w sobie, ale nie o tym jest w temacie.

Przybliżę teraz sytuacje które przydarzyła się mojemu znajomemu Islandczykowi.

Chłopak poszedł na balety, oczywiście sie upił to nic nowego, zapoznał dziewczynę i ta go zaprosiła do domu, wiec wszystko jest ok, ale po wejsciu do domu one muwi mu że ma chłopaka i on właśnie śpi na góże i jak on chce się z nią przespać to musi iść na góre i zapytać sie chłopaka o zgode. Więc poszedł, no ale oczywiście wiemy co się stało, chłopak dziewczyny oszołomiony zrywa się i zaczyna gonić za nim, dobrze że w pobliży był cmentaż więc miał gdzie się ukryc.

Więc jaki morał możemy wyciągnąc t tego zdażenia, sam nie wiem i ciągle się zastanawiam jakim głupkiem musisz być żeby coś takiego zrobić???

A tak po za tym to Islandczycy to świetni ludzie jestem tu już ponad 3 lata i cały czas z nimi pracuje i jakoś idzie nigdy nie nażekają, są wyluzowani nie idzie tego spotkać tak bardzo w innych krajach.
_________________
Dniem żyje nocą umieram
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DarkAngelKate

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 186
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 26 Kwi 2009, 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lolo209 napisał:

Tylko nie potrafię zrozumieć, np Islandczyk za granicą jak spotka swojego to mogą rozmawiać godzinami, a my jak jeden drugiego spotka w bonusie to nawet się nie odezwie. Myślę że my jesteśmy bardzo zamknięci w sobie, ale nie o tym jest w temacie.


Zgadzam sie z tym, ale dla mnie akurat to nie jest takie niezrozumiale. Jeszcze pare pare lat temu kiedy szlam ulica i uslyszalam jak ktos mowi po polsku to przezywalam to caly dzien, jak sie gdzies spotkalo polaka, w autobusie, na przystanku to sie zaraz zaczynala rozmowa. a skad jestes, a ile tu jestes, z kim... itd. sama zapoznalam w ten sposob mnustwo ludzi. przylecielismy do obcego kraju, nie znalismy jezyka ani nikogo wiec chcielismy poznac kogos z kim mozna porozmawiac w naszym ojczystym jezyku. teraz nas tu jest tylu, ze praktycznie kazdy zna kazdego i nie ma nawet czasami czasu na nowe znajomosci. oczywiscie nie wszyscy zeby nie bylo Wink tak wiec islandczyk jak pozna islandczyka za granica zachowuje sie tak jak my pare lat temu Wink
_________________
Nie bierz zycia na serio.
I tak nie wyjdziesz z niego zywy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DarkAngelKate

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 186
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 26 Kwi 2009, 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisał:
viking napisał:
[A dlaczego niestety?

A dlatego ze przy takiej dostepnosci srodkow zabobiegajacych i tak liberalnej oswiacie ,wciaz te aborcje...szkoda.Szczegolnie ze w tym samym czasie tyle kobiet stoi doslownie w kolejce do odzdzialu szpitala ,gdzie pomaga sie im "sztucznie" zajsc w ciaze.Jak sobie przypomne z polski jakie to bylo tabu,,,a jednak nie bylo tylu ciaz .Podsumowujac -za wczesnie mlodziez zaczyna .Ot moja opinia.


Kiedys moja kolezanka poszla pierwszy raz do ginekologa prywatnie po zrobieniu testu w ktorym sie okazalo ze zaszla w ciaze, Pierwsze pytanie lekarza bylo czy chce urodzic czy usunac. Kosztuje to chyba 100tys i 3 dni w szpitalu sie jest. oczywiscie nie usunela.
Sama mam dzidziusia, kocham go nad zycie i wrecz pogardzam osobami ktore usowaja ciaze, zabijaja mala sliczna i kochana istote... ale...
nie jestem az taka anty, moze sie ze mna nie zgodzicie. kiedy kobieta zostala zgwalcona... o tu wlasnie jestem w stanie zaakceptowac aborcje, wiem ze moze urodzic, dziecko do adopcji... kiedys bedzie mialo swoje zycie. ale jesli kobieta ma urodzic a potem zostawic je w smietniku, albo wlozyc do piekarnika, lub pobic na smierc bo tylko plakalo (te przypadki sa prawdziwe) to jestem za aborcja.
_________________
Nie bierz zycia na serio.
I tak nie wyjdziesz z niego zywy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Kultura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron