reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 17 Pa 2008, 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magda 77 ja osobi艣cie spraw臋 z tym nazwiskiem w akcie urodzenia za艂atwialam trzy razy. W pierwszym akcie c贸rcia dosta艂a moje panie艅skie nazwisko, wi臋c chcia艂am je zmieni膰 na tera藕niejsze bo zaraz w Polsce by robili problemy dlaczego dziecko ma takie nazwisko skoro jestem m臋偶atk膮. Poprosi艂am o zmian臋 i mieli przys艂ac nowy akt do domu. Przys艂ali znowu to samo wiec trzeci raz pojecha艂am i dziewczyna dosta艂a ochrzan ode mnie i powiedziala 偶e za jej b艂臋dy nie mam zamiaru p艂aci膰 3 razy. Nowy akt dosta艂am po 3 minutach Smile Czasami op艂aca si臋 troszke unie艣膰 g艂os
Jesli jeste艣 m臋偶atk膮 lepiej wybierz nazwisko ojca bo przecie偶 i tak ten akt musisz wys艂a膰 do polski zeby wyrobili ten polski akt. Ja juz dosta艂am go nareszcie prawie po miesi膮cu oczekiwania. Teraz tylko zdj臋cie i paszport dla niuni b臋dzie gotowy od r臋ki Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
radesz

Do潮czy: 21 Pa 2007
Posty: 6
PostWys砤ny: 17 Pa 2008, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny - co do antykoncepcji i jej skutecznoci wystarczy zajrzec tutaj:http://pl.wikipedia.org/wiki/Wska%C5%BAnik_Pearla
Ostatnio z racji wykonywanego zawodu przyszla do mnie pacjentka Wink po zastrzyku hormonalnym ( w Polsce nezywa sie Depo-Provera) ok 2 miesiecy po wstrzyknieciu i mowi ze ma objawy ciazowe... Ja jej na to ze najpierw trzeba zrobic test ciazowy bo na USG moze byc za wczesnie... a ona mi na to ze robila 2 razy i byl pozytywny... poprosilem wiec Ja na USG a tam "fasolek" jak sie partzy - widac bijace serduszko... wiec mowie rzeczywiscie jest pani w ciazy... czekam na reakcje... na co Ona mowi: wie pan wcale sie nie dziwie... (zastanawiam sie czemu)... na co ona mowi poprzednio zaszlam w ciaze jak mielam zalozona spirale...
Same wiec widzicie ze skutecznosc 100% daje tylko BRAK WPOLZYCIA (wyjatkowo zadko - ale jednak - mimo podwiazania jajowodow dochodzi do ciazy)
Oki to tyle w temacie - pozdrawiam
Radesz
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Magda77

Do潮czy: 10 Lip 2008
Posty: 67
PostWys砤ny: 17 Pa 2008, 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zuzula i Yasminum - mi chodzi o Wasze (nasze)nazwisko czyli mamy- podobno w polskim akcie urodzenia podaje si臋 panie艅skie nazwisko matki, dziecko oczywi艣cie nosi nazwisko ojca, czyli i moje obecne Smile
Moja siostrzyczka pracuje w bud偶et贸wce i m贸wi, 偶e kiedy艣 mo偶emy mie膰 problemy, je艣li w Polsce podaje si臋 nazwisko panie艅skie matki a tu poda艂am nazwisko po m臋偶u to mo偶e si臋 okaza膰, 偶e uznaj膮 akt za b艂臋dny. Nie wiem jak to ugry藕膰, czy zmieni膮 wog贸le taki akt je艣li podam inne nazwiko moje a inne Ma艂ego???
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
yasminum
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWys砤ny: 17 Pa 2008, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aaaa. No to nie wiem.
Moj Skarbek urodzil sie 31 sierpnia, ale ze wzgledu na skomplikowana sytuacje prawna do tej pory nie mam aktu urodzenia.
Nawet islandskiego.
_________________
W ma艂ych r膮czkach mie艣ci si臋 ca艂a mi艂o艣膰
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 17 Pa 2008, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magda skoro bra艂a艣 艣lub to twoje dane b臋d膮 w twoim urz臋dzie stanu cywilnego wi臋c b臋d膮 wiedzieli jakie by艂o twoje poprzednie nazwisko. Najwy偶ej mo偶e wyj艣膰 tak 偶e z aktu mo偶e wynika膰 偶e jeste艣 pann膮 z dzieckiem. Z mojego islandzkiego aktu tak wynika艂o, ale zmieni艂am go.
A jesli chodzi o to ca艂e za艂atwianie tego polskiego aktu urodzenia to moim zdaniem szczyt durnoty. Nie do艣膰 偶e musisz lata膰 po t艂umaczach to jeszcze czekasz na glupi papier miesi膮c czasu(przynajmniej u mnie w miescie tak by艂o). A i dodam 偶e trzeba wraz z aktem islandzkim napisa膰 oswiadczenie 偶e kto艣 z rodziny moze to za艂atwi膰 bo bez tego ani rusz.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 17 Pa 2008, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapomnia艂am doda膰 偶e o艣waidczenia musz膮 z艂o偶y膰 oboje rodzic贸w. Je艣li kto艣 si臋 wybiera z dzidziusiem w podr贸偶 zagraniczn膮 to du偶o wcze艣niej trzeba pomy艣le膰 o zalatwieniu paszportu bo podr贸偶 mo偶e si臋 nie uda膰, czego nikomu nie 偶ycz臋 Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 17 Pa 2008, 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja akt urodzenia po islandzku i angielsku odebra艂am w szpitalu. I teraz nie bardzo wime co dalej z ty robi膰. Wiem 偶e musz臋 akt w j臋zyku angielskim wys艂a膰 do Polski, tam trzeba go prze艂o偶y膰 na polski , o偶aden problem te偶. Ale je艣li nie mam nikogo z rodziny , kto by zani贸s艂 go do urz臋du .To co mam robi膰? Mam kole偶ank臋 , kt贸ra wszystkie moje sprawy za艂atwia w Polsce. Niestety nie ma ona pe艂nomocnictwa notarialnego do tego typy spraw.
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Arina

Do潮czy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 17 Pa 2008, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazynko W szpitalu? To teraz daja w szpitalu? Ja jedyne co dostalam to tylko potwierdzenie na papierze ze urodzilam zywe i zdrowe dziecko , ale to bylo 2 lata temu wiec chyba sie zmienilo .
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 17 Pa 2008, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gra偶ynko po prostu napisz o艣wiadczenie 偶e upowa偶niasz t膮 i t膮 osob臋, jej nr duwodu osobistego i mysl臋 偶e nie b臋dzie wi臋kszego problemu.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 17 Pa 2008, 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przynajmniej spr贸buj臋 tak zrobi膰. Co do aktu urodzenia, to ja rodzi艂am w Akranesie, troch臋 zaprzyja偶ni艂am si臋 ze swoj膮 po艂o偶n膮 i m贸wi艂am jej,o tym 偶e zamiast do domu musz臋 jeszcze w Reykjaviku sprawy poza艂atwia膰. Ona na to 偶ebym si臋 nie martwi艂a i ona wszystko sama mi za艂atwi艂a, tak偶e jak wychodzi艂am ze szpitala mia艂am ju偶 wszystko gotowe. Mo偶e to tylko w Akranesie takie rzeczy s膮 mo偶liwe, nie wiem? A wog贸le w Akranesie jest bardzo "domowo " . A moja po艂o偶na Anna to naprawd臋 jest fachowiec w tym co robi i serdeczny cz艂owiek. 呕ycz臋 wszytkim takich Ann przy porodzie.
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Lipaza666

Do潮czy: 30 Lip 2007
Posty: 44
Sk眃: Eskifjordur Islandia
PostWys砤ny: 18 Pa 2008, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze艣膰 dziewczyny! Very Happy Mam do sprzedanie 艂adny fotelik samochodowy w ciemnym kolorze firmy R脫MER KING TS plus (9-18) kg. fotelik jest praktycznie nowy moja c贸reczka u偶ytkowala go nieca艂e 3 miesi膮ce!!!fotelik ten ma funkcje rozk艂adania do spania jest naprawd臋 fajny!!wracam do kraju i nie mam jak go zabra膰 bo koszta wysy艂ki s膮 tak du偶e, 偶e si臋 nie op艂aca koszt fotelika to 17000ty艣.koron. Je偶eli kto艣 by艂by zainteresowany zapraszam na priva. Cena do negocjacji!!pozdrawiam Smile
_________________
Przyja藕艅 to dwie dusze w jednym ciele. Mi艂o艣膰 to jedna dusza w dw贸ch cia艂ach.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG WP Kontakt
megi19855

Do潮czy: 19 Cze 2008
Posty: 31
Sk眃: borlakshofn
PostWys砤ny: 20 Pa 2008, 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej dziewczyny mam pytanko czy po urodzeniu dziecka trzeba wyslac jakis papier akt urodzenia czy cos innego zeby 1 dostac macierzynski prosze o odpowiedz i dziekuje bardzo Very Happy Very Happy Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 20 Pa 2008, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Megi wszystkie papiery zwi膮zane z macie偶y艅skim sk艂adasz na 8 lub 6 tygodni przed urodzeniem dziecka. Oni przez ten czas wyliczaj膮 ile ci sie nale偶y itp. Musisz zanie艣膰 za艣wiadczenie od po艂o偶nej o terminie porodu i 3 ostatnie odcinki wyp艂aty, oczywi艣cie jesli m膮偶 te偶 chce mie膰 macie偶y艅skie on te偶 sklada 3 ostatnie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 20 Pa 2008, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcialabym jeszcze raz wr贸ci膰 do tematu pobierania becikowego w Polsce. Nie wiem dok艂adnie jakie musz膮 by膰 kryteria spe艂nione. Musz臋 by膰 zameldowana w PL i przedstawi膰 polski akt urodzenia dziecka?? Jesli kt贸ra艣 z was wie co艣 wiecej prosz臋 o pomoc.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
megi19855

Do潮czy: 19 Cze 2008
Posty: 31
Sk眃: borlakshofn
PostWys砤ny: 20 Pa 2008, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje zuzola666 wszystkie papiery mam zlozone papier od poloznej szkod kort lojny dostalam odpowiedz to wiem dziekuje. Very Happy chodzi mi o to czy oni i wyplacaja macierzynski na podstawie tego papieru od poloznej z data terminu porodu czy trzeba doslac jaki papier po urodzeniu dziecka np. akt urodzenia
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
megi19855

Do潮czy: 19 Cze 2008
Posty: 31
Sk眃: borlakshofn
PostWys砤ny: 20 Pa 2008, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje bardzo za odpowiedz Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 20 Pa 2008, 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie musisz wysy艂a膰, skoro wszystko z dokumentami jest ok. Szpital powiadamia Vinnumalastofun. Macierzy艅skie jest wyp艂acane 1 ka偶dego miesi膮ca Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
LUCYNA86
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 15 Wrz 2008
Posty: 104
Sk眃: Hafnariorður
PostWys砤ny: 20 Pa 2008, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej dziewczyny mam pytanie mam termin na 19 listopada i moze ktos wie jak to jest z zalatwianiem tych papierow? chodzi o to ze ojcem dziecka jest moj chlopak islandczyk i chcem zeby dziecko mnialo nazwisko jego czy musze skladac tez o wize dla dziecka bo ja mam wazna do 2012roku,pytalam w ahus i tam ten polak mi powiedzial ze teraz wystarczy rejestracja w pjodskra ale nie wiem czy teraz czy po urodzenieu???? Smile ?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
basia376

Do潮czy: 02 Lut 2008
Posty: 17
PostWys砤ny: 20 Pa 2008, 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to juz sie zalatwia po urodzeniu Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email WP Kontakt
kata

Do潮czy: 16 Lis 2007
Posty: 14
Sk眃: reykjavik
PostWys砤ny: 20 Pa 2008, 17:15    Temat postu: zapytanie o becikowe Odpowiedz z cytatem

Chcialam spytac czy ktoras z Was odebrala becikowe za pomoca pelnomoctnictwa od konsula?Slyszalam o czyms takim, ze dajac pelnomocnictwo np. dziadkom w Polsce mozna dostac becikowe.Prosze o info.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG WP Kontakt
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 81 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron