reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 82, 83, 84 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Paula

Do潮czy: 28 Mar 2008
Posty: 82
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 22 Pa 2008, 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na szcz臋艣cie Smile a poleci艂aby艣 jaka艣? g艂贸wnie chodzi o "normaln膮" po艂o偶n膮! Ratunku! Wink
_________________
Even the stars look brighter tonight
Nothing's impossible
I still believe in love at first sight
Nothing's impossible (DM)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 22 Pa 2008, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paula je艣li chcesz sko偶ysta膰 z mojej przychodni jest ona blisko Skeifan, nazywa sie Gisaebae ul Alfheimum 74 Reykjavik 104. Mo偶e kojazysz sklep dla dzieciaczk贸w Olivia og Oliver jest to wla艣nie w tym budynku na 3 pietrze. Moja po艂o偶na nazywa si臋 Helga, ale tak偶e znam bardzo mi艂膮: Jonina. S膮 bardzo mi艂e i wida膰 偶e si臋 znaj膮.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Paula

Do潮czy: 28 Mar 2008
Posty: 82
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 22 Pa 2008, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja chyba spr贸buj臋! bo ta moja jest straszna.. a jak ma mi do dziecka po porodzie przychodzi膰 to oszaleje. Smile dzi臋ki wielkie Zuzulka!!
_________________
Even the stars look brighter tonight
Nothing's impossible
I still believe in love at first sight
Nothing's impossible (DM)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 22 Pa 2008, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez zmienia艂am przychodni臋, ale ze wzgl臋du na lekarza. Straszna baba by艂a, zero wsp贸艂czucia dla ci臋偶arnej kobiety. Z tej przychodni obecnej jestem bardzo zadowolona. Ale Paula przecie偶 po艂ozna z twojej przychodni wcale nie musi cie odwiedza膰 po porodzie tylko moze inna. Mnie np odwiedza艂a Patrycja-polska po艂o偶na Very Happy heh trafi艂o mi si臋 Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Paula

Do潮czy: 28 Mar 2008
Posty: 82
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 22 Pa 2008, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajnie by by艂o, gdyby Patrycja do nas przychodzi艂a Smile a mo偶na si臋 z ni膮 jako艣 chocia偶 na sam por贸d um贸wi膰? bo w Polsce mo偶na si臋 dogada膰 z po艂o偶n膮, jest pod tel i b臋dzie przy porodzie.. chyba za du偶o oczekuj臋 Wink hehe spr贸buj臋 w przychodni, kt贸r膮 mi polecasz. Dzi臋ki Smile
_________________
Even the stars look brighter tonight
Nothing's impossible
I still believe in love at first sight
Nothing's impossible (DM)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 22 Pa 2008, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paula wiem 偶e w listopadzie jest organizowany kurs dla rodzicow przez Patrycj臋. Ja z m臋偶em bylismy na takim kursie w lutym i powiem 偶e du偶o mi to da艂o, bo do porodu by艂am lepiej przygotowana. Podaje numer do Patrycji 847 92 73. Zadzwo艅 i zapytaj si臋 o szczeg贸艂y Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
megi19855

Do潮czy: 19 Cze 2008
Posty: 31
Sk眃: borlakshofn
PostWys砤ny: 22 Pa 2008, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nie urodzilam na usg w 20tyg wyszlo mi ze bedzie dziewczynka ale kazdy mi mowi zebym przygotowala sie iz bedzie chlopiec bo nie wygladam na dziewczynke a ja wszystko mam rozowe wozek lozeczko i ubranka nawet wanienka dla dziecka jest rozowa. Najwazniejsze jest zeby dziecko bylo zdrowe ale jak czlowiek nastawi sie ze bedzie tak to potem rozczarowania sa nie mile.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
LUCYNA86
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 15 Wrz 2008
Posty: 104
Sk眃: Hafnariorður
PostWys砤ny: 22 Pa 2008, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem w 36 tyg ciazy teraz i jak bylam w polsce na urlopie to poszlam na usg jak bylam 19 tyg ciazy i powiedzial mi lekarz z e mam na 90% dziewczyne ,jak przylecialam do islandi to poszlam na usg te 20 tyg i powiedzieli mi ze nawet na 200% mam dziewczyne ja mysle ze jezeli chodzi o sprzety to tutaj maja lepsze,widzila ze to dziewczynka i w normalnej pozycji bylo dziecko,a to ze nie wygladasz na dziewczyne to nie sluchal innych kazda kobieta przechodzi inaczej ciaze ja jak narazie przytylam tylko 6 kg i wszystkie badania mnialam robione czy jest wszytsko ok i jest Smile a brzuch mam taki jak na chlopaka jak to sie mowi a oczekuje dziewczynke 19 listopada
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
Paula

Do潮czy: 28 Mar 2008
Posty: 82
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 23 Pa 2008, 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie po艂o偶na te偶 zapisa艂a na ten kurs. Z ch臋ci膮 p贸jd臋, bo to pierwsza Dzidzia i jestem zielona. sama te偶 si臋 ju偶 przygotowuj臋,zapisa艂am si臋 nawet na joge- fajna sprawa, ale b臋d臋 musia艂a zrezygnowa膰 ze wzgl臋du na te skurcze wrrr. Zuzula wielkie dzi臋ki za pomoc i za numer, jutro do niej zadzwoni臋 Smile
_________________
Even the stars look brighter tonight
Nothing's impossible
I still believe in love at first sight
Nothing's impossible (DM)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kathyn

Do潮czy: 06 Mar 2006
Posty: 44
Sk眃: Mosfellsbaer
PostWys砤ny: 23 Pa 2008, 8:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam ponownie..dawno tu nie zagladalam, moja malutka jutro konczy miesiac ten czas tak szybko leci Smile mam do sprzedania przewijak z materacykiem nakladany na 艂贸zeczko (babySam)zakupione miesiac temu wiec stan idealny..cena 7.000 jesli kt贸ras z was by艂aby zainteresowana dajcie znac na priv
pozdrawiam goraco i zycze powodzenia mamusie Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 23 Pa 2008, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zuzula666 napisa:
Chcialabym jeszcze raz wr贸ci膰 do tematu pobierania becikowego w Polsce. Nie wiem dok艂adnie jakie musz膮 by膰 kryteria spe艂nione. Musz臋 by膰 zameldowana w PL i przedstawi膰 polski akt urodzenia dziecka?? Jesli kt贸ra艣 z was wie co艣 wiecej prosz臋 o pomoc.

Chcia艂abym sie dowiedzie膰 czego艣 wi臋cej na ten temat Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
KuBuS

Do潮czy: 15 Sie 2008
Posty: 40
PostWys砤ny: 23 Pa 2008, 14:41    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

hej dziewczyny wiem ze to nie miejsce na takie pytania ale wiem ze w艂asnie w tym temacie mi najszybciej odpiszecie Smile powiedzcie mi gdzie w Reyjkaviku w sklepie mozna kupic herbatke taka granulowana do picia jak sa w Polsce?
pozdrawiam Magda:)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
LUCYNA86
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 15 Wrz 2008
Posty: 104
Sk眃: Hafnariorður
PostWys砤ny: 23 Pa 2008, 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja kupuje zawsze w bonusie cytrynowa takie jak w polsce albo tez sa w kronan w dziale kawa
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
Paula

Do潮czy: 28 Mar 2008
Posty: 82
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 23 Pa 2008, 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zuzula, z tego co pami臋tam to trzeba by膰 zameldowanym w Polsce. Upowa偶nia sie kogo艣 z rodziny pisemnie, ta osoba z polskim aktem urodzenia udaje si臋 do biura meldunkowego. Ma si臋 na to, chyba, rok od urodzenia dziecka. Mo偶e kto艣 wie co艣 wiec臋j. Ja pami臋tam tyle..
_________________
Even the stars look brighter tonight
Nothing's impossible
I still believe in love at first sight
Nothing's impossible (DM)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Paula

Do潮czy: 28 Mar 2008
Posty: 82
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 23 Pa 2008, 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zuzula, tu co艣 znalaz艂am strona http://matir.ovh.org/becikowe/index.php?becikowe=wniosek : Ad 2. Jednorazowa zapomoga z tytu艂u urodzenia si臋 dziecka.

Z tytu艂u urodzenia si臋 dziecka przys艂uguje, niezale偶nie od uprawnie艅 do dodatku z tytu艂u urodzenia dziecka oraz od dochodu rodziny, jednorazowa zapomoga z tytu艂u urodzenia si臋 dziecka w wysoko艣ci 1000 z艂 na dziecko wprowadzona ustaw膮 z dnia 29 grudnia 2005 r. o zmianie ustawy o 艣wiadczeniach rodzinnych (Dz. U. Nr 12, poz. 67).

Jednorazowa zapomoga z tytu艂u urodzenia si臋 dziecka zgodnie z art. 2 pkt 4 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o 艣wiadczeniach rodzinnych (Dz. U. Nr 228, poz. 2255, z p贸藕n. zm.) jest 艣wiadczeniem rodzinnym.

Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od os贸b fizycznych (Dz. U. Nr 14, poz. 176, z p贸藕n. zm.) w art. 21 ust. 1 pkt 8 stanowi, i偶 艣wiadczenia rodzinne s膮 wolne od podatku dochodowego.

Zapomoga przys艂uguje:

1. matce,

2. ojcu lub

3. opiekunowi prawnemu dziecka.

Pisemny wniosek o jednorazow膮 zapomog臋 mo偶na z艂o偶y膰 w urz臋dzie gminy lub w o艣rodku pomocy spo艂ecznej (w miejscu, gdzie wyp艂acane s膮 艣wiadczenia rodzinne) w terminie trzech miesi臋cy od dnia narodzin dziecka. Wniosek z艂o偶ony po terminie b臋dzie pozostawiony bez rozpoznania.

Do pisemnego wniosku o zapomog臋 powinny by膰 do艂膮czone nast臋puj膮ce dokumenty:

1. dokument stwierdzaj膮cy to偶samo艣膰 osoby ubiegaj膮cej si臋 o przyznanie jednorazowej zapomogi z tytu艂u urodzenia dziecka;

2. skr贸cony odpis aktu urodzenia dziecka lub inny dokument urz臋dowy potwierdzaj膮cy dat臋 urodzenia dziecka;

3. pisemne o艣wiadczenie, 偶e na dziecko nie zosta艂a ju偶 pobrana jednorazowa zapomoga z tytu艂u urodzenia si臋 dziecka (np. przez drugiego z rodzic贸w).
_________________
Even the stars look brighter tonight
Nothing's impossible
I still believe in love at first sight
Nothing's impossible (DM)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
LUCYNA86
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 15 Wrz 2008
Posty: 104
Sk眃: Hafnariorður
PostWys砤ny: 23 Pa 2008, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mam pytanie czy moze ktos wie czy jak rodze tutaj na islandi i dziecko bedzie miec nazwisko od ojca i obywatelstwo polsko islandzkie,i jak ja nie korzystam z zadnych swiadczen w polsce to czy mi sie nalezy becikowe z polski??????????
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
Paula

Do潮czy: 28 Mar 2008
Posty: 82
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 23 Pa 2008, 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nic na te temat nie wiem. ale mo偶e co艣 na tej stronie b臋d膮 pisa膰 http://matir.ovh.org/becikowe/index.php?becikowe=coto
_________________
Even the stars look brighter tonight
Nothing's impossible
I still believe in love at first sight
Nothing's impossible (DM)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
KuBuS

Do潮czy: 15 Sie 2008
Posty: 40
PostWys砤ny: 23 Pa 2008, 15:38    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

tak tak lucynka takie to wiem ze sa ale chodzi mi takie dla dziecki jak np koperkowa rumiankowa itp ? z hipo itp
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 23 Pa 2008, 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisemny wniosek o jednorazow膮 zapomog臋 mo偶na z艂o偶y膰 w urz臋dzie gminy lub w o艣rodku pomocy spo艂ecznej (w miejscu, gdzie wyp艂acane s膮 艣wiadczenia rodzinne) w terminie trzech miesi臋cy od dnia narodzin dziecka. Wniosek z艂o偶ony po terminie b臋dzie pozostawiony bez rozpoznania.




Moja niunia dzi艣 sko艅czy艂a 3 miesi膮ce, czyli ju偶 nie mam prawa stara膰 si臋 o to becikowe??Ju偶 sama si臋 pogubi艂am. Sk艂ada艂a kt贸ra艣 z was wniosek po ukonczeniu przez dziecko 3 miesi臋cy??
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 23 Pa 2008, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kubu艣 herbatk臋 Hipp mozesz kupic w polskim sklepie. Ja kupi艂am tam tak膮 herbatk臋 i szczerze to tylko kase straci艂am bo niunia za nic tego nie chce pic Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 82, 83, 84 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 83 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron