reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Kino
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Kultura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 12 Sie 2004, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kath.. myslalem, ze masz je online i jest to jedynie kwestia ctrl+c. A tak to nie bede Cie fatygowal. Bede jednak wdzieczny, gdy strescisz fabule;)

NĂłi AlbinĂłi poruszyl mnie jak rzadko ktory film na festiwalu, wkrotce napisze wiecej.
A kto nie widzial to film jesienia pojawi sie w polskich kinach.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 14 Sie 2004, 18:46    Temat postu: Albinoi Odpowiedz z cytatem

Obszerny artykuł o Noi Albinoi jest na ICELAND.PL - zapraszam Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 15 Sie 2004, 19:09    Temat postu: Re: Albinoi Odpowiedz z cytatem

Adeviq napisał:
Obszerny artykuł o Noi Albinoi jest na ICELAND.PL - zapraszam :)

Wkrotce napisze cos od siebie, wszak (pomijajac dystrybutorow) widzialem ten film jako pierwszy w Polsce a to zobowiazuje;)
pozdr!:)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Alicja
Gość
PostWysłany: 23 Sie 2004, 17:31    Temat postu: .cieszyn festival. Odpowiedz z cytatem

witaj:)
no.. niestety byłam tylko hm..5 pierwszych dni[jak zawsze, jest to bowiem mój trzeci festival Gutka-pierwszy w Sanoku, potem Cieszyn...w tamtym roku niestety nie udało mi się pojechać..no i ten rok:)
były oczywiście te lepsze filmy i te gorsze:) do naprawdę dooobrych [na których udało mi sie byc] zaliczam oczywiscie "Złe wychowanie" Pedro Almodovara [bardzo cenię sobie tego reżysera]; "Exils" [oczyszczający] ; "Noi Albinoi" ; "The five obstructions" [w koprodukcji Larsa von Triera]
do tych słabych "L'esquive" i niestety "Cremastera" [choc muszę przyznać, ze muzyka, kostiumy, czy zdjecia ciekawe-to jednak moja pupa bardzo nie mogła wysiedziec na siedzeniu] nudno.
Bardzo lubie ten festival a on wdziecznie rozwija się z roku na rok[organizacyjnie]. w następnym roku planuje juz kupic karnet, bo jest wiele udogodnien dla karnetowiczów, zniżek itepe itede:)
a Ty masz zamiar odwiedzic Cieszyn w 2005 roku?Smile
pozdrawiam ciepłoSmile
Powrót do góry
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 23 Sie 2004, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc
Ja bylem drugi raz. Zaopatrzylem sie w karnet, bo mimo iz rowniez nie bylem do konca, to okazalo sie to finansowo oplacalne.
Widzialem kolejno:
22: Zle wychowanie
23: Exils, The Isle, Nobody Knows, Ojciec i Syn
24: Wilbur chce sie zabic, Sympathy for Mr Vengeance, Warszawa, Krakowski F. Filmowy, Save the Green Planet
25: NĂłi AlbinĂłi, Dotknij mnie, Krakowski F. Filmowy II, Meet the Feebles
26: The time we killed, Przygoda, Tape, Twentynine Palms, Sometimes happy sometimes sad
27: Asshak Tales from Sahara, Zacmienie, Czerwona Pustynia, Buongiorno notte, Braindead
28: The saddest music in the world

Almodovar.. czuc reke mistrza, ale Pedro zaczyna chyba krecic zbyt osobiste filmy. Tematyka nie dla mnie. Zreszta wogole tegoroczne NH przesycone byly wulgarnoscia. Wszystko ok, no ale ile mozna ogladac filmow o gejach. Lubie magie kina, a w nowym dziele Almodovara piekna nie czuc. Troche sie zawiodlem, choc z pewnoscia warto zobaczyc. Co mistrz to mistrz. http://qortes.imejl.pl/images/cieszyn-sm/4.jpg (Gutek na otwarciu)
Exils - dokladnie jak piszesz, oczyszczajace, swieze, kapitalnie zagrane, pelne werwy i entuzjazmu. Na pewno jeden z jasniejszych punktow w moim terminarzu.
The Isle - do konca pozostalo synonimem wszystkiego co najgorsze. Choc o nudzie mowy byc nie moglo.
NĂłi - sliczny. Pierwszy naprawde dobry film tego festiwalu. Film, ktory przezylem, ktory mna wstrzasnal, wkrecil mi sie do glowy i dlugo wyjsc nie chcial. Az mi serducho stanelo na koncu. Klimat, muzyka, zdjecia..Scena jak NĂłi strzela na tle zamarznietego wodospadu redakcja iceland.pl bylaby zachwycona :) Tak jak i ja.
The time we killed - to byl moj zdecydowanie najlepszy dzien na festiwalu. Najpierw konkurs. Pierwszy to film, ktoremu dalem maksa w historii mojego Cieszyna. Wyslalem nawet opinie, za ktora zgarnalem dwie koszulki;) Jeszcze teraz jak sobie pomysle to mnie dreszcze przechodza:)
Przygoda - moj ukochany film Antonioniego z doskonala rola Monici Vitti.
Tape - caly film to jeden pokoj i troje aktorow. To wystarczylo, by przykuc uwage i wciagnac. Bezbledna Uma Thurman. Najlepszy film jaki zobaczylem w Cieszynie w tym roku.
Sometimes happy, sometimes sad - piekne ukoronowanie udanego w zdecydowanej wiekszosci dnia:)) Hinduski musical.. Kulalem sie doslownie po ziemi ze smiechu, dlugo by opowiadac:)

To tyle po krotce. Ja mam jedynie porownanie do zeszlego roku. W tym bylo bardziej nierowno. Niesamowite gnioty przeplataly sie z rzeczami wrecz wybitnymi. Ze skrajnosci w skrajnosc.
No i tlumy znow sie wzmogly, jakby troche to miejsce zaczyna zatracac swoj klimat. Zreszta, co ja moge o tym wiedziec skoro pamietasz jeszcze czasy Sanoka.
Jak znajde wolne chociaz pare dni to za rok z pewnoscia znow do Cieszyna zawitam.
Pozdr.:)

-------------
wiecej o filmach, ktore widzialem w tym roku na NH: http://qortes.imejl.pl/cieszyn04.html
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Sick4Toys

Dołączył: 09 Kwi 2004
Posty: 65
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 20 Wrz 2004, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ponoć niedługo będzie można obejrzeć w Gdańsku min islandzkie krótkie formy na Festiwalu Wideoklipów Krajów Skandynawskich i Nadbałtyckich, czyli obok Yach Film Festiwalu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 20 Wrz 2004, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daj znac jak bedziesz wiedzial cos wiecej, tj terminy i ceny. Dzieki.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Sick4Toys

Dołączył: 09 Kwi 2004
Posty: 65
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 21 Wrz 2004, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poszperałam troszkę dokładniej Very Happy

Arrow http://www.polferries.pl/pl/center_main.php?lang=pl&left=about&main=3about_yach#menu
Arrow http://www.bursztynoweoko.com.pl/all_yach.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lood
Gość
PostWysłany: 22 Wrz 2004, 11:59    Temat postu: KaldaljĂłs (20 WFF) Odpowiedz z cytatem

Witam,
w ramach cyklu Odkrycia na 20 Warszawskim Festiwalu Filmowym wyświetlony zostanie film islandzki pt. "Kaldaljós" (reż. Hilmar Oddsson).
Pozdrawiam,
Ludomir
Powrót do góry
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 10 Paź 2004, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warszawiacy- pytanie do Was. Jak wyglada sprawa kupna biletow na Festiwal? Zostaly jeszcze jakies?
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 11 Paź 2004, 19:16    Temat postu: bilety Odpowiedz z cytatem

Mnie się udało dzisiaj... Mam!!!
Mam bilety na Niceland i Zimne światło. Idę w środę na 16:00 do Silver Screen na "Niceland" a w czwartek na 11:00 do Luny na "Zimne światło". Jeśli ktoś z Was idzie to niech da znać - razem łatwiej "wywalczyć" lepsze miejsca:)
8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johanna

Dołączył: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skąd: Kielce
PostWysłany: 11 Paź 2004, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój tata dziś próbował załatwić dla mnie bilety. Nie udało mu się kupić na Zimne Światło na środę, ale o czwartek się nie pytał. Sprobuje jeszcze jutro. Na Niceland bilety mam, więc pewnie przyjadę.
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 12 Paź 2004, 7:17    Temat postu: bilety Odpowiedz z cytatem

Wczoraj można było spokojnie kupić bilety na Kaldaljós. Choć tam wszystko zmienia się w ciągu chwili. Widziałem ludzi, którzy jak zobaczyli, że kupuję bilety na dwa islandzkie filmy, ustawili się za mną i też kupili, choć wcześniej rozmawiali, że nie chcą na nie iśćSmile
8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lood
Gość
PostWysłany: 13 Paź 2004, 12:54    Temat postu: Re: KaldaljĂłs (20 WFF) - projekcja z udziałem gościa Odpowiedz z cytatem

Specjalnym gościem biorącym udzial w projekcji filmu "Kaldaljós" 13 października (LUNA B 18:30) będzie jego reżyser Hilmar Oddson.
Pozdrawiam, Ludomir
Powrót do góry
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 13 Paź 2004, 13:34    Temat postu: Himlar Oddson Odpowiedz z cytatem

Oprócz tego reżyser Kaldaljós będzie gościem na konferencji prasowej, która odbedzie się w czwartek, 14 października w Centrum Festiwalowym w Traffic Club o godzinie 11:20.
Pozdrawiam.
8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 13 Paź 2004, 18:08    Temat postu: Niceland Odpowiedz z cytatem

Dopiero co wrociłem z kina. Strasznie mnie ciekawi co inni sądzą o "Niceland"... Być może wystawię się na ciężki ostrzał ale mnie ten film na kolana nie rzucił. Oczywiście - był to dobry film, pokazujący inne spojrzenie na kinomatografię - skandynawskie spojrzenie. A to jest już zupełnie inny punkt widzenia. Ale pytania w stylu "Jaki jest sens życia, jaki jest sens w życiu" to pytania tak zasadnicze, że trzeba mieć dużo pewności siebie, żeby kręcić o tym film. Oczywiście - na całe szczęście dla ludzkości - w filmie nie pada odpowiedź, choć ostatni monolog głównego bohatera niebezpiecznie ociera się o sugerowanie czym ów sens jest.
Nie będzie to zbytnio patriotyczne, bo jako miłosnicy Islandii powinniśmy być może wspierać wszystko co się tam urodziło, ale od "Niceland" znacznie bardziej mi się podobał fiński "Mies vailla menneisyyttä" (Mówiąc po ludzku - "Człowiek bez przeszłości"). Film też traktujący o sensie życia, o jego poszukiwaniach, ale opowiedziany w dużo bardziej finezyjny i ciekawy sposób.
A co Wy sądzicie o "Niceland"?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 14 Paź 2004, 12:17    Temat postu: KaldaljĂłs Odpowiedz z cytatem

Po skończonym seansie "Kaldaljós" publiczność zaczęła bić brawo... Czy zdarza się to często w kinie? Nie... Ale ja klaskałem razem ze wszystkimi. Film naprawdę świetny. Brak mi słów, więc na tym zakończę. Kto nie widział - niech żałuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johanna

Dołączył: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skąd: Kielce
PostWysłany: 15 Paź 2004, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niceland nie zawiódł moich oczekiwań. Bardzo dopracowany, świetne dramatyczne sceny i równie dobre te zabawne. Najbardziej podobał mi się moment, gdy tata Jeda wyszedł na spacer lol
A czy przypadkiem nie było takiego mitu greckiego o Chloe? Muszę sprawdzic, bo cos mi się o uszy obiło Smile
Dobranoc, o Kaldaljos napisze jutro
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 15 Paź 2004, 22:29    Temat postu: kino Odpowiedz z cytatem

No scena w piekarni faktycznie jest za każde pieniądze Smile Ale mi Niceland aż tak bardzo się nie podobał. Jak dla mnie był "przekombinowany". Za to Kaldaljós - rewelacja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johanna

Dołączył: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skąd: Kielce
PostWysłany: 17 Paź 2004, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wspomniałam jeszcze o rewelacyjnej muzyce w Niceland, którą skomponował Mugison 8) 8) Przypomniało mi się o płycie "Lonely Mountain" i teraz właśnie gości w odtwarzaczu Smile

A Kaldaljos - o wiele bardziej islandzki od Niceland, ale... jednak wolę Niceland.
Bo nie podobał mi się koniec "Zimnego Światła", tak jakby nie było zakończenia, miałam wrażenie, że obraz nie wyświetla się, gdyż zepsuł się rzutnik.. ale pojawiły się napisy Sad Pozostał mi jakiś niedosyt...
Jeszcze pokazywane w filmie wspomnienia bohatera nie miały wielkiego związku z jego teraźniejszością... przynajmniej ja go nie zauważyłam Confused Chociaż te sceny były piękne i pokazywały nieco przyrody 8) Może więc taki był ich sens.

Tylko ja i einar byliśmy na festiwalu? Ktoś się jeszcze wypowie? Smile
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Kultura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron