reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Dziwne zachowanie polak贸w!!!
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
music80s
Go舵
PostWys砤ny: 10 Wrz 2005, 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 19:11, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
Justyna

Do潮czy: 03 Wrz 2005
Posty: 73
PostWys砤ny: 11 Wrz 2005, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

g艂aszcze
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
music80s
Go舵
PostWys砤ny: 12 Wrz 2005, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 19:10, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 18 Wrz 2005, 1:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Viking, spytam: Co偶 takiego ja ci zrobi艂em, 偶e postanowi艂e艣 tak mnie obsmarowa膰 na publicznym forum ukrywaj膮c si臋 pod swoim nickiem? Bo twoje posty a偶 ciekn膮 nienawi艣ci膮. Co do telefon贸w GSM to je艣li mnie tak dobrze znasz i obserwujesz, ostatni telefon kupi艂em ponad rok temu a wcze艣niejszy posiada艂em przez prawie 3 lata. Poza tym moje wydatki nie powinny ci臋 interesowa膰. A jak denerwuj膮 ci臋 zachowania polak贸w to si臋 z nimi nie kontaktuj i oszcz臋dzisz wiele nerw贸w.
Forum zosta艂o za艂o偶one przez mi艂o艣nik贸w Islandii i chwa艂a im za to. Mnie nie uda艂o si臋 jeszcze nikogo do niej zniech臋ci膰 i nie mam takiego zamiaru. Nie atakuje te偶 nikogo w taki spos贸b jak ty mnie.
Powr髏 do g髍y
Snipper

Do潮czy: 11 Sty 2006
Posty: 61
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 16 Sty 2006, 2:31    Temat postu: czy jescie ktos tu zachodzi Odpowiedz z cytatem

hmmmmmmmm
jak widac temat umarl smiercia naturalna a szkoda. bo tu mozna bylo zobaczyc tak naprawde jak ludzie sa cyniczni i wyrachowani.szkoda dawalo mi tu wiele informacji o ludziach Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 16 Sty 2006, 2:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Snipper jest tylko jeden ma艂y problem.
Ludzie strasznie boj膮 sie prawdy. Przyk艂adem mo偶e by膰 Sebastian. Powiedzia艂em g艂osno o jego zachowaniu i ch艂opa wcie艂o na 5 miesi臋cy.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
music80s
Go舵
PostWys砤ny: 16 Sty 2006, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 1 Lut 2006, 22:12, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 16 Sty 2006, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie ma sensu sobie dokucza膰


Widzisz w tym problem 偶e ja nikomu nie dokuczam.
Stwierdzam tylko fakty. Nikogo przy tym nie obra偶am. A zda偶a艂o si臋 偶e obra偶ano mnie. Zauwa偶y艂em 偶e wiekszo艣ci na tym forum /zazwyczaj nowi u偶ytkownicy/ jak brakuje im argument贸w to zaczynaj膮 rzuca膰 mi臋sem. I wtedy wychodzi ich prawdziwa natura.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Snipper

Do潮czy: 11 Sty 2006
Posty: 61
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 17 Sty 2006, 6:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy w dokuczaniu sobie jest co艣 fascynuj膮cego

dziwne.nie odebralem tego zeby ktos komus dokuczal.raczej podobala mi sie wymiana zdan miedzi ludzmi. a to jak kazdy to odbiera to juz jego sprawa
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
music80s
Go舵
PostWys砤ny: 17 Sty 2006, 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 1 Lut 2006, 22:11, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 17 Sty 2006, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat nie b臋dzie zamkni臋ty, bo dziwne zachowania Polak贸w na Islandii r贸wnie偶 dotycz膮 Islandii. Natomiast prosz臋 o pisanie na temat.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 19 Sty 2006, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je艣li chodzi o dziwne zachowanie polak贸w to autor tego tematu powinien w pierwszej kolejno艣ci popatrze膰 na siebie.

Cytat:
Widzisz w tym problem 偶e ja nikomu nie dokuczam.
Stwierdzam tylko fakty. Nikogo przy tym nie obra偶am. A zda偶a艂o si臋 偶e obra偶ano mnie. Zauwa偶y艂em 偶e wiekszo艣ci na tym forum /zazwyczaj nowi u偶ytkownicy/ jak brakuje im argument贸w to zaczynaj膮 rzuca膰 mi臋sem. I wtedy wychodzi ich prawdziwa natura.


A to znalaz艂em na innym forum ca艂kowicie niedotycz膮cym Islandii.

Cytat:
Witam wszystkich serdecznie.
Mieszkam w kraju odkrytym przez Viking贸w z Norwegii czyli Islandia.
Mieszkam juz tutaj od paru lat i nie zamieni艂 bym tego kraju na 偶aden inny.

Na to forum trafi艂em przez jednego u偶ytkownika, kt贸ry mieszka艂 wcze艣niej na Islandii a od jakiego艣 czasu mieszka w Norwegii. Zastanawiam si臋 czy 偶ycie dla niego w Norwegi jest te偶 tak bolesne jak by艂o na Islandii. Cz艂owiek ten m臋czy艂 sie 7 lat tylko poto 偶eby dosta膰 islandzkie obywatelstwo. Po przyjezdzie do Norwegii nie pracowa艂 i jako obywatel Islandzki dostawa艂 pieni膮dze od pa艅stwa /przynajmniej tak wszystkim na Islandii opowiada艂- nie znam Norweskiego systemu/
Zabawne w tym jest to, 偶e jak mieszka艂 na Islandii to m贸wi艂 jaki to Norwegia wspania艂y kraj, m膮dra polityka etc. A po przyjezdzie do Norwegii jak pieni膮偶ki zacze艂y sp艂ywa膰 od pa艅stwa to stwierdzi艂 jacy to Norwedzy durny nar贸d. P艂ac膮 mu za siedzenie w domu.

Ale nie b臋de was zanudza艂. Poczytam sobie pare post贸w tego pana.

W艂a艣nie widz臋, 偶e nikomu nie dokuczasz i nikogo przy tym nie obra偶asz. Poprostu piszesz, a do tego zmy艣lasz, szkoda s艂贸w. Ty chyba jeste艣 chory cz艂owieku. Widz臋, 偶e zaszkodzi艂 ci niedostatek 艣wiat艂a w Islandii bo ju偶 nie wiesz gdzie i co masz pisa膰. Na forum iceland.pl i nie tylko rozgrywasz swoje prywatne wojny przytykaj膮c si臋 ka偶dego kto nie ma zdania takiego jak ty.

Zn贸w z innego forum
Cytat:
Dcr ty nie powiniene艣 nikomu m贸wi膰 偶e jeste艣 z Islandii. Mieszka艂e艣 w tym kraju tylko po to aby otrzyma膰 obywatelstwo. Narzeka艂e艣 na Islandie, na Islandczyk贸w i na wszystko co Islandzkie.

No i co, jeste艣 usatysfakcjonowany??? Tu wychodzi ca艂a prawda o tobie. Piszesz o innych, najpierw popatrz na siebie. Co innych, obcych ludzi obchodzi, kto z kim 艣pi, gdzie i po co mieszka. To prywatna sprawa ka偶dego z nas. A tobie nic do tego co DCR robi艂 w Islandii przez tyle lat. Nadgorliwy jeste艣, niesamowicie.

Cytat:
Ludzie strasznie boj膮 sie prawdy. Przyk艂adem mo偶e by膰 Sebastian. Powiedzia艂em g艂osno o jego zachowaniu i ch艂opa wcie艂o na 5 miesi臋cy.

Nie wci臋艂o tylko nie ma ochoty na s艂owne przepychanki z tob膮. Ty zabierasz tu g艂os na ka偶dy temat a ja nie mam ochoty czyta膰 twojej tw贸rczo艣ci poza tym mam ciekawsze zaj臋cia. Poza tym jak膮 prawd臋 ty mi powiedzia艂e艣??? Lubisz chyba mowy pod publik臋.

Cytat:
Sebastian tu si臋 z tob膮 nie zgodze. Zreszt膮 nie pierwszy raz. Ja si臋 na Islandii nie nudze /podobno nudz膮 si臋 tylko ma艂o inteligentni/ Mo偶e nudzisz si臋 tylko dlatego 偶e jeste艣 mono tematyczny. Telefony, telefony i jeszcze raz telefony. A jak nie rozmawiasz o telefonach to o TV SAT.


Zgadza膰 si臋 nie musisz. Nie zmuszam ci臋 do tego. Taki jest 艣wiat; ilu ludzi tyle charakter贸w i opinii. Nie wiem tylko jakiego ty Sebastiana wci膮偶 widujesz, bo to raczej nie mnie. Co艣 zn贸w s艂ysza艂e艣 ale zn贸w poprzekr臋ca艂e艣. Stwierdzenie o inteligencji te偶 by艂o na poziomie osoby wysoce inteligentnej. M贸wisz na tym forum, 偶e ludzie boj膮 si臋 prawdy a ty kryjesz si臋 za nic nie znacz膮c膮 ksywk膮 boj膮c si臋 ujawni膰 na ulicy. C贸偶 wi臋cej mog臋 napisa膰. Szkoda energii na pisanie, admini i tak pewnie wywal膮 ten post cho膰 moim zdaniem jest bardzo na temat. Dzi臋kuj臋 wszystkim za dyskusj臋 i na tym poprzestan臋.
Powr髏 do g髍y
Snipper

Do潮czy: 11 Sty 2006
Posty: 61
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 20 Sty 2006, 7:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no viking
ale ci seba dokopal:). teraz maszt na co zasluzyles
Embarassed
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 20 Sty 2006, 8:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebek ale dlaczego tylko zacytowa艂e艣 moje wypowiedzi z innego forum?
Napisa艂e艣 偶e na Islandii jest nudno. Ja ci odpisa艂em to co zacytowa艂e艣. Moim zdaniem nudzi膰 si臋 mo偶e pies /wtedy li偶e sobie pewn膮 cz臋艣膰 cia艂a/ Cz艂owiek zawsze sobie znajdzie jakie艣 zaj臋cie. Tobie jest widocznie ci臋偶ko co艣 sobie znale偶膰 bo si臋 nudzisz.

Post kt贸ry cytujesz z innego forum napisa艂em na forum po艣wi臋conym Norwegii. Chyba Dcr poczu艂 si臋 do winy bo odpisa艂 /ude偶 w st贸艂 a no偶yce si臋 odezw膮/ Widzisz te偶 nie zacytowa艂e艣 jego r贸偶nych wypowiedzi typu:
Ja nie potrzebowa艂em pozwolenia na prace bo jestem z Islandii,
Jak szuka艂em mieszkania do wynaj臋cia i Norweg si臋 dowiedzia艂 偶e jestem z Islandii to obiezdzi艂 ze mn膮 ca艂e miasto... I wiele innych tego typu 偶e jest z Islandii.
Z jakiej Islandii? Siedzia艂 w tym kraju tak jak ty bo mia艂 w tym interes. Nie lubi艂 tego kraju tak jak ty. Wporz膮dku wasza sprawa. Tylko dlaczego teraz mieszkaj膮c w swoim ukochanym kraju m贸wi 偶e jest z Islandii. Czy偶by t臋skni艂?

Nie wypowiadam si臋 na ka偶dy temat jak twierdzisz. Wypowiadam si臋 tylko w tematach o kt贸rych co艣 wiem. To nie moja wina 偶e znasz si臋 tylko na komunikacji w Reykjaviku i TV SAT.

Zepsu艂em wam ch艂opaki opinie na innym forum? Jako艣 si臋 tym nie martwie. Ciekawe jest to 偶e po mojej wypowiedzi na tamtym forum, pare os贸b wys艂a艂o mi prywatne wiadomo艣ci popierajace to co napisa艂em o Dcr.

Sebek dla twojej wiadomo艣ci i nie tylko. Moje imie to Mariusz.
Pozwolisz 偶e nazwiska i adresu na forum nie podam.
O tym 偶e Dcr po wyjezdzie do Norwegii siedzia艂 w domu i dostawa艂 pieni膮dze od pa艅stwa nic nie robi膮c tylko dlatego 偶e jest obywatelem Islandii m贸wi艂e艣 mi ty osobi艣cie.
Mo偶e faktycznie czasami jestem za szczery Wink
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 20 Sty 2006, 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W艂a艣nie widz臋, 偶e nikomu nie dokuczasz i nikogo przy tym nie obra偶asz.


Sebek ja nikogo nie obra偶am. Je偶eli pisze o kim艣 i jego zachowaniu nie wyzywam go. Oto twoja wypowiedz z innego forum:

Cytat:
Viking.
Po pierwsze jeste艣 chamem pisz膮c publicznie takie rzeczy o kim艣 kto nic z艂ego ci nie zrobi艂.


Nie przypominam sobie zebym cie wyzwal w jaki kolwiek spos贸b. Poprostu opisalem twoje i Dcr zachowanie.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Dcr

Do潮czy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWys砤ny: 20 Sty 2006, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze chcialbym si臋 przywita膰 po d艂u偶szej nieobecno艣ci co nie oznacza ,偶e nie czytuj臋 Wasze forum.
Niestety zrobi艂o mi si臋 przykro ,偶e zaczyna wam brakowa膰 temat贸w na temat Islandii (no mo偶e nie wszystkim) i zajeli艣cie si臋 moj膮 skromn膮 osob膮.
Do Mariusza (nie przypominam sobie osoby o takim imieniu)
Mam pro艣b臋 przesta艅 wypisywa膰 nie sprawdzone wiadomo艣ci na m贸j temat z trzeciej r臋ki. Na pewno nie znasz mnie osobi艣cie ,mo偶e mnie gdzie艣 widzia艂e艣 par臋 razy i to wszystko. Wiem ,偶e s膮 na Islandii (i nie tylko) "rodacy" bezinteresownie szkaluj膮cy innych Polak贸w w艂膮cznie z donosami na policj臋 listami do bank贸w itp. Ty widocznie do nich nale偶ysz.
Co do mojej osoby to wyjecha艂em w dwa lata po otrzymaniu obywatelstwa nie jak piszesz od razu.
Prawd膮 jest ,偶e nie czu艂em si臋 tam dobrze pomimo ,偶e mialem wielu przyjaci贸艂 i dobr膮 prac臋. Ale to ju偶 moja osobista sprawa.
Prawd膮 te偶 jest ,偶e wiele razu staralem si臋 pokaza膰 inn膮 stron膮 Islandii aby jej obraz by艂 pe艂en.
Pisalem te偶 wiele razy na tym forum o urokch wyspy (poczytaj uwa偶nie moje posty)
Co do Sebastiana c贸偶 z艂ego ,偶e kto艣 ma rozleg艂e zainteresowania w dziedzinach technicznych (nie pisa艂e艣 ,偶e jest fanatykiem komputer贸w).
T widocznie nienawidzisz wszelkie nowo艣ci techniczna a telefon ciebie przera偶a no c贸偶 i tacy s膮 na tym 艣wiecie.
Jedynym Jego b艂臋dem jest to ,偶e nie udaje Islandiofila tak jak ty. Tak ty tyko udajesz bo forum o Islandii sta艂o si臋 dla ciebie miejscem gdzie mo偶esz uzewn臋trznia膰 swoje urojenia i zawi艣ci. Chyba jeste艣 samotny i nieszcz臋艣liwy skoro zam臋czasz ludzi zainteresowanych Islandi膮 swoimi problemami.
Wiem ,偶e boli ciebie ,偶e otrzyma艂em obywatelstwo tego kraju a ty musisz si臋 jeszcze "m臋czy膰" ( Tak na marginesie otrzymanie obywatelstwa i wyrobienie paszportu to dwie ro偶ne sprawy chocia偶 ze sob膮 powi膮zane )
Na koniec chcialbym przeprosi膰 czytelnik贸w nie zainteresowanych moj膮 osob膮 za ten przyd艂ugi post i 偶yczy膰 wszystkim sp贸藕nionego SZcz臋艣liwego Nowego roku.
Pozdrowienia dla redakcji Iceland.pl a szczeg贸lnie dla Einara i Karuty
p.s. zgodnie ze zwyczajem nie interesuje mnie dalsza dyskusja w tym temacie. DCR
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 21 Sty 2006, 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne wojna w Wietnamie te偶 by艂a z mojej winy.

Dcr na innym forum zamiesci艂em taki tekst
Cytat:
Witam wszystkich serdecznie.
Mieszkam w kraju odkrytym przez Viking贸w z Norwegii czyli Islandia.
Mieszkam juz tutaj od paru lat i nie zamieni艂 bym tego kraju na 偶aden inny.

Na to forum trafi艂em przez jednego u偶ytkownika, kt贸ry mieszka艂 wcze艣niej na Islandii a od jakiego艣 czasu mieszka w Norwegii. Zastanawiam si臋 czy 偶ycie dla niego w Norwegi jest te偶 tak bolesne jak by艂o na Islandii. Cz艂owiek ten m臋czy艂 sie 7 lat tylko poto 偶eby dosta膰 islandzkie obywatelstwo. Po przyjezdzie do Norwegii nie pracowa艂 i jako obywatel Islandzki dostawa艂 pieni膮dze od pa艅stwa /przynajmniej tak wszystkim na Islandii opowiada艂- nie znam Norweskiego systemu/
Zabawne w tym jest to, 偶e jak mieszka艂 na Islandii to m贸wi艂 jaki to Norwegia wspania艂y kraj, m膮dra polityka etc. A po przyjezdzie do Norwegii jak pieni膮偶ki zacze艂y sp艂ywa膰 od pa艅stwa to stwierdzi艂 jacy to Norwedzy durny nar贸d. P艂ac膮 mu za siedzenie w domu.

Ale nie b臋de was zanudza艂. Poczytam sobie pare post贸w tego pana.


Jak sam widzisz w tym tekscie nie ma wzmianki o tobie. Nie ma twojego imienia ani nicka. Jest opisany pewien cz艂owiek.
Niestety nie mog臋 zacytowa膰 twojego postu poniewa偶 zosta艂 usuni臋ty za z艂amanie regulaminu. W usuni臋tym po艣cie obrzucasz mnie b艂otem. Stwierdzasz r贸wnie偶 偶e to twoja sprawa etc etc. Powiedz mi na jakiej podstawie wnioskujesz z mojego postu 偶e mam na my艣li ciebie. Widocznie jest w nim zawarta prawda skoro tak cie zabola艂. Co艣 w tym musi by膰. Jest takie stare Polskie przys艂owie- Uderz w st贸艂 a no偶yce si臋 odezw膮.
Mnie naprawde nie interesuje twoje 偶ycie. Szczerze m贸wi膮c mam to gdzie艣. Problem w tym 偶e jak mieszka艂e艣 na Islandii nie by艂e艣 zadowolony. Sam to stwierdzi艂e艣. To dlaczego teraz opowiadasz 偶e jeste艣 z Islandii?

Cytat:
Jedynym Jego b艂臋dem jest to ,偶e nie udaje Islandiofila tak jak ty. Tak ty tyko udajesz bo forum o Islandii sta艂o si臋 dla ciebie miejscem gdzie mo偶esz uzewn臋trznia膰 swoje urojenia i zawi艣ci. Chyba jeste艣 samotny i nieszcz臋艣liwy skoro zam臋czasz ludzi zainteresowanych Islandi膮 swoimi problemami.


Jako艣 nie zauwa偶y艂em abym na forum pisa艂 o swoich problemach.

Cytat:
Wiem ,偶e boli ciebie ,偶e otrzyma艂em obywatelstwo tego kraju a ty musisz si臋 jeszcze "m臋czy膰" ( Tak na marginesie otrzymanie obywatelstwa i wyrobienie paszportu to dwie ro偶ne sprawy chocia偶 ze sob膮 powi膮zane )


I w tej kwestii te偶 jeste艣 w b艂edzie. Obywatelstwo ju偶 mam i nawet paszport Islandzki. M臋czy膰 si臋 jeszcze musi Sebastian. Ale ju偶 mu nie du偶o tej m臋ki zosta艂o.

R贸wnie偶 ci 偶ycze Szcz臋艣liwego Nowego Roku.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grom
Go舵
PostWys砤ny: 1 Kwi 2006, 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat stary, ale po uwadze i PM od admina postanowi艂em odgrzeba膰.

Mieszka艂em w Islandii w latach 1999 - 2004. Od 2004 mieszkam na sta艂e w Wielkiej Brytanii. Jak to wygl膮da z Polakami ? Rzecz ma si臋 o wiele szerzej bo nie o Islandi臋 tylko chodzi. Ta wyspa jest specyficzna i nie ma co tu ukrywa膰 ja si臋 nie zaaklimatyzowa艂em przez 5 lat. Przez 5 lat czeka艂em na cokolwiek by m贸c si臋 stamt膮d wyprowadzi膰. W ko艅cu Polska przyst膮pi艂a do UE, zamiast narzeka膰 zwyczajnie wsiad艂em w samolot i polecia艂em do Albionu. Jako艣ci 偶ycia por贸wnywa膰 nie ma co. Faktem jest, 偶e to co da艂a mi UK nigdy nie potrafi艂a zapewni膰 Islandia. Przede wszystkim mo偶liwo艣ci rozwoju i kariery. W Islandii by艂em pracownikiem fabryki rybnej, potem budowla艅cem, potem sprz膮taczem autobus贸w (cho膰 mia艂em by膰 kierowc膮, zapomnieli doda膰 o zap艂aceniu bagatelka 160 tys za kurs), listonoszem, na koniec kierowc膮. Dla por贸wnania w Wielkiej Brytanii pracowa艂em miesi膮c w fabryce, potem p贸艂 roku jako kierowca i od kwietnia ubieg艂ego roku pracuj臋 jako inspektor instalacji elektrycznych. Po wyje藕dzie z Islandii nikt nigdy nie potraktowa艂 mnie jako obywatela drugiej kategorii co w Islandii jest na porz膮dku dziennym. Moja osobista rada dla ka偶dego kto 藕le si臋 czuje w Islandii jest jedna.

Pakuj si臋 bracie i jed藕 gdzie indziej.

O Islandczykach mam jak najbardziej z艂e zdanie. Po sukcesie piosenki, w kt贸rej spiewano "fardu heim til dinn", wielokrotnie s艂yszanym "helvitis utlendingur", itd itd itd By艂em chyba jednym z pierwszych, kt贸ry podzi臋kowa艂 za demokracj臋 w Islandii.

Wracaj膮c do Polak贸w.

Istnieje co艣 takiego w naszej mentalno艣ci, 偶e Polacy nie potrafi膮 si臋 cieszy膰 z cudzego szcz臋艣cia. Cudze szcz臋艣cie wywo艂uje zawi艣膰, a pora偶ki rado艣膰. Jest to chyba jedyna nacja, kt贸ra stroni od siebie za granic膮. Swoj膮 drog膮 kiedy widuj臋 nawalon膮 bra膰 na ulicach przepijaj膮c膮 swoje ci臋偶ko zarobione pieni膮dze, a potem narzekaj膮c膮 jak to 藕le bo kasy nie ma. W贸wczas jako艣 tak pukam si臋 w g艂ow臋 i zastanawiam czy to ze mn膮 jest co艣 nie tak ? Bluzgi po polsku na ulicy to codzienno艣膰, zw艂aszcza pi膮tek i sobota wieczorem. Wstyd si臋 przyzna膰, 偶e jeste艣my z tego samego kraju. Ostatnio grupka nad藕ganych kolesi zapyta艂a si臋 mnie:

Do You understand polish ?

Okraszaj膮c zdanie soczyst膮 polszczyzn膮 godn膮 niejednego szewca. Sami sobie wystawiamy 艣wiadectwo.


Ostatnio zmieniony przez Grom dnia 1 Kwi 2006, 18:20, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
Dcr

Do潮czy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWys砤ny: 1 Kwi 2006, 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grom napisa:
Temat stary, ale po uwadze i PM od admina postanowi艂em odgrzeba膰.

Mieszka艂em w Islandii w latach 1999 - 2004. Od 2004 mieszkam na sta艂e w Wielkiej Brytanii. Jak to wygl膮da z Polakami ? Rzecz ma si臋 o wiele szerzej bo nie o Islandi臋 tylko chodzi. Ta wyspa jest specyficzna i nie ma co tu ukrywa膰 ja si臋 nie zaaklimatyzowa艂em przez 5 lat. Przez 5 lat czeka艂em na cokolwiek by m贸c si臋 stamt膮d wyprowadzi膰. W ko艅cu Polska przyst膮pi艂a do UE, zamiast narzeka膰 zwyczajnie wsiad艂em w samolot i polecia艂em do Albionu. Jako艣ci 偶ycia por贸wnywa膰 nie ma co. Faktem jest, 偶e to co da艂a mi UK nigdy nie potrafi艂a zapewni膰 Islandia. Przede wszystkim mo偶liwo艣ci rozwoju i kariery. W Islandii by艂em pracownikiem fabryki rybnej, potem budowla艅cem, potem sprz膮taczem autobus贸w (cho膰 mia艂em by膰 kierowc膮, zapomnieli doda膰 o zap艂aceniu bagatelka 160 tys za kurs), listonoszem, na koniec kierowc膮. Dla por贸wnania w Wielkiej Brytanii pracowa艂em miesi膮c w fabryce, potem p贸艂 roku jako kierowca i od kwietnia ubieg艂ego roku pracuj臋 jako inspektor instalacji elektrycznych. Po wyje藕dzie z Islandii nikt nigdy nie potraktowa艂 mnie jako obywatela drugiej kategorii co w Islandii jest na porz膮dku dziennym. Moja osobista rada dla ka偶dego kto 藕le si臋 czuje w Islandii jest jedna.

Pakuj si臋 bracie i jed藕 gdzie indziej.


I tu sta艂e艣 si臋 wrogiem Vikinga lol lol
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grom
Go舵
PostWys砤ny: 1 Kwi 2006, 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
I tu sta艂e艣 si臋 wrogiem Vikinga

Nie sta艂em si臋 niczyim wrogiem. Viking ma prawo mie膰 swoje zdanie i niekoniecznie musi si臋 ze mn膮 zgadza膰. Ja dokona艂em wyboru i ani jednej sekundy nie 偶a艂owa艂em swojej decyzji wyjazdu z Islandii. Je艣li Vikingowi jest tam dobrze to mnie si臋 pozostaje tylko cieszy膰, 偶e kto艣 ma co lubi.
Powr髏 do g髍y
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast阷ny
Strona 2 z 8

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron