reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Dziwne zachowanie polak贸w!!!
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 1 Kwi 2006, 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I tu sta艂e艣 si臋 wrogiem Vikinga


I tu si臋 mylisz.
Nie wykorzysta艂 tego kraju jak Ty. Nie mieszka teraz w Anglii i nie opowiada 偶e jest z Islandii tak jak to Ty robisz w Norwegii.
Ma to samo zdanie co ja:
JAK SI臉 KOMU艢 NIE PODOBA TO ZMIENIC KLIMAT I KRAJ
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grom
Go舵
PostWys砤ny: 1 Kwi 2006, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zostawmy jazdy personalne Panowie bo chyba nie o obrzucanie si臋 chodzi艂o w temacie.
Powr髏 do g髍y
Dcr

Do潮czy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWys砤ny: 1 Kwi 2006, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:


JAK SI臉 KOMU艢 NIE PODOBA TO ZMIENIC KLIMAT I KRAJ


I tu si臋 z wami zgadzam.

"Nie wykorzysta艂 tego kraju jak Ty"

A nie pomy艣lale艣, 偶e to Islandia nas wykorzysta艂a. P艂acili艣my podatki, wydawali艣my zarobione pieni膮dze w miejscowych sklepach podnosz膮c ich dochody, p艂acili艣my na s艂u偶b臋 zdrowia nie korzystaj膮c z niej za cz臋sto no i zostawili艣my tam "troch臋 potu"
I co wzamian ? Pensyjka aby tylko prze偶y膰 i dom starc贸w z kieszonkowym na papierosy. Zdziwi艂by艣 si臋 ilu tu w Norwegii jest Islandczyk贸w i co opowiadaj膮 o swoim kraju. Dla mnie Islandia byla tylko etapem 偶ycia a nie celem bo zawsze pozostan臋 POLAKIEM . lol lol
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 1 Kwi 2006, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ja m贸g艂bym prosi膰 by zako艅czy膰 ten temat? Nie pojawia si臋 nic nowego, ci膮gle te same 偶ale wzajemne a偶 si臋 s艂abo robi. I cho膰 cisn膮 si臋 jeszcze komentarze, to sobie ju偶 daruj臋 i prosz臋: sko艅czmy z tym tematem.
No ale je偶eli bardzo chcecie ponawrzuca膰 sobie, ponarzeka膰, popsioczy膰, poobrzydza膰 no to mo偶e na Gadu-Gadu, albo gdzie艣 indziej? Na czacie? Powie艣膰 jak膮艣 napiszcie... Cokolwiek... W co drugim po艣cie czytam to samo i ju偶 mi si臋 niedobrze robi.

Temat "Dziwne zachowania Polak贸w" powinien chyba zosta膰 zamkni臋ty, bo z tego co piszecie, to zachowania, o kt贸rych m贸wicie s膮 nagminne, a wi臋c nie s膮 niczym dziwnym. Wynika z tego wszystkiego, 偶e nale偶a艂oby tutaj pisa膰 o Polakach, kt贸rzy:
- czym艣 si臋 interesuj膮
- co艣kolwiek wiedz膮
- nie narzekaj膮 w co drugim s艂owie, bo to drugie to ku...
- nie tratuj膮 kraju, do kt贸rego przyjechali jako dojnej krowy, kt贸r膮 si臋 opluwa i kt贸rej si臋 wyzywa od najgorszych
- pomog膮 czasem innym bez 偶adnych ukrytych podtekst贸w
- zrobi膮 co艣 dla innych
- w og贸le zrobi膮 co艣 dobrego, ciekawego, fajnego
- albo 偶yj膮 sobie swoim zyciem i nie maj膮 pretensji o wszystko
itp.


Ostatnio zmieniony przez einar dnia 1 Kwi 2006, 21:03, w ca硂禼i zmieniany 2 razy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grom
Go舵
PostWys砤ny: 1 Kwi 2006, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha a no to ja przepraszam, 偶e nie wstrzeli艂em si臋 w gust admina. W sumie to nie wiedzia艂em o tym, 偶e na forach pisze si臋 tylko wtedy i tylko to co adminowi odpowiada.

Ostatnio zmieniony przez Grom dnia 1 Kwi 2006, 21:01, w ca硂禼i zmieniany 2 razy
Powr髏 do g髍y
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 1 Kwi 2006, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednemu sie podoba na wyspie innemu nie .Rzecz gustu .Na czesc traktowania zasluzylismy sobie sami -NIESTETY.Zawsze znajda sie negatywnie nastawieni ludzie ,ale jest tez spora grupa islandczykow ,ktorzy walcza o lepsze prawa dla cudzooziemcow ,organizuja kursy ,prowadza badania.Nie wydaje mi sie ze ten kraj jakos odstaje od normy pod wzgledem negatywnosci skierowanej do ..utlendingar.Nie wyobrazam sobie jakby do Polski naplynela w krotkim czasie taka masa obcokrajowcow.Nie dziw sie ze ktos patrzy na ciebie krzywo.To panstwo jest odizolowanya wyspa.Jesli nawet odsetek obcych jest nizszy niz w innych panstwach to np w Szwecji trwalo to 30 lat ..a tu? moze 10.Oczywiscie ze Wielka Brytania ma wicej do zaoferowania -ilu jest tam mieszkancow ?w samym Londynie 10 mln.Wiekszy rynek ,wieksza roznorodnosc pracy .Nie chce mi sie tylko wierzyc ze na swej drodze nie spotkales zadnego milego islandczyka ....I chyba dobra rada dla niezadowolonych by poprostu pojechali szukac szczescie gdzie indziej.Nie da rady ich przekonac ,a swoja postawa moze sami zniechecaja mieszkancow do siebie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 1 Kwi 2006, 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O Maryjo...
Grom nie przekr臋caj moich s艂贸w. Po prostu mam do艣膰 codziennej porcji 偶al贸w, narzeka艅 itp. To jest forum dla mi艂o艣nik贸w Islandii. Dla os贸b, kt贸re uwa偶aj膮 ten kraj za ciekawy i maj膮 co艣 ciekawego do powiedzenia. Zamienia si臋 w forum po艣wi臋cone biednym Polakom, kt贸rych Islandczycy nie karmi膮 i kt贸rzy nie wykorzystali sk艂adek na ubezpieczenie zdrowotne. (og贸lnie to ja bym si臋 cieszy艂, 偶e ich nie musia艂em wykorzysta膰).
Jak bardzo kto艣 czuje potrzeb臋 narzekania ci膮g艂ego - to smia艂o. Czy ja broni臋? Nie zamkn膮艂em tematu, tylko zada艂em pytanie czy ewentualnie istnieje szansa by nie pisa膰 codziennie o tym samym, bo to zwyczajnie nudne. Ju偶 wszyscy wiemy kto kogo tu lubi a kto nie. Wszyscy wiemy, 偶e Islandczycy to banda 艣wi艅, kt贸re zabieraj膮 sk艂adki i p艂ac膮 nie tyle co by艣cie chcieli. Ale!! To nie jest forum o Polakach na Islandii!! To nie jest forum o islandzkim rynku pracy!! Czy to jest trudne? Przecie偶 to o czym jest forum mo偶na przeczyta膰 podczas rejestracji. Po przeczytaniu zasad tam zamieszczonych mo偶na chyba doj艣膰 do wniosku, czy to jest to forum, kt贸rego szuka艂o si臋? Poza tym forum jest dodatkiem do ICELAND.PL - chyba mo偶na zobaczy膰 czy ICELAND.PL jest po艣wi臋cone Polakom na Islandii... Powt贸rz臋... nie jest!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 1 Kwi 2006, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczynamy dyskusje.

Cytat:
A nie pomy艣lale艣, 偶e to Islandia nas wykorzysta艂a


Nie odnosze takiego wrazenia.

Cytat:
P艂acili艣my podatki, wydawali艣my zarobione pieni膮dze w miejscowych sklepach podnosz膮c ich dochody, p艂acili艣my na s艂u偶b臋 zdrowia nie korzystaj膮c z niej za cz臋sto no i zostawili艣my tam "troch臋 potu"


Zupe艂nie tak jak w Polsce. Zarabiam, p艂ace podatki, a potem wydaje te pieniadze. To chyba oczywiste. Tutaj przynajmniej jak id臋 do lekarza to nie powie mi zebym si臋 zg艂osi艂 po nowym roku bo wyczerpali limit na chorobe kt贸r膮 akurat mam.

Cytat:
I co wzamian ? Pensyjka aby tylko prze偶y膰 i dom starc贸w z kieszonkowym na papierosy.


Ja akurat nie narzekam na pensje. Zarabiam tyle 偶e sta膰 mnie na mieszkanie /fakt 偶e 80% to kredyt/, na nowy samoch贸d, wyjazd co roku na wakacje /zwiedzanie 艣wiata/ na hobby /kt贸re przewa偶nie s膮 kosztowne/ i jeszcze co miesi膮c potrafie od艂o偶yc.

Cytat:
Zdziwi艂by艣 si臋 ilu tu w Norwegii jest Islandczyk贸w i co opowiadaj膮 o swoim kraju.


Ja znam norwesk膮 rodzine /mieszka w tym samym bloku co ja/ kt贸ra r贸wnie偶 nie wypowiada si臋 dobrze o swoim ojczystym kraju. Tak by艂o, jest i zawsze bedzie.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grom
Go舵
PostWys砤ny: 1 Kwi 2006, 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Einar napisa:
nie przekr臋caj moich s艂贸w

Wykrzywiasz sens moich wypowiedzi, czy偶 to nie to samo ?
Je艣li mam powiedzie膰 czy podoba mi si臋 Islandia to z ca艂膮 艣wiadomo艣ci膮 odpowiem tak. Jest egzotyczna i urokliwa, przy tym fantastycznie dzika.
Wszystko pozosta艂e to moje do艣wiadczenia z zamiekszuj膮cymi j膮 lud藕mi. Nie narzekam i nie utyskuj臋. Podj膮艂em konkretne kroki by wyjecha膰 i wyjecha艂em. I to tak szybko jak tylko mog艂em.
Einar napisa:
chyba mo偶na zobaczy膰 czy ICELAND.PL jest po艣wi臋cone Polakom na Islandii... Powt贸rz臋... nie jest!

Einar napisa:
Temat nie b臋dzie zamkni臋ty, bo dziwne zachowania Polak贸w na Islandii r贸wnie偶 dotycz膮 Islandii.

Sam mnie skierowa艂e艣 do tego tematu, w kt贸rym toczy si臋 dyskusja o Polakach z Islandii. Prawda ? Skoro wi臋c pozowli艂e艣 jako admin by taki temat istnia艂 nie zarzucaj teraz, 偶e pisz臋 to co czuj臋 i my艣l臋 na temat Islandii jako pa艅stwa oraz Islandczyk贸w jako ludzi.
karuta napisa:
odstaje od normy pod wzgledem negatywnosci skierowanej do ..utlendingar

Odstaje i to bardzo. Tutaj takie zachowania na codzie艅 i wypowiedzi w mediach publicznych dotykaj膮ce wprost obcokrajowc贸w s膮 niedopusczalne.
karuta napisa:
Nie chce mi sie tylko wierzyc ze na swej drodze nie spotkales zadnego milego islandczyka

Spotka艂em.
Mojego chrze艣niaka Ingviego Karla.

Swoj膮 drog膮 mam poczucie swojej europejsko艣ci w stosunku do rasy "wybra艅c贸w", kt贸rzy w Londynie widz膮 jedynie sklepy i najbli偶sze puby.
karuta napisa:
I chyba dobra rada dla niezadowolonych by poprostu pojechali szukac szczescie gdzie indziej

Taka te偶 jest i konkluzja moich wypowiedzi. Ka偶dy kto narzeka i utyskuje nie robi膮c przy tym nic z w艂asnym 偶yciem powinien wzi膮艣膰 za siebie w ko艅cu odpowiedzialno艣膰 i przesta膰 miaucze膰.
Powr髏 do g髍y
LooCKeRWooD

Do潮czy: 21 Mar 2006
Posty: 61
Sk眃: T-ravel
PostWys砤ny: 2 Kwi 2006, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcialbym sie tam znalezc i przekonac jak ta wyspa wyglada naprawde, jacy sa ludzie i cala ta atmosfera. Chce pasc owce wzamian za jedzenie, mieszkanie i drobne kieszonkowe... Kazdy jest na swoj sposob dziwny, ale sie tam znalezc w tym roku... Viking ma racje, po co pisac zle o Islandii , skoro to forum nalezy przede wszystkim do milosnikow tej wyspy. Chce tez miec doglebne zdanie na ten temat. Zgadzam sie z tym ze jesli sie komus Islandia nie podoba to niech stamtad wyjedzie... Mnie nie jest dobrze tu w Polsce. Zostalem sam i jesli tam bede sam to bede chociaz w miejscu o ktorym od lat marzylem [podswiadomie nawet].
_________________
"m膮dro艣膰 jest 偶yciem pisana, a jej najlepsz膮 nauczycielk膮 jest g艂upota"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 2 Kwi 2006, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr nie daje mi spokoju jedna sprawa.
W 偶aden spos贸b nie jest to zaczepka z mojej strony.
Jezeli mo偶esz to wyja艣nij mi to prosz臋.

Cytat:
P艂acili艣my podatki, wydawali艣my zarobione pieni膮dze w miejscowych sklepach podnosz膮c ich dochody, p艂acili艣my na s艂u偶b臋 zdrowia nie korzystaj膮c z niej za cz臋sto no i zostawili艣my tam "troch臋 potu"


Wiem 偶e ju偶 cytowa艂em t膮 Twoj膮 wypowied偶. Ale co mnie nurtuje.
W Norwegii nie musisz p艂aci膰 podatk贸w, towar w sklepach dostajesz za darmo nie musz膮c wydawa膰 zarobionych pieni臋dzy a tym samym podnosz膮c ich dochody i w Norwegii cz臋艣ciej korzystasz z pomocy lekarskiej /mam nadzieje 偶e nie chorujesz/.
Wybacz ale nie rozumie tego. Argument kt贸ry przytoczy艂e艣 nie przemawia do mnie.

Cytat:
dom starc贸w z kieszonkowym na papierosy.


Nikt ci nie ka偶e swojej staro艣ci sp臋dza膰 w domu starc贸w.
Widzisz s膮 r贸偶ne formy /nie tylko na Islandii/ oszczedzania na swoj膮 emeryture. Nie ma takiej potrzeby aby pracowa膰 do 67 roku zycia. Ja przynajmniej nie mam takiego zamiaru.
Wybacz ponownie ale tego te偶 nie rozume.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grom
Go舵
PostWys砤ny: 2 Kwi 2006, 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Viking ma racje, po co pisac zle o Islandii , skoro to forum nalezy przede wszystkim do milosnikow tej wyspy.

Po to by pokaza膰 prawd臋. To nie jest pisanie 藕le z przekomarzania i widzimi si臋. To jest pisanie o swoim pobycie tam, ludzie wybieraj膮cy si臋 tam powinni wiedzie膰 tak偶e i o takich rzeczach. W Islandii dzia艂o si臋 o wiele wi臋cej rzeczy w przesz艂o艣ci NP:

O ile znak rzymski wisz膮cy w centrum miasta u偶ywany przez Hitlerowc贸w nie ma z ideologi膮 faszystowsk膮 nic wsp贸lnego. Jak wobec tego traktowa膰 hitlerowskie flagi wywieszane na islandzkich domach podczas wojny ??
Powr髏 do g髍y
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 3 Kwi 2006, 7:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
O ile znak rzymski wisz膮cy w centrum miasta u偶ywany przez Hitlerowc贸w nie ma z ideologi膮 faszystowsk膮 nic wsp贸lnego. Jak wobec tego traktowa膰 hitlerowskie flagi wywieszane na islandzkich domach podczas wojny ??


Nie wywlekajmy historii z przed 60 lat. Vikingowie opr贸cz tego 偶e odkryli Islandie to te偶 robili sobie wypady do Irlandii i Anglii. Z pewnego punktu widzenia to tez by艂o zle.
Janie twierdze 偶e Islandia nie ma wad, 偶e 偶yje si臋 tutaj jak w przys艂owiowym raju. Usi艂uje tylko powiedzie膰 偶e nie rozumie ludzi kt贸rzy tutaj mieszkaja z w艂asnego wyboru /nie wyobrazam sobie 偶eby to by艂a ich jaka艣 kara/ i narzekaja kazdego dnia jak im tu jest 藕le.
Tobie Grom sie tutaj nie podoba艂o wiec wyjecha艂e艣. Pomimo tego 偶e mieszka艂e艣 tutaj przez pi臋膰 lat. Mog艂e艣 poczekac jeszcze dwa lata i dosta艂 bys obywatelstwo. Ale wyjecha艂e艣 i to mi sie w tobie podoba. Nie siedzia艂e艣 tutaj na si艂e m臋cz膮c si臋 dla tego obywatelstwa. Tak jak to robia inni, 偶eby potem m贸c m贸wi膰 偶e ja jestem z Islandii i mam Islandzki paszport.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 3 Kwi 2006, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co, musz臋 podzieli膰 sie z Wami swoimi spostrze偶eniami. Z mego punktu widzenia wszyscy s膮 tak zafascynowani Islandi膮, 偶e dostanie si臋 tutaj mozna por贸wna膰, do" zlapania Pana Boga za nogi". Zapominamy , ze to jest tylko inny kraj, a nie jaki艣 raj na Ziemi. Tu ludzie te偶 maj膮 swoje problemy. Mo偶e inne ni偶 nasze, ale zapewniam wszystkich, 偶e maj膮. Dlaczego nie spojrzymy na nasze problemy bardziej obiektywnie? Nawet na tej stronie by艂a informacja o wykorzystywaniu pracujacej m艂odzie偶y w duzych sklepach. Czy cho膰 przez chwil臋 kto艣 z
Was narzekajacych o nich pomy艣la艂, co czuj膮 oni i ich rodzice? Czy oni nie powinni teraz zdobywac wyksztalcenia, zamiast pracowac po 12 godzin dziennie? Ale to przeciez nie wasz problem!!! To Was spotyka krzywda!! Jak wam tu si臋 nie podoba to szerokiej drogi. Nikt tu Was na si艂e nie trzyma. By膰 moze naprawd臋 niekiedy czujemy sie tu nieco dyskryminowani. (chociaz na pewno nie ja )Ale pamietajmy o dw贸ch sprawach. Tu zarabiamy pieniadze, a nie grosze za taka sama prace w Polsce. Druga sprawa - to nasza Ojczyzna powinna zapewni膰 nam prace, a nie Islandia. Pomyslcie o tych ludziach, co strac膮 prac臋 gdy przestanie fnkcjonowac baza amerykanska. Bo obecnie to w艂a艣nie tych islandczyk贸w mi bardziej szkoda niz Was. Pomy艣lcie o rodakach w kraju, co oni maj膮 mysle膰 o Waszych obecnych problemach. Troche obiektywizmu 偶ycz臋.
Twisted Evil W tej sprawie popieram calkowicie administrator贸w tego forum!!!!!!
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Krakau75

Do潮czy: 10 Lut 2006
Posty: 25
Sk眃: Cracow
PostWys砤ny: 3 Kwi 2006, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielu polak贸w ma to do siebie 偶e umie tylko narzeka膰...
Rozumiem 偶e mozna miec czasem gorszy dzie艅 i ponarzeka膰 ale 偶eby to robi膰 ca艂y czas... no nie!
Trzeba umie膰 sie cieszy膰 z tego co pozytywne.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Grom
Go舵
PostWys砤ny: 3 Kwi 2006, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Nikt tu Was na si艂e nie trzyma

Nie obra藕 si臋 mi艂a Pani, ale chyba nie do ko艅ca doczyta艂a艣 tego co pisa艂em wcze艣niej oraz tego co pisa艂 Kol. Viking. Tak wi臋c aby nie by艂o nieporozumie艅:
Mieszka艂em w Islandii przez 5 lat. Kiedy Polska wesz艂a do Unii Europejskiej zwin膮艂em 偶agle, podzi臋kowa艂em rz膮dowi Islandii oraz obywatelom tego kraju i pojecha艂em do Wielkiej Brytanii gdzie obecnie mieszkam i pracuj臋.
Grazyna napisa:
Czy oni nie powinni teraz zdobywac wyksztalcenia, zamiast pracowac po 12 godzin dziennie?

Pracuj膮 bo chc膮, a nie musz膮. Nastolatkowie otrzymuj膮 wynagrodznie nie od pracodawcy tylko od rz膮du. Z tego tytu艂u firmy islandzkie ch臋tnie ich zatrudniaj膮 bo nic wyp艂aca膰 nie musz膮, a pracowik lepszy lub gorszy jest.
Krakau75 napisa:
Wielu polak贸w ma to do siebie 偶e umie tylko narzeka膰...

Przeczytaj dok艂adnie wy偶ej o co toczy艂a si臋 dyskusja zanim wtr膮cisz swoje 3 grosze.
Grazyna napisa:
By膰 moze naprawd臋 niekiedy czujemy sie tu nieco dyskryminowani.

Pociesz臋 Ci臋. Nie tylko Polacy s膮 dyskryminowani w Islandii. Ten problem dotyczy obcokrajowc贸w generalnie. W Islandii niech臋膰 do obcokrajowc贸w nie jest zjawiskiem marginalnym lecz powszechnym. Dziwne, 偶e tego zjawiska nie zauwa偶y艂a艣.
Viking napisa:
Nie wywlekajmy historii z przed 60 lat.

Wprost przeciwnie uwa偶am, 偶e nale偶y przypomina膰 nie tylko to co dobre, ale tak偶e to co z艂e. Poniewa偶 wydarzenia sprzed 60 lat mia艂y bezpo艣redni wp艂yw na wygl膮d dzisiejszego 艣wiata. Takie zachowania nie by艂y marginalne ( identycznie jak w przypadku rasizmu ). Jest to bardzo znamienne.
Grazyna napisa:
Pomyslcie o tych ludziach, co strac膮 prac臋 gdy przestanie fnkcjonowac baza amerykanska

Przecie偶 Islandczycy zawsze byli przeciwni istnieniu tej bazy, o co wi臋c mie膰 偶al, 偶e Amerykanie j膮 zamykaj膮 ? Ju偶 za czas贸w wojny byli przeciwni bytno艣ci wojsk alianckich na ich wyspie.
Grazyna napisa:
Pomy艣lcie o rodakach w kraju, co oni maj膮 mysle膰 o Waszych obecnych problemach.

Wszystkim Polakom zdolnym do pracy 偶ycz臋 by rzucili robot臋 za 800 z艂otych i zmykali gdzie p艂ac膮 lepiej. 呕ycz臋 im tak samo by par臋 euro wi臋cej nie przys艂oni艂y im oczu i nie pozbawi艂y godno艣ci, kt贸ra jest najcenniejsza. Polskie firmy nie s膮 ta艅sze, tania w Polsce jest jedynie robocizna, i w/g mnie wygl膮da to tak, 偶e pieni膮偶ki zostaj膮 w kieszonkach cwaniaczk贸w. Czas nauczy膰 pracodawc贸w, 偶e pracownik to cz艂owiek i ma potrzeby wcale nie mniejsze, a jedn膮 z nich jest godne 偶ycie.

BTW. Jakie艣 dwa tygodnie temu by艂em w Polsce, ogl膮daj膮c TV3 natkn膮艂em si臋 na program opowiadaj膮cy o problemach z zatrudnieniem wykwalifikowanych pracownik贸w. Jako 藕r贸d艂o k艂opot贸w upatrywano niepatriotycznych rodak贸w masowo wyje偶d偶aj膮cych do pracy na zach贸d. Oczywi艣cie nie dodali ile zarabia wykwalifikowany pracownik w Polsce, a ile zarabia w krajach UE.
Powr髏 do g髍y
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 3 Kwi 2006, 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grom to wszystko o czym piszesz si臋 zgadza. Ale powoli zaczynamy odbiega膰 od tematu. Nie mamy rozmawia膰 dlaczego Polacy wyjezdzaj膮 z kraju za chlebem. Tylko o tym 偶e jak ju偶 wyjad膮 i dotr膮 np. na Islandie to zaczynaj膮 narzeka膰 /ten problem nie dotyczy tylko Islandii/
Zgodze si臋 z tym 偶e obcokrajowcy s膮 dyskryminowani. Ale tak jest wsz臋dzie.
Ja zauwa偶y艂em 偶e najwi臋cej narzekaj膮 ci kt贸rzy mieli najgorzej w Polsce. Czyli byli na bezrobociu, pracowali za 800 no mo偶e 1000 z艂 i musieli z tego utrzyma膰 ca艂a rodzine. Przyje偶dzaj膮 tutaj i robi膮 sie wielkie Pany. Nie pami臋taja jak to by艂o jeszcze pare miesiecy temu. Ledwo m贸wia po polsku, wpl膮tuj膮c islandzkie i angielskie s艂owa w zdanie. A nie znaj膮 偶adnego z tych jezyk贸w. Nic im sie nie podoba. Wyzywaj膮 swoich szef贸w i nie tylko. Ale pchaj膮 sie na Islandie oknami i drzwiami.
PYTAM SI臉 PO JAK膭 CHOLERE!!!
Jak chcecie narzeka膰 to narzekajcie w Polsce, 偶e musicie z zasi艂ku utzryma膰 rodzine.
A jak ju偶 tutaj przyjedziecie to cie艣zcie si臋 z tego co macie tak jak to m贸wi Gra偶yna i Einar.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
nigel
Reporter ICELAND.PL
Do潮czy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 3 Kwi 2006, 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
...
A nie znaj膮 偶adnego z tych jezyk贸w. Nic im sie nie podoba. Wyzywaj膮 swoich szef贸w i nie tylko. Ale pchaj膮 sie na Islandie oknami i drzwiami.
PYTAM SI臉 PO JAK膭 CHOLERE!!!
Jak chcecie narzeka膰 to narzekajcie w Polsce, 偶e musicie z zasi艂ku utzryma膰 rodzine. A jak ju偶 tutaj przyjedziecie to cie艣zcie si臋 z tego co macie tak jak to m贸wi Gra偶yna i Einar.


Viking, to 偶e ludzie je偶d偶膮 po 艣wiecie, to ich sprawa i ich prawo. Je艣li chc膮 pracowa膰 na IS, a islandzkie prawo im na to pozwala, niech pracuj膮.

Natomiast takie postawy s膮 znane tak偶e w Polsce. My艣lisz, 偶e ludzie w Polsce chc膮 pracowac? Sk膮d. Cz艂owiek woli wzi膮膰 500 z艂 i ponarzeka膰 ni偶 700 z艂 i pracowa膰. Tacy te偶 ludzie wyje偶d偶aj膮 z kraju, zabieraj膮c ze sob膮 takie postawy. Nie m贸wi臋 tutaj o wszystkich, bo znam ludzi kt贸rzy naprawde ciesz膮 si臋 偶e wyjechali, 偶e im sie uda艂o. A mnie cieszy, 偶e niekt贸rzy to doceniaj膮.
_________________
Skandynawia - wortal raczkuj膮cy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 3 Kwi 2006, 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nastolatkowie otrzymuj膮 wynagrodznie nie od pracodawcy tylko od rz膮du. Z tego tytu艂u firmy islandzkie ch臋tnie ich zatrudniaj膮 bo nic wyp艂aca膰 nie musz膮, a pracowik lepszy lub gorszy jest.
dziwne ,moj byly szef zrezygnowal z dzieciakow tego lata bo ma problemy finansowe ,wiec chyba jednak on placi a nie rzad.A zatrudniaja ich dlatego ze jest presja od rodzicow ,zwiazkow aby sie dzeciako nie nudzily ,bo wakacje maja ponad 3 mies.Glownie chodzi o przyuczenie sie ,wypelnienie czasu i samodzielnosc.Mlodziez w wieku 16 lat placi jakis malenki podatek przez pierwszy rok ,dlatego jest to kuszace.Jedyne dzieciaki ktore pracuja i dostaja wynagrodzenie od rzadu ,a raczej samorzadu to 13-15 latkowie ,zbierajacy smieci i sadzacy kwiatki.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 3 Kwi 2006, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Viking, to 偶e ludzie je偶d偶膮 po 艣wiecie, to ich sprawa i ich prawo. Je艣li chc膮 pracowa膰 na IS, a islandzkie prawo im na to pozwala, niech pracuj膮.


Ale ja nie mam do nikogo 偶alu o to 偶e je藕dzi po 艣wiecie.
Wr臋cz zachecam wszystkich do wyjazdu z Polski.
Mnie chodzi tylko o to 偶e jak sie komu艣 nie podoba w jakim艣 kraju. To niech nie narzeka tylko go opu艣ci.
Widocznie nie doczyta艂e艣 wszystkiego.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast阷ny
Strona 3 z 8

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron