reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

aparat fotograficzny
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Urodzony_13_w_piatek

Doczy: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skd: nibylandia
PostWysany: 8 Maj 2007, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten Pentax K10D mocny aparacik ale cena także powalająca, ja pozostane jednak przy tej hybrydzie fuji 6500 im więcej czytam o nim opini tym mam wieksze problemy z odklejeniem sie od monitora lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 8 Maj 2007, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Poza tym do celów typowo reporterskich, aparaty lustrzane są czasem nie za dobre


Taaaaa...

I to właśnie dlatego 80% reporterki jak nie więcej leci na Canonie z serii 1.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 9 Maj 2007, 13:02    Temat postu: Canon Odpowiedz z cytatem

Widzisz Viking, są dwie kategorie fotografii reporterskiej. W tej zwykłej, reporter musi tylko cyknąć zdjęcie, które trafi do zwykłej gazety, gdzie rozdzielczość jest słaba, a czytelnicy mało wymagający.
Natomiast reporter, który chce zrobić zdjęcie do National Geographic, potrzebuje aparatu, który zapewni maksimum wydajności.
Jednak taki sprzęt jest strasznie nie mobilny, bo swoje waży. Osobno teleobiektywy o potężnych ogniskowych, z drugiej strony ultraszerokiekąty do panoram lub pomieszczeń. Do tego filtry, zapasowe baterie, dawniej rolki filmów dziś karty pamięci, ewentualnie zapasowy obiektyw uniwersalny, gdyby innemu cos się stało.
To wszystko waży, mimo, że sprzęt profesjonalny robiony jest z lekkiego stopu magnezu.

Do tego dochodzi jeszcze pewien snobizm oraz czynnik ambicjonalny.
Snobizm przejawia się tym, że fotograf kupuje sprzęt za dobry na to co ma robić, ale pokazanie się z Canonem 1 będzie dobrze widziane przez innych i ma podnieść status profesjonalizmu danego fotografa.
Czynnik ambicjonalny, to z kolei coś godnego pochwalenia - fotograf, który ma robić zdjęcia do byle jakiej gazety, kupuje sobie superdobry aparat, bo po prostu chce robić super zdjęcia, bez względu jak je potem redakcja przytnie i wydrukuje. Przy tym zawsze jest szansa na opublikowanie zdjęcia w NG Smile

Zauważyłem, że gdy ja decyduję się na zakup sprzętu to największą rolę odgrywa czynnik ambicjonalny, ale i snobizm też u siebie zauważam, bo wolę kupić sprzęt, który jednak może u kogoś wzbudzić podziw. Smile

Jest jeszcze jedna sprawa: gdy ktoś kupi sobie Canona z wyposażeniem (całość za 50 tys. zł), to jeśli jest tylko snobistycznym amatorem, który trochę za dużo wydał, to boi się o swój sprzęt i rzadko go wyjmie w jakiejś akcji.
Gdyby kupił sobie hybrydę za 2-3 tys. zł to bez problemu cykał by zdjęcia w dowolnym miejscu, bez obawy, że sprzęt się zepsuje lub zostanie skradziony. Strata 2 tys. to trochę mniej niż strata 50 tys. Dlatego aby robić zdjęcia reportersko, a więc mieć aparat ciągle gotowy do strzału, trzeba albo być bogatym (wtedy można korzystać z Canona 1) albo korzystać z tanich hybryd, które są wystarczające do celów gazetowych.
Reporter musi być czujny i mobilny; aparat na szyi nie może mu przeszkadzać. Całkiem możliwe, że wielu profesjonalistów ma również na wyposażeniu małe acz bogato wyposażone cieniutkie kompakty, których mogą użyć wtedy, gdy nie mogą wyjąć wielgachnych aparatów.
Ale oczywiście profesjonalista nie będzie się obnosił z takim kompaktem.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
nigel
Reporter ICELAND.PL
Doczy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skd: Warszawa
PostWysany: 10 Maj 2007, 1:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urodzony_13_w_piatek napisa:
ten Pentax K10D mocny aparacik ale cena także powalająca, ja pozostane jednak przy tej hybrydzie fuji 6500 im więcej czytam o nim opini tym mam wieksze problemy z odklejeniem sie od monitora lol


koniecznie pobaw się nim w jakimś markecie przed zakupem. to ważne, by Ci dobrze leżał.
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Urodzony_13_w_piatek

Doczy: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skd: nibylandia
PostWysany: 10 Maj 2007, 2:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigel napisa:
koniecznie pobaw się nim w jakimś markecie przed zakupem. to ważne, by Ci dobrze leżał.


w pierwszym momencie pomyślałem ze pomyliłem fora Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
żarty zartami nie wiem czy bedę miał taką możiwośc, rozglądałem się za nim na wyspie, niestety bezskutecznie, sprowadze go z polski, a w najgorszym wypadku bede musiał nauczyć sie go trzymać lol by dobrze leżał..

trochę mnie wzieło na niego bo mam chwile ze poprostu musze na niego popatrzeć Smile
pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Maj 2007, 11:35    Temat postu: Fuji Odpowiedz z cytatem

5600 nie kupisz na Wyspie, bo to dość stary już model Smile
W Polsce jednak jest spory rynek tańszych aparatów i dlatego u nas na Allegro lub w sklepach internetowych mozna kupić prawie wszystko Smile

Myślę, że będziesz zadowolony z tego aparatu. A jeśli nie będziesz do końca zadowolony z jakości zdjęć lub funkcji aparatu, to napiszesz o tym i zwiększy się nasza wiedza.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Urodzony_13_w_piatek

Doczy: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skd: nibylandia
PostWysany: 10 Maj 2007, 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer ale ja cały czas pisze o modelu 6500 a nie 5600 Smile
a napisze napewno..
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Maj 2007, 15:01    Temat postu: Fuji 5600 i 6500 Odpowiedz z cytatem

No racja! Coś mi się w oczach przekręciło.
Bo był model dokładnie 5600, dlatego napisałem że ciut stary (kosztuje teraz ok. 700 zł).
Natomiast 6500 jest nowszy i ma nie 5 a 6 MPix.
Ale przy jego cenie rzędu 1400 zł, nie wiem czy nie warto zastanowić się nad modelem najlepszym czyli 9600, który ma więcej MPix.
Ale ogólnie 6500 jest OK Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 10 Maj 2007, 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam S 5600.Marzyl mi sie Samsung pro 815,ale skonczylo sie na Fuji.Wszystko ok tylko slaba lampa i moglby byc "wiecej punktowy"fokus.Ale do amatorki jest super ,robie zdjecia ptakom bez statywu i naprawde wychodza ok.Troche gorzej z jasnymi widokami.Do zdjec makro i familijnych naprawde ok.Acha w manualu szkoda ze rozpietosc przeslon (chyba to przeslony)moglaby byc wieksza.Pozatym jeszcze sie nie nauczylam tak naprawde go uzywac.Zaleta naprawde jest to ze chodzi na ladowanych paluszkach-najlepsze z GP.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Maj 2007, 19:43    Temat postu: Fuji Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
Troche gorzej z jasnymi widokami.
To jest ogólna wada cyfrówek. Dlatego jeśli ten aparat ma takie możliwości by zrobić serię zdjęć z autobracketingiem, to wtedy w odpowiednim programie możesz zrobić piękne zdjęcie techniką HDR.
Podawałem link do artykułu w Wikipedii, gdzie jest przedstawione jak pięknie działa ta technika dla zdjęć o dużych kontrastach.


Cytat:
Acha w manualu szkoda ze rozpietosc przeslon (chyba to przeslony)moglaby byc wieksza.
Wartość przysłony może zależeć od aktualnej ogniskowej obiektywu. Inne parametry uzyskujesz, gdy ustawiasz na szeroki kąt, a inne gdy fotografujesz coś daleko.

Co do paluszków-akumulatorków, to mają one zalety: są tanie, łatwo dostępne i w ostateczności można je zamienić na zwykłe ogniwa AA.
Ich wadą jest mniejsza pojemność i tendencja do samorozładowania (nawet ok. 10% na miesiąc).
W lepszych cyfrakach są dedykowane akumulatorki, są one droższe i trudniejsze do zastąpienia, ale pozwalają na dużo więcej zdjęć i nie trzeba ich ciągle podładowywać.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Urodzony_13_w_piatek

Doczy: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skd: nibylandia
PostWysany: 10 Maj 2007, 21:55    Temat postu: Re: Fuji 5600 i 6500 Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:

ale przy jego cenie rzędu 1400 zł, nie wiem czy nie warto zastanowić się nad modelem najlepszym czyli 9600, który ma więcej MPix.
Ale ogólnie 6500 jest OK Smile


6500 -1200zł
9600 - 1600 zł

to są gołe aparaty - bez karty, torby, akumlatorków..
o te 200 zł wzrosła by cena obu, a 1800 to juz dużo, ale nigdy nie mówię nigdy..zobaczymy Smile

karuta - masz gdzieś zdjęcia tych ptaszków ? Surprised Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 11 Maj 2007, 0:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

juz kiedys podawalam w watku o ptakach
http://outdoors.webshots.com/album/551545630hcOLcL
nic nowego nie ma ,bo nie mam czasu...
zdjecia sa pomniejszone wiec efekt nie ten sam.
co do tych przeslon chodzilo mi o te wartosci od 3,2 do 8.0.Kurcze nie wiem czy to przeslony-taki ze mnie amator... Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Urodzony_13_w_piatek

Doczy: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skd: nibylandia
PostWysany: 11 Maj 2007, 1:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no zdjęcia swietne jak na amatora :)bardzo podobał mi sie zachód,lisek i kotek lol faktycznie swietnie.. no i co ? i znowu nie usne Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
nigel
Reporter ICELAND.PL
Doczy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skd: Warszawa
PostWysany: 11 Maj 2007, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urodzony_13_w_piatek napisa:

w pierwszym momencie pomyślałem ze pomyliłem fora Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
żarty zartami nie wiem czy bedę miał taką możiwośc, rozglądałem się za nim na wyspie, niestety bezskutecznie, sprowadze go z polski, a w najgorszym wypadku bede musiał nauczyć sie go trzymać lol by dobrze leżał.. pozdrawiam


http://www.fujifilm.is/
a tu? na pewno gdzieś jest na wystawie, także powinni Ci go dać na chwilę do ręki. to naprawdę ważne by aparat Ci pasował.
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 11 Maj 2007, 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osobiscie najbardziej dumna jestem z zdjecia musarindill-strzyzyka,poniewaz ten ptaszek ma 9 cmi jest plochliwy ,a ja nie nosze statywu.
http://outdoors.webshots.com/album/551545630hcOLcL?start=12
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 11 Maj 2007, 19:58    Temat postu: Aparaty cyfrowe na Islandii Odpowiedz z cytatem

Trzeba pamiętać, że Islandczycy są dość bogaci i bardzo napaleni na nowinki techniczne.
Dlatego myślę, że sprowadza się tam wyłącznie te aparaty z wyższej półki.
Skoro różnica między 6500 a 9600 to tylko 400 zł, to dla Islandczyka wybór jest prosty.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
nigel
Reporter ICELAND.PL
Doczy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skd: Warszawa
PostWysany: 11 Maj 2007, 20:49    Temat postu: Re: Aparaty cyfrowe na Islandii Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Trzeba pamiętać, że Islandczycy są dość bogaci i bardzo napaleni na nowinki techniczne.
Dlatego myślę, że sprowadza się tam wyłącznie te aparaty z wyższej półki.
Skoro różnica między 6500 a 9600 to tylko 400 zł, to dla Islandczyka wybór jest prosty.


dla nas 400 zł, dla nich roznice moga być większe. skoro aparat jest na stronie i ktoś potrudził się napisać po islandzku (!) opis, to dość prawdopodobne, że mają jakiś aparat na składzie.
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 11 Maj 2007, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proponuje kupic ten 9600.Ma stopke do lampy,wiecej pixeli,wieksze rozpietosci i chyba wiecej akcesooriow ktore mozna dokupic.Na wyspie kosztuje 64 tys pewnie w Polsce polowe....lub troszke wiecej.Oczywiscie mozna wydac 2 razy tyle i kupic Canona eosa body z 2 obiektywami.ostatnio byl tilbod w elko.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Zibi

Doczy: 06 Lis 2006
Posty: 16
Skd: ReYk
PostWysany: 11 Sty 2008, 23:35    Temat postu: Fuji film 9600 Odpowiedz z cytatem

W prawdzie nie czytalem waszych wypowiedzi wczesniej, ale dokonalem zakupu wlasnie tego mdelu. Jest szybki migawka 1/4000 jest hybryda ale ma obiektyw 28-300. Bardzo ładne kolory i dobrze lezy w dloni. Ma tez ciekawa rzecz mianowicie uchylny ekran lcd 2.5 cala co pozwala robic zdjecia przy samej ziemi nie leząc na niej. Zrobilem ponad 2000 zdjec na wyspie tym aparatem i naprawde wygladaja niezle. Posiada tez czulosc 1600 co mozna wykorzystac przy zdjeciach nocnych, ale lepiej na 800. Moge przyslac pare zdjec jesli ktos chcialby kilku probek. Pozdrawiam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 12 Sty 2008, 0:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Posiada tez czulosc 1600 co mozna wykorzystac przy zdjeciach nocnych


Zapewniam Cię że lepiej jest używać 100 i statywu niż 1600.
Ale ja się nie znam........
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastpny
Strona 3 z 8

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron