reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 224, 225, 226 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
gwiazdeczka

Do潮czy: 27 Lut 2010
Posty: 148
PostWys砤ny: 31 Lip 2010, 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi艂o si臋 czyta, 偶e jeste艣cie zadowolone z opieki tutaj, ale wydaje mi si臋, 偶e poprostu Wasza ci膮偶a przebiega艂a prawid艂owo i bez komplikacji, dlatego nie mia艂y艣cie wi臋kszych problem贸w z tutejsz膮 s艂u偶b膮 zdrowia. Mam jednak nadziej臋, 偶e u mnie te偶 b臋dzie wszystko ok i Was dziewczynki, kt贸re jeste艣cie teraz r贸wnie偶 w ci膮偶y - te偶 Smile 呕ycz臋 Wam tego.
Nadal nie wiem co z tym macierzy艅skim, my艣l臋 sobie, 偶e najlepiej jak si臋 przejad臋 do biura, ale nie znam adresu, czy m贸g艂by mi kto艣 napisa膰 kto zna? Prosz臋. Chocia偶 z tego co przeczyta艂am to inaczej wygl膮da w teorii a inaczej w praktyce, czyli pewnie jak si臋 b臋d臋 ich pyta膰 czy mog臋 lecie膰 na 2 tyg lub 3 tyg na bezp艂atny urlop do Polski (bo p艂atnego ju偶 nie mam) to pewnie oczywiste jest to, 偶e powiedz膮 mi, 偶e nie. Bo dla nich to lepiej prawda. A gdybym si臋 nie pyta艂a i polecia艂a to bym dosta艂a ten macierzy艅ski. Jejciu ju偶 sama nie wiem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
aniag
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1 (dublowanie og艂osze艅)
Do潮czy: 31 Sty 2009
Posty: 18
PostWys砤ny: 31 Lip 2010, 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fæðingarorlofssj贸ður skrifstofa
Engjateigi 11 - 105 Reykjav铆k Kort www.faedingarorlof.is | faedingarorlof@vmst.is
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
beatka:)

Do潮czy: 15 Lis 2008
Posty: 145
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 1 Sie 2010, 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogie Mamusie,
wertujac strony forum znalazl przychodnie na Akralind 8 (www.9manudir.is) ktora wykonuje USG 4D, czy orientujecie sie gdzie jeszcze mozna zrobic takie USG i ile kosztuje?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mythm

Do潮czy: 24 Pa 2009
Posty: 106
PostWys砤ny: 1 Sie 2010, 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gwiazdeczka napisa:
Mi艂o si臋 czyta, 偶e jeste艣cie zadowolone z opieki tutaj, ale wydaje mi si臋, 偶e poprostu Wasza ci膮偶a przebiega艂a prawid艂owo i bez komplikacji, dlatego nie mia艂y艣cie wi臋kszych problem贸w z tutejsz膮 s艂u偶b膮 zdrowia. Mam jednak nadziej臋, 偶e u mnie te偶 b臋dzie wszystko ok i Was dziewczynki, kt贸re jeste艣cie teraz r贸wnie偶 w ci膮偶y - te偶 Smile 呕ycz臋 Wam tego.
Nadal nie wiem co z tym macierzy艅skim, my艣l臋 sobie, 偶e najlepiej jak si臋 przejad臋 do biura, ale nie znam adresu, czy m贸g艂by mi kto艣 napisa膰 kto zna? Prosz臋. Chocia偶 z tego co przeczyta艂am to inaczej wygl膮da w teorii a inaczej w praktyce, czyli pewnie jak si臋 b臋d臋 ich pyta膰 czy mog臋 lecie膰 na 2 tyg lub 3 tyg na bezp艂atny urlop do Polski (bo p艂atnego ju偶 nie mam) to pewnie oczywiste jest to, 偶e powiedz膮 mi, 偶e nie. Bo dla nich to lepiej prawda. A gdybym si臋 nie pyta艂a i polecia艂a to bym dosta艂a ten macierzy艅ski. Jejciu ju偶 sama nie wiem.



Wg.mnie to nie masz sie czym martwic:) Ja polecialam do Polski bedac w 14t.c i mialam urlop platny,ale moj maz nie.Jak przyszlo do skladania papierow na macierzynski,tzn.tacierzynski to musial dostarczyc zaswiadczenie ile byl na urlopie.Wtedy w biurze przy naliczaniu wzieli to pod uwage i bylo wszystko oki:)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
SnakDak
Go舵
PostWys砤ny: 2 Sie 2010, 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam mam pytanie odno艣nie tego macierzynskiego bo juz nic nie rozumiem Sad Jestem w 26 tygogniu ciazy i w lipcu by艂am tydzie艅 na bezp艂atnym urlopie ale tu w Islandii i teraz niewiem czy bede mia艂a jaki艣 problem z macierzy艅skim czy nie?


pozdrawim
Powr髏 do g髍y
mythm

Do潮czy: 24 Pa 2009
Posty: 106
PostWys砤ny: 2 Sie 2010, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SnakDak napisa:
witam mam pytanie odno艣nie tego macierzynskiego bo juz nic nie rozumiem Sad Jestem w 26 tygogniu ciazy i w lipcu by艂am tydzie艅 na bezp艂atnym urlopie ale tu w Islandii i teraz niewiem czy bede mia艂a jaki艣 problem z macierzy艅skim czy nie?


pozdrawim



Je偶eli w czasie z a jaki b臋dzie naliczany macierzy艅ski(tacierzy艅ski) by艂a艣 zatrudniona, to pracodawca wystawia za艣wiadczenie, 偶e w tym i w tym czasie przebywa艂a艣 na urlopie, a wtedy w urzedzie pracy(odzia艂 macierzy艅skiego), bior膮 to pod uwag臋 i doliczaj膮 ten okres z okresu sk艂adkowego, tzn, w kt贸rym pacowa艂a艣. Powodzenia
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
nataliii

Do潮czy: 19 Maj 2010
Posty: 1
PostWys砤ny: 3 Sie 2010, 19:31    Temat postu: Zwolnienie Odpowiedz z cytatem

Witam. Zwracam si臋 z pro艣b膮 o udzielenie informacji. Jestem w 34 tyg ci膮偶y. Od czterech tygodni jestem na zwolnieniu lekarskim i za te cztery tygodnie zap艂aci艂 mi pracoddawca. Dzi艣 zwolnienie zosta艂o przed艂u偶one a偶 do wrze艣nia, jednak m贸j pracodawca nie b臋dzie mi ju偶 p艂aci艂 gdy偶 mam wykorzystane dni chorobowe. Czy kt贸ra艣 wie mo偶e kto powinien mi p艂aci膰, gdzie mam si臋 uda膰 z tym zwolnieniem. Za inf. dzi臋kuj臋. Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
grybel1982

Do潮czy: 21 Cze 2008
Posty: 95
Sk眃: Hafnarfjordur 221 Vellir
PostWys砤ny: 3 Sie 2010, 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p艂aci膰 b臋d膮 Ci zwi膮zki zawodowe i ubezpieczalnia(Tryggingastofnun) musisz z艂o偶y膰 w tych dw贸ch miejscach podanie i zwolnienie lekarskie oraz dostarczy膰 taxkarte.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
ella0

Do潮czy: 30 Lip 2009
Posty: 13
PostWys砤ny: 3 Sie 2010, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny po jakim przepracowanym okresie czasu w Islandii nale偶y si臋 macierzy艅ske?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ilona76
=user usuni臋ty na w艂asn膮 pro艣b臋=
Do潮czy: 28 Lut 2010
Posty: 53
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 3 Sie 2010, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem musisz mie膰 przepracowane conajmniej 6 miesiecy lub okreslona liczbe godzin co艣 ponad 1000
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
jenny83

Do潮czy: 04 Cze 2009
Posty: 88
PostWys砤ny: 7 Sie 2010, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisze tutaj bo mam prosbe do mam wiekszych juz dzieci.Poszukuje pozyczyc wozek gleboki ma okres ok2 miesiecy za rozsadna cene.Moze ktoras posiada nie uzywany?!Propozycje prosze na priv
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
gwiazdeczka

Do潮czy: 27 Lut 2010
Posty: 148
PostWys砤ny: 7 Sie 2010, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam kolejne pytanko, jak to jest z dofinansowaniem na mieszkanie? Bo narazie mieszkam z ch艂opakiem w studiu, ale szukamy mieszkania 2 lub 3 pokojowego, zastanawiam si臋 czy dostan臋 p贸藕niej dofinansowanie na mieszkanko jak si臋 dziecko urodzi, czy ju偶 przed urodzeniem mo偶na si臋 stara膰. I jakby co to ile mo偶na dosta膰, dodam, 偶e to moje pierwsze dziecko i zam臋偶na nie jestem, ale mieszkam z ojcem dziecka. Czy jest taka opcja, 偶e nie dostaniemy? Bo nie wiem za ile szuka膰 mieszkanka, prosz臋 o porad臋
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
lucynka419911

Do潮czy: 08 Lut 2010
Posty: 22
PostWys砤ny: 9 Sie 2010, 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem w identycznej sytuacji co gwiazdeczka, czy ktos wie cos na ten temat?? mam jeszcze pytanie co do maciezynskiego, czy trzeba go wogole brac?? jestem od tego miesiaca na zasilku i tak sobie mysle ze mi do niczego ten maciezynski nie jest potrzebny, chyba ze sie myle?? prosze o pomoc ( pracodawca zwolnil mnie jak sie dowiedzial ze jestem w ciazy, dla mnie to i lepiej bo praca byla beznadziejna!)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 9 Sie 2010, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lucynka a wiesz o czyms takim jak ochrona kobiet w ciazy, jesli jestes powyzej 12 tc i pracodawca zwalnia cie tylko z tego powodu mozesz sie starac o odszkodowanie. Idz do zwiazkow zawodowych jak najszybciej ale nie moze minac miesiac od zwolnienia. Z tego co sie orientuje nalezy ci sie takjabby kwota 3miesiecznej pensji. Zalezy tez jak dlugo tam pracowalas
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
norbi261107

Do潮czy: 16 Lut 2009
Posty: 298
Sk眃: reykjavik
PostWys砤ny: 9 Sie 2010, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lucynka macierzynki Ci potrzebny po co zrobisz jak miesiac po porodzie znajda Ci prace albo wysla na jakis kurs i jesli zarabialas wiecej niz kwota zasilku to macierzynki bedziesz miala wiekszy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Tlen
lucynka419911

Do潮czy: 08 Lut 2010
Posty: 22
PostWys砤ny: 10 Sie 2010, 9:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zuzula666 napisa:
Lucynka a wiesz o czyms takim jak ochrona kobiet w ciazy, jesli jestes powyzej 12 tc i pracodawca zwalnia cie tylko z tego powodu mozesz sie starac o odszkodowanie. Idz do zwiazkow zawodowych jak najszybciej ale nie moze minac miesiac od zwolnienia. Z tego co sie orientuje nalezy ci sie takjabby kwota 3miesiecznej pensji. Zalezy tez jak dlugo tam pracowalas

wiem:) ale nie bylam wtedy w 12 tygodniu ciazy, i bylo to juz w czerwcu wiec juz za pozno. pozdrawiam i dzieki za odpowiedz
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
lucynka419911

Do潮czy: 08 Lut 2010
Posty: 22
PostWys砤ny: 10 Sie 2010, 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

norbi261107 napisa:
Lucynka macierzynki Ci potrzebny po co zrobisz jak miesiac po porodzie znajda Ci prace albo wysla na jakis kurs i jesli zarabialas wiecej niz kwota zasilku to macierzynki bedziesz miala wiekszy

tez nad tym myslalam:) tylko jest problem, bo prace stracilam w czerwcu 15, a papiery o zasilek zlozylam 3 sierpnia, wyplate jeszcze w lipcu dostalam ale w sierpniu juz nie, czyli jestem miesiac do tylu, a rodze w styczniu, czyli nie bede miala wplat na konto 6 miesiecy przed wzieciem macierzynskiego tylko 5 miesiecy:) pewnie beda jakies problemy!! dzieki za odpowiedz
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
slawekl

Do潮czy: 12 Mar 2009
Posty: 90
Sk眃: Rock'Ya'V铆k
PostWys砤ny: 11 Sie 2010, 0:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lucynka419911 napisa:
norbi261107 napisa:
Lucynka macierzynki Ci potrzebny po co zrobisz jak miesiac po porodzie znajda Ci prace albo wysla na jakis kurs i jesli zarabialas wiecej niz kwota zasilku to macierzynki bedziesz miala wiekszy

tez nad tym myslalam:) tylko jest problem, bo prace stracilam w czerwcu 15, a papiery o zasilek zlozylam 3 sierpnia, wyplate jeszcze w lipcu dostalam ale w sierpniu juz nie, czyli jestem miesiac do tylu, a rodze w styczniu, czyli nie bede miala wplat na konto 6 miesiecy przed wzieciem macierzynskiego tylko 5 miesiecy:) pewnie beda jakies problemy!! dzieki za odpowiedz


Ale przecie偶 macierzy艅ski liczy si臋 do ty艂u od sz贸stego do osiemnastego miesi膮ca przed porodem a nie ostatnie sze艣膰 miesi臋cy.
_________________
Nie wystarczy mie膰 na kogo, trzeba tak偶e umie膰 liczy膰...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
gosiak

Do潮czy: 22 Cze 2009
Posty: 27
PostWys砤ny: 12 Sie 2010, 10:07    Temat postu: kolka Odpowiedz z cytatem

hej dziewczyny potrzebuje nazwe kropli na kolke dla mojej niuni, jast tu cos takiego? jak tak to prosze o pomoc
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mikolaj

Do潮czy: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 12 Sie 2010, 12:55    Temat postu: Re: kolka Odpowiedz z cytatem

gosiak napisa:
hej dziewczyny potrzebuje nazwe kropli na kolke dla mojej niuni, jast tu cos takiego? jak tak to prosze o pomoc


Minifoam- pielegniarka dla mnie zalecala 10kropli przed kazdym karmieniem ale u nas wystarczylo przed porannym i wieczornym karmieniem podawac.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 224, 225, 226 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 225 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron