reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Jakie są zarobki (płaca) na Islandii?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 29, 30, 31  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 5 Lis 2009, 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Creator napisał:
Szeroko zakrojona dyskusja sie zrobila Wink

Dorzuce pytanko ....

Czy pracodawca ma prawo zwolnic pracownice w ciazy jezeli ta nie poinformowala jeszcze ,ze jest w stanie blogoslawionym ?
Np kobieta dostaje dostaje wypowiedzenie i wtedy przypomina jej sie ,ze miala powiedziec o faktycznej ciazy .


z tego co wiem nie. nie musi informowac, wystarczy ze jest. w dobrym tonie jest jednak uprzedzic dosc wczesnie zeby pracodawca mogl za te pare miesiecy zastepstwo jakies zorganizowac.

Creator napisał:
Jezeli moze to ...
Czy pracodawca moze sie wypiac i powiedziec ,ze nie wiedzial o stanie pracownicy pomimo ,ze ta osobiscie go poinformowala?

Jezeli moze to .....

Czy lepiej jest miec swiadkow o przekazaniu takiej informacji do pracodawcy lub miec pisemne potwierdzenie ,ze owa informacje sie przekazalo ?

Tak tylko polemizuje sobie Wink


na szczescie nie ma czegos takiego. wiedzial czy nie wiedzial - nie ma prawa zwolnic.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shadow

Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 92
Skąd: Seljahverfi
PostWysłany: 5 Lis 2009, 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadal wszyscy sie mylicie ,ale szkoda pisac to po raz enty i dodam ze firma nie padła tylko funkcjonuje ,umowa była o prace i pracodawca wiedział o ciazy juz wczesniej o co? zeby ktos sie z was nie zdziwił jak dostanie kopa i powodem bedzie tylko to ze powie wam szef ze sa małe obroty z powodu kryzysu i musi kogos zwolnic i padnie na kobiete w ciazy a do dyspozycji bedzie miał 8 innych osób i gwarantuje ze zrobi to bo ma prawo wlasnie w tych czasach jakie sa,ja ten temat znam widzialam papiery i rozmowy w Eflingu.Nie wymyslilam tego zeby ciemnote komus wciskac ,tylko zeby oczy otworzyc po to zeby nikt nie myslał teraz ze kobieta w ciazy "to mnie nie zwolnia" druga sprawa to to ze szef ten okazał sie ch....bo kazdy go zna na całym Reykiaviku.Wkazdym razie nie złamał prawa ,jak bym nie widziała tej sprawy to bym nie pisała tego,a wy sie opieracie na bazie tego ze kobiety w ciazy nie mozna zwolnic jak to jest napisane w kodeksie pracy,otóz nie,to nie te czasy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 5 Lis 2009, 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to ja Ci piszę jeszcze raz: nie miał prawa od tak sobie jej zwolnić... na Efling bym nie liczyła, skoro szef jest tak znany... Twisted Evil prawnik załatwiłby sprawę, bo przecież mówię, że znam inny przykład... kryzys nie daje wolnej ręki do zwalniania i nieprzestrzegania przepisów... a poza tym... jakoś tego kryzysu nie widzę.... Twisted Evil
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 5 Lis 2009, 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli, ze niby z okazji kryzysu zmienil sie kodeks pracy? o ile wiem to nie... to ze dala sie zwolnic & nic nie dalo sie zrobic nie wynika z tego, ze mozna tylko, ze temu komus akurat sie udalo do tego doprowadzic - co nie zmienia faktu, ze zrobil to niezgodnie z prawem & sprawa jest pewnie z gory wygrana. chyba, ze sa oprocz tego jeszcze jakies okolicznosci. ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 5 Lis 2009, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:
chyba, ze sa oprocz tego jeszcze jakies okolicznosci. ;]


np. szef zna szefa związków Twisted Evil hahahaha tu się musi coś zmienić.. najlepiej rząd....
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mlody24v
Zablokowany z powodu dublowania ogłoszeń
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 6
PostWysłany: 19 Lis 2009, 23:14    Temat postu: pomocy Odpowiedz z cytatem

Witam:) pracowalem 7 dni w przetworni rybnej z 40 osob 10 bylo juz na zwolnieniu z powodu swinskiej grypy i mnie tez to dopadlo, przynioslem zwolnienie od lekarza do pracy a on ze juz nie pracuje. podalem mu nr konta zeby wyplacil pieniadze czekalem prawie 2 tygodnie po czym wyplacil tylko 20tys koron a przez 7 dni pracowalem od 5 do 16-17 obliczylem i wyszlo mi ponad 90 godzin mam karte podatkowa ale pracodawca jej nie chcial nie mialem umowy o prace nie wydaje sie wam ze to duzo za malo 20 tys koron za 90 godzin?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
petite

Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 75
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 19 Lis 2009, 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heheheh, podaj nazwę tej firmy. Najlepiej zgłoś to gdzieś, chociaż nie wiem czy to pomoże i nie narobisz sobie więcej kłopotów. Ale jestem zdania że im więcej będzie głosów sprzeciwu w podobnych sytuacjach tym większa szansa na "ukrócenie" takich postępków. A czy na Islandii nie obowiązuje tzw. umowa ustna (przez miesiąc) jeśli brakuje umowy na piśmie?
_________________
Wiem, Ĺźe nic nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mlody24v
Zablokowany z powodu dublowania ogłoszeń
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 6
PostWysłany: 19 Lis 2009, 23:43    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

sjavarfang albo jakos tak na kopavogur pracuja sami polacy i z tego co slyszalem co chwile pracuja tam nowe osoby , nie wiem gdzie mam sie z tym zglosic za 2 tygodnie wyjezdzam z islandi i nie wiem czy zdaze to zalatwic ale warto sprubowac tylko jak i gdzie;/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mlody24v
Zablokowany z powodu dublowania ogłoszeń
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 6
PostWysłany: 19 Lis 2009, 23:44    Temat postu: zarobki Odpowiedz z cytatem

peszcze jedno pytanie wiecie moze ile wynosi minimalna stawka w przetworniach rybnych? brutto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 19 Lis 2009, 23:48    Temat postu: Re: :) Odpowiedz z cytatem

mlody24v napisał:
nie wiem gdzie mam sie z tym zglosic




http://sportbudin.is/default.asp?page=netverslun&valfl=105 ??
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mlody24v
Zablokowany z powodu dublowania ogłoszeń
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 6
PostWysłany: 19 Lis 2009, 23:53    Temat postu: :D Odpowiedz z cytatem

hehe;d chyba tylko to pozostaje:) tylko ze nawet na najtansza nie zarobilem:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
petite

Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 75
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 20 Lis 2009, 0:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej do związków(sprawdź do jakich należała ta firma). Jeśli wyjeżdżasz do Polski na stałe, to nic nie tracisz - daj im to na co zasłużyli Very Happy. A jeśli tylko na święta, to po powrocie dokończysz sprawę i może polubownie da się wszystko załatwić.
_________________
Wiem, Ĺźe nic nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 20 Lis 2009, 0:41    Temat postu: Re: pomocy Odpowiedz z cytatem

mlody24v napisał:
Witam:) pracowalem 7 dni w przetworni rybnej z 40 osob 10 bylo juz na zwolnieniu z powodu swinskiej grypy i mnie tez to dopadlo, przynioslem zwolnienie od lekarza do pracy a on ze juz nie pracuje. podalem mu nr konta zeby wyplacil pieniadze czekalem prawie 2 tygodnie po czym wyplacil tylko 20tys koron a przez 7 dni pracowalem od 5 do 16-17 obliczylem i wyszlo mi ponad 90 godzin mam karte podatkowa ale pracodawca jej nie chcial nie mialem umowy o prace nie wydaje sie wam ze to duzo za malo 20 tys koron za 90 godzin?


Przyniosles zwolnienie po grypie ? Poinformowales firme ,osobiscie ( np.telefonicznie lub na papierze ) na drugi dzien po wizycie u lekarza ?

Jak tak ,to powinni Ci wyplacic zalegle za godziny przepracowane i takze za czas choroby !!!

Chyba ze miales umowe o dzielo ( czy jakos tak ) , a nie zwykly kontrakt etatowy ( to komplikuje sprawe na Twoja niekorzysc ).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mlody24v
Zablokowany z powodu dublowania ogłoszeń
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 6
PostWysłany: 20 Lis 2009, 2:12    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

wyjezdzam do polski na stale bo nie moge znalesc pracy:( tak w ten sam dzien co bylem u lekarza zadzwonilem do polaka co tam pracuje i on przekazal szefowi bo ja bym sie nei dogadal, to byl piatek a w poniedzialek pojechalem dac zwolnienie bo mialem do wtorku i szef ze juz tam nie pracuje, nie mialem zadnej umowy nawet nie moglem bez umowy o prace sie przemeldowac i czekalem na umowe ale sie nie doczekalem. Pozdrawiam:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
petite

Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 75
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 20 Lis 2009, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to nie masz nic do stracenia. Idź do związków, powiedz że czekałeś na umowę i sie nie doczekałeś. Poza tym jest jeszcze sprawa tzw. "umowy ustnej", dowiedz się o niej szczegółów. Nie będą sobie z nami igrać!!!
_________________
Wiem, Ĺźe nic nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mlody24v
Zablokowany z powodu dublowania ogłoszeń
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 6
PostWysłany: 20 Lis 2009, 16:04    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

mam nadzieje ze cos sie uda zalatwic a wie ktos ile powinienem zarobic brutto w przetworni rybnej za 90 godzin?? dzieki za odpowiedzi:)))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
petite

Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 75
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 20 Lis 2009, 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tych 90 godz. miałeś również nadgodziny. 90 tys. to minimum...
_________________
Wiem, Ĺźe nic nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 20 Lis 2009, 19:00    Temat postu: Re: :) Odpowiedz z cytatem

mlody24v napisał:
mam nadzieje ze cos sie uda zalatwic a wie ktos ile powinienem zarobic brutto w przetworni rybnej za 90 godzin?? dzieki za odpowiedzi:)))


minimalna stawka godzinowa na islandii to 872 korony
czyli powinienes dostac conajmniej 78 000

ale skoro zrobiles to w tydzien to znaczy ze miales 50 nadgodzin
czyli gdybys mial minimalna stawke to byloby 113 000 koron
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hubman

Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 2
PostWysłany: 31 Sty 2010, 14:41    Temat postu: praca i zycie Odpowiedz z cytatem

Czesc poniewaz koncze studia w lipcu chce przyjechac na Islandie i chce sie dowiedziec ile sie zarabia na przyklad jako kelner i ile kosztuje zycie? i gdzie najlepiej przyjechac do stolicy czy tez moze do mniejszego miasta?dzieki pozdrawiam z Krakowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Scissor_Sisters

Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 1 Lut 2010, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bylem na Islandii, ale minimalna krajowa(kelner , z mojego doswiadczenia w IRL oplacany jest wlasnie MNW) to jakies 150 000 koron miesiecznie. Czyli jakies 1000 euro.
Ofery pracy sa na Euresie, tam tez czesto masz podana stawke.
Jest stalal oferta na ferme 150km od Reyk. za 950 euro na miesiac. Ja tez planuje wypad na ISL, ale raczej jak skoncze 22 lata, ale to juz tak bardziej na stale, bo jako tako to w roli kelnera nie zarobisz sie tam zbytnio( tak mysle), no ale niech wypowie sie jakis mieszkaniec wyspy, jesli sie myle.
_________________
Mi casa Su casa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 29, 30, 31  Następny
Strona 24 z 31

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron