reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Dziwne zachowanie polak贸w!!!
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Krakau75

Do潮czy: 10 Lut 2006
Posty: 25
Sk眃: Cracow
PostWys砤ny: 4 Kwi 2006, 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja my艣le 偶e jak kto艣 jest sympatycznym optymist膮 i wyr贸znia si臋 swoj膮 osobowo艣ci膮 to niemusi si臋 obawia膰 dyskryminacji bo da sobie rad臋 i znajdzie szybko nowych przyjaci贸艂.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 4 Kwi 2006, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i ca艂y czas m贸wi膮 to osoby z Islandii, kt贸re czuj膮 si臋 tam dobrze.
Nawet g艂upio jest si臋 zachowa膰 brzydko w stosunku do kogo艣, kto odnosi si臋 do nas mi艂o. Tak wi臋c, u艣miech i mi艂e nastawienie do ludzi odwdzi臋cza nam si臋 tym samym.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
nigel
Reporter ICELAND.PL
Do潮czy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 4 Kwi 2006, 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:

Tu ci si臋 nie dziwie. Ja bym bojkotowa艂 banki i p艂aci艂 got贸wk膮.
M贸j bank pobiera 14 wi臋c nie b臋de z Tob膮 bojkotowa艂.



OT
To prawda, 偶e Isladczycy p艂ac膮 zwykle kart膮 i got贸wka w portfelu to rzadko艣膰? Smile
_________________
Skandynawia - wortal raczkuj膮cy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 4 Kwi 2006, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to prawda ze tam praktycznie wszystkie transakcje wykonywane sa karta.Jako zapracowany narod ,chyba nie chce im sie zwracac uwagi na "drobiazgi".I nie chce mi sie rozpisywac o tym ze nie sa oszczednym narodem -bo nie sa .Co do pierdzenia przy stole i bekania to fakt,wiekszosc szczegolnie mlodych ludzi to robi.I jest to naprawde okropne.To jest wada .kazdy narod je ma.Te opowiesci Groma uznajmy za subiektywne odczucia i zakonczmy dyskusje.Co do innych ,ktorzy przestrzegaja przed polakami na wyspie i nazywaja motlochem...uogolniacie ..chyba z zazdrosci i zawisci,nie lubicie jak ktos jest zadowolony.Tu sie akurat pokrylo moje zdanie z zdaniem Groma w jednym z wczesniejszych postow.Tak wiec ...dla wrazliwych polecamy inne kraje. Co do faktu ze jesli do konkursu na stanowisko stanie Islandczyk i Polak:jak narazie w/g prawa pierszenstwo ma islandczyk a nastepnie ludzie z Unii .A jak wiadomo dla Polski sa wprowadzone ograniczenia .
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Ireth
Alpha Team
Do潮czy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Sk眃: Dania
PostWys砤ny: 4 Kwi 2006, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cezary_Baryka napisa:
Znaczy dla pieni臋dzy swoj膮 godno艣膰 zostawiasz rano w domu...?!

Chlopcze, Ty masz problemy z rozumieniem ojczystego jezyka Shocked . Obywatel drugiej kategorii to nie osoba pozbawiona godnosci, a godnosc z kolei to nie plaszcz, ktory sie zostawia na kolku Rolling Eyes .
Cytat:
Ach ta utlanda, czego to dla szmalu nie zrobi...!

Noo. Ponoc kazdy jest na sprzedaz, tylko jest to kwestia ceny Twisted Evil .
Cytat:
Bo ja np. nie godz臋 si臋 by膰 obywatelem 2 kategorii

To ja czegos nie rozumiem Confused . Z Twoich narzekan wynika, ze tak sie wlasnie w Islandii czujesz.
Grom napisa:
No chyba, 偶e chcesz mi wm贸wi膰, 偶e pierdz膮cy Islandczyk przy stole z obiadem jest wyk艂adnikiem norm zachowa艅 i ma jak najbardziej poprawn膮 europejsko艣膰.

Cale szczescie, ze teraz masz wokol siebie dlubiacych w zebach, plujacych gdzie popadnie i hepiacych co i rusz, ale jakze europejskich Anglikow Rolling Eyes .
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Marta Luiza

Do潮czy: 05 Lis 2004
Posty: 310
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 4 Kwi 2006, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisa:
No ale nie mo偶na si臋 dziwi膰, 偶e je偶eli jest kandydat Islandczyk na stanowisko i kandydat z Polski, to oczywiste, 偶e najpierw zatrudni膮 Islandczyka.

Musze sie przyznac, ze dostalam prace pomimo, ze byl islandzki kandydat.
Po prostu bylam lepiej przygotowana i zostalo to docenione.
Nie bylo mi latwo znalezc pracy gdy przyjechalam na Islandie, szukalam jej przez 8 m-cy. Tylko, ze postanowilam sie nie poddawac i mi sie udalo.
Mysle, ze to naturalne w tak malym panstwie, ze obcokrajowcy sa traktowani z rezerwa. Przeciez tu wszyscy sie znaja z przedszkola, wiec dla nas ,przyjezdzajacych musi uplynac troche czasu, zebysmy mogli zdobyc zaufanie.
Jedyne negatywne opinie i Polakach jakie slyszalam, to ze nie maja poczucia humoru. I za to oczywiscie kazdy Polak odpowiada. Wiec Bracia Rodacy troche wiecej radosci.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Cezary_Baryka
Go舵
PostWys砤ny: 4 Kwi 2006, 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chlopcze, Ty masz problemy z rozumieniem ojczystego jezyka Shocked . Obywatel drugiej kategorii to nie osoba pozbawiona godnosci,

Wi臋c kto to jest obywatel 2 kategorii?


Cytat:

Noo. Ponoc kazdy jest na sprzedaz, tylko jest to kwestia ceny


Ja np nie!

Cytat:

Z Twoich narzekan wynika, ze tak sie wlasnie w Islandii czujesz.

Nie czuj臋 si臋, bo dawno temu z niej wyjecha艂em. Jak widzisz nie zgodzi艂em si臋 by膰 obywatelem 2 kategorii.
Powr髏 do g髍y
Ireth
Alpha Team
Do潮czy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Sk眃: Dania
PostWys砤ny: 4 Kwi 2006, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cezary_Baryka napisa:
Wi臋c kto to jest obywatel 2 kategorii?

Jest to ktos, kto ostro zapieprza za marne pieniadze z nadzieja, ze kiedys bedzie mial lepsze. Ktos, kto rozumie, ze nie beda go w obcym kraju, gdzie jest gosciem, i to nie zawsze mile widzianym, witali z otwartymi ramionami. I ktos, kto sie godzi na to wszystko, bo ma wiare w lepsza przyszlosc w tymze kraju.
Cytat:
Ja np nie!

Szymborska pisala: "Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono" Smile
Cytat:
Nie czuj臋 si臋, bo dawno temu z niej wyjecha艂em. Jak widzisz nie zgodzi艂em si臋 by膰 obywatelem 2 kategorii.

A to przepraszam. A zechcesz zdradzic, gdzie jestes obywatelem pierwszej kategorii?
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Cezary_Baryka
Go舵
PostWys砤ny: 4 Kwi 2006, 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A to przepraszam. A zechcesz zdradzic, gdzie jestes obywatelem pierwszej kategorii?


Widzisz, Ty nigdy tego nie zrozumiesz! To nie kwestia kraju ani miejsca! To zale偶y od Ciebie czy b臋dziesz obywatelem 2 kategorii.
Powr髏 do g髍y
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 5 Kwi 2006, 7:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie czuj臋 si臋, bo dawno temu z niej wyjecha艂em. Jak widzisz nie zgodzi艂em si臋 by膰 obywatelem 2 kategorii.


Obywatel 2 kategorii.
Mieli艣my ju偶 rasizm, dyskryminacje, ponizanie a teraz mamy obywatela 2 kategorii.
Ja ju偶 nie wiem jak do tych ludzi m贸wi膰 zastanawia si臋
Dodaj膮c do moich wczesniejszych wypowiedzi na Islandii r贸wnie偶 sie nie czu艂em i nie czuje obywatelem 2 kategorii. Mo偶e w przysz艂o艣ci b臋de sie tak czu艂. Obiecuje was odrazu o tym poinformowa膰.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
nigel
Reporter ICELAND.PL
Do潮czy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 5 Kwi 2006, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja obywatelem I kategorii (cokolwiek to znaczy) czuje sie tylko w Polsce, poniewa偶 mam obywatelstwo tylko tego kraju i korzystam z tego co przyznaje mi m.in. Konstytucja. Wsz臋dzie indziej jestem tylko go艣ciem: nie musze mie膰 prawa do pracy, zasi艂ku, pozwolenia na wjazd, opieki medycznej na zasadach takich jak obywatele. Nigdzie tak nie ma, 偶e obywatele I kategorii i go艣cie maj膮 takie same prawa. Wyje偶d偶aj膮c do innego kraju wypada to zaakceptowa膰.
_________________
Skandynawia - wortal raczkuj膮cy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Ireth
Alpha Team
Do潮czy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Sk眃: Dania
PostWys砤ny: 6 Kwi 2006, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie o tym mniej wiecej pisalam, Nigelu Smile.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 7 Kwi 2006, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja obywatelem I kategorii (cokolwiek to znaczy) czuje sie tylko w Polsce, poniewa偶 mam obywatelstwo tylko tego kraju i korzystam z tego co przyznaje mi m.in. Konstytucja. Wsz臋dzie indziej jestem tylko go艣ciem: nie musze mie膰 prawa do pracy, zasi艂ku, pozwolenia na wjazd, opieki medycznej na zasadach takich jak obywatele. Nigdzie tak nie ma, 偶e obywatele I kategorii i go艣cie maj膮 takie same prawa.


Nigel ale na Islandii nie b臋d膮c obywatelem tego kraju masz prawo do zasi艂ku, masz tak膮 sam膮 opieke lekarsk膮 jak obywatele Islandii, samotny rodzic z Polski dostaje te same pieni膮dze co samotny rodzic z Islandii etc etc. Jedyne czego nie mozesz to g艂osowa膰. Ale Polacy nie lubi膮 g艂osowa膰 wi臋c nie powinno to by膰 a偶 tak du偶ym problemem.
Szczerze m贸wi膮c jak to analizuje to w Polsce mo偶na sie czuc obywatelem 2 kategorii. W szpitalu ci powiedza 偶e nie maja pieniedzy i ci臋 nie wylecza, zasilek tylko przez 6 miesiecy, rz膮d ma w xxxx to czy Polacy maja prace czy nie. Wa偶ne tylko 偶eby im by艂o dobrze i Radju Maryja.
A reszta niech sie martwi sama. Co z tego 偶e dzieci w Polsce g艂oduj膮 i nie maj膮 co je艣膰. Wa偶ne 偶e posel nie maj膮cy auta wyj臋zdzi艂 paliwa za ponad 300 ty艣. I uwazacie 偶e to jest w porz膮dku?
Ja wole zyc tutaj i mie膰 poczucie bezpiecze艅stwa. I mo偶ecie to nazywa膰 jak chcecie.
POLSKA ZABI艁A WE MNIE PATRIOTYZM!!!
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
nigel
Reporter ICELAND.PL
Do潮czy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 7 Kwi 2006, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:

Nigel ale na Islandii nie b臋d膮c obywatelem tego kraju masz prawo do zasi艂ku, masz tak膮 sam膮 opieke lekarsk膮 jak obywatele Islandii, samotny rodzic z Polski dostaje te same pieni膮dze co samotny rodzic z Islandii etc etc. Jedyne czego nie mozesz to g艂osowa膰. Ale Polacy nie lubi膮 g艂osowa膰 wi臋c nie powinno to by膰 a偶 tak du偶ym problemem.
(...)


Ciesze si臋, ale nie jest to regu艂膮. Nazwa艂bym to raczej prezentem. Przye偶d偶anie do obcego kraju i ustawianie si臋 w grupie narzekaj膮cych nazwa艂bym pomy艂k膮.

Zgodze si臋 z Toba, ze rzeczywisto艣膰 w Polsce zabija patriotyzm.
_________________
Skandynawia - wortal raczkuj膮cy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Grom
Go舵
PostWys砤ny: 8 Kwi 2006, 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jak narazie w/g prawa pierszenstwo ma islandczyk a nastepnie ludzie z Unii

To nie jest normalne, bo nie narodowo艣膰 tylko wiadomo艣ci w g艂owie s膮 wyznacznikiem dobrego b膮d藕 z艂ego pracownika.

Wci膮偶 nie rouzmiem sk膮d Wam przysz艂o do g艂owy, 偶e narzekam ? Ciesz臋 si臋, 偶e ju偶 mnie tam nie ma. Mo偶e i Anglicy d艂ubi膮 w z臋bach czy w nosie, a mo偶e i nie, ale napewno nie s膮 rasistami. Tutaj tylko marginalne prymitywy potrafi膮 si臋 zachowa膰 tak jak zachowuj膮 si臋 Islandczycy na codzie艅. Nie spos贸b tego nie zauwa偶y膰, ani omin膮膰 zw艂aszcza kiedy pracuje si臋 z takimi lud藕mi. Jak to mawia moja kole偶anka mieszkaj膮ca tam: "tu (czyt. w Islandii) trzeba by膰 grubosk贸rnym".

Ja si臋 z tym zgadzam. Wy nie musicie.
Powr髏 do g髍y
Kubu艣_wojteksson
Go舵
PostWys砤ny: 9 Kwi 2006, 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to dziwne. Jako艣 mojego ojca kolega pracuj膮cy i mieszkaj膮cy na Islandii narzeka艂 tylko na to, 偶e cz臋sto pada deszcz i mocno wieje. Ja osobi艣cie lubi臋 tak膮 pogod臋 wi臋c mi to by nie przeszkadza艂o. Trzeba patrzec obiektywnie, a nie szukac na si艂臋 tylko z艂ych stron.
Powr髏 do g髍y
Dcr

Do潮czy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWys砤ny: 15 Kwi 2006, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Jedyne czego nie mozesz to g艂osowa膰. Ale Polacy nie lubi膮 g艂osowa膰 wi臋c nie powinno to by膰 a偶 tak du偶ym problemem.


Mylisz si臋. Po paru latach otrzymujesz prawa wyborcze nie b臋d膮c obywatelem Islandii. lol lol
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 15 Kwi 2006, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mylisz si臋. Po paru latach otrzymujesz prawa wyborcze nie b臋d膮c obywatelem Islandii.


A tego nie wiedzia艂em.
Musze to sprawdzi膰.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Dcr

Do潮czy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWys砤ny: 15 Kwi 2006, 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu masz informacje po Polsku (str.7) o wprowadzeniu tego przepisu podczas wybor贸w w 2002 roku.
Ja g艂osowa艂em.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grom
Go舵
PostWys砤ny: 16 Kwi 2006, 1:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po 5 latach mo偶na by艂o g艂osowa膰. Jak jest teraz nie wiem.
Cytat:
Trzeba patrzec obiektywnie, a nie szukac na si艂臋 tylko z艂ych stron.

No to jak ju偶 pojedziesz, pob臋dziesz, popracujesz. Wtedy mog臋 z Tob膮 na takie tematy dyskutowa膰, p贸ki co obiektwnie niewiele mo偶esz mi napisa膰.
Powr髏 do g髍y
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast阷ny
Strona 5 z 8

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron