reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

operacja

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mysz233

Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 25
PostWysłany: 11 Gru 2011, 13:22    Temat postu: operacja Odpowiedz z cytatem

witam interesuje mnie czy ktos robil sobie w Islandii operacje na skorygowanie wzroku i czy mozliwy jest zwrot poniesionych kosztow w jakiejs czesci oczywiscie jezeli jest sie w tej chwili na zasilku czy lepiej poczekac gdy bedzie sie mialo prace. pozdrawiam i dzieki z gory za odpowiedzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 11 Gru 2011, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kumpel robil & chwali sobie. zwrotu za to zadnego nie ma.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
A2009

Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 40
PostWysłany: 11 Gru 2011, 23:37    Temat postu: operacja Odpowiedz z cytatem

a ja słyszałam że związki zawodowe jakąś część zwracają, tak jak za okulary i soczewki kontaktowe!!! wiec lepiej się upewnić -popytać w zwiazkach!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 11 Gru 2011, 23:53    Temat postu: Re: operacja Odpowiedz z cytatem

A2009 napisał:
a ja słyszałam że związki zawodowe jakąś część zwracają, tak jak za okulary i soczewki kontaktowe!!! wiec lepiej się upewnić -popytać w zwiazkach!!


chyba tylko reykjavikurborg ma taki przywilej. w innych zwiazkach raczej nie ma opcji. w vr na pewno nie.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Searcher

Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 97
PostWysłany: 12 Gru 2011, 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwraca Efling 50k na rękę chyba, zwraca FIN około 100k - podatek, zapytaj w swoich po prostu.

Operacją to to ciężko nazwać, taki szybki zabieg raczej. Wspominam to mile:) Robią to tutaj nie najgorzej, aczkolwiek w razie komplikacji jesteś ciut utopiony. Z tego co sie dowiadywałem, to w Europie zabieg jest poprzedzany serią specjalistycznych badań i podchodzą do tego poważnie. Tutaj natomiast masz 3 badania robione przez pielęgniarkę, zajmuje to 30min, później lekarz Ci mówi czy jesteś odpowiedni, większość jest, umawiasz się na zabieg, płacisz, robią i do domciu. Generalnie nie ma czego sie bać, bo komplikacje to naprawdę rzadkość, ale jakby coś poszło nie tak jak trzeba, to na fachową pomoc raczej bym tutaj nie liczył. Do sprawy podchodzi się bardzo na luzie, czyli ogólnie tak samo jak w reszcie islandzkiej służby zdrowia.

U mnie się udało, minął ponad rok, wzrok jak brzytwa, zero powikłań, skutków ubocznych itp. Jestem zadowolony. http://www.sjonlag.is/

Cena jest jaka jest, u nas taniej, ale bilety, hotel itp, wyjdzie na to samo lub więcej. Decyzja należy do Ciebie:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 12 Gru 2011, 0:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh czyli kumpel pewnie xxxx dal i o zwrot nie zapytal. albo raczej krzywo zapytal, albo krzywa odpowiedz dostal. ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
madziołek=)

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 171
Skąd: Hafnarfjordur
PostWysłany: 11 Sty 2015, 13:50    Temat postu: operacja na zylaki Odpowiedz z cytatem

witam, czy mial ktos tutaj na Islandii robiona operacje na zylaki? jak to wyglada? lezy sie w szpitalu przed operacja? bo PO podejzewam ze tak.. narkoza ogolna czy miejscowa? i czy sie placi za zabieg ? bede wdzeczna za pomoc Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
carmela

Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 34
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 11 Sty 2015, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mialam korekcje wzroku w czerwcu zeszlego roku. Tak jak pisal Searcher zabieg traktuje sie raczej jak wyciecie wrzodu na tylku a nie jak dosc powazna ingerencje w oczy. Mialam dwie wizyty przed zabiegiem, pierwwsza ogolna a druga juz z chirurgiem i on sprawdzal dokladnie wzrok i czy sie "nadaje". Jestem w Eflingu, dostalam od nich 100 tys zwrotu ale chyba zalezy to od tego czy cos bylo wykorzystywane u nich. Po zabiegu mialam 3 wizyty kontrolne (bezplatne), 1-wsza po 2 tyg, 2-ga po 3 mies i 3-cia po pol roku. Wzrok jak brzytwa Smile Osobiscie polecam!
ps Zabieg byl w Sjonlag na Glaesibae.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
madziołek=)

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 171
Skąd: Hafnarfjordur
PostWysłany: 11 Sty 2015, 22:30    Temat postu: Re: operacja na zylaki Odpowiedz z cytatem

madziołek=) napisał:
witam, czy mial ktos tutaj na Islandii robiona operacje na zylaki ( na nogach ) ? jak to wyglada? lezy sie w szpitalu przed operacja? bo PO podejzewam ze tak.. narkoza ogolna czy miejscowa? i czy sie placi za zabieg ? bede wdzeczna za pomoc Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron