reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Elita czy masy?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> ICELAND.PL & Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Czy jesteś za utworzeniem "rady" przyjaciół Forum?
TAK
57%
 57%  [ 8 ]
NIE
35%
 35%  [ 5 ]
Nie ma to dla mnie znaczenia
7%
 7%  [ 1 ]
Wszystkich Gosw : 14

Autor Wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 9 Lut 2006, 3:15    Temat postu: Elita czy masy? Odpowiedz z cytatem

Swego czasu, gdy byłem powodem gorących dyskusji (co dzieje się i teraz) poproszono mnie grzecznie bym nie udzielał się na Forum, gdyż mnóstwo ludzi "nie lubi" mego tonu wypowiedzi.

Ponieważ żyjemy w demokracji, a wolny rynek często preferuje ilość a nie jakość, więc musi urodzić się pytanie: czy lepiej mieć na Forum 500 dyskutantów, którzy nie grzeszą rozumem, czy też może 50, którzy są na tyle normalni, że rozumieją jeden drugiego (a w dodatku szanują się nawzajem).
I bynajmniej nie chodzi tu o wiek Forumowiczów, bo zdarzają się osoby mające kilkanaście lat i rozmawiające na poziomie, a za to czasem zdarzają się dorośli, którzy nie umieją czytać.

Z punktu widzenia portalu, pewnie lepiej mieć dużo użytkowników na liczniku - jest to zawsze powód do dumy...
Ale z drugiej strony może właśnie lepsze jest Forum elitarne - tylko dla normalnych ludzi.
Myślę, że z tego też powodu takim powodzeniem cieszy się "Grono", gdzie dostać się można tylko na zaproszenie.
Admini nie powinni bać się usuwania pewnych osób, które nie trzymają poziomu.
Ja wiem, że takie osoby "się obrażają" i potrafią szkodzić, ale może czasem trzeba troszeczkę dyktatury, by zaprowadzić porządek.
Admini nie mogą żyć w strachu przed chamstwem i obrażaniem się jakichś osobników.
Trzeba trzymać poziom Forum. Niech uczestnictwo w Forum będzie powodem do dumy.
Być może również i ja zasługuję z jakichś względów na wyrzucenie, ale o tym powinien decydować zespół moderatorów upoważnionych przez Adminów.
Z resztą Admini mogliby powołać do życia taki zespół (komisję, sąd, komitet, radę, klub, trybunał - czy jak kto chce to coś nazwać), do którego można by zaprosić kilka osób, które są związane z Forum od poczatku. Każda osoba mogłaby otrzymać jakąś liczbę głosów (w zależności od widzi-misię Adminów*) i wtedy taka rada głosowałaby nad tym czy kogoś wyrzucić czy też nie.
Admini pozbyliby się problemu odpowiedzialności (która teraz ciązy tylko na nich), a podejmowane w szerszym gronie decyzje spotykałyby się też z większym szacunkiem zainteresowanych stron.


*) Osobiście jestem przeciwny równym głosom. Tak jak w spółce akcyjnej, tak i w zyciu są osoby ważniejsze (bardziej zasłuzone) jak i mniej ważne. Każdy dostałby od Adminów jakąś pulę "akcji" i tyle udziałów miałby w podejmowaniu decyzji. Oczywiście Admini mieliby zawsze najwięcej "akcji" i nawet możliwość zrezygnowania z postanowienia takiej Rady... ale zawsze byłby to jakiś głos rozsądku.
Ewentualne dyskusje mogą toczyć się na specjalnym topiku Forum dostępnym tylko dla "radców" Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
bartus22-1

Doczy: 31 Sie 2005
Posty: 112
Skd: Krosno
PostWysany: 9 Lut 2006, 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem za utwożeniem tej rady ale nie na takich warunkach. Nie może być warunku że jeśli ktoś nam się nie podoba i inaczej patrzy na świat to ma zostać wywalony z forum [inkwizycja... (jakie były jej skutki i jak działała wszyscy wiemy)]
Odżajer Egzegeta napisa:
Admini nie mogą żyć w strachu przed chamstwem i obrażaniem się jakichś osobników.
Trzeba trzymać poziom Forum.
Jeśli chodzi o mnie to na forum nie używam epitetów odnośnie innych osób pozostawiam tylko domysły. Kilka moich postów zostało usuniętych i się na nikogo nie obrażam tak poprostu, musi być ktoś kto czuwa nad forum i nad tekstami w nim zamieszczonymi.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 9 Lut 2006, 13:21    Temat postu: Inkwizycja Odpowiedz z cytatem

A ja zawsze darzyłem Świętą Inkwizycję szacunkiem. Tyle się napracowali, by usunąć nam ze świata czarownice i bezbożników...
Dzięki nim świat stał się lepszy Smile

A to na jakich warunkach będzie działaś Forumowa Inkwizycja (FI), to już tylko zależy od adminów, którzy są jak papież z dogmatem o nieomylności Very Happy

Nie chodziło mi o to, co używasz, tylko o to czego nie używasz. Być może masz na tyle kulruty, by epitetami nie rzucać, ale za to nie za bradzo rozumiesz co się pisze, a w związku z tym inni ludzie (tzn. np. ja) gadam jak do ściany.
Zawsze jednak możesz zrozumieć swoje błędy, o ile będziesz otwarty na krytykę (ja jestem na nią otwarty). Dostrzeż swoje błędy, przeanalizuj topic raz jeszcze, przeczytaj każdy post 2-3 razy. Wtedy twoja wypowiedź będzie coś warta.
Nie mam monopolu na jakąś mądrość i zwykle dostaje mi się za to, że pierwszy ośmielam się powiedzieć, że król jest nagi...
Wszyscy chcą być poprawni politycznie i nie chcą nikogo krytykować (poza takim "mądralą" jak ja), bo już tak jest że słabszego się nie bije...
Ja jednak uważam, że należy mówić wprost, że coś jest nie tak.
Być może kiedyś podziękujesz mi, że wytknłąem Ci brak rozumienia tekstu. Może w ten sposób kiedyś zaoszczędzisz sporo kasy lub też dostaniesz awans w pracy...

Mnie samemu też zdarzyło się kiedyś palnąć jakąś głupotę na Forum, lecz nie obstawałem przy swoim, tylko przyznałem się szybko do błędu.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 9 Lut 2006, 18:23    Temat postu: F.B.I. Odpowiedz z cytatem

Przyszedł mi do głowy pomysł tyle śmieszny co oryginalny, by ewentualną radę przyjaciół Forum, nazwać śmiało i z przekąsem:
Forumowa Bezlitosna Inkwizycja (w skrócie F.B.I.) Very Happy
Co Wy na to?

Czasem by się urządziło jakieś polowanie na czarownice lub czarowników, troszeczkę zeznań wspomaganych torturkami, a może nawet jakiś mały stosik i te sprawy... :jezyk:

Oczywiście wszystko pod czujnym okiem papieżycy Joli i kardynała Einara Very Happy

Amen!
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
bartus22-1

Doczy: 31 Sie 2005
Posty: 112
Skd: Krosno
PostWysany: 9 Lut 2006, 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AMEN!!!!???? (lac. niech tak się stanie) już się boje

... a czy nie znalazło by się miejscie dla abp bartusia
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 9 Lut 2006, 21:32    Temat postu: Re: F.B.I. Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Oczywiście wszystko pod czujnym okiem papieżycy Joli i kardynała Einara Very Happy

FBI przypadł mi do gustu ale papieżycą być nie chcę, nawet nie proście grozi palcem
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 9 Lut 2006, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko pięknie i ładnie, ale to śmierdzi jakąś dyktaturą. Jakie są kryteria "normalności", czy też "adekwatności" danej osoby? Forum o Islandii to nie jest Rząd, protal Iceland.pl nie jest autonomicznym państwem (chyba Smile ), nie potrzeba zatem tworzyć tu żadnych Inkwizycji, bowiem, moim skromnym zdaniem, forum powinno bhyć ogólnodostępne.

Trochę ten pomysł Orwellem zalatuje.. Zamiast banera Iceland.pl zapewne byłby napis "Inkwizycja patrzy".

To tyle na ten temat.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Lut 2006, 0:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

elloth napisa:
Wszystko pięknie i ładnie, ale to śmierdzi jakąś dyktaturą.

A co jest złego w mądrej dyktaturze?

Cytat:
Jakie są kryteria "normalności", czy też "adekwatności" danej osoby?

Proste: wystarczy, że większość (punktowa) członków FBI, będzie twierdzić, że ktoś jest normalny Very Happy
A de facto o tym subiektywnie zadecydują admini...

Cytat:
Forum o Islandii to nie jest Rząd, protal Iceland.pl nie jest autonomicznym państwem (chyba Smile )

No właśnie jest to autonomiczne państwo i ma własny rząd (Adminów)

Cytat:
nie potrzeba zatem tworzyć tu żadnych Inkwizycji, bowiem, moim skromnym zdaniem, forum powinno bhyć ogólnodostępne.

No takie masz zdanie i je szanuję, ja jednak uważam, że czasem warto upomnieć lub zbanować kogoś, kto na to zasługuje...
A żeby nie obarczać tym tylko szanownego rządu (z prezydent Jolą i premierem Einarem na czele) warto stworzyć również parlament, czyli radę, czyli właśnie FBI Very Happy

Cytat:
Trochę ten pomysł Orwellem zalatuje.. Zamiast banera Iceland.pl zapewne byłby napis "Inkwizycja patrzy".

FBI jest nawet gorsze, ono nie musi nawet patrzeć... FBI wie WSZYSTKO!
:jezyk:
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Lut 2006, 1:00    Temat postu: Re: F.B.I. Odpowiedz z cytatem

Jola napisa:
Odżajer Egzegeta napisa:
Oczywiście wszystko pod czujnym okiem papieżycy Joli i kardynała Einara Very Happy

FBI przypadł mi do gustu ale papieżycą być nie chcę, nawet nie proście grozi palcem


Oczywiście, słowo "papieżyca" kojarzące się z papierem nie jest adekwatne do takiej żelaznej damy! Skoro więc nie paier, to blacha!
Jola niech zostanie pierwszą w świecie Blachownicą! Very Happy
A jak się nie podoba to proponuję Jaśnie Wielmożnej Eminencji stanowisko Arcypapieżycy :jezyk:
A Einar arcykardynałem?! W końcu F.B.I. to nie jakaś tam pierwsza lepsza inkwizycja!Smile


A tak już serio to jeśli pomysł z FBI się podoba, to admini muszą szukać przymusowych "ochotników" do FBI Smile
Prawdziwy Forumowicz-Islandofil nie będzie się opierał przed takim zaszczytem Smile
Podobno każdy członek FBI będzie otrzymywał wynagrodzenie w postaci abonamentu na bezpłatne przejazdy IPK (Islandzkie Koleje Państwowe).
Chyba warto...
owieczka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
bartus22-1

Doczy: 31 Sie 2005
Posty: 112
Skd: Krosno
PostWysany: 10 Lut 2006, 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja juz wyżej się zgłosiłem
skoro einara podnieśli to ja też chcę oczko w górę kardynał.....???
może jednak to nie jest taki zły pomysł
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 10 Lut 2006, 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze , ze sie zawiazuje TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI. Ja mam juz pare nastepnych kandydatur to szacownego grona. a co z biednymi maluczkimi, toz sieroty pogina w odchlani bezkresnego icelandu, a moze wzorem sadu jesli sa oskarzyciele to i powinni byc obroncy pospolstwa, ktore pisze gdzie sie da i co sie da, bez sensu i logiki. Moze w tej lawinie gluptakow szukajacych na sile pracy sa jednostki w miare inteligentne i majace wiecej do powiedzenia niz szanowne grono z dwa razy wiecej. Jak ktos kiedys madrze powiedzial, kto sie nie rozwija ten sie cofa. Zyjecie wspominajac owe lata szczesliwe gdy Wy i Wam rowni pisali pieknie i madrze, a teraz ciemnota sie wpycha na sile i chce tez z Wami zaistniec. Powiem Wam czytalam stare pozwy i doszlam do wniosku , ze tez tam roznie bywalo, wiec nie idealizujcie tak przeszlosci. Znam ludzi ktorzy mieszkali po 10 lat tutaj jedynie z Islandczykami w malych miasteczkach i sa naprawde bardziej skromni od Was wszystkich. Troche pokory i szacunku innym by sie Wam przydalo. Ja bardzo szanuje ludzi , ktorzy potrafia okazywac szacunek innym ludziom bez wzgledu na ich status spoleczny , stan majatkowy i wiedze o swiecie. A wiecie dlaczego , bo niejednokrotnie sie przekonalam, ze miara czlowieka szlachetnosci i inteligencji jest stosunek do innych ludzi. Poznalam bezdomnego alkocholika , ktory byl wspanialym czlowiek wewnatrz i Wielka Pania Prezes , ktora byla wewnatrz durna baba do kwadratu. Ale sie rozpisalam. Dobra podsumuje teraz swoja opinie. Zauwazylam, ze jezeli jakoas jednistka nie zgadza sie z Wami i otwarcie to mowi to zaraz jest nagonka na nia. Bo pisze niepoprawnie icelandowicznie. a co nie ma prawa? przez takie traktowanie ludzi Forum duzo traci bezpowrotnie. Uwazam, ze jezeli ktos pisze na temat nie uzywajac niecencuralnych wyrazow to niech pisze. Niech beda dyskusje, klotnie, niech bedzie w tym zycie !!! Bo Iceland zatrzyma sie na mieliznie wzajemnego kadzenia. No to sie chyba narazilam niektorym . Co ? Ale tak naprawde szanuje Was tez , ze trzymacie pewien poziom intelektualny, ale nie przesadzajcie z tym bo to sie robi po prostu dretwe i sztuczne. Moze wlasnie temu ciekawi ludzie omijaja to forum? Rolling Eyes Exclamation Exclamation
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 10 Lut 2006, 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazynko, przeciez oni sie wyglupiaja... Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 10 Lut 2006, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Grazynko, przeciez oni sie wyglupiaja...




Wyglupiaja Question
A ja już pisałem CV żeby dostać się do FBI Crying or Very sad
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 10 Lut 2006, 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja to juz nie moge!!!1 Very Happy lol lol lol To takie na rozgrzewke zadanko intelektualne.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Lut 2006, 12:25    Temat postu: Grażynka Odpowiedz z cytatem

Grażynko, nikt nie idealizuje przeszłości... skąd taka informacja??
Nie chodzi o to, by "pogonić" nowych, tylko by pogonić głupich, a to różnica.
Ludzie, którzy szukają pracy nie muszą być głupi i jeśli mają coś do powiedzenia, to każdy chętnie ich wysłucha Smile
Chyba, że będą mówić jak w tym dowcipie o zajączku:
Wchodzi zajączek do kina i mówi:
- Poprosę 2 cytryny
- Ale... mamy remont
- Nieskodzi, ja mam legitymację

FBI (o ile powstanie) to była by bardzo dobra rzecz, bo i w tej chwili nie ma obrońców, a wszelie decyzje podejmują tylko Admini.
Dzięki większej ilości ludzi FBI byłaby bardziej obiektywna.
A wyroki nie byłyby od razu surowe; ot na początku małe przypalanko rozżarzonym ostrzeżonkiem; potem łamanie kołem krótkiego zbanowania, no a w końcu jak nie pomogą takie humanitarne środki, to ostateczność: spalenie na stosie wiecznego potępienia i zbanowania Very Happy

Grażynko, chyba nie chciałabyś prowadzić kiedyś takiej dyskusji z jakimś Zenkiem:
Zenek: Jaka jest teraz temperatura na Islandii?
G: ok. 5 st. C.
Z: No ale jaka jest temperatura?
G: No przecież mówię, że 5 st.
Z: Ale przecież miałaś coś napisać o temperaturze.
G: Przecież napisałam, przeczytaj...
Z: Tylko obrażać umiesz i się wymądrząc, a jak człowiek prosi o podanie temperatury, to nikt nie pomoże...
G: Oj człowieku... szkoda gadać
Z: Sama jesteś stuknięta
G: O co ci chodzi?
Z: Przecież mówię, że interesuję się Islandią, a tu mnie tylko obrażają mądrale co zjadły wszystkie rozumy
G: Podałam grzecznie Ci temp. a Ty jakiś dziwny jesteś...
Z: I tak nie udowodnisz mi, że kwadrat jest trójkątem, to są jakieś bzdury!
...

To tylko wymyślony przykład, ale tego typu dyskusję się trafiają i naprawdę jedynym wyjściem jest zbanowanie takiego typka.
Kiedyś stałem w kolejce na poczcie i szwendał się tam taki jeden gość (może podpity), który obrażał wszystkich i nie dało mu się nic wytłumaczyć. Ludziom jednak nie chciało się walczyć z tym chamem, a ochrona poczty jakoś nie reagowała.
Jedynym człowiekiem, który próbował coś wytłumaczyć typkowi byłem ja, więc potem cała dyskusja dotyczyła tego jakim to ja jestem podłym człowiekiem...
Ponieważ przypuszczałem, że to pijak lub wariat to nawet się specjalnie nie denerwowałem, a ludzie z kolejki patrzyli na niego z politowaniem i doradzali mi bym nie zwracał na niego uwagi.

W każdym razie jeśli ktoś na to zasługuje to powinien być ukarany. Czasem ostrzeżenie pomaga i człowiek zaczyna się starać by jego wypowiedzi były sensowniejsze. Każdy powienien mieć szansę...

Sama Grażynko zdajesz się nie rozumieć własnie problemu, bo mówisz, że preferujemy tych co są "proicelandowscy", a tymczasem chodzi tylko o eliminację "idiotów", którzy nawet czasami mówią "kocham iceland.pl".
Nie wiem skąd w Tobie takie przekonanie, że "idiota" to człowiek, który jest może mądry, ale kłóci się ostro z ludźmi zakochanymi w Islandii.
Nie chodzi też o eliminację ludzi kulturalnych, którzy mają małą wiedzę - oni tu przychodzą by się rozwijać i uzupełniać tą wiedzę, ale umieją się porozumieć po polsku.
Kłótnia (o ile ma formę kulturalnej dyskusji) nie jest i nie będzie zabroniona - to jest podstawa działania Forum.
I skąd przeświadczenie, że do FBI trafią jedynie ludzie z Polski, pewnie jest parę osób na Islandii, które są zasłużone dla Forum i portalu, i które potrafią się logicznie wypowiedzieć.

I skąd taka informacja, że ciekawe osoby omijają Forum? Może omijają bo zbyt często zdarzają się tu jacyś "logiczni inaczej"?
Ale masz rację, że osoby z FBI powinny lubić i szanować Forum, bo to podstawa ich konstruktywnej pracy. Niekoniecznie muszą kochac samą Islandię, ale z pewnością muszą lubić sam portal i to forum. To chyba logiczne.
I z pewnością będzie tam mniej wzajemnej adoracji, niż gdy rolę sądu pełni tylko Einar bądź Jola.
Grupa bywa bardziej obiektywna, ale oczywiście zawsze będzie jakaś doza subiektywizmu, ale tego nie da się uniknąć nigdzie. To od subiektywnego zdania Adminów lub FBI, będzie zależeć, czy słowo "cholera" będzie uznane za brzydkie, czy nie. Poprostu wyroki takich gremiów trzeba sznować i tyle. A jeśli "cholera" będzie zabroniona, to albo człowiek, który lubi używać tego słowa powstrzyma się, albo zrezygnuje z pisania. Gdzieś musi być jakaś sensowna granica.
Trzeba pamiętać, że na Forum przychodzą dzieci i młodzież - powinni się uczyć, iż tylko logiczne wypowiedzi są dopuszczalne, a każde inne krytykowane i kasowane. Dzisiejsza kultura uczy porozumiewania się półgębkiem, szybko, skrótami czasem nawet bez sensu...
Ale nie musimy ulegać takiej modzie - można się porozumiewywać szybko o ile ktoś umie w krótkiej wypowiedzi zawrzej logicznie połączone fakty.
Ja nie umiem, więc moje wypowiedzi są długie. Nie mogę sobie pozowlić na to, bym został niezrozumiany...
A i tak ktos zaraz pewnie napisze: "dlaczego Odżajer jest przeciwko gejom i że na Islandii nie jest teraz 5 stopni tylko 3" Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 10 Lut 2006, 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odzajer, jestes przeciwko gejom Shocked ?


A powaznie, jakas kontrola nad forum nie jest zlym pomyslem. Tu bywam rzadko, ale dlugi czas bylam na innym forum dotyczacym innego kraju. I tam wlasnie probowalam zrealizowac pomysl podobny do Odzajerowego, bez powodzenia zreszta -- wszystko w imie wolnosci slowa. Zrobil sie rynsztok, ktorego admini nie sa w stanie opanowac, bo nikt nie siedzi na necie 24h. Szkoda by bylo, gdyby tu mialo byc podobnie.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 10 Lut 2006, 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rolling Eyes Exclamation Odpowiedz milemu panu, nie pisze bo nie chce nikogo obrazic przekrecajac ciekawy pseudonim. Ja tu musialam zrezygnowac ze swego imienia bo tutejsi tak je przekrecali, ze mi w uszach trzeszczalo. Teraz wszyscy wolaja na mnie Irena, bo cale szczescie tak wlasnie mam na drugie imie. Dlatego wole nikogo nie denerwowac pod tym wzgledem. Ja w poprzednim poscie troche ironicznie potraktowalam podsumowanie wiekszosci wypowiedzi. Ja jestem tutaj od niedawna w sumie i lubie zagladac tu, mozna wiele ciekawych rzeczy sie wiedziec, podzielic sie swoimi spostrzezeniami. Jednak naprawde brakuje mi tu troche "pazura". Nie bardzo lubie mowic wszystko przez "bibulke". Ale pozatym jest spoko. Wczesniej troche urzedowalam na Polkach pod pseudonimem Rozsadna. Ale w pewnym momencie oburzylo mnie jedno zdanie tak mocno, ze poinformowalam wszystkich, ze juz wiecej nie bede tam zabierala glosu. Wyobras sobie , ze podczas ostrej wymiany na temat pewnej kobiety jeden post napisal "Blanka ty macioro". Tego bylo juz za wiele i zrozumialam ze to " nie ci ludzie i nie ta dolina". Szkoda , ale zdania nie zmienie, chociaz czasami ludzie czesto pytaja sie co na dany temat sadze. Ja milcze. Nawet tam nie zagladam, a o tym ze pisza do mnie wiem od kolezanki. Normalnie sie obrazilam w imieniu wszystkich kobiet. Wiem, ze tu raczej niegrozi mi takie czytanie i dobrze. Ja swoim pozwem chcialam wywolac dyskusje i troche smiechu. A widocznie ludzie zbyt malo tu jeszcze mnie znaja. Jestem tak jak Ty osoba, ktora lubi szczegolowo sie wyrazac na dany temat. Ja takze uwazam, ze wystarczy pominac jakis niby drobny szczegol, aby caly sens wypowiedzi zostal niezrozumialy dla potencjalnego odbiorcy. Jezeli chcesz ze mna podyskutowac to przeczytaj moje wczesniejsze pozwy. Moze bedzie jakas ciekawa dyskusja na te tematy. Pozdrawiam serdecznie z Islandii. Nie wiem jaka dzis temperatura. Ale jak wracalam z pracy spacerkiem to pare razy zatrzymal mnie wiatr. To smieszne uczucie , gdy chcesz isc , a stoisz i boisz sie , zeby ciebie gdzies nie powialo. A szczuplutka znowu taka juz ie jestem. Rolling Eyes
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 10 Lut 2006, 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi sie ze to wcale nie tak ze chcmy sie pozbywac kogos z forum,ci ktorzy polecieli za chamstwo zasluzyli na to.Chodzi o uporzadkowanie Forum ,przeciez nie jest biurem posrednictwa pracy.Jola pozwolila zamieszczac ogloszenia i uwazam ze to wystarczy.Natomist denerwuje mnie to ze niektore osoby prowadza rozmowy na forum ,ktore nie wnosza nic ,nie sa nawet dyskusja .Od tego sa czaty ,blogi ,gg ,tleny ,skype i inne.Nie mam nic przeciw ludziom ktorzy maja odmienne poglady ,dopoki nie zacznie sie plucie jadem ,chamstwo ,lub prywatne przepychanki.A forum powinno byc dla wszystkich ..ktorzy przestrzegaja regulaminu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Patrycja

Doczy: 21 Kwi 2004
Posty: 77
Skd: Islandia-Akranes
PostWysany: 21 Mar 2006, 21:59    Temat postu: hmmmm Odpowiedz z cytatem

Mnie tam jakos nie brakuje pewnych osob,ktore wylecialy,badz stweirdzily,ze nie beda juz pisac.
Nie urzekaly mnie ani posty niejakiego skinheda,ani tez pogaduszki z Pania pt ONA.Nie chce nikogo urazic.........ale to nie ten klimat i jakby nie ten poziom.A czytajac wypowiedzi takich osobnikow w koncu machalam reka,bo to byla walka z wiatrakami.Nie chcialo mi sie juz ani niczego wyjaniac po raz "enty",ani sprostowywac.Skoro wiedzieli lepiej,to ze swojej strony zostawilam ich w tym blogim przeswiadczeniu.
Sumujac.Bez nich jest zdecydowanie lepiej.Oczywiscie mowie z punktu mojego "siedzenia".I mozna sie z tym nie zgodzic.
Kv
Patrycja
_________________
gatta
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> ICELAND.PL & Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron