reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Badanie techniczne samochodu - pomyłka?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sha

Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 6
PostWysłany: 27 Sty 2012, 17:58    Temat postu: Badanie techniczne samochodu - pomyłka? Odpowiedz z cytatem

Hej, jestem na Islandii od 3 miesięcy, 11 listopada 2011 kupiłam używane auto, nie wiedziałam jak działa system dat badań technicznych.
1 stycznia 2012 dostałam pismo, że jestem spóźniona z badaniem, że będę płacić karę i mam załatwić badanie jak najszybciej. Pojechałam, zapłaciłam karę, zapłaciłam za badanie, trzeba było coś w aucie poprawić (żarówki) i dzisiaj kiedy odebrałam auto z serwisu, który sam nakleił mi nową, nie-zieloną naklejkę, okazało się, że czerwoną dostałam taką samą jak miałam, kiedy kupowałam auto, 2012. Dopiero zorientowałam się, że coś chyba jest nie tak. Ostatnia cyferka tablicy to 0, więc październik, ale jak kupiłam auto miało pomarańczową naklejkę na środku z rokiem 2012. I teraz po poprawieniu, itd, dostaję znowu pomarańczową naklejkę z 2012.
Czy w przypadku odkupienia samochodu trzeba udać się na badanie jeszcze raz, stąd to pismo ponaglające? Czy po prostu ktoś się pomylił i zapłaciłam karę za nic Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 27 Sty 2012, 18:49    Temat postu: Re: Badanie techniczne samochodu - pomyłka? Odpowiedz z cytatem

zostalas oszukana. poprzedni wlasciciel zdjal naklejke z innego auta po prostu.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sha

Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 6
PostWysłany: 27 Sty 2012, 18:53    Temat postu: Re: Badanie techniczne samochodu - pomyłka? Odpowiedz z cytatem

Sad xxxx xxxx xxxx, ale dzięki za odp,
co za podłość Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hunter

Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 54
PostWysłany: 27 Sty 2012, 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgłos sprawe na policje, jesli zostałas oszukana!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 27 Sty 2012, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwne, ze gosc ktory robi przeglad, nie zastanowil sie skad juz sie wziela taka naklejka na tablicach i pewnie bezmyslnie nakleil kolejne takie same
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kamqs

Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 241
Skąd: CK/KEFLAVIK
PostWysłany: 27 Sty 2012, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie idź na policję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 28 Sty 2012, 0:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Dziwne, ze gosc ktory robi przeglad, nie zastanowil sie skad juz sie wziela taka naklejka na tablicach i pewnie bezmyslnie nakleil kolejne takie same


dlaczego dziwne? to nie jego sprawa. info o przegladzie ma w systemie + na papierze, ktory wystawia. nie wnika czy naklejke ktos sobie sam nakleil wczesniej & czy to zrobil obecny czy poprzedni wlasciciel auta.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sha

Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 6
PostWysłany: 28 Sty 2012, 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie zastanawiałam się czy nie iść z tym na policję, ale chyba najpierw przejdę się do wydziału komunikacji czy co tu jest, żeby poszperali w swoich komputerach i zobaczyli, czy wszystko ok. Samochód kupowałam legalnie, także mam umowę, imię i nazwisko sprzedającego, itd. Próbowałam dzwonić, ale nie odbierał.
No nic, szykuje się ciekawy tydzień Smile Dzięki za posty, w kupie raźniej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 28 Sty 2012, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak masz podrobiona karte bankomatowa lub placisz nie swoja karta, to sprzedawca tez nie powinien wnikac bo to nie jego sprawa, przeciez towar zaplacony a jednak wnika.
Powinien chociaz zadac pytanie jak to sie stalo ze nakleiki sa na tablicach, mogly zostac np podrobione lub skradzione.
Myslenie nie boli!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 28 Sty 2012, 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Powinien chociaz zadac pytanie jak to sie stalo ze nakleiki sa na tablicach, mogly zostac np podrobione lub skradzione.
Myslenie nie boli!!


albo mogl od razu zadzwonic na policje & wlascicielka auta (juz raz oszukana przez poprzedniego wlasciciela) dostalaby dodatkowy mandat z urzedu, bez zadawania pytan, za te naklejke. ;]

wlasnie dlatego goscie od przegladow nie wnikaja co, jak, po co, dlaczego.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 28 Sty 2012, 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy obywatel( nie jest ważne z jakiego jest kraju) powinien zawiadomić policję jeżeli zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa lub wykroczenia.
Mandatów nie daje się w takich sytuacjach tylko kieruje się sprawę do postępowania wyjaśniającego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stef_an
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 95
Skąd: ÍSLAND
PostWysłany: 28 Sty 2012, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkie auta mają swoją historię i aktualny status w Umferðastofie. Na ich stronie moĹźe kaĹźdy wklepując nr rej. dowolnego auta dowiedziec się np. o przeglądzie. Policja ma szerszy dostęp do tej bazy i nie potrzebuje naklejek. Moją złuszczyła się juĹź po miesiącu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stef_an
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 95
Skąd: ÍSLAND
PostWysłany: 28 Sty 2012, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla zainteresowanych postem powyĹźej:
http://www.us.is/Apps/WebObjects/US.woa/wa/dp?id=1295
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stalin
Gość
PostWysłany: 28 Sty 2012, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="turboneta"]Każdy obywatel( nie jest ważne z jakiego jest kraju) powinien zawiadomić policję jeżeli zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa lub wykroczenia.
Mandatów nie daje się w takich sytuacjach tylko kieruje się sprawę do postępowania wyjaśniającego.[/quot Nie budujesz szklanych domow? ( Zeromski) ; czy tylko cytujesz nasz kodeks ktory i tak 90 procent spoleczenstwa ma w glebokim powazaniu?
Very Happy
Powrót do góry
stalin
Gość
PostWysłany: 28 Sty 2012, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troszke mi wyszlo na kupie ( poprzedni post) , ale jeszcze nie opanowalem wszystkich tajemnic klawiatury Very Happy Very Happy , a moze to te ACTA? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
gisli74

Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysłany: 28 Sty 2012, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Turbina tak ma tańczę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 28 Sty 2012, 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gisli74 napisał:
Turbina tak ma tańczę
Nie gadaj , Ania to inteligentna dziewczyna tylko kontekst sprawy ja poniosl Very Happy
Powrót do góry
gisli74

Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysłany: 29 Sty 2012, 0:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ja mówię, że nieinteligentna? Tylko żyje w wyimaginowanym świecie baśni głaszcze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 29 Sty 2012, 1:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natychmiast przestańcie pisać o mnie miło!
Szklane domy i kraina baśni ma całkiem przyjemne brzmienie ale chyba nawet ja nie czułabym się tam zbyt dobrze, bo każdego dnia spotykam się z nieco innym obrazem życia z racji mojej pracy.
To co napisałam we wcześniejszym poście jest tylko zauważeniem, że tak właśnie powinien zachować się człowiek w warsztacie, a tym samym odniesieniem do postu napisanego przez Patryka 231.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sha

Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 6
PostWysłany: 29 Sty 2012, 1:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wszystkie posty i za link Smile W poniedziałek zadzwonię do gościa, który był pośrednikiem i zapytam go o wszystkie dane, bo jestem pewna, że w opisie samochodu na stronie internetowej było wyraźnie napisane, że badanie techniczne 2012. Wiadomo, że takie rzeczy powinno się zgłaszać i jak będę pewna, że to oszustwo, to to zgłoszę. Trochę mi tylko przykro, bo przecież i tak bym zrobiła to badanie, a przez oszustwo tego kolesia musiałam zapłacić karę, zupełnie niepotrzebnie... Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron