reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Obywatelstwo - Czy dla kazdego?
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Gru 2008, 21:00    Temat postu: Obywatelstwo - Czy dla kazdego? Odpowiedz z cytatem

http://www.mbl.is/mm/frettir/innlent/2008/12/17/islenskuprof_skilyrdi_fyrir_rikisborgararetti/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rangurmadur
Gość
PostWysłany: 18 Gru 2008, 0:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lovisa, a powiedz Ty mi - na co komu dzis (szczegolni epelnoprawnemu obywatelowi UE) islandzkie obywatelstwo - najbardziej skompromitowanego ekonomicznie panstwa swiata ?

Polacy sa obywatelami UE, do ktorego Islandia( tym razem juz jako jako parias Europy), obecnie aspiruje, a poza tym jesli TY po 10 latach siedzenia w Islandii chwalisz sie publicznie ze utrzymujesz sie z 63 000 ISK zasilku dla bezrobotnych, to niezbyt dobra reklame robisz "islandzkiemu dobrobytowi".

No chyba ze islandzkie obywatelstwo jest niezbedne by wydobyc te ciezke miliony w roznych walutach bezpiecznie zakopane w luksemburskich i kajmanskich bankach, ktore i Ty zdazylas odlozyc, a tutaj sciemniasz o swojej niedoli tak dla "podraznienia rozgawora" Smile
Powrót do góry
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 18 Gru 2008, 1:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz troche racji bo kiedys kazdy gadal tylko ze "czeka na paszport"
DZis to do niczego tak do konca niejest potrzebne chyba ze chce sie wjechac do USA ale tam tez juz American Dream sie zakonczyl...

Nasz Polski paszport jest w tej chwili lepszy jak Islandzki ale mniejszy wstyd na lotnisku... Chociaz ja sie nie wstydze...bo nie latam, lol

Ale powaznie to nawet zeby do Australi wjechac na wycieczke to obowiazuje ta sama procedura jak na polskim paszporcie + my jako obywatele Uni mamy teraz wieksze prawa jak wczesniej. Wiec pewnie faktycznie nie bedzie masy podan od Polakow..

Moze kiedys to sie zmieni?
Ale w sumie po co?

Moze zrobie wkoncu polski paszport bo sie przeterminowal... a nawet nie iwem gdzie sie to robi, bo jakos mnie to nie interesowalo wczesniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
guga

Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 37
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 18 Gru 2008, 6:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy mógłby ktoś przetłumaczyć ten artykuł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 18 Gru 2008, 7:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja znam przykład, kiedy obywatelstwo islandzkie się bardzo opłaca i to nawet bardzo bardzo. Czasami życie zaskakuje i czasami nawet miło. lol
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 18 Gru 2008, 7:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A ja znam przykład, kiedy obywatelstwo islandzkie się bardzo opłaca i to nawet bardzo bardzo. Czasami życie zaskakuje i czasami nawet miło. lol

Moze i czasem by sie przydalo.
Jutro lece do Polski, wstyd sie przyznac, jesli ktos zapyta gdzie mieszkam i pracuje. Islandia jedno wielkie G jak sie okazalo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
stalin
Gość
PostWysłany: 18 Gru 2008, 9:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez mam paszport ichni i jakos nie mam powodu do narzekan jak moi przedmowcy Very Happy , polski konczy mi sie za kilka miesiecy ale jakos nie widze powodu aby go przedluzac Very Happy
Powrót do góry
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 18 Gru 2008, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z" księgi mądrości" - wstyd to kraść i dać się złapać .
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
rob4l
Gość
PostWysłany: 18 Gru 2008, 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisał:
Z" księgi mądrości" - wstyd to kraść i dać się złapać .


A gdy Cie nie zlapia to juz nie wstyd? Smile
Powrót do góry
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 18 Gru 2008, 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisał:
ja tez mam paszport ichni i jakos nie mam powodu do narzekan jak moi przedmowcy Very Happy , polski konczy mi sie za kilka miesiecy ale jakos nie widze powodu aby go przedluzac Very Happy


Jest jeden powod: jesli masz zamiar pojawic sie kiedys w Polsce to jako obywatel musisz posiadac wazne polskie dokumenty stwierdzajace tozsamosc jezeli beda one potrzebne w celach urzedowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 18 Gru 2008, 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do Polski jezdze co roku , a urzedow staram sie unikac Very Happy
Powrót do góry
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 18 Gru 2008, 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisał:
do Polski jezdze co roku , a urzedow staram sie unikac Very Happy


Ale nie badz Surprised jesli wynikna problemy gdy sie nie da uniknac kontaku urzedowego Smile .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 18 Gru 2008, 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Cytat:
A ja znam przykład, kiedy obywatelstwo islandzkie się bardzo opłaca i to nawet bardzo bardzo. Czasami życie zaskakuje i czasami nawet miło. lol

Moze i czasem by sie przydalo.
Jutro lece do Polski, wstyd sie przyznac, jesli ktos zapyta gdzie mieszkam i pracuje. Islandia jedno wielkie G jak sie okazalo.


W tego typu pisaninie mamy do czynienia z kretynskimi uproszczeniami
polegajacymi na etykietowaniu wedlug paszportu i miejsca. Czyli na przyklad byle gangster z USA jest lepszy od porzadnego z czlowieka z Albanii.

Dochodzi wiec do zupelnie paranoidalnych wypowiedzi jak wyzej. Islandia to nie jest G tylko w ekonomii zdarzyl sie duzy niefart i tyle. Akurat jest tak ze niefart moze sie teraz zdarzyc kazdemu i wszedzie. Wiec sadzenie po paszporcie czy miejscu ze ktos ma fart czy nie jest idiotyczne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 18 Gru 2008, 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja powiem Wam ze mi jest mio podrozowac z islandzkim paszportem bo zawsze sie ktos pyta o Islandie. Szczerze to z Polskim tylko tu przylecialam i raz polecialam do PL ale pozniej juz tylko na IS i szczerze to wole IS paszport jak PL paszport. Moze dlatego ze jest tak malo islandczykow i tak to czasem jest smiesznie jak ktos nie wie gdzie ta Isladnia jest? Albo jak ludize o Norwegi zaczynaja opowiadac??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 18 Gru 2008, 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Islandzkim paszportem jesteś milej traktowany na lotniskach. Uśmiechają się i nie dają Ci wymownych spojrzeń.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 18 Gru 2008, 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lovisa napisał:
A ja powiem Wam ze mi jest mio podrozowac z islandzkim paszportem bo zawsze sie ktos pyta o Islandie. Szczerze to z Polskim tylko tu przylecialam i raz polecialam do PL ale pozniej juz tylko na IS i szczerze to wole IS paszport jak PL paszport. Moze dlatego ze jest tak malo islandczykow i tak to czasem jest smiesznie jak ktos nie wie gdzie ta Isladnia jest? Albo jak ludize o Norwegi zaczynaja opowiadac??


Hmm, to moze byc twoja nadinterpretacja bo ludzie moga moga za tym skrywac szok: "DĹťIZ, na takim zadoopiu sie muszom szlajac". A podobnym jak ty stylu myslacy kark z PL moglby sie chwalic: ja mam k... napis EU na pasiporcie a ty jakas przybleda jestes Very Happy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 18 Gru 2008, 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rangurmadur napisał:
Lovisa, a powiedz Ty mi - na co komu dzis (szczegolni epelnoprawnemu obywatelowi UE) islandzkie obywatelstwo - najbardziej skompromitowanego ekonomicznie panstwa swiata ?


mozna latac na zakupy do stanow bez wizy. w danii, norwegii, szwecji i finlandii traktuja cie jak swojego obywatela, nie musisz wystepowac o jakies pozwolenia, socjlal tamtejszy przysluguje ci od razu (gdybys sie np z dziecmi przeprowadzal)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 18 Gru 2008, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
mozna latac na zakupy do stanow bez wizy. w danii, norwegii, szwecji i finlandii traktuja cie jak swojego obywatela, nie musisz wystepowac o jakies pozwolenia, socjlal tamtejszy przysluguje ci od razu (gdybys sie np z dziecmi przeprowadzal)


Z tymi wizami do stanow to jest jakas przegina. Sa dane ze przyjezdza tam bardzo malo ludzi z paszportami RP, chyba ponizej 100 tys. rocznie wiec to jest zupelnie marginalna sprawa. A jak ktos ma kase na zakupy to bez problemu dostaje wize na okres waznosci paszportu czyli 10 lat no i
cala ta heca z wizami lada moment zniknie.

Co do socjalu w bratnich krajach to prawda ale normalnie to jakos glupio przeprowadzac sie po socjal. Wiec na ten argument mozna odpowiedziec ze majac paszport RP jest sie full obywatelem UE i mozna glosowac w wyborach do PE, kasy z tego nie ma ale jest powod do dumy hehehe Very Happy.

W ogole dyskusja ktory paszport jest lepszy jest obciachowa bo niby sugeruje ze sie nalezy do jakiejs lepszej kasty czy stada gdzie jest tylko hajlajf i francjaelegnacja. Ten obciach wylazi jak sie widzi np. tlumy brytysz citizenow zywcem przeniesionych z jakichs pakistanskich wiosek, zyjacych wedlug sredniowiecznych regul bin ladena i wiwatujacych jego bohaterom co podkladaja bomby pod znienawidzone british. No ale maja ten sam brytysz pasport czyli jest sie w dobrym towarzystwie jak sie tez go ma Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
afganskibicz
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 148
PostWysłany: 18 Gru 2008, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisał:
Z Islandzkim paszportem jesteś milej traktowany na lotniskach. Uśmiechają się i nie dają Ci wymownych spojrzeń.


BUahhaha , chcesz powiedzieć ,ze z Plskim paskiem to jestes gorzej traktwany ???

pasek ma tu niewiele do tego, najwiecej ma morda i prezentacja

jak ktos zarośnięty i wyglada odrażająco, to może snuć takie opowiastki jak viking. Ja stanowczo się z nimi nie zgadzam a zwiedziłem troche lotnisk.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 18 Gru 2008, 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisał:

Z tymi wizami do stanow to jest jakas przegina. Sa dane ze przyjezdza tam bardzo malo ludzi z paszportami RP, chyba ponizej 100 tys. rocznie wiec to jest zupelnie marginalna sprawa. A jak ktos ma kase na zakupy to bez problemu dostaje wize na okres waznosci paszportu czyli 10 lat no i
cala ta heca z wizami lada moment zniknie.


no ja mieszkajac w polsce o wizie amerykanskiej to moglem sobie pomarzyc, chyba tylko na jakies work & travel moglbym pojechac. w reykjaviku dostalem co prawda od reki ale bylem juz 100$ w plecy, musialem wypelniac wniosek w ktorym pytali mnie czy dokonywalem ludobojstwa z raminia nazistowskiego rzadu, skladac odciski palcow, zostac przeszukany na wejsciu i pare innych niewygod. z niebieskim paszportem nie ma tego problemu.


Cytat:
Co do socjalu w bratnich krajach to prawda ale normalnie to jakos glupio przeprowadzac sie po socjal.


nic takiego nie sugerowalem, mowilem o roznych dodatkach a nie zeby tam na bezrobotne jechac

Cytat:
Wiec na ten argument mozna odpowiedziec ze majac paszport RP jest sie full obywatelem UE i mozna glosowac w wyborach do PE, kasy z tego nie ma ale jest powod do dumy hehehe Very Happy.


no wlasnie ale majac paszport islandzki gdy zamieszkasz w jakims innym panstwie skandynawskim mozesz uczestniczyc (rowniez czynnie) w wyborach parlamentarnych, lokalnych, referendach. nie jestes obywatelem drugiej kategorii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron