reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Ile kilometrów czyli odległości na Islandii

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SEO

PostWysłany: 3 Mar 2006, 18:36    Temat postu: Ile kilometrów czyli odległości na Islandii Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam sie ile kilometrów (oczywiście w przybliżeniu) można zrobić jadąc dookolą IS ?
Planuje objechać wyspę w ciągu 7 dni i zastanawiam sie ile kasy musze zarezewowac na paliwo , niestety http://www.viamichelin.co.uk/ nie ma "zasięgu" na IS
A może jest jaks strona pozwalająca na takie obliczenia na IS ?

Będę wdzięczny za info.

seo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jola

PostWysłany: 4 Mar 2006, 10:29    Temat postu: Re: ile kilometrow ? Odpowiedz z cytatem

SEO napisał:
Zastanawiam sie ile kilometrów (oczywiście w przybliżeniu) można zrobić jadąc dookolą IS ?

Tyle ile km ma droga wiodąca naokoło wyspy, czyli ok. 1200 km. Szczególnie, że masz na objazd tylko 7 dni, więc na większe wypady "w bok" nie ma co się nastawiać.
Jak policzysz 2000 km to bedzie chyba max. jaki możesz zakładać.
Czyli paliwo wyniesie Cię:

y(koszt podróży po wyspie)=[x(spalanie auta)*5,5(cena paliwa w zł)*2000 (liczba km naokoło wyspy z nadmiarem)]/100

Za x podstawiasz liczbę określającą spalanie Twojego samochodu. Nie pochwaliłeś się ile spala Twoje auto, więc nie mogłam wyliczyć Ci kwoty, a musiałam podać wzór ogólny na wyliczenie kosztów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SEO

PostWysłany: 4 Mar 2006, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DZIEKI !
W międzyczasie obliczyłem trasę według http://www.maporama.com
Keflavik-Isafjordhur-Seydisfoerdur-Vik-Keflavik wyszło 2276 km ...
Sprawdziłem cenę paliwa i według :http://www.shell.is/ i http://www.esso.is
jest to obecnie + ,- 110 koron ra litr E95 czyli 1.39 EUR !!!
Zakładając ze Yaris spali 7 litrów (mam rezerwacje na yaris 1, 1 L , nie jestem pewien ile takie auto może spalić w tej trasie ?) to wyszło mi jakieś
+, - 350 EUR za cala trasę.
Jeżeli widzicie jakieś błędy w tej kalkulacji prószę o uwagi.

CZY SA NA IS. JAKIES TANSZE STACJE Niż ESSO CZY SHELL ???
Powrót do góry
Jola

PostWysłany: 4 Mar 2006, 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaa.. to jeszcze Zachodnie Fiordy chcesz zaliczyc. Tego nie bralam pod uwage. Zazwyczaj mówiąc o objechaniu wyspy naokolo, ma sie na mysli objazd jej droga nr 1 a wiec z pominieciem Zachodnich Fiordow. Ja bym nie ryzykowala podczas 7-dniowej wyprawy wypuszczania sie jeszcze w tamte tereny. Na mapie wyglada to na pozor niewinnie takie dojechanie do Ísafjörður ale drogi sa tam tak kręte, górskie i często szutrowe, że dojazd od początku półwyspu do tego miasta zajmuje 1 dzien z jakimis malymi postojami. Powrót drugie tyle, wiec dołozenie Zachodnich Fiordów to 2 dodatkowe dni. Nam udalo sie objechac wyspe w 6 ale tam juz nie dalismy rady wjechac. Przemysl sprawe i nie ryzykuj chyba. Zwazywszy na to jeszcze, że mogą sie zdarzyć jakies niespodziewane przypadki a Zachodnie Fiordy, to teren juz dosc odległy i mniej uczeszczany, wiec przy jakiejs awarii (odpukac) czekałoby sie troche na pomoc.

Jesli chcesz cos wiecej zobaczyc niz objechac naokolo, to radze raczej poleciec na Grímsey czy na Heimaey. W 3-5 godzin pobieżnie zwiedzisz te wyspy - a warto.
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
PostWysłany: 5 Mar 2006, 9:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
CZY SA NA IS. JAKIES TANSZE STACJE Niż ESSO CZY SHELL ???

Orkan jest niby tańszy. Różnica około 3-5 kr/litr. Ale niestety są one tylko w Reykjaviku.

Cytat:
Zakładając ze Yaris spali 7 litrów (mam rezerwacje na yaris 1, 1 L , nie jestem pewien ile takie auto może spalić w tej trasie ?

Nie wydaje mi się żeby to autko spaliło 7 litrów w trasie zastanawia się
Jola

PostWysłany: 5 Mar 2006, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SEO napisał:
Zakładając ze Yaris spali 7 litrów (mam rezerwacje na yaris 1, 1 L , nie jestem pewien ile takie auto może spalić w tej trasie ?)

Tak dużo pali Yaris? Tyle pali mój kombiak, a 12 l palił Jeep Cherokee z silnikiem 4.0 i to w interiorze na piachu!
Ale jesli jednak ten "maluszek" tak pali, to na trasie, którą będziesz pokonywał na Islandii, będzie tyle palić ile by paliło w innym kraju. Będziesz jechał drogą asfaltową, na ogromnych odcinkach pustą, więc jazda będzie dość równomierna.

I jak? Przemyślałeś sprawę Zachodnich Fiordów?
Powrót do góry
SEO

PostWysłany: 5 Mar 2006, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i tu nabiłaś mi przysłowiowego "klina" bo bardzo chciałem zobaczyć Zachodnie Fiordy i dostrzec Isafjordhur a jeszcze lepiej dostrzec do :
http://www.nat.is/fjallaskalareng/skalar_fi_valgeirsstadir_nordurfjordur.htm

Ale faktycznie widzę ze wszystkiego sie nie da odwiedzić w 7 dni.
Mam teraz dylemat czy zrobić ture na Fiordy Zachodnie a potem dojechać np. do Husavik (wieloryby) i wrócić samolotem z Akureyri do Reykiaviku, czy nastawnic sie na kółko .
Jednym słowem co ciekawsze Fiordy czy wschodnie i południowe wybrzeże ...?

Czy te stacje Orkan to to :http://www.orkan.is/ wygląda ze jest ich sporo ?
A czy nie ma tanich stacji np. przy marketach typu Bonus ?

Dzięki za podpowiedzi

SEO
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
PostWysłany: 6 Mar 2006, 7:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy te stacje Orkan to to :http://www.orkan.is/ wygląda ze jest ich sporo ?

Szybko się rozrasta sieć Orkan. Jeszcze nie tak dawno były tylko w Reykjaviku.

Cytat:
A czy nie ma tanich stacji np. przy marketach typu Bonus ?

Nie ma przy marketach stacji ani tanich ani drogich.
Jest jeszcze sieć OB. Jest to stacja bez obsługi. Płacisz na nich kartą lub gotówką. Jest tylko jeden problem maszyny przyjmujace pieniadze są w języku islandzkim.
Mamy też sieć EGO. Ale wszędzie jest podobna cena. Różnica to około 4 kr.
Pamietaj że im dalej od stolicy tym paliwo droższe.
Jola

PostWysłany: 6 Mar 2006, 9:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SEO napisał:
...a jeszcze lepiej dotrzec do :
http://www.nat.is/fjallaskalareng/skalar_fi_valgeirsstadir_nordurfjordur.htm

Nie ma szans! To jest zupelnie nie po drodze do Isafjörður, a droga nie na to autko i nie na taki krótki okres pobytu.
SEO napisał:

Mam teraz dylemat czy zrobić ture na Fiordy Zachodnie a potem dojechać np. do Husavik (wieloryby) i wrócić samolotem z Akureyri do Reykiaviku, czy nastawnic sie na kółko. Jednym słowem co ciekawsze Fiordy czy wschodnie i południowe wybrzeże...?

Ja bym jednak na początek radziła zrobić kółko. Absolutnie nie zaprzeczam urokowowi Zachodnich Fiordów, ale jednak robiąc kółko spotykamy się z większą różnorodnością krajobrazu niż podczas objazdu Fiordów Zachodnich. A poza tym sporo fiordów będziesz miał po drodze - na północy są śliczne fiordy i na wschodzie tez.
Nie ma sie co zarzynać i ryzykować wjazd w tamten odludny teren podczas tak krótkiego pobytu. My byliśmy na Zachodnich Fiordach podczas drugiej i trzeciej wyprawy. Myślę, że dobrze się stało, że poznaliśmy je dopiero po ogólnym, krótkim, wcześniejszym poznaniu wyspy.
Nie powinieneś opuszczać południa kraju. Tam precież przejeżdżasz chociażby koło największego lodowca Europy, są piękne wodospady, Jökullsárlón i wiele innych atrakcji.
A gdyby naprawdę zostało Ci wolnego czasu, to radziłabym polecieć na Heimaey - małym samolocikiem z Bakki. Wrażenia z góry niesamowite, a na miejscu... słów mi brakło jak to zobaczyłam.. Jak jest deficyt czasu, to można tę wycieczkę odbyć nawet w 3 godziny i już dużo się zobaczy.
Powrót do góry
SEO

PostWysłany: 8 Mar 2006, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wygląda ze chyba będę musiał zrezygnować z Fiordów Zachodnich chociaż bardzo chciałbym zobaczyć Isafjordhur.Sad

Czy możesz napisać cos więcej na temat Grímsey czy faktycznie opłaca sie tam polecieć na kilka godzin, i czy jest możliwe ?
Z tego co sprawdzałem cena biletu to około 4.605 ISK /o.w
Co warto tam zobaczyć gdzie ewentualnie spać ?
Zastanawiałem sie czy nie można by wypadu tam połączyć z Whale Watching...???
Powrót do góry
Kalessin4

PostWysłany: 11 Mar 2008, 10:46    Temat postu: Fiordy północne i wschodnie Odpowiedz z cytatem

[quote="Jola"]
SEO napisał:

Ja bym jednak na początek radziła zrobić kółko. Absolutnie nie zaprzeczam urokowowi Zachodnich Fiordów, ale jednak robiąc kółko spotykamy się z większą różnorodnością krajobrazu niż podczas objazdu Fiordów Zachodnich. A poza tym sporo fiordów będziesz miał po drodze - na północy są śliczne fiordy i na wschodzie tez.

cześć!
planujemy jechać trasę Reykjavik-Kjolur-trasa nr 1 na wschód-Reykjavik
(Toyota Corrola Kombi)

plan mamy dość napięty, ale chcielibyśmy zatrzymać się choć na chwilę przy jakimś fiordzie. Który jest najpiękniejszy..? wchodzą w grę fiordy północne i wschodnie..
Myślałam o noclegu w Saudakrokur i o przejechaniu trasy Egilsstadir-Seydisfjordur (lub Eskifjordur); najchętniej zrezygnowałabym z odwiedzin takich miejscowości jak Dalvik, Grenivik, Huavik, ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Proszę o radę - co powinniśmy zobaczyć?
Powrót do góry
Monika Z

PostWysłany: 20 Lip 2008, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy 2.5 dnia wystarczy by objechac Islandię i zobaczyć najważniejsze miejsca po drodze, tj. gejzer, Gullfoss, wodospady, Vik i Dyrholaey, Jokulsarlon, Dettifoss i Asbyrgi, Krafla, Myvatn, Dimmuborgir, Husavik, Akureyri, Sneafells, ew. Glymur i na koniec Pingvellir i Reykjavik. Zakladając, że poruszamy się z przepisową prędkością, a nie jak szaleńcy. Ile czasu trzeba mniej więcej na przejechanie trasy od Jokulsarlon do Dettifoss?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tomek_krk

PostWysłany: 20 Lip 2008, 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to Ty chyba masz odrzutowiec a nie samochod Smile))

takie cos zajmuje 7 dni i to z lekkim pospiechem :p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
bodzio7

PostWysłany: 20 Lip 2008, 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika Z napisał:
Czy 2.5 dnia wystarczy by objechac Islandię i zobaczyć najważniejsze miejsca po drodze, tj. gejzer, Gullfoss, wodospady, Vik i Dyrholaey, Jokulsarlon, Dettifoss i Asbyrgi, Krafla, Myvatn, Dimmuborgir, Husavik, Akureyri, Sneafells, ew. Glymur i na koniec Pingvellir i Reykjavik. Zakladając, że poruszamy się z przepisową prędkością, a nie jak szaleńcy. Ile czasu trzeba mniej więcej na przejechanie trasy od Jokulsarlon do Dettifoss?

Dokładnie 7 dni , tydzień temu wróciłem z takiej wyprawy i zaliczyłem miejsca o których piszesz i zajęło mi to dokładnie 7 dni.
Powrót do góry
Basia

PostWysłany: 21 Lip 2008, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy, ale pod warunkiem, ze nie wysiadasz z auta i zdjecia robisz z samochodu Smile
Powrót do góry
O.E.
Opiekun Forum
PostWysłany: 24 Lip 2008, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2,5 dnia, licząc, że jedziesz każego dnia 12 godzin, to w sumie daje 30 godzin jazdy.
Jadąc stale z prędkością średnią 60 km/h mozna zrobic w 2,5 dnia 1800 km. Jeśli jeszcze każdego dnia przeznaczysz 2 godz. na zwiedzanie (reszta to sen, jedzenie, higiena itp.), to teoretycznie można objechac Islandię i zobaczyć 3-5 atrakcji (wszędzie nie dłużej niż 30 min).

Można oczywiście jeździć dłużej i nieco szybciej, a krócej spać, wtedy można zobaczyć więcej.
Ale to naprawdę mordercza wyprawa będzie. Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: