reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Opiszcie zauważalne zmiany ekonomiczne od 08r do dziś.Prośba
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandzka Polonia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
rif

Doczy: 04 Cze 2012
Posty: 23
PostWysany: 4 Cze 2012, 20:56    Temat postu: Opiszcie zauważalne zmiany ekonomiczne od 08r do dziś.Prośba Odpowiedz z cytatem

Witam. I w imieniu Tzm Polska
Interesuje mnie jakie jest nastawienie społeczeństwa po referendum w sprawie zadłużenia.
Jak obecnie ma sie sytuacja ekonomiczna i społeczna Islandi.
Czy sa naciski ze strony Uk i Holandii?
Jak wygląda teraz zwykly Bank na Islandii.
Czy ogólnie zmiany sa odczuwalne i stanowią zagrożenie dla gospodarki.
Nikt nie pisze o odważnym posunięciu Islandczyków.
Jak to oceniacie?
Wszystkie ciekawe opinie chciałbym przedstawic na Tzm .
My juz realizujemy powoli zmiane systemu.Zreszta na całym świecie nasz ruch rozszerza sie w szybkim tępie.
Polecam film który otwiera oczy!
Uzyskacie odpowiedx na wiele pytań.
http://www.youtube.com/watch?v=1G0nycijI5o&feature=PlayList&p=7400852E06FA25A1&playnext_from=PL&index=1&playnext=1
Dziekuje z góry za wpisy.Jesli poruszy i przewartościuje Was film odpowiem chętnie na pytania.
Film oparty jest na żetelnych badaniach prowadzonych caly czas na świecie przez wielu wybitnych ekspertów z różnych dziedzin zycia.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stef_an
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Doczy: 04 Wrz 2009
Posty: 95
Skd: ÍSLAND
PostWysany: 9 Cze 2012, 2:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
I proponuję powoli i systematycznie:
- skąd Ty jesteś dziecię?
- do czego potrzebne Ci te wiadomości?
- co to jest TZM? (po polsku - definicja i cel działalności),
- co masz na myśli pisząc "zwykły Bank"?
- najpierw przetrenować j. polski (!!!żetelnie!!!) i potem pisać (wiem, że mówić jest łatwiej).
- poproszę namiary (nazwisko i ew. kraj pochodzenia) na 3-ch wybitnych ekspertów.
- po Twojej odpowiedzi obejrzę film i jeśli niesie on jakąś konkretną treść a nie ... odpowiem.

Jeśli masz odwagę to odpisz... Odpowiem rzetelnie na wszystkie pytania (jak będę chciał) na miarę swoich skromnych możliwości.
Pozdrawiam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
rif

Doczy: 04 Cze 2012
Posty: 23
PostWysany: 11 Cze 2012, 0:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkam w Łodzi .
Chcialbym przedstawić żetelną i prawdziwą sytuacje jaka jest obecnie w Islandi,po decyzjach jakie wspólnie podjoł ten naród.Na forum Tzm .
Ruch Tzm (idea) ma na celu zmiane systemu w którym zyjemy a także uswiadamianiu całym społecznością w jakiej obecnie znajdujemy sie sytuacji ekonomicznej ,gosp, społecznej .
Jakie mechanizmy doprowadziły do takiego stanu w jakim jest świat .
Proszę nie identyfikować nas np (tylko dla przykładu podaje nazwę) do Greenpeace.
Problemy i zagadnienia są tak obszerne i skomplikowane ze nie jestem w stanie opisac ich tutaj w calości i na tyle czytelnie aby kazdy zrozumiał w kilku zdaniach cel jaki mamy.
Najbardziej wygodną formą jest obejrzenie filmuTHE ZEITGEIST MOVEMENT.
Film jest w sieci (darmowy).
Przepraszam za stylistykę .Miałem na myśli standartowy bank (oddzial ) jaki jest np w Polsce.NAZWY NIE SĄ ISTOTNE.Jak obecnie funkcjonuje ? Jaka jest polityka banku .czy np klienci czują sie oszukani.
Oczywiście mam setki innych pytan ale po obejrzeniu filmu powinniscie zrozumieć dlaczego pytania skierowane są tą ,,stronę''.
Prof Dr.John McMurtry - profesor filozofii Uniwersytetu Guelph
Dr James Gilligan - jeden z najlepszych amerykańskich psychatrów.25 lat badań nad czynnikami kryminogennnymi. 25 lat prac z przestepcami odsiadujacymi wyroki w Usa. Za duzo by pisać .Autor wielu ksiązek zwiazanych z resocjalizacja i nie tylko.
Dyrektor Harvadzkich studiów szkoły medycznej.
Richard G. Wilkinson (Richard Gerald Wilkinson; ur. 1943) to brytyjski badacz społecznych nierówności w zdrowiu i społecznych uwarunkowań zdrowia . Jest emerytowanym profesorem z epidemiologii społecznej na Uniwersytecie w Nottingham , po przejściu na emeryturę w 2008 roku. Jest także honorowym profesorem na University College w Londynie i profesor wizytujący na Uniwersytecie York .
On jest najbardziej znany ze swojej książce z Kate Pickett Poziomnica alkoholowa , pierwszy opublikowany w 2009 roku, która twierdzi, że społeczeństwa o bardziej równomierny rozkład dochodów mają lepsze zdrowie, mniej problemów społecznych takich jak przemoc, narkotyki, narodziny nastolatek, choroby psychiczne, otyłość i innych, i są bardziej spójne niż te, w których przepaść między bogatymi i biednymi jest większa.
Robert Maurice Sapolsky (ur. 1957) – amerykański naukowiec i autor książek. Biolog, neurolog i neurochirurg. Obecnie jest profesorem nauk biologicznych oraz profesorem neurologii i nauk neurologicznych i, dzięki uprzejmości, Neurochirurgii, na Uniwersytecie Stanforda. Ponadto, jest pracownikiem naukowym w Muzeum Narodowym Kenii.
Dr. Gabor Mate jest węgrem Kanadyjski lekarz , który specjalizuje się w badaniu i leczeniu uzależnień , a także jest powszechnie uznawana za jego unikalną perspektywę na Attention Deficit Disorder i jego przekonanie, wiara w związku między umysłem i zdrowia ciała.

Poszukiwanym mówcą i lider seminarium na ten temat, jest stałym felietonistą w Vancouver Sun i Globe and Mail i jest autorem czterech książek: W ​​królestwie głodnych duchów: Bliskie spotkania z uzależnienia, Trzymaj się swoich dzieci: Dlaczego rodzice muszą. Ponaddto napisał kilka bestelerów ale odsyłam do żródeł.
Max Keiser - Timothy Maxwell "Max" Keiser (ur. 23 stycznia 1960) amerykański nadawca i filmowiec.Autor Raportu Keisera i popularnego w Usa programu tv.
Dr Rath - jeden z najlepszych specjalistów w dzidzinie leczenia na poziomie komórkowym. Wystarczy to obejrzeć Sad http://www.youtube.com/watch?v=cCqbksu3d8U&feature=player_embedded ) i zainteresować sie choćby terapią dr Gersona.
Lista jest oczywiście o wiele dłuższa .Jesteśmy niewygodni dla systemu i czesto znikaja w sieci niewygodne informacje które ujawniamy.
W parlamencie europejskim jest też kilku polityków którzy popieraja nasz ruch i w ostatnim cZasie ,, krzycza głośno'' o sytuacji jaka dotknie nas wszystkich.
Moze i mój polski w tym poście jest niepoprawny z aco przepraszam.
Nikogo nie mam zamiaru przekonywać do zmiany poglądów ale też mam nadzieję ze zapoznanie się z nimi nikomu nie zaszkodzi
Jestem takim samym smiertelnikiem jak Ty. Mam rodzine ( 2 dzieci) .
Pracowałem w wielu miejscach.Mieszkałem kilka lat w niemczech.Znam doskonale specyfike poloni i zycia za miedzą .
Niedługo ( 2 miesiące ) osiedlam się w Szwecji.
Czy zaspokoiłem na początekTwoją ciekawość?
Jesli tak to teraz TY dotrzymaj słowa. Prosze tylko o obejrzenie filmu na spokojnie,wnikliwie.
I wtedy możemy podyskutować.Nawet Na Ts .Będzie prościej.
Chetnie odpowiem na pytania ,jak tylko potrafie najlepiej.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rif

Doczy: 04 Cze 2012
Posty: 23
PostWysany: 11 Cze 2012, 1:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam tylko że poprostu ujawniamy prawdę o naszym zyciu w tym sytemie.
Sami przekonacie się jak logiczne są wyjaśnienia zawarte w filmie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
JPMorgan
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Doczy: 26 Gru 2009
Posty: 215
Skd: Reykjavik
PostWysany: 12 Cze 2012, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rif napisa:
Mieszkam w Łodzi .
Chcialbym przedstawić żetelną ....


Jesli chcesz przedstawic "żetelna" sytuacje, to sami chetnie poczytamy, bo nie znamuy takiej.
A jesli mieszkasz w Łodzi, to co za problem, przypłyń !
_________________
Madly Mad Madman
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rif

Doczy: 04 Cze 2012
Posty: 23
PostWysany: 12 Cze 2012, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuję dr Miodek
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rif

Doczy: 04 Cze 2012
Posty: 23
PostWysany: 15 Cze 2012, 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=Lub_5IkE0Sg - tego nigdy nie pokazanow polskiej telewizji.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
g6

Doczy: 05 Kwi 2011
Posty: 192
PostWysany: 15 Cze 2012, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=IkT2YC1gim8
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
JPMorgan
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Doczy: 26 Gru 2009
Posty: 215
Skd: Reykjavik
PostWysany: 15 Cze 2012, 20:02    Temat postu: Re: Opiszcie zauważalne zmiany ekonomiczne od 08r do dziś.Pr Odpowiedz z cytatem

rif napisa:
... Zreszta na całym świecie nasz ruch rozszerza sie w szybkim tępie.


Tępo, tępo...

Kolego, czy zdajesz sobie sprawę, ze te Twoje rewelacje i pytania , ktore zadales, brzmia tak jakbys powaznie zapytal:
"Czy to prawda ze mieszkańcy Islandii to ludzie pokryci rybią łuską ?"

I co gorsza, po zadaniu takich idiotycznych pytań, spodziewasz się poważnej odpowiedzi
Very Happy
_________________
Madly Mad Madman
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rif

Doczy: 04 Cze 2012
Posty: 23
PostWysany: 15 Cze 2012, 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo nie ogarnołeś wątku i Cię przerasta albo masz kiepskie dni.
Idź i ulep sobie bałwana,takiego dużego z marchewką.
Jesli uważasz że wszyscy postrzegaja pewne zagadnienia w tak błyskotliwy i ,,przyjazny'' sposób jak Ty.To jesteś w błędzie.
Nie jestem też Twoim kolegą.
Możesz zamknąc temacik.
Pozdrawiam wszystkich.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
alex123

Doczy: 17 Maj 2010
Posty: 6
Skd: reykjavik
PostWysany: 16 Cze 2012, 4:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
alex123

Doczy: 17 Maj 2010
Posty: 6
Skd: reykjavik
PostWysany: 16 Cze 2012, 4:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wtrącę się,na Islandię przylecieliśmy w kryzysie który był bardziej wyolbrzymiany jaki miał miejsce.na dzień dzisiejszy nie zamierzamy wracać do pl ,ze względu na sytuację jak i osoby które mają zbyt mały światopogląd ,a zbyt wielkie mniemanie iż bycie POLAKIEM to coś wyjątkowego! Tego typu ankiety prowadż u siebie na" wiosce" ,a nie wśród ludzi,którzy ze względu na sytuacje materialną wyjechali na Islandię i tutaj mają się dobrze! Więc proponuje rusz te swoje cztery litery i ZAPRASZAMY NA ISLANDIĘ!!!!!!!!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Trialerror

Doczy: 04 Sty 2009
Posty: 169
Skd: Reykjavik 111
PostWysany: 16 Cze 2012, 8:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rif napisa:
Dziekuję dr Miodek
Prof. Jan Miodek
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rif

Doczy: 04 Cze 2012
Posty: 23
PostWysany: 16 Cze 2012, 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jazda .
Małe nieporozumienie.
Masakra ,nie robie jakiegoś idiotycznego sondażu etc.
Chciałem dowiedzieć sie najzwyczajniej w świecie jak Islandia radzi sobie po niby bankrutctwie tak nagłaśnianym w Pl.
Jestesmy po tej samej stronie.
Od momentu kiedy wróciłem do domu ( z niemiec) uswiadamiam przy okazji dyskusji na ten temat że w Tivi i ogólnie w mediach sieją propagandę na temat kryzysu i to jaka starsznie zielona jest Polska gospodarczo.Jaki to cud ( tygrys eu)i w ogóle.
A socjal dla ludzi to coś około 300 zł chyba.
Te informacje zbieram do szerszej dyskusji i przyszłych planów.
Nie bójcie się> Nie nazjeżdza się stado Polaków.
W końcu wyjaśniłem króciutko w pierwszym poscie o co cmon.
I odpowiedziałem na pytanie stef_ana-guru forumowiczów który wyparował ostatecznie. szajbus
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rif

Doczy: 04 Cze 2012
Posty: 23
PostWysany: 16 Cze 2012, 8:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ruszam tyłem do Szwecji 1 -3 lipca.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 16 Cze 2012, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O matko Shocked
Ale jazda Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gisli74

Doczy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysany: 16 Cze 2012, 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisa:
O matko Shocked
Ale jazda Smile


Oj, dziwisz się. Jakbym tu nie mieszkał, to też wydawałoby mi się, że Islandia to taki wzór przemian według woli ludu, cudu wręcz. Na forach pełno tego, jak to lud Islandii zwalczył kryzys, pokonał banksterów i wypiął się na bank światowy. Wszystko przy pomocy demokracji (sic!). To już wolę opowieści o elfach, myślących oceanach i zielonych (szarych) ludzikach.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
JPMorgan
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Doczy: 26 Gru 2009
Posty: 215
Skd: Reykjavik
PostWysany: 16 Cze 2012, 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pier... Pozostaje mi tylko ostrzec Konieczke ze do Szwecji wybiera sie sie taki oszolom- psychopata, na dzien dobry nadajacy sie do leczenia w zamknietym osrodku!

i jeszcze ma 2 dzieci.
Pozbawic go rodzicielstwa poki czas.
A najlepiej niech ktos "w czynie spolecznym" ostrzeli goscia.

PS.
Dobrze ze tacy nie ruszaja do Islandii, bo wtedy i Breivik by nie pomogl...
_________________
Madly Mad Madman
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rif

Doczy: 04 Cze 2012
Posty: 23
PostWysany: 16 Cze 2012, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gisli74 tak zgadzam się z Tobą .

Ale też chcę podkreślić ze moje pytania nie sa naiwne .
Nie oczekuje odpowiedzi typy; -tak ,w Is jest teraz za..iscie.
Nie jestesmy naiwni w ocenie sytuacji.Moje pytania dotyczą raczej kwestii odczuwalnych zmian .Pozytywnych i negatywnych na tle tak odważnej decyzji Islandczyków.
Ciekawe jest to że międzynarodowe korporacje (bankowe instytucje) przegapily taki stan rzeczy.Imponujące jest to ze kilkuset tysięczny naród zareagował tak mądrze na szantarz finansowy i polityczny.

To dowodzi ze można!
To jest pierwszy sygnał.System jest na tyle słaby że nie poradził sobie z kontrolowaniem całego państwa.Miedzynarodowe korporacje finansowe odpuścily ,puki co.
I kolesie jedyne co mogli zrobić to uciszyc sytucję .
Dlatego musimy dowiedzieć się szczegółow.
Ja nie jestem pierwszy który chce oswiecić pozostałych.
Tylko rzetelne odpowiedzi na moje pytania dadzą wszystkim zainteresowanym odpowiedź i potwierdzenie że walczymy w słusznej sprawie .
To dopiero początek walki.
Wiesz ilu takich Jpmor ...cos tam ,przed nami?
Multum!!!
Owładniętych przekonaniem ze tak musi być jak jest teraz i już.
Jemu nie wyszło to innym też nie ma prawa .
JpMorgan.
O co się do mnie przywaliłeś?
Lansujesz się tutaj na tym forum na gwiazdora.
Czytałem Twoje posty
Jak dla mnie to jesteś mało produktywny i emanuje od Ciebie pesymizm.
Nie bój się.Nikt nie przyjedzie do Islandii żeby odebrać Ci twoją posadę majstra którą dał Ci Inslandczyk który leje Cie po mordzie za 3/4 pensji.
I ciesz się ze nie pocisnołem z Twoim ego dogłębniej.Bo po twoich wypowiedziach można stworzyć portret jakiegoś zakompleksionego gościa.
I bij synus w lewo od moich dzieci.
gisli74 dziekuje za poruszenie topiku.
Wiem ze więcej jest tutaj ludzik tórzy chca podyskutować o życiu w normalny sposób a nie tylko o tym co w Is można a co nie.
Jp cos tam
Pełno takich jak ty na innych forach.
Wiesz jak kończą ?
Wszyscy zaczynaja ignorować ich wypowiedzi.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 17 Cze 2012, 2:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Matko Bosko Shocked
Nie nadanżam...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandzka Polonia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron