reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Opiszcie zauważalne zmiany ekonomiczne od 08r do dziś.Prośba
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandzka Polonia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
gisli74

Doczy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysany: 17 Cze 2012, 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisa:
Matko Bosko Shocked
Nie nadanżam...


Musisz włonczyć turbo Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
JPMorgan
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Doczy: 26 Gru 2009
Posty: 215
Skd: Reykjavik
PostWysany: 17 Cze 2012, 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rif napisa:

JpMorgan.
emanuje od Ciebie pesymizm.


Tak.
Jako mieszkaniec Islandii, pokryty rybia luska, cierpie z tego powodu na depresje.
To usprawiedzliwa pesymizm moich wypowiedzi.[/list]
_________________
Madly Mad Madman
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 17 Cze 2012, 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gisli74 napisa:
turboneta napisa:
Matko Bosko Shocked
Nie nadanżam...


Musisz włonczyć turbo Smile

Włonczam i włonczam i nic, a nic to nie działa na ten mój ograniczony na takie jazdy łeb Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skd: Gdynia
PostWysany: 18 Cze 2012, 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia ,wiec nie sadze aby ktokolwiek zaczal opisywac swoje zdanie na temat przemian i kryzysu w Islandii gdyz zaraz zostanie oskarzony o nieprawdziwe informacje lub "opluty" jak to sie czesto zdarza na tutejszym forum .
Najlepszym rozwiazaniem byloby namowic jakiegos "pismaka" z mediow aby zainteresowal sie statusem ekonomicznym oraz aktualnym poziomem zycia na wyspie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rif

Doczy: 04 Cze 2012
Posty: 23
PostWysany: 18 Cze 2012, 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednak można w jakims stopniu wyciągnąć wnioski z wypowiedzi forumowiczów.
Dzieki temu można by było zweryfikować pewne informacje które docierają po przez media ,głównie internet.
A najlepszym sposobem dotarcia do faktów jest czytanie tego co napiszą ludzie mieszkający obecnie w Is.
My srednio wierzymy mediom.Politykom prawie wcale.
Dzienniki tv ,prasa podaje złudny i często kłamliwy obraz rozwoju i dobrobytu.
A to co nie wpisuje sie w system lub jest jemu przeciwne wyswietlane jest jako np. teroryzm etc.
Napewno zwróciliście uwagę na to w jaki sposób koalicjanci Nato przypinają w szybki i łatwy sposób etykietke teroryzmu wszelkim przejawą buntu i sprzeciwu wobec ,,demokracji''.
To takie fajne i wygodne narzędzie do legalnej walki z potencjalnymi oponentami.
Naprawdę niewiele przejrzystych informacji dociera do społeczeństwa na temat przemian w ostatnich 4 latach w Is.
Czy to nie jest dziwne?
Nie jestem gołoslwny.
Poszukajcie sami w necie.
Nie ma poważnej debaty na ten temat.
Zobaczymy jak swiat zareaguje na wybory w Grecji.
Straszą nas upadkiem Unii.
Nikt nie pyta sie dlaczego głupi i leniwy Grek zaciągał pozyczki.
Kto na to pozwolił.Kto miał z tego największy zysk.Nie bacząc na konsekwencje które teraz ujawniaja się z dnia na dzień.
To zwykły obywatel po raz kolejny bedzie musiał ponieść konsekwencje chciwości polityków,bankierów i całej tej cwanej ferajny.
Turbonetka.
Zostań moją asystentką !
Bedziesz poprawiać moje żenujące błędy stylistyczne,ort,gramatyczne.
A ja w zamian pomogę Ci ,,zajarzyć'' dance

I przepraszam że zajmuję miejsce na tym forum takimi bzdurami...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 18 Cze 2012, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z całego serca dziękuję zz złożoną mi propozycję ale ja wypadam Smile
Nie jestem w stanie wzlecieć aż tak wysoko aby to wszystko ogarnąć Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skd: Gdynia
PostWysany: 18 Cze 2012, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rif napisa:

I przepraszam że zajmuję miejsce na tym forum takimi bzdurami...


Chyba nie czytales postow na tym forum , wtedy zobaczylbys "bzdury" .
Twoj post jest calkiem sensowny lecz nie ma niestety zadowalajacych odpowiedzi Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rif

Doczy: 04 Cze 2012
Posty: 23
PostWysany: 18 Cze 2012, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytałem .No nie wszystko ,ale na innych forach jest podobnie.Pełno fajnych ludzi ale debili tez nie brakuje.
Turbonetka .
To wszystko jest bardzo proste.
Walczymy o modyfikacje i zmiany w tym systemie a w konsekwencji o całkowite wyjście z systemu monetarnego w zamian proponując nowe sensowne rozwiązania.
Oczywiście to jest droga na kilka pokoleń( byc może) ,ale od czegoś trzeba zacząć.
I dla naszych dzieci .
Nie chcę aby moje żyły w takim syfie i nie mialy wyboru.
Jeszcze raz polecam The Zeitgeist Movement.Tak na dobry początek.
Oczywiście mamy więcej materiałów,projektów już realizowanych na całym świecie.
Po za tym mamy silne wsparcie Anonymus i innych organizacji.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gisli74

Doczy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysany: 18 Cze 2012, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja popieram całym sercem, ale nie wierzę, żeby w czasie istnienia tej cywilizacji coś się zmieniło. A już na pewno nie za mojego życia. Potrzeba krwawej rewolucji lub końca świata jaki znamy. Jedno i drugie wiąże się z ofiarami i mam nadzieję, że ja nie dożyję.
A wszystko przez ludzką chciwość.
Niemniej, powodzenia życzę Cool
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rif

Doczy: 04 Cze 2012
Posty: 23
PostWysany: 18 Cze 2012, 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

THX
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 18 Cze 2012, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@rif
Bądź tak miły i nie zdrabniaj mojego nicku Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Mariusz_Pabianice

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skd: Reykjanesbaer
PostWysany: 19 Cze 2012, 0:23    Temat postu: Re: Opiszcie zauważalne zmiany ekonomiczne od 08r do dziś.Pr Odpowiedz z cytatem

rif napisa:
Interesuje mnie jakie jest nastawienie społeczeństwa po referendum w sprawie zadłużenia.

Społeczeństwo zgadza się co do tego, że prywatne firmy nie powinny być ratowane przez państwo.
Myślę, że państwo nie powinno nacjonalizować tych banków, ale jeżeli już znacjonalizowało musi spłacić ich długi. Ale w tej kwestii społeczeństwo jest podzielone.

rif napisa:
Jak obecnie ma sie sytuacja ekonomiczna i społeczna Islandi.

Sytuacja ekonomiczna: Gospodarka Islandii po kryzysie skurczyła się o 10%, dług publiczny w stosunku do PKB wzrósł o 54 pkt. procentowe.
Nie wiem co to jest sytuacja społeczna. Chyba chodzi o to jak się ludziom żyje. Żyje się gorzej niż przed kryzysem. Kredyty urosły, ceny wzrosły szybciej od pensji, wzrosły podatki.

rif napisa:
Czy sa naciski ze strony Uk i Holandii?

Nie wiem jak Holandia, ale UK chce odzyskać jeszcze 2,3mld funtów z pieniędzy wypłaconych Brytyjczykom, którzy stracili swoje depozyty w islandzkich bankach.

rif napisa:
Jak wygląda teraz zwykly Bank na Islandii.

Podobnie jak wcześniej, parę oddziałów zlikwidowano. Główna różnica polega na tym, że są ograniczone transakcje w obcych walutach. Nie możemy wysyłać dowolnych kwot za granicę, czy zamieniać koron na obce waluty.

rif napisa:
Czy ogólnie zmiany sa odczuwalne i stanowią zagrożenie dla gospodarki.

Tak, zmiany są odczuwalne. Gospodarka nadal jest zagrożona.

rif napisa:
Nikt nie pisze o odważnym posunięciu Islandczyków.
Jak to oceniacie?

Odważnie byłoby gdyby Islandia nie wprowadzała przed kryzysem ustaw o gwarantowaniu depozytów i pozwoliła bankom upaść.

rif napisa:
Wszystkie ciekawe opinie chciałbym przedstawic na Tzm .
My juz realizujemy powoli zmiane systemu.Zreszta na całym świecie nasz ruch rozszerza sie w szybkim tępie.
Polecam film który otwiera oczy!
Uzyskacie odpowiedx na wiele pytań.
http://www.youtube.com/watch?v=1G0nycijI5o&feature=PlayList&p=7400852E06FA25A1&playnext_from=PL&index=1&playnext=1
Dziekuje z góry za wpisy.Jesli poruszy i przewartościuje Was film odpowiem chętnie na pytania.
Film oparty jest na żetelnych badaniach prowadzonych caly czas na świecie przez wielu wybitnych ekspertów z różnych dziedzin zycia

Podziękował. Poczytałem na wiki o Projekcie Venus. Macie rację, że obecny system jest do xxxx, szczególnie pieniądz fiducjarny. Ale Projekt Venus jest jeszcze gorszy. Gospodarka oparta na surowcach już jest w Rosji (80%), reszta gospodarki leży. Proponuję przeprowadzkę do tego kraju. Za zrównoważony rozwój też dziękuję. Dobrze, że nasi przodkowie tego nie wymyślili, bo nigdy byśmy z drzew nie zeszli.
„The Venus Project opiera się na założeniu, że ubóstwo, przestępczość, korupcja i wojny są wynikiem niedostatków stworzonych przez obecny, zorientowany na zysk, światowy system gospodarczy”. Bzdura, w dzisiejszym świecie jest nadmiar produktów, nie ma niedostatków, na wolnym rynku byłoby tego jeszcze więcej. Ubóstwo, przestępczość, korupcja i wojny zawsze będą. Można stworzyć system, w którym będzie tego mniej.
Dalej już nie czytam..

rif napisa:
My juz realizujemy powoli zmiane systemu.Zreszta na całym świecie nasz ruch rozszerza sie w szybkim tępie.

Mam nadzieję, że Wam się nie uda. lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
JPMorgan
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Doczy: 26 Gru 2009
Posty: 215
Skd: Reykjavik
PostWysany: 19 Cze 2012, 8:15    Temat postu: Re: Opiszcie zauważalne zmiany ekonomiczne od 08r do dziś.Pr Odpowiedz z cytatem

Mariusz_Pabianice napisa:

Dalej już nie czytam..

rif napisa:
My juz realizujemy powoli zmiane systemu.Zreszta na całym świecie nasz ruch rozszerza sie w szybkim tępie.

Mam nadzieję, że Wam się nie uda. lol


Czyli jak widzicie, towarzyszu RIF, (w koncu, mowisz o sobie "My juz realizujemy..." ),
bez czytania Twoich "rewelacji"
jak i po ich przeczytaniu, opinia o ich wartosci jest taka sama.
Smile
_________________
Madly Mad Madman
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rif

Doczy: 04 Cze 2012
Posty: 23
PostWysany: 19 Cze 2012, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za odpowiedź !!!
Co nie co potwierdza inne źródła.
Co do VP to stanowi on tylko część ogólnego projektu Resource Based Economy.
Jest taka wisienką na torcie .
Bardziej istotne na dzień dzisiejszy sa przemiany społeczne w pierwszej kolejności a nastepnie gospodarcze.
To sa tak złożone zagadnienia że nie w sposób podchodzic do każdego z osobna.
RBE to nie pomysl gospodarki opartej na surowcach lol_na ( kolega zerknoł jak się domyślam na art.)
tylko na umiejętnym wykorzystywaniu wszystkich zasobów.
W Rosji rządzą konsorpcja,oligarchowie i Putin.Rosja tak samo na równi marnotrawi surowce i dewastuje swoja przestrzeń.A społeczeństow może sobie uprawiać marchewkę i ziemniaczka jak chce i ma na czym,tylko tak zeby nie zdechlo z głodu!!!.Nie ma to nić wspólnego z RBE
Nie dażymy do całkowitego zrównoważenia majątku jednostki ( tak jak chcieli tego komuniści) .
Chcemy wyeliminować banknocik -całkowicie.I tyle ! A jak ? A wiemy jak tylko potrzebna jest ogólnoświatowa swiadomość problemu.A dalej to już poleci samo.Cesarstwo Rzymskie też xxxxxxx..ło .
I teraz pytanie co dalej?
Na większą część problemów są już realne projekty.Zreszta na swój sposób wdrażane w wielu krajach ,jednak podejscie jest dośc komercyjne.Np nowoczesne miasto Masdar już budowane obok Abu Dhabi

http ( )://www.youtube.com/watch?v=FyghLnbp20U&feature=player_embedded
przedzieliłem spac.
To jest krok ,ale nie daje rozwiązania.Widzicie w tym mieście biednych Arabskich wieśniaków na co dzień walczących o wode ,żywność?

Zmiany dokonają sie mozolnie powoli ,etapami.Nie tak jak laik mysli ze nastapi rewolucja ,wojna etc.NIE! W ten sposób zmarnowali bysmy cały pozytywny dorobek obecnej cywilizacji.
Chcemy wyciągnąć i wykożystać to co najlepsze.Każdy już może to robić .Już teraz!!!
Myslisz ze nie znamy liczb dotyczących produkcji zbóż,kukurydzy itd etc .
Jest tego więcej jak możemy spożyc w skali miesiąca ,roku .
I co z tego?!!
Dalej ogladamy obrazki umierających ludzi z głodu na ulicy.
Afryka.ostanio Indie ,Haiti ....
Zywność z marketów zachodniej europy ( płd Francja,Szwajcaria)
wyzuca tonami codziennie !!!
Tłumacząc że to przeterminowane!
Prawda jest taka ze tanie jest wyje...ać jak ponosić koszty transportu do krytycznie biednych rejonów.
A Rbe daje szansę na logiczne i pragmatyczne rozwiązania .Takie które zadowolą wszystkich.Nie dopuszcza do takiego marnotrawienia które wszyscy widzimy codziennie. Dlaczego tak się dzieje to to juz wyjaśnia ten dokument
http://tzmpolska.org/old/download/The_Zeitgeist_Movement_-_Obserwacje_i_Reakcje_-_Przewodnik_Orientacyjny_Aktywisty.pdf

Tutaj wszystko dokładnie jest opisane .Jak dymają nas banki,korporacje,co robi nam zmózgów religia,nowoczesna edukacja.Jak bedzie za ( moim zdanie) 3-6 lat
WSZYSTKO OPISANE PROSTYM SŁOWEM DOSTEPNYM I ZROZUMIALYM DLA KAZDEGO.

Do tego złuży jako jedno z wielu narzędzi projekt automatyzacji( pod tym słowem kryje sie naiwna obawa utraty pracy przez przeciętnego człowieka),VP PROJEKT pokazujący w jak przyjazny sposób możemy gospodarować tym co oferuje nam ziemia.
To tylko ogólne przekonanie ze zaszliśmy za daleko w obecnym systemie blokuje nasz rozwój technologiczny.
Jesli myslicie ze żyjemy w czasach postepu technologicznego to jesteście w wielkim błedzie.( ale to jest temat na inną okazję)
Nie namawiam ( ponieważ laika i tak nie przekonam ) ale proszę o przeczytanie tego artykułu jw.
I wtedy możemy rozpocząć dyskusje o tym czyja alternatywa jest dobra dla wszystkich
Ja się nie martwię o realizację RBE ,tylko o konsekwencje jakie wynikną już niedługo z obecnego stanu rzeczy.
To juz sie dzieje.Grecja pomimo pozytywnych wyborów i tak upadnie niedługo .
A to dopiero początek zmian.
Oczywiście nie zna nikt daty całkowitego upadku ale będzie on widoczny .
W tej chwili mocarstwa walczą o dominację ekonomiczną i niestety militarną .
Na liście jest Usa,Chiny,Indie Brazylia,Rosja ,Kanada .Uk.
Militarnie : Usa ,Chiny ,Rosja,Indie ,Pakistan. A Syria to taka ostra Bitewka dyplomatyczno -militarna.
Poziom inflacji jest już sztucznie podtrzymywany. Pkb to fikcja dla mas ,ten wspólczynnik nie odzwierciedla w ząden sposób prawdziwej sytuacji życiowej .
To tak jak W pl podaje się zarobki i srednią krajową .
Dobra...!!!
Wystarczy .I tak Juz zmęczylem temat
PROSZE ZAINTERESOWANYCH O PRZECZYTANIE ARTYKUŁU : Obserwacje_i_Reakcje
Thx Mariusz ,jeszcze raz.
Mp ...coś tam .
Towarzysz ...to chyba Cię ...zrobił...
Czytając Twoje marne wypowiedzi widze zakompleksionego pana w długimmmm szarymmm płaszczu...

Przepprr Turbonetka piwo
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rif

Doczy: 04 Cze 2012
Posty: 23
PostWysany: 19 Cze 2012, 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to na poprawę chumoru.
Dedykowane specjalnie dla JPMorgan
http://www.milanos.pl/vid-75374-Telespam.html
oczywiście to feake.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rif

Doczy: 04 Cze 2012
Posty: 23
PostWysany: 19 Cze 2012, 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i...
Spełnilo sie marzenie Tuska .Polska drugą Irlandią...Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
JPMorgan
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Doczy: 26 Gru 2009
Posty: 215
Skd: Reykjavik
PostWysany: 19 Cze 2012, 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.....................................................................
(powyzej mialo byc cos napisane, ale nie bedzie)
100 lat!
Smile
_________________
Madly Mad Madman
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gisli74

Doczy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysany: 19 Cze 2012, 19:37    Temat postu: Re: Opiszcie zauważalne zmiany ekonomiczne od 08r do dziś.Pr Odpowiedz z cytatem

Mariusz_Pabianice napisa:

Społeczeństwo zgadza się co do tego, że prywatne firmy nie powinny być ratowane przez państwo.
Myślę, że państwo nie powinno nacjonalizować tych banków, ale jeżeli już znacjonalizowało musi spłacić ich długi. Ale w tej kwestii społeczeństwo jest podzielone.


Mówisz w imieniu całego społeczeństwa? Państwo znacjonalizowało banki, bo nie miało innego wyjścia. Po prostu nie ma innych banków w Islandii. A banki mimo, że znacjonalizowane, spłacają swoje długi.

Cytat:
Sytuacja ekonomiczna: Gospodarka Islandii po kryzysie skurczyła się o 10%, dług publiczny w stosunku do PKB wzrósł o 54 pkt. procentowe.
Nie wiem co to jest sytuacja społeczna. Chyba chodzi o to jak się ludziom żyje. Żyje się gorzej niż przed kryzysem. Kredyty urosły, ceny wzrosły szybciej od pensji, wzrosły podatki.


Zbyt ogólnie. Wyobraź sobie, że z dnia na dzień w Polsce ceny walut wzrastają kilkadziesiąt procent i np. euro kosztuje 8 PLN, a CHF - 6.50PLN.
Oczywiście zarobki zostają po staremu. To obrazuje życie w Islandii po kryzysie.



Cytat:
Nie wiem jak Holandia, ale UK chce odzyskać jeszcze 2,3mld funtów z pieniędzy wypłaconych Brytyjczykom, którzy stracili swoje depozyty w islandzkich bankach.


Landsbanki spłacił już połowę zadłużenia Icesave - 73 mld ISK.

Cytat:

Podobnie jak wcześniej, parę oddziałów zlikwidowano. Główna różnica polega na tym, że są ograniczone transakcje w obcych walutach. Nie możemy wysyłać dowolnych kwot za granicę, czy zamieniać koron na obce waluty.


Można wymienić lub wysłać do 350k ISK miesięcznie. Wprowadzone ograniczenia mają na celu utrudnienie wywozu dewiz spekulantom (chyba?).
Żaden normalny człowiek raczej nie jest w stanie odłożyć na wymianę więcej niż 350k miesięcznie

Cytat:

Tak, zmiany są odczuwalne. Gospodarka nadal jest zagrożona.


Ciekawe, która gospodarka nie jest zagrożona?

Cytat:
Odważnie byłoby gdyby Islandia nie wprowadzała przed kryzysem ustaw o gwarantowaniu depozytów i pozwoliła bankom upaść.


Też nie wydaje mi się, aby Islandczycy byli jacyś odważni, wręcz przeciwnie. Dają się dymać, a ich protesty są śmiechu warte, np. protest rybaków parę dni temu.

Cytat:
My juz realizujemy powoli zmiane systemu.Zreszta na całym świecie nasz ruch rozszerza sie w szybkim tempie.
Mam nadzieję, że Wam się nie uda. lol


To nie kwestia nadziei - na pewno się nie uda. Moim zdaniem, przyszłość to świat rządzących korporacji, a potem wszystko szlag trafi Twisted Evil
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rif

Doczy: 04 Cze 2012
Posty: 23
PostWysany: 21 Cze 2012, 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętajcie że informacje opieracie na klasycznych czynnikach które odzwierciedlają sytuacje Państwa.T.j: Pkb,stopy procentowe ,zadłużenie.
Jednak zagłebiając się w wiedzę praktyczną na temat tych wskaźników to mozna szybko dowiedzic się że sa to tylko liczby które nie przekładaja się na bierząco do stanu faktycznego gospodarki i sytuacji ekonomicznej danego kraju.
Specyficzna jest sytuacja w Islandi .Ponieważ nowy rząd wyraźnie poinformował wierzycieli że odda kasiorkę ale na własnych zasadach w oparciu o nową konstytucję .Niezależnie od konsekwencji takiej decyzji i sankcji ze strony wierzycieli(Uk,Holandia...).
Skutek jest taki że kraj stał się w pewnym sensie niezależny od Banku centralnego.Kraj nie poddaje się tak łatwo manipulacją ze strony wierzycieli.
Więc musi przyjąć do wiadomości stanowisko Islandii.
Straszono przecież że odetną Islandie od kredytów itd .Straszono po to tak naprawdę żeby przejąć kontrolę nad gospodarką kraju.
To taki klasyczny przykład kiedy ktoś komus jest winien pieniądze i poddaje się sankcją ze strony wierzyciela.Co ten robi?
A wykorzystuje sytuację i przejmuje np. majątek za psie pieniądze w świetle prawa.W tym przypadku międzynarodowego.Chyba znamy sposoby lichwiarzy..Smile
Stąd uważam że Islandzki nowy rząd podjoł odważną decyzję.
I tutaj jest odpowiedź na pytanie.Dlaczego jest ogólna cisza w mediach na ten temat.
Najzwyczajnie w świecie Banki,międzynarodowe korporacje i bogate kraje (Uk .Niemcy i cała reszta) nie chcą aby ktoś inny powielił to co zrobiła Islandia.
Tzw efekt domina.
Kolejna moze być Grecja której obywatele też chcą wypiąć się na Ue.Oczywiście tutaj sytuacja jest o wiele bardziej katastrofalna.
Grecja wisi kasę ale tez Ue zainwestowała w gospodarkę .Dlatego jeśli padnie to padną też potężne zagraniczne inwestycje.
Wszyscy stracą .A co może pociągnąc za sobą następne kraje.Hiszpania,Portugalia,Węgry Polska.
To są potencjalni pretendenci.
UE musi wymusić na tych krajach rozsądek w wydatkach ,nauczyc żyć ludzi w tej katastrofalnej z ich punktu widzenia sytuacji.
A w Islandi nie będzie oczywiście słodko przez najbliższe lata .To jest oczywiste i nie chcę tutaj siać propagandy ze taka postawa rządu poprawila sytuację gosp i finansową .
Ale w brew pozorą Islandia jest wolna!!! I to tych wszystkich wierzycieli boli.
Nie tak to sobie wyobrażano.
Jest jeszce wiele innych czynników (ważnych ) które składają się na całośc ,ale musiałbym tutaj pisać godzinami.Tylko dyskusja była by bardziej czytelna.
Cięzko mi jest slowem pisanym oddac całą swoją wiedzę na te tematy w sposób czytelny i zrozumiały.Przepraszam za babole w pisowni i Ciebie JpMorgan.
Nie potrzebnie sie na mnie uniosłeś ,a ja nie potrzebnie zareagowałem .
Szanuje ludzi ( anie zawsze tak było) o odmiennych poglądach i przekonaniach.
Dyskusja dalej otwarta.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skd: Gdynia
PostWysany: 21 Cze 2012, 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytasz o status Islandii a jestes lepiej poinformowany niz wiekszosc mieszkajacych na wyspie . Popieram Twoj punkt widzenia Islandii .
I nie mozna porownywac kryzysu islandzkiego z jakimkolwiek innym panstwem w Europie ,to zupelnie co innego .
Podoba mi sie Twoj wpis "Ponieważ nowy rząd wyraźnie poinformował wierzycieli że odda kasiorkę ale na własnych zasadach w oparciu o nową konstytucję .Niezależnie od konsekwencji takiej decyzji i sankcji ze strony wierzycieli(Uk,Holandia...)."
Tak to wlasnie wyglada ,chociaz w oczach wielu Islandia wyparla sie jakichkolwiek splat poprzez odbyte referendum .
Wiadomosc biezaca.... Landsbakinn splacil juz polowe dlugu "Icesave", domniemam ze kryzys islandzki skonczy sie duzo wczesniej niz prognozy "europejskich ,zaleznych ekonomistow ".
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandzka Polonia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron