reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

demokracja a tolerancja
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Tomcat

Doczy: 23 Mar 2006
Posty: 123
Skd: (już nie)Reykjavik
PostWysany: 19 Lip 2006, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnoszę wrażenie,że dyskusja przyjmuje mniej emocjonalną,bardziej
strawną formę.Tak trzymać...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
LooCKeRWooD

Doczy: 21 Mar 2006
Posty: 61
Skd: T-ravel
PostWysany: 20 Lip 2006, 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Was wszystkich.

Zjawiłem się, zjawiłem... życie w Kudowie układa mi się troszkę inaczej niż w Moherowie i troszkę inaczej niż myślałem lol Ktoś oczekiwał nawet mojego posta..
Cytat:
Jeżeli powołujesz się na Boga to powiedz, na którego?
Napisz do jakiej orientacji religijnej należysz (może np. Świadkowie Jehowy)?

Zostało mi postawione ciekawe pytanie: z jakim to ja Bogiem się utożsamiam.. trochę mnie to rozbawiło Very Happy
Odpowiem [jest to mój osobisty pogląd i nie zamierzam go nikomu innemu narzucać, każdy niech sobie wierzy albo i nie wierzy w cokolwiek chce]:

Jest jeden Bóg, tak mówi większość religii tego świata i w dodatku jeszcze wspólny - nas wszystkich [nawet filozoficzne poglądy świadków jehowy
].. Wiem, że nie dacie wiary temu co niektórzy z Was, że tak jest. Ja temu nie zamierzam protestować i nie twierdzić inaczej. Podporządkowuję się temu, bo WIEM na podstawie własnych doświadczeń i doświadczeń moich bliskich, których zostawiłem w Toruniu, że tak właśnie jest. Byłem świadkiem różnych cudów i nielogicznych zdarzeń. Nie uważam się za chrześcijanina, katolika czy tam jak tam.. daleko mi JUŻ do takiego życia, czy sposobu myślenia. Zmieniamy się, albo fakty, czas i życie zmieniają nas. Przyznaję, że katolicyzm najbardziej bliski mojemu
światopoglądowi [kiedyś był moim światopoglądem].
Tylko jeszcze nie pomyślcie sobie, że jestem obrońcą Wszechmogącego.. Wink Bóg gdyby stworzył nas gejami i lesbijkami zaprzeczyłby sobie samemu. To bardzo LOGICZNE: Bóg dawca życia przeciw życiu bo związki homoseksualne nie są w stanie się prokreować (2kobiety, lub 2 mężczyzn). Dopuścił przez swoją miłość do człowieka to, że on ma prawo wyboru, ma prawo kształtować swoje życie nawet po swojemu, wbrew Jego założeniom. Dobre czyny jak i złe rodzą za sobą skutki. No i się dzieje to
co się dzieje. Jedni rodzą się bez kończyn, drudzy z innymi chorobami. Narkotyki są w stanie nawet zmienić DNA człowieka.
Ale to ma sens: żeby człowiek wreszcie zrozumiał w jakim idzie kierunku i do czego potrafi się dopuścić i co za tym idzie. To nie jest naturalne, ale tak ludzie na przestrzeni tysięcy lat wybierali po swojemu i jest tak jak jest. Bóg dopuszcza i jest w stanie z tego zła wyprowadzić dobro.

Nie patrzę z pogardą na homoseksualistów, tylko próbuję zobaczyć skąd to się wzięło, czyli chcę najpierw zobaczyć źródło tego problemu.
Następnie potrzeba zobaczyć jak się problem rozrasta, jakie dziedziny życia mają z tym związek. Homoseksualiści są zdecydowaną mniejszością w naszym państwie demokratycznym. Są sprawy które można poddać referendum. Ilość głosów zadecyduje o tym jak ma być. Nie można tolerować czegoś co jest złe, a na pewno można wyrządzić wielką krzywdę dzieciom, które dorastałyby w związkach homoseksualnych. Dziecko potrzebuje OJCA i MATKĘ, czyli rodzinę, którą sama natura tworzy wśród ssaków [do których
również należymy jako naczelni]. Sam wiem jak to jest, bo nie mam ojca ponad 10 lat i zobaczyłem jakie są tego skutki. Byłem stawiany w różnych sytuacjach i problemach. Szukałem przede wszystkim ich źródła. Brakowało mi ojca w tych momentach najbardziej. Rozumienia tego wszystkiego uczę się do dzisiaj. Matka nie zastąpi mi ojca, choćby nei wiem jakby się starała, a ojciec nie jest w stanie zastąpić matki, nawet nie wiem jakby się starał. LEPIEJ nie mieć ojca, niż mieć ich nadmiar. Mnie to uczy tego, że będę się starał być takim ojcem, jakiego nie miałem, czyli jak najlepszym. Znam błędy wychowawcze swoich rodziców i wiem czego nie zrobię, ażeby oszczędzić cierpienia własnym dzieciom [jeśli będę je miał].

Przyznam rację Odżajerowi co do ostatniego postu.
Uważam że liczy się przede wszystkim dobro drugiego człowieka.
Mimo, że jestem heteroseksualistą, to też nie mam prawa do różnych rzeczy i możliwości, możności robienia tego co bym chciał. Staram się dostosować do warunków w jakich żyję, w jakich zostałem postawiony, nie domagając się tego czego mi brak, a co powinienem posiadać.
No jestem zdania, że manifesty i bunt nic nie pomoże. Domaganie się równouprawnienia też. W tym świecie kobiety jak i mężczyźni czują się dyskryminowani, czy to znaczy, że trzeba wyjść na ulicę i stanąć przeciwko sobie?
Osobiście: Nie znam słów KOCHAM CIĘ, czy to znazcy że będę się domagał i walczył o miłość? widocznie mi się to nie należy i tyle. To mój problem, jeśli kiedyś się rozwiąże to ok. Wiem jedno, że muszę się dalej starać może dalej wędrować by ją odnaleźć. Nie wiem, co mnie nawet jutro spotka.
Była poruszana tu niedawno Mądrość. Uważam, że Mądrość i intelektualizm, to nie to samo. Mądrość jest życiem pisana i w sercu na zawsze zachowana. Nie tylko w naszych, ale przede wszystkim i w sercach innych.
Intelektualiści zazwyczaj to ludzie, którzy coś wiedzą, dużo wiedzą, są oczytani, a czasem nic nie wiedzą, bo mają tylko papier zdobyty po to, żeby tylko był. Intelektualizm we wszystkim nie pomoże. Nie rozwiąże każdego problemu. Duży procent ludzi - intelektualistów - zaczyna na starość chorować na Alzheimera. Nie mam nic do tych ludzi, a niech sobie żyją. I tak umrą i będą na równi z wszystkimi. Śmierć dotknie każde żyjątko.. Czy wiedza pomoże dalszemu pośmiertnemu etapowi? [przyjmując że taki jest oczywiście, bo nie dla każdego jest to jasne] To się okaże. Nie zawsze rozumowe pojmowanie jest właściwe, ale raczej czasem dalekie od prawd, które istnieją na tym jakże dziwnym i zmieniającym się świecie Smile
Na koniec: Wiecie coś więcej już na mój temat i znacie mój pogląd.
Z demokracji i tolerancji zrobiła się burza na temat homoseksualistów, którzy domagają się swoich praw. Związki małżeńskie są tak bardzo potrzebne im? Chyba tylko dla rozwodów. Przecież się bardzo kochają ci drodzy Panowie i te Panie nawzajem... Dzieci nie radzę im posiadać, bo to tylko chodzi o dobro i samozaspokojenie homoseksualistów, a dla dzieci, które miałyby żyć w takich związkach?? Odpowiedzą im na proste pytanie: JAK POWSTAŁEM. Odpowiedź będzie wykrętna: Spotykają się pan i pani [nie mąż i żona jak to powinno być] i ten pan ją zapładnia, a wtedy oni oddają dzieci do domów dziecka i robi się błędne koło. Zastanówcie się w jakich sytuacjach je postawicie... Tu się przyda wyobraźnia.

Pozdrawiam.

* za brak przecinków, za błedy stylistyczne chcę jak najbardziej przeprosić Odżajera lol

[/url]
_________________
"mądrość jest życiem pisana, a jej najlepszą nauczycielką jest głupota"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 20 Lip 2006, 20:10    Temat postu: Bóg Odpowiedz z cytatem

LooCKeRWooD napisa:
Zostało mi postawione ciekawe pytanie: z jakim to ja Bogiem się utożsamiam.. trochę mnie to rozbawiło Very Happy

Zgadza się, że pytanie może brzmieć śmiesznie, bo zabrzmiało jakby było wielu bogów.
Pytanie należało zrozumieć tak: jaką doktrynę nakazuje bóg, w którego wierzysz i jak ewentualnie nazywa się ruch religijny głoszący wiarę w tego (jedynego dla nich) boga.


Cytat:
Bóg gdyby stworzył nas gejami i lesbijkami zaprzeczyłby sobie samemu. To bardzo LOGICZNE: Bóg dawca życia przeciw życiu bo związki homoseksualne nie są w stanie się prokreować (2kobiety, lub 2 mężczyzn).

Ale znów omijasz sprawę najważniejszą: skąd wiesz do jakich celów Bóg stworzył człowieka?
A może nie wszystkich stworzył do prokreacji? Może niektórych stworzył tylko do miłości (vide: zakonnicy i księża).
Seks jest oczywiście nie potrzebnym uleganiem swoim żądzom, ale ogólnie rzecz biorąc nie sprawia dużej krzywdy nikomu. Jest raczej zaniechaniem (biernym grzechem).
Poza tym, nowoczesna technika pozwala gejom i lesbijkom mieć dzieci.
Tak więc twoja wypowiedź jest nielogiczna.



Cytat:
Dziecko potrzebuje OJCA i MATKĘ, czyli rodzinę, którą sama natura tworzy wśród ssaków
Nie jest ot dowiedziona prawda. Według mnie dziecko potrzebuje miłości, prawdy i rozsądku. Płeć rodziców nie ma takiego znaczenia. Bo seksualność rodziców ma dla dziecka drugorzędne znaczenie. Zwykle dzieci nie dostrzegają tej sfery życia swoich rodziców, którzy zwykle ukrywają ją.
Dla dziecka liczy się właściwie tylko miłość i zrozumienie.

Cytat:
Matka nie zastąpi mi ojca, choćby nei wiem jakby się starała
Twoja matka być może nie.... Ale kobiety są różne. Nie możesz generalizować tylko na podstawie swojego przypadku. Gdy w grę wchodzi jeden rodzic, to ewidentnie dziecko ma mniej miłości.

Cytat:
LEPIEJ nie mieć ojca, niż mieć ich nadmiar.
A skąd takie stwierdzenie?? To są wnioski trochę wyssane z palca.

Cytat:
Intelektualiści zazwyczaj to ludzie, którzy coś wiedzą, dużo wiedzą, są oczytani, a czasem nic nie wiedzą, bo mają tylko papier zdobyty po to, żeby tylko był.
Jak mają tylko papier i nic więcej, to jużnie są intelektualistami.


Cytat:
Duży procent ludzi - intelektualistów - zaczyna na starość chorować na Alzheimera.
Nie wiem, czy jest jakaś zależność między Alzheimerem a intelektualizmem.

Cytat:
Na koniec: Wiecie coś więcej już na mój temat i znacie mój pogląd.
Znamy twoje poglądy, ale Ciebie niestety jeszcze nie.

Cytat:
Odpowiedzą im na proste pytanie: JAK POWSTAŁEM. Odpowiedź będzie wykrętna: Spotykają się pan i pani [nie mąż i żona jak to powinno być] i ten pan ją zapładnia, a wtedy oni oddają dzieci do domów dziecka i robi się błędne koło. Zastanówcie się w jakich sytuacjach je postawicie...
A podobno życie pochodzi od Boga? Zdecyduj się na coś... Jeżeli od Boga, to nie ma znaczenia kim są biologiczni rodzice. A jeżeli boga nie ma, to tym bardziej biologizm jest kwestią wtórną.
Dziecko powinno wiedzieć, że jest kochane i tyle. A prawda, nawet przykra nie może być powodem do zniesienia adopcji. W końcu zawsze zdarzą się dzieci, którym z różnych powodów zabrakło rodziców biologicznych. Heteroseksulani przybrani rodzice też będą mieć problem z twoim pytaniem...

Cytat:
* za brak przecinków, za błedy stylistyczne chcę jak najbardziej przeprosić Odżajera
A dlaczego mnie? Ja też często popełniam błedy. A przperosiny należą się wszystkim czytelnikom, którzy muszą męczyć się z naszymi błędami Confused
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
kxtqrihwtg
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 02 Lip 2006
Posty: 24
Skd: duńskie lesbos
PostWysany: 22 Lip 2006, 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Cytat:
Bóg gdyby stworzył nas gejami i lesbijkami zaprzeczyłby sobie samemu. To bardzo LOGICZNE: Bóg dawca życia przeciw życiu bo związki homoseksualne nie są w stanie się prokreować (2kobiety, lub 2 mężczyzn).

Ale znów omijasz sprawę najważniejszą: skąd wiesz do jakich celów Bóg stworzył człowieka?
A może nie wszystkich stworzył do prokreacji? Może niektórych stworzył tylko do miłości (vide: zakonnicy i księża).
Seks jest oczywiście nie potrzebnym uleganiem swoim żądzom, ale ogólnie rzecz biorąc nie sprawia dużej krzywdy nikomu. Jest raczej zaniechaniem (biernym grzechem).


Podobno Bożek powiedział "idźcie i rozmnażajcie się" więc w świetle tego Twoja wypowiedz Odżajer jest bezsensowna! jeśli tak powiedział, to poprzez stworzenie gejów zaprzeczałby samemu sobie


Cytat:
Poza tym, nowoczesna technika pozwala gejom i lesbijkom mieć dzieci.

Zaiste ciekawe to co mówiesz!
_________________
Tylko głupszy od głupca dałby się sprowadzić do jego poziomu...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 23 Lip 2006, 3:46    Temat postu: Głupota? Odpowiedz z cytatem

kxtqrihwtg napisa:
Podobno Bożek powiedział "idźcie i rozmnażajcie się" więc w świetle tego Twoja wypowiedz Odżajer jest bezsensowna!

Mam nadzieje, że ta twoja wypowiedź jest żartem, gdyż w przeciwnym wypadku mógłbym Cię posądzić o brak inteligencji.
Przecież wiadomo, że mówiąc "idźcie i rozmnażajcie się" Bóg nie określił wszystkich dostępnych człowiekowi czynności.
Księga Rodzaju to bardziej metafora niż konkretne przykazania do wykonania.
Gdyby tak było to mężczyźni powinni gwałcić każdą kobietę, byle tylko się rozmnażać...
W takim toku rozumowania to trzeba by było zabronić chodzić do kina, bo Bóg nic o chodzeniu do kina nie mówił...

Cytat:
jeśli tak powiedział, to poprzez stworzenie gejów zaprzeczałby samemu sobie
A poprzez stworzenie węża, który kusił Ewę, i porzez stworzenie człowieka podatnego na pokusy, Bóg również wykazałby się sprzecznymi chęciami...
Dlatego większość egzegetów nie tłumaczy Genesis dosłownie.
Jeżeli ktoś rozumienie Biblii ogranicza do przeczytania kilku zdań z Genesis, to jest to naprawdę prymitywne.

Wielu proroków błogosławionych przez Boga miało wiele żon, ale nie musi to być wcale przyzwolenie na wielożeństwo.
Już nie mówiąc o tym, że najważniejsze przesłanie niesie jednak Nowy Testament, w którym możemy przeczytać, iż powinniśmy się miłować...


Cytat:
Cytat:
Poza tym, nowoczesna technika pozwala gejom i lesbijkom mieć dzieci.

Zaiste ciekawe to co mówiesz!

No wiesz, powinieneś czasem jednak sięgnąć po "Science", "Nature" lub chociażby "Wiedzę i Życie".
Nawet zwykła prasa pisze o możliwościach klonowania, sztucznego zapłodnienia, dzieci z probówki itp.
Już nie mówiąc o tak prostej metodzie (dla lesbijek) jak spacer do banku spermy. Geje mają trochę gorzej, ale im zostają wcześniej wymienione metody...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!


Ostatnio zmieniony przez O.E. dnia 25 Lip 2006, 4:14, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
kxtqrihwtg
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 02 Lip 2006
Posty: 24
Skd: duńskie lesbos
PostWysany: 23 Lip 2006, 10:57    Temat postu: Re: Głupota? Odpowiedz z cytatem

Stary no poczytaj czasem swoje "napęczniałe" teksty! Nie zrozumiałeś kompletnie mojej wypowiedzi.


Odżajer Egzegeta napisa:

Cytat:
jeśli tak powiedział, to poprzez stworzenie gejów zaprzeczałby samemu sobie
A poprzez stworzenie węża, który kusił Ewę, i poprzez stworzenie człowieka podatnego na pokusy, Bóg również wykazałby się sprzecznymi chęciami...

Zupełnie nie rozumiesz! Jeżeli Bóg (pomijając marną teorię jego istnienia) nakazał Adamowi i Ewie rozmnażać się, to miał zapewne na myśli przedłużanie gatunku ludzkiego. homoseksualiści nie są w stanie przedłużyć gatunku!...
A poza tym jest to też sprzeczne z naturą, bo natura dąży także do przedłużenia istnienia każdego gatunku... Homoseksualizm jest sprzeczny z naturą,(gdyż jak powtarzam, nie daje potomstwa) więc nigdy nie może być uznany za naturalny w sensie "pozytywny"


Cytat:


Nawet zwykła prasa pisze o możliwościach klonowania, sztucznego zapłodnienia, dzieci z probówki itp.
Już nie mówiąc o tak prostej metodzie (dla lesbijek) jak spacer do banku spermy. Geje mają trochę gorzej, ale im zostają wcześniej wymienione metody...

Aha ha ha! Co ma klonowanie do rzeczy?
sztuczne zapłodnienie powiadasz? (czy wyizolowany plemnik pobrano od lesbijki??????)
spacer do banku spermy? (czy sperma zostanie pobrana od lesbijki?)
gojom zostają pozostałe metody powiadasz? (dobra ale który z nich urodzi? lol )
_________________
Tylko głupszy od głupca dałby się sprowadzić do jego poziomu...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 23 Lip 2006, 11:34    Temat postu: Re: Głupota? Odpowiedz z cytatem

kxtqrihwtg napisa:
Stary no poczytaj czasem swoje "napęczniałe" teksty!
Ciekawe co to są napęczniałe teksty?


Cytat:
Nie zrozumiałeś kompletnie mojej wypowiedzi.
Trudno zrozumieć wypowiedź, która nie ma sensu.

Cytat:
Jeżeli Bóg (pomijając marną teorię jego istnienia) nakazał Adamowi i Ewie rozmnażać się, to miał zapewne na myśli przedłużanie gatunku ludzkiego. homoseksualiści nie są w stanie przedłużyć gatunku!...
No i co z tego? Mnisi i księża też się nie rozmnażają...
Z resztą nie w tym rzecz, by podawać przykłady.
Ty nie rozumiesz, że Bóg nie dał ludziom wyłącznie jednego zadania.
Rozmnażanie się jest ważne, ale nie każdy człowiek ma taką misję do spełnienia. Czy to trudne do zrozumienia?

Cytat:
A poza tym jest to też sprzeczne z naturą, bo natura dąży także do przedłużenia istnienia każdego gatunku...
Jeżeli wchodzisz w jakąś dyskusję, to przeczytaj ją od początku, zamiast powtarzać już wypowiedziane (m.in. przeze mnie) fakty.


Cytat:
Homoseksualizm jest sprzeczny z naturą,(gdyż jak powtarzam, nie daje potomstwa) więc nigdy nie może być uznany za naturalny w sensie "pozytywny"
Naturalny za cholerę nie oznacza "pozytywny".
Znów prowadzisz dyskusję w stylu: "homoseksualizm jest na literę H więc jest jak Hitler".
Postaraj się stosować jakąś obiektywną logikę, a nie naciągać fakty do z góry założonych wniosków.
W Biblii można znaleźć odniesienia do homoseksualizmu. Ale trzeba poszukać, a nie posiłkować się pierwszym lepszym cytatem, który nie ma sensu.
To tak jakby ktoś dowodził, że 2+2=4, bo Ziemia jest płaska. Teza może być prawdziwa, ale dowód wyssany z palca.



Cytat:
Aha ha ha! Co ma klonowanie do rzeczy?

Umożliwia stworzenie nowego człowieka z komórek macierzystych dowolnej osoby.

Cytat:
sztuczne zapłodnienie powiadasz? (czy wyizolowany plemnik pobrano od lesbijki??????)
A czemu sądzisz, że posiadanie dziecka musi się wiązać z tym, że oba garnitury genów pochodzić będą od partnerów (gejów lub lesbijek).
Teoretycznie para gejów i para lesbijek, mogliby się umówić i podzielić swojąspermą i komórkami jajowymi.
W ten sposób 2 tatusiów miałoby 1 dziecko i para lesbijek również.
Przecież ja nie twierdzę, że technika umożliwa to by geje mieli dziecko w związku z uprawianym przez siebie seksem.
Dziecko będą mieli w wyniku innych starań. A seks między nimi jest tylko dla przyjemności.

Dziecko z probówki nie potrzebuje żywej macicy by się urodzić.
To są techniczne możliwości, by homoseksualiści mieli dziecko.
Najłatwiej jest lesbijkom, bo wystarczy, że one wybiorą się na dyskotekę i już mogą znaleźć dawcę nasienia.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
kxtqrihwtg
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 02 Lip 2006
Posty: 24
Skd: duńskie lesbos
PostWysany: 23 Lip 2006, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ciekawe co to są napęczniałe teksty?

To zazwyczaj teksty, które piszesz! Jak to stwierdzili niektórzy użytkownicy: "dużo tekstu, filozoficzne wywody i ogólnie nudne, dlatego nie chce się ich czytać w całości"
Więc pozwolisz, że ogranicze sie do wybranych fragmentow.

Cytat:
No i co z tego? Mnisi i księża też się nie rozmnażają.

No powiem Ci, że marnie im to "nierozmnazanie" wychodzi.... lol Siła natury chyba zwycięża duchowe zapedy....
Stary nie we wszystkich wyznaniach obowiązuje celibat....

Cytat:
Przecież ja nie twierdzę, że technika umożliwa to by geje mieli dziecko w związku z uprawianym przez siebie seksem.

Bardzo dobre podsumowanie!


Cytat:
Dziecko z probówki nie potrzebuje żywej macicy by się urodzić.

Nie jest to prawdą
Po zapłodnieniu i uzyskaniu zarodków sprawdza się ich jakość i w odpowiednim stadium rozwoju przenosi się je do macicy, tak by mogły się tam zagnieździć

Cytat:
Najłatwiej jest lesbijkom, bo wystarczy, że one wybiorą się na dyskotekę i już mogą znaleźć dawcę nasienia.


Bardzo dobrze powiedziane! dawcę nasienia czyli kogo? mężczyznę....
_________________
Tylko głupszy od głupca dałby się sprowadzić do jego poziomu...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 23 Lip 2006, 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kxtqrihwtg napisa:
To zazwyczaj teksty, które piszesz! Jak to stwierdzili niektórzy użytkownicy: "dużo tekstu, filozoficzne wywody i ogólnie nudne, dlatego nie chce się ich czytać w całości"
Zarówno "dużo tekstu" jak i "filozoficzne wywody" to nie brzmi źle, a jeśli to kogoś nudzi to niech nie zabiera się do dyskusji w filozoficznych skądinąd tematach.

Cytat:
Więc pozwolisz, że ogranicze sie do wybranych fragmentow.
Nie pozwalam.

Cytat:
No powiem Ci, że marnie im to "nierozmnazanie" wychodzi
Ale co nas to obchodzi? My rozmawiamy o czymś innym. Jeśli interesuje Cię to czy mnisi mają silną wolę, to załóż osobny temat.
Widzę, że nie umiesz rozmawiać na temat. Uciekasz ciągle gdzieś w bok...

Cytat:
Stary nie we wszystkich wyznaniach obowiązuje celibat...
I cóż to znowu nas interesuje? Ja podałem tylko przykład z katolicyzmu, gdzie ludzie błogosławieni przez boga nie mogą się rozmnażać.
Dodałem zresztą, że przykłady nie są istotne...


Cytat:
Po zapłodnieniu i uzyskaniu zarodków sprawdza się ich jakość i w odpowiednim stadium rozwoju przenosi się je do macicy, tak by mogły się tam zagnieździć
To dotyczy akuat chyba zwykłego zapłodnienia pozaustrojowego.
Ale gdzieś kiedyś czytałem o sztucznej macicy.
Nie jestem w tej materii specjalistą więc nie będę się sprzeczał, bo to nie jest meritum sprawy. Jeśli jeszcze sztuczna macica nie działa, to biolodzy zrobią ją za 10-20 lat. Technika idzie do przodu...

Cytat:
Bardzo dobrze powiedziane! dawcę nasienia czyli kogo? mężczyznę....
A co Ty się tak czepiasz tego kto będzie dawcą. Oczywiście, że mężczyzna jest dawcą nasienia a kobieta może być dawcą komórki jajowej.
Jeszcze raz podkreślam, bo nie zrozumiałeś chyba, że dziecko dla homoseksualistów nie musi począć się z ich seksu. To dziecko powstanie zgodnie z naturą, czyli dzięki kontaktowi plemnika z komórką jajową.
Najważniejsze jest nie to, jak dojdzie do zapłodnienia i narodzin. Ważne jest, że geje i lesbijki mogą mieć "własne" dzieci bez adopcji. I w świetle prawa będą mogli je wychowywać.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
kxtqrihwtg
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 02 Lip 2006
Posty: 24
Skd: duńskie lesbos
PostWysany: 23 Lip 2006, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ważne jest, że geje i lesbijki mogą mieć "własne" dzieci bez adopcji. I w świetle prawa będą mogli je wychowywać.


Bardzo interesująca teoria! Wytłumacz jak 2 gejów może mieć dziecko????? (WłASNE)

Cytat:
Ale co nas to obchodzi? My rozmawiamy o czymś innym. Jeśli interesuje Cię to czy mnisi mają silną wolę, to załóż osobny temat.


stary, no ale sam podałeś księży oraz zakonnice jako przykład, więc co się pienisz?
_________________
Tylko głupszy od głupca dałby się sprowadzić do jego poziomu...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 24 Lip 2006, 8:46    Temat postu: Dzieci Odpowiedz z cytatem

kxtqrihwtg napisa:
Wytłumacz jak 2 gejów może mieć dziecko????? (WłASNE)
Wystarczy, że zapłacą jakiejś kobiecie za noszenie dziecka jednego z nich...
Jeżeli istnieje sztuczna macica, to już bez problemu wystarczy sama komórka jajowa.

Cytat:
stary, no ale sam podałeś księży oraz zakonnice jako przykład, więc co się pienisz?
Po pierwsze: nie jestem twoim starym
Po drugie: nie pienię się.
Po trzecie: wspomnienie o czymś symbolicznie nie oznacza, że musisz na ten temat rozpoczynać osobną dyskusję.
Wspomniałem o księżach i zakonnikach, ale to nie powód, by tu pisać, że bywają łysi księża, grubi księża, czy księża bez jednej nogi. Takie pseudociekawostki nie interesują nas tutaj, a poza tym każdy o tym wie.
Chyba, że jesteś tak naiwny, że myślisz, że ludzie nie wiedzą, iż bywają księża-tatusie...

Ponieważ mam wrażenie, że jesteś prowokatorem, więc lepiej by było może, byś nie kontynuował tej dyskusji.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
kxtqrihwtg
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 02 Lip 2006
Posty: 24
Skd: duńskie lesbos
PostWysany: 24 Lip 2006, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wystarczy, że zapłacą jakiejś kobiecie za noszenie dziecka jednego z nich...
Jeżeli istnieje sztuczna macica, to już bez problemu wystarczy sama komórka jajowa.

Wiec to będzie dziecko kobiety i mężczyzny! a nie dwóch gejów!
A sztuczna macica niestety albo i na szczęście nie istnieje. W związku z całym tym niby zamieszaniem, związki homoseksualne nie będą miały własnych dzieci, a także nie powinno się dopuszczać do adopcji. Dla dobra dzieci! Raz że jest to zagrożenie dla dzieci, gdyż co tu owijać w bawełnę (złapią skinheadzi na ulicy i połamią nos) Co z tego, że jakaś tam Ireth żyje sobie w Danii, którą uważa za bezpieczną?! Nie kuś losu Ireth!!! Holandia jest jeszcze bardziej tolerancyjnym krajem, a mimo to reżyserowi filmowemu poderżnięto gardło, bo zrobił dokument o kobietach w islamie. A po tym wydarzeniu palono meczety (ot i tolerancja wyszła na jaw), wystarczyła iskiereczka konfliktu. Więc nie widzę miłego dzieciństwa dla dzieci adoptowanych przez homoseksualistów. Byłoby to sprzeczne z naturą nie tylko ludzką, ale nawet i zwierzęcą. Oraz nierozsądne.
Ludzie są szykanowani z błahszych powodów a potem popełniają samobójstwa, bo są słabi psychicznie, więc tym bardziej podatne będą na taki los dzieci homoseksualistów.
_________________
Tylko głupszy od głupca dałby się sprowadzić do jego poziomu...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 24 Lip 2006, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kxtqrihwtg napisa:
Co z tego, że jakaś tam Ireth żyje sobie w Danii, którą uważa za bezpieczną?! Nie kuś losu Ireth!!! Holandia jest jeszcze bardziej tolerancyjnym krajem, a mimo to reżyserowi filmowemu poderżnięto gardło.

Odzajerze, domagam sie bana dla tego osobnika, ktory w zawoalowany sposob mi grozi. Nie ma dla nas obojga miejsca na tym forum.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
kxtqrihwtg
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 02 Lip 2006
Posty: 24
Skd: duńskie lesbos
PostWysany: 24 Lip 2006, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga Ireth!
Nie opowiadaj głupot, że Ci grożę! Podałem autentyczny przykład jaki miał miejsce w Holandii. Wyłuskujesz słowa ze środka zdania, a sens wypowiedzi jest wtedy inny. dlaczego wyciełaś fragment "bo zrobił dokument o kobietach w islamie" ???? Może specjalnie żeby wyglądało, że ktoś Ci grozi? Opamiętaj się kobieto!
Droga Ireth! tekst "nie kuś losu" ma znaczenie raczej troski a nie groźby! No ale cóż, jakim się jest nauczycielem.....
_________________
Tylko głupszy od głupca dałby się sprowadzić do jego poziomu...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tomcat

Doczy: 23 Mar 2006
Posty: 123
Skd: (już nie)Reykjavik
PostWysany: 24 Lip 2006, 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A już myślałem,że emocje opadną.Ludzie, nie prowokujcie się!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 25 Lip 2006, 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oficjalnie ostrzegam Cię kxtqrihwtg, żebyś zmienił ton swoich wypowiedzi oraz zachowania na tym Forum.
Twoje zachowanie wydaje mi się prowokujące, niesmaczne i chamskie.
Jeśli taki nie jesteś to popracuj nad sobą.
A jeśli tak jesteś to niedługo czeka Cię zbanowanie.

Cytat:
Wiec to będzie dziecko kobiety i mężczyzny! a nie dwóch gejów!
Technicznie będzie to dziecko wynikłe z połączenia dwóch komórek. A to kto będzie wychowywał to dziecko, to kwestia umowy biologicznego ojca i matki.
W końcu, gdy dwie lesbijki poproszą jakiegoś mężczyznę by "dał" im nasienie, to nie powinno być z tym problemu, szczególnie, gdy obie zobowiążą się do nie ubiegania się o alimenty.

Cytat:
Raz że jest to zagrożenie dla dzieci, gdyż co tu owijać w bawełnę (złapią skinheadzi na ulicy i połamią nos)
W takim przypadku lepiej wprowadzić karę śmierci dla każdego złapanego skinheda. Jest to prostsze i lepsze rozwiązanie Smile
Każdy czlowiek, który robi krzywdę innemu człowiekowi powinien być izolowany a w przypadkach skrajnych, gdy odmawia poddania się resocjalizacji, powinien być likwidowany (państwo jest biedne i nie stać nas na utrzymanie przestępców).

Cytat:
Nie opowiadaj głupot, że Ci grożę! Podałem autentyczny przykład jaki miał miejsce w Holandii.
Ten przykład nie był potrzebny i jest dowodem, że masz nieczyste intencje. Jeżeli będziesz na temat mojego odczucia chamstwa dyskutował, to Cię zbanuję. Jeszcze raz powtarzam: jeśli nie jesteś chamem, to zmień sposób wypowiadania się, argumentacji i podawania faktów nieistotnych w dyskusji.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 25 Lip 2006, 1:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
państwo jest biedne i nie stać nas na utrzymanie przestępców


No dobra.
A co w przypadku bogatych państw?
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 25 Lip 2006, 4:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Cytat:
państwo jest biedne i nie stać nas na utrzymanie przestępców
No dobra.
A co w przypadku bogatych państw?


Dyskusję o więziennictwie proponuję prowadzić tu: http://www.forum.iceland.pl/viewtopic.php?p=17909#17909
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
kxtqrihwtg
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 02 Lip 2006
Posty: 24
Skd: duńskie lesbos
PostWysany: 25 Lip 2006, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W takim przypadku lepiej wprowadzić karę śmierci dla każdego złapanego skinheda. Jest to prostsze i lepsze rozwiązanie


Nie byłaby to kara adekwatna do czynu. Ale to inna sprawa...
Poza tym nie jesteśmy Koreą Północną, żeby robić egzekucje za byle co!!!!
Powracając jednak do sprawy, to proponujesz coś tam robić skinheadom, którzy napadną na dzieciaka. I cóż z tego, skoro dziecko będzie już z połamanym nosem!!!! (oczywiście nie bierz dosłownie tego, to tylko jeden scenariusz niestety). I niekoniecznie skinhead musi być napastnikiem! Ostatnio może się trafić nawet fanatyczny wyznawca Koranu. Czy nie lepiej zapobiegać takim wydarzeniom niż je leczyć?!
Cytat:
Ten przykład nie był potrzebny i jest dowodem, że masz nieczyste intencje

Dlaczego zły przykład? Właśnie bardzo dobry na to, że w państwach uznawanych za najbardziej tolerancyjne może wcale nie być bezpiecznie!
Raz, że zabito reżysera w imię religi, a dwa, że zaczęto w akcie zemsty palić meczety. Świadczy to o tym, że naród taki otwarty na mniejszości nie jest! Więc gdzie jest bezpieczeństwo? A co by się stało gdyby jakiś gej np. zabił jakiegoś artystę w Holandii? Czyżby zaczęto nagonkę na homoseksualistów?
_________________
Tylko głupszy od głupca dałby się sprowadzić do jego poziomu...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 26 Lip 2006, 0:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kxtqrihwtg napisa:
Nie byłaby to kara adekwatna do czynu. Ale to inna sprawa...
Poza tym nie jesteśmy Koreą Północną, żeby robić egzekucje za byle co!!!!
No własnie: nie jesteśmy Koreą i nie będziemy tolerować chamstwa.


Cytat:
Powracając jednak do sprawy, to proponujesz coś tam robić skinheadom, którzy napadną na dzieciaka. I cóż z tego, skoro dziecko będzie już z połamanym nosem!!!!
A dlaczego będzie z połamanym nosem? Ty mu ten nos rozkwasisz? Większość ludzi, nawet jeśli nie popierają propagowania homoseksualizmu, to nie są chamscy, by takich ludzi atakować. Używanie siły znamionuje najczęściej prymitywizm danego człowieka.
Ty również zaczynasz mi się jawić jako człowiek prymitywny, gdyż akceptujesz takie zachowanie.
Jeżeli nawet przyjąć, że homoseksualizm to zboczenie, to napadanie na innych ludzi jest zboczeniem znacznie gorszym, z którym należy oficjalnie i surowo walczyć.


Cytat:
Czy nie lepiej zapobiegać takim wydarzeniom niż je leczyć?!
Zapobieganie polega właśnie na tym, że eliminujemy chamów ze społeczeństwa.

Cytat:
Cytat:
przykład nie był potrzebny i jest dowodem, że masz nieczyste intencje

Dlaczego zły przykład?
Bo w tej chwili dyskutujemy na temat homoseksualizmu a nie przypadków nietolerancji i chamstwa.
Ale Ty najwyraźniej nie masz ochoty dyskutować merytorycznie, tylko w najzwyczajniej prymitywny i chamski sposób chcesz atakować innych użytkowników.
Dlatego ostrzegam przed kontynuowaniem tego programu dyskusji.


Cytat:
Raz, że zabito reżysera w imię religi, a dwa, że zaczęto w akcie zemsty palić meczety. Świadczy to o tym, że naród taki otwarty na mniejszości nie jest! Więc gdzie jest bezpieczeństwo?
Nie dyskutujemy o bezpieczeństwie gejów. Nie rozmawiamy o przejawach nietolerancji. Choćby z tej przyczyny, że większość tutaj zna te przypadki i nie mają one tutaj większego sensu.
Generalizowanie pewnych incydentów na cały naród jest też przejawem niezbyt rozwiniętego rozsądku. Równie dobrze możesz stwierdzić, że nietolerancyjni są wszyscy ludzie na Ziemi, bo w końcu to jakiś CZŁOWIEK zabił.
Ale nas to nie interesuje tutaj. Dyskutujemy o tym, czy tolerancja jest potrzebna i z jakich powodów można czegoś nie tolerować.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Nastpny
Strona 9 z 10

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron