reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Radio Maryja - radio obiektywne?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 6 Lut 2007, 0:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabieralem sie do odpisywania wlasnie ale stwierdzilem, ze powstrzymam sie raczej od dalszych komentarzy w tej sprawie z uwagi na brak wolnego czasu, tudziez ochoty na dalsze dyskutowanie ;]

uznajmy, ze chwilowo wstrzymuje sie od glosu
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 6 Lut 2007, 0:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

btw ireth, podany przez ciebie artykul - imo slaby bardzo, w ktorym autor ewidentnie, na sile chce pokazac, jaka grupa spoleczna jest targetem rm & z kogo nalezy sie smiac czy wytykac palcem bedac reprezentantem liberalnego/nowoczesnego/cool/trendy/... podejscia do zycia, lze-elity czy zydomasonerii ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 6 Lut 2007, 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
btw ireth, podany przez ciebie artykul - imo slaby bardzo, w ktorym autor ewidentnie, na sile chce pokazac, jaka grupa spoleczna jest targetem rm & z kogo nalezy sie smiac czy wytykac palcem bedac reprezentantem liberalnego/nowoczesnego/cool/trendy/... podejscia do zycia, lze-elity czy zydomasonerii ;]

Ja natomiast obawiam sie, ze wlasnie tacy ludzie jak ci przedstawieni w artykule, sa trzonem armii ojca dyrektora. Najlatwiejszymi do zmanipulowania.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 7 Lut 2007, 1:27    Temat postu: Manipulacja Odpowiedz z cytatem

Najpierw trzeba sobie zadać pytanie co to znaczy być zmanipulowanym.

Czy jeśli media trąbią, że ma nam być dobrze, codzień imprezki, życie na maxa, rozrywka, moda itp. to czy to nie jest manipulacja?
Każdy z nas jest manipulowany, a to, że ktoś wybiera drogę pod prąd i jest manipulowany do życia w mniej ciekawych (dla nas) warunkach, to od razu krzyczymy MANIPULACJA!

Dowolna religia może być manipulacją. Podstawowe pytanie brzmi: która manipulacja jest dobra i która jest robiona dla dobra manipulowanych.
Jeśli ktoś jest wierzącym katolikiem i jednocześnie księdzem, to jego obowiązkiem jest takie manipulowanie ludźmi by się nawrócili na życie w cnocie...

A to, że życie w cnocie jest trudniejsze niż imprezowanie, to już inna sprawa.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
narsiltm

Doczy: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skd: Skądinąd.
PostWysany: 7 Lut 2007, 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odzajerze zacznij uzywac slow ktorych znaczenia jestes pewien, prosze bardzo, definicja manipulacji:

Cytat:
Manipulacja w psychologii oraz socjologii to celowo inspirowana interakcja społeczna mająca na celu oszukanie osoby lub grupy ludzi, aby skłonić je do działania sprzecznego z ich dobrem. Autor manipulacji dąży zwykle do osiągnięcia korzyści osobistych lub politycznych kosztem poddawanych niej osób. W społeczeństwie demokratycznym przekraczanie pewnych barier w manipulowaniu ludźmi jest niezgodne z prawem. Przykładem mogą być tutaj ograniczenia narzucane reklamom. Nierzadko manipulacja prowadzi do złamania prawa lub porusza się na jego obrzeżach.

Manipulacja jest formą zamierzonego i intencjonalnego wywierania wpływu na osobę lub grupę w taki sposób, by realizowała działania zaspakajające potrzeby manipulatora. Manipulować można treścią i sposobem przekazywania informacji. Manipulację określono też kiedyś obrazowo jako "włamanie do umysłu ofiary i podrzucenie tam własnych pomysłów lub opinii w taki sposób, aby ofiara pomyślała, że sama jest ich autorem."

W społeczeństwie totalitarnym manipulacja jest częstym narzędziem sprawowania władzy nie mniej ważnym niż aparat terroru. Państwo posiada całkowitą władzę i kontroluje lub ogranicza większość sposobów społecznej interakcji (ograniczenie wolności zrzeszania się, cenzura mediów itp.). W ten sposób władcy państw totalitarnych mogą łatwo manipulować swoimi społeczeństwami i utrzymywać swoje rządy działając wbrew interesowi ogółu. Manipulację językową często stosuje się w propagandzie i podczas prania mózgu. W demokracji manipulacja bywa wiele bardziej powszechna, gdyż jest konieczna do wygrania wyborów.


I zaden ksiadz nie ma przykazane manipulowac ludzmi. Zbyt duzo sie Machiavellego oczytales.
Rydzyk natomiast manipuluje ludzi, uzywajac sily jaka stanowi wierna armia emerytow slepo oddanych jego woli. Jasno widac jego wplywy na rzadzacych.



Cytat:
btw ireth, podany przez ciebie artykul - imo slaby bardzo, w ktorym autor ewidentnie, na sile chce pokazac, jaka grupa spoleczna jest targetem rm & z kogo nalezy sie smiac czy wytykac palcem bedac reprezentantem liberalnego/nowoczesnego/cool/trendy/... podejscia do zycia, lze-elity czy zydomasonerii ;]

I tu masz racje, wyborcza zbytnio przypomina mi TVN, obydwa media sa dobrym przykladem na manipulacje stosowana. TVN chyba najbardziej stronnicza telewizja.
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 7 Lut 2007, 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ireth napisa:
Ja natomiast obawiam sie, ze wlasnie tacy ludzie jak ci przedstawieni w artykule, sa trzonem armii ojca dyrektora. Najlatwiejszymi do zmanipulowania.


sa. zgadza sie. ale sposob przedstawienia ich przez autora artykulu jest max przejaskrawiony tak aby na czytajacym wywrzec wiadome wrazenie. ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 7 Lut 2007, 10:39    Temat postu: Re: Manipulacja Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Najpierw trzeba sobie zadać pytanie co to znaczy być zmanipulowanym.

Czy jeśli media trąbią, że ma nam być dobrze, codzień imprezki, życie na maxa, rozrywka, moda itp. to czy to nie jest manipulacja?
Każdy z nas jest manipulowany, a to, że ktoś wybiera drogę pod prąd i jest manipulowany do życia w mniej ciekawych (dla nas) warunkach, to od razu krzyczymy MANIPULACJA!

Dowolna religia może być manipulacją. Podstawowe pytanie brzmi: która manipulacja jest dobra i która jest robiona dla dobra manipulowanych.
Jeśli ktoś jest wierzącym katolikiem i jednocześnie księdzem, to jego obowiązkiem jest takie manipulowanie ludźmi by się nawrócili na życie w cnocie...

A to, że życie w cnocie jest trudniejsze niż imprezowanie, to już inna sprawa.



haha. dobra manipulacja.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 7 Lut 2007, 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narsiltm napisa:
I tu masz racje, wyborcza zbytnio przypomina mi TVN, obydwa media sa dobrym przykladem na manipulacje stosowana. TVN chyba najbardziej stronnicza telewizja.


ano. taka przeciwwaga dla obiektywnej tvp. ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
narsiltm

Doczy: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skd: Skądinąd.
PostWysany: 7 Lut 2007, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ano. taka przeciwwaga dla obiektywnej tvp. ;]


No TVP po malych czystkach teraz jest wyjatkowo poprawna politycznie, masz racje;)[/code]
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
narsiltm

Doczy: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skd: Skądinąd.
PostWysany: 7 Lut 2007, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo wiem! Odzajer stara sie postepowac wedlug Platona! Ze tez wczesniej o tym nie pomyslalem:) Marne Twe trudy, My i tak swoje wiemy;)
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 19 Lut 2007, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narsiltm napisa:
Odzajerze zacznij uzywac slow ktorych znaczenia jestes pewien, prosze bardzo, definicja manipulacji
Po pierwsze: niczego nie mozna byc pewnym Very Happy
A po drugie: jeśli już mamy uczucie zblizone do pewności, to ja je posiadam względem słowa "manipulacja". I nie chodzi tylko o definicję...


Cytat:
I zaden ksiadz nie ma przykazane manipulowac ludzmi.
Ależ ma! Zacytuję tylko słowa: "idźcie i nauczajcie inne narody".
Nauka i edukacja również są forma manipulacji.
Natomiast pojawia się w podanej przez Ciebie definicji pewna nieścisłość. Mianowicie jest tam mowa o tym, że manipulacja ma miejsce dla korzyści manipulatora.
Jeżeli na chwilkę załozymy, że Rydzyk wypełnia tylko swą religijna misję, to oprócz korzyści w postaci zbawienia, nie osiąga dodatkowych korzyści.
Oczywiście przyjmując tezę, że jest to wyrachowany człowiek, który chce władzy i pieniędzy, również teza o manipulacji będzie jak najbardziej na miejscu.

Cytat:
Albo wiem! Odzajer stara sie postepowac wedlug Platona!
Ja postępuje według Odżajera Egzegety... jesli Platon robił to samo co ja, to znaczy, że małpował Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
narsiltm

Doczy: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skd: Skądinąd.
PostWysany: 20 Lut 2007, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ależ ma! Zacytuję tylko słowa: "idźcie i nauczajcie inne narody".
Nauka i edukacja również są forma manipulacji.

No nie wytrzymam z Toba Wink Definicja manipulacji przeczy temu co napisales!
Widzisz, nie mozna nadawac slowom ktore maja juz okreslony sens nowych znaczen, bo sie pogubimy. Zeby prowadzic polemike na jakikolwiek temat trzeba uzywac pojec uznanych przez spoleczenstwo i jezyk ktory wszyscy rozumiemy.

Zgadzam sie, ze niczego nie mozemy byc pewni. Kiedy bylem jeszcze malym dzieciakiem dreczyla mnie jedna dziecinna teoria. Chodzilo dokladnie o kolory. Widzac kolor zielony nazywamy go zielonym, dlaczego? Bo tak zostalismy nauczeni. A co jesli patrzac na ten kolor kazdy postrzega go inaczej? Np. ja widze niebieski a Ty czerwony? Nazywamy go tak jak nazywamy, bo nauczono nas tego.
Wiele rzeczy nie jest pewne albo jest nie pewne. Tak samo Ty mozesz byc Rydzykiem? Dlaczego nie? Ale nie mozna myslec w ten sposob i starac sie na sile udowodnic innemu czlowiekowi, ze rzeczy wysoce prawdopodobne(prawie pewne, to, ze raczej nie jestes Rydzykiem) naprawde takie nie sa. Mam nadzieje, ze rozumiesz.
Stawiajac tezy i antytezy trzeba zadbac, zeby obydwie byly mnej wiecej podobnie prawdopodobne, wtedy bedziemy mogli podyskutowac i starac sie obalic ta nieprawdziwa Wink Dlatego uzywajmy argumentow nie marnych przypuszczen...

Cytat:
Ja postępuje według Odżajera Egzegety... jesli Platon robił to samo co ja, to znaczy, że małpował

A moze to Darwin malpowal? Wink

W Pismie Swietym zapisane sa slowa jakimi Bog odpowiedzial sw. Janowi na pytanie w jaki sposob mamy poznac falszywego proroka i jego slugi. Odpowiedz: "po czynach ich poznacie".
Nie chce tutaj przepowiadac apokalipsy, ani nadawac postepowaniu Rydzyka jakis mistycznych znaczen. Jest poprostu zlym czlowiekiem, a jego czyny swiadcza same za siebie- kradnie, oczernia, klamie, szerzy nienawisc i manipuluje biednymi ludzmi w imie wiary oraz patriotyzmu.
Prosze Cie, zebys nie wymagal odemnie nagran na potwierdzenie tego co wyzej napisalem... Poprostu wlacz codziennie radio i posluchaj, powiedzmy przez 2tyg, pozniej skonfrontujemy nasze poglady Smile Bedziemy mogli porozmawiac na temat sprawy w ktorej obydwaj sie mniej-wiecej orientujemy, bo jak narazie Ty nie masz zielonego pojecia o RM i Rydzyku(nie chce Cie obrazic w zaden sposob ale takie mam wrazenie).

Pozdrawiam Smile
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 20 Lut 2007, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narsiltm napisa:
No nie wytrzymam z Toba Wink Definicja manipulacji przeczy temu co napisales!
Podaj w którym miejscu jest ta rozbieżność.
Edukacja to wybiórcze podawanie wiedzy, często dla pożytku tego kto tę edukację zleca i/lub przeprowadza.

Cytat:
Widzisz, nie mozna nadawac slowom ktore maja juz okreslony sens nowych znaczen, bo sie pogubimy.
Zgadza się, choć czasem dla potrzeb pewnych eksperymentów intelektualnych, wolno to uczynić.

Cytat:
Zeby prowadzic polemike na jakikolwiek temat trzeba uzywac pojec uznanych przez spoleczenstwo i jezyk ktory wszyscy rozumiemy.
Staram się właśnie tak czynić, ale czekam na przykłady gdzie moje rozumienie "manipulacji" rozmija się z definicją.


Cytat:
Chodzilo dokladnie o kolory. Widzac kolor zielony nazywamy go zielonym, dlaczego? Bo tak zostalismy nauczeni. A co jesli patrzac na ten kolor kazdy postrzega go inaczej? Np. ja widze niebieski a Ty czerwony? Nazywamy go tak jak nazywamy, bo nauczono nas tego.
Miałem dokładnie ten sam problem Very Happy Very Happy


Cytat:
Tak samo Ty mozesz byc Rydzykiem? Dlaczego nie? Ale nie mozna myslec w ten sposob i starac sie na sile udowodnic innemu czlowiekowi, ze rzeczy wysoce prawdopodobne(prawie pewne, to, ze raczej nie jestes Rydzykiem) naprawde takie nie sa. Mam nadzieje, ze rozumiesz.
Rozumiem, ale Ty nie rozumiesz, że większość "faktów" przeciwko Rydzykowi bierze się z mediów, które są nieobiektywne a wręcz skrajnie tendencyjne. Dlatego ja mam wątpliwości co do tego czy Rydzyk jest zły, ale tego nie wykluczam.


Cytat:
Stawiajac tezy i antytezy trzeba zadbac, zeby obydwie byly mnej wiecej podobnie prawdopodobne, wtedy bedziemy mogli podyskutowac i starac sie obalic ta nieprawdziwa
Niekoniecznie. Tu się mylisz. Bo stawiając jakieś tezy już w jakiś sposób przyjmujemy, że są bardzo prawdopodobne. Przecież nie dyskutujemy o tym, że Rydzyk jest agentem z Marsa... Smile

Cytat:
W Pismie Swietym zapisane sa slowa jakimi Bog odpowiedzial sw. Janowi na pytanie w jaki sposob mamy poznac falszywego proroka i jego slugi. Odpowiedz: "po czynach ich poznacie".
No i pytanie, czy Ty znasz te czyny, czy może znasz przekaz od tych co mówią fałszywe świadectwo przeciw blixniemu swemu? Smile

Cytat:
Jest poprostu zlym czlowiekiem
Bo Ty tak twierdzisz? Czy masz dowody na swe oskarżenia?

Cytat:
Prosze Cie, zebys nie wymagal odemnie nagran na potwierdzenie tego co wyzej napisalem... Poprostu wlacz codziennie radio i posluchaj, powiedzmy przez 2tyg, pozniej skonfrontujemy nasze poglady
Mówisz o radiu Maryja czy o zwykłym radiu?
Bo słuchając RM to chyba trudno odnaleźć ewidetne dowody tego, że Rydzyk kradnie?

Cytat:
bo jak narazie Ty nie masz zielonego pojecia o RM i Rydzyku
Zielone pojęcie to mam, choć specjalistą z tego tematu nie jestem. Ja tylko twierdzę, że należy podejść z rezerwą do spekulacji i podejrzeń rozsiewanych przez komercyjne media, którym nie w smak antyliberalna postawa RM.
Nie wykluczam, że Rydzyk to złodziej, ale jak na razie nikt tu tego nie udowodnił, a z tego co wiem, Rydzyk przebywa na wolności a nie w więzieniu, a podobno największych "przestępstw" miał się dopuścić za SLD... Więc czemu nie siedzi w więzieniu?
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
narsiltm

Doczy: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skd: Skądinąd.
PostWysany: 20 Lut 2007, 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Podaj w którym miejscu jest ta rozbieżność.
Edukacja to wybiórcze podawanie wiedzy, często dla pożytku tego kto tę edukację zleca i/lub przeprowadza.

Edukacja nie jest wybiorczym podawaniem wiedzy. Jesli mozesz podaj mi jakies przyklady tych korzysci, a dokladniej kto np. w Polsce je czerpie, bo oczywiscie w historii byly takie przypadki.


Cytat:
Staram się właśnie tak czynić, ale czekam na przykłady gdzie moje rozumienie "manipulacji" rozmija się z definicją.

Bardzo duzo Twoich wczesniejszych postow mowila o manipulowaniu w dobrym kierunku, manipulowaniu do czynienia dobra- to sa przyklady.

Cytat:
No i pytanie, czy Ty znasz te czyny, czy może znasz przekaz od tych co mówią fałszywe świadectwo przeciw blixniemu swemu?

Cytat:
Bo Ty tak twierdzisz? Czy masz dowody na swe oskarżenia?

Posluchaj prosze tego radia a bedziesz mial duzo dowodow na
Cytat:
fałszywe świadectwo przeciw blixniemu swemu


Cytat:
Mówisz o radiu Maryja czy o zwykłym radiu?
Bo słuchając RM to chyba trudno odnaleźć ewidetne dowody tego, że Rydzyk kradnie?

Ze kradnie moze nie tak prosto ale ja nie pisalem tylko o kradnieciu, napisalem tez, ze:
Cytat:
oczernia, klamie, szerzy nienawisc i manipuluje biednymi ludzmi w imie wiary oraz patriotyzmu.
I na to mozna znlezc dowody sluchajac RM- chyba najbardziej obiektywnego zrodla informacji na temat niego samego Wink
A co do kradziezy, ile to milionow wplynelo na pomoc Stoczni Gdanskiej? Gdzie sie te pieniadze podzialy? Nikt z darczyncow o to nie pytal, bo nadal slepo wierza Rydzykowi... Ale na pytania stoczniowcow nadal brak odpowiedzi<lol>
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 21 Lut 2007, 10:38    Temat postu: Rydzyk Odpowiedz z cytatem

narsiltm napisa:
Edukacja nie jest wybiorczym podawaniem wiedzy.
Mylisz się, edukacja szkolna to jak najbardziej wybiórcze podawanie wiedzy. Często nawet kłamanie, bo dla uproszczenia wizji świata podaje się wiedzę o modelu uproszczonym, który jest nieprawdziwy.
W naukach takich jak literaturoznawstwo (połączone właściwie z elementami filozofii) oraz biologii (w tym ewolucji) pewne teorie mogą wpływać na dalsze postępowanie ludzi, a to z kolei może wpływać na zyski dużych grup biznesu...
Zyski z takiej manipulacji odnosi społeczeństwo i rząd, bo przecież im więcej lepiej wyedukowanych ludzi tym większy PKB; a jeśli jeszcze wykształci się w ludziach postawę liberalną i konsumpcjonizm, to gospodarka zyska jeszcze bardziej.

Cytat:
Bardzo duzo Twoich wczesniejszych postow mowila o manipulowaniu w dobrym kierunku, manipulowaniu do czynienia dobra- to sa przyklady.
Manipulacja w kierunku bycia dobrym człowiekiem, przynosi manipulatorowi taką korzyść, że po pierwsze pójdzie za taką manipulację do nieba, a po drugie gdy będzie więcej dobrych ludzi na świecie, to wszystkim będzie się żyło lepiej (w tym i manipulatorowi).


Cytat:
Ze kradnie moze nie tak prosto ale ja nie pisalem tylko o kradnieciu
Ale jednak o tym napisałeś. Postawiłeś poważny zarzut kierując się plotkami....
Rozumiem, że się troche rozpędziłeś, ale nastepnym razem napisz "podejrzewa się tę osobę o defraudację lub kradzież".

Cytat:
I na to mozna znlezc dowody sluchajac RM- chyba najbardziej obiektywnego zrodla informacji na temat niego samego
Niekoniecznie. wszystko zależy od nastawienia słuchacza.
Jeśli jesteś atesitą to samo istnienie kościoła można uważać za coś śmiesznego, bezsensownego a nawet złego, bo przecież "religia to opium dla mas". Ja się nawet mogę zgodzić, że jest to opium dla mas, ale to opium może być dla tych mas wielce pożyteczne.


Cytat:
A co do kradziezy, ile to milionow wplynelo na pomoc Stoczni Gdanskiej? Gdzie sie te pieniadze podzialy?
Już o tym pisałem, szkoda, że nie czytasz, bo muszę po raz drugi pisać.
Otóż z tego co mi wiadomo, to pieniędze ze zbiórki, w celu ich pomnożenia, zostały zainwestowane w firmę, która zbankrutowała. Wątpię, czy ktoś zarobił na tym, że jakaś firma zbankrutowała. Myślę, że to była nieudana inwestycja i tyle.
Ale może był to jakiś przekręt... tyle, że prokuratura nikomu nie postawiła zarzutów, więc trudno tu mówić o karnej odpowiedzialności. Raczej można mówić o głupocie osób odpoiwedzialnych w fundacji RM za te inwestycje (pewnie ktoś naiwnie dał się nabrać ludziom, którzy przedstawiali obraz wielkich zysków tej firmy).
Dlaczego nie wykupiono akcji stoczni za te pieniądze? Być może było ich za mało, a w tamtym czasie rząd był z SLD, więc RM mogło się obawiać, że środki wpłacone przez RM zostaną zmarnotrawione. Niestety środki i tak się zmarnotrawiły, choć nie politycznie a gospodarczo.
Jesli masz jakieś lepsze dane o tej sprawie to proszę napisz.


Cytat:
Nikt z darczyncow o to nie pytal, bo nadal slepo wierza Rydzykowi...
Ale w takim razie co Tobie do tego? Jesli darczyńcy chcieliby, żeby Rydzyk za te pieniądze chodził do burdelu, to było by OK, bo to ludzie, którzy dawali pieniądze mogą mieć pretensje do Rydzyka.
A skoro ufają mu i popierają jego decyzje, to ja nie widzę problemu.
A jeśli Ty dałeś choć złotówke, to oczywiście możesz czuć się oszukany i żądać zwrotu...


Cytat:
Ale na pytania stoczniowcow nadal brak odpowiedzi
O ile stoczniowcy sami nie wpłacali, to ich pytania są mało ważne. Bo to darczyńcy i fundacja mają prawo zmieniać cel na jaki pieniądze mają być przeznaczone. Stoczniowcy mogą najwyżej zapłakać, że tym celem nie jest ich stocznia.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 9 Sie 2007, 8:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odgrzewamy kotleta ;]

http://www.radiomaryja.pl.eu.org/
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron