reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Radio Maryja - radio obiektywne?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 20 Gru 2006, 3:35    Temat postu: Tolerancja Odpowiedz z cytatem

elloth napisa:
RM szerzy nienawiść względem jakiejkolwiek 'inności' - nieważne, czy jest to odmienność religijna, czy dotyczy tylko i wyłącznie mniejszości seksualnych.
A skąd takie wnioski? Wedle mojej wiedzy, oni nie sieją żadnej nienawiści, bo katolicy nie mogą nienawidzić. Mogą tylko walczyć z grzechem i ostrzegać przed grzechem.
Seks pozamałżeński w dowolnej postaci to grzech i przed tym grzechem RM chce obronić naród.



Cytat:
Meritum sprawy jest tu nietolerancja względem kogokolwiek kto nie jest z 'nimi'.
Szkoda, że nie doczytałeś (chyba) mojego tekstu o tym, iż katolicy nie mogą być tolerancyjni, gdyż tolerancja wynika z niewiedzy, a wierzący katolik ma wiedzę wynikającą z wiary.


Cytat:
środowisko RM jest MOIM ZDANIEM związane z ksenofobią, nacjonalizmem i nienawiścią względem każdego, kto doń nie należy.
Zarzuciłeś nam na początku, że każdy przedstawia tu swoje "racje" i nie może zrozumieć racji innych. Czyżbyś był nietolerancyjny wobec wierzących katolików?



Cytat:
Kto nie jest z nami - ten jest przeciwko nam. To chyba główna zasada RM
Całkiem słuszna zasada.

Cytat:
Jakby to ujął Rousseau - pod płaszczem grzeczności i dobroci ukrywają oni zazdrość, występek i kłamstwo.
A skąd takie oskarżenia. Czy Ty jesteś pewien, że ukrywają występek?

Cytat:
rzeczą oczywistą jest fakt, że żadne medium nie może być obiektywne. Abstrahując od RM - logiczne jest, że każda opcja polityczna indoktrynuje swoich zwolenników.
Co innego jest głosić głównie swoje idee, a co innego jest manipulować informacją czy wręcz kłamać.


Cytat:
Od skrajnej prawicy ku skrajnej lewicy - każda gazeta próbuje nam udowodnić - 'To my mamy rację'. Wystarczy zajrzeć do 'NIE', lub 'Naszego dziennika' żeby to zrozumieć.
Przekonywanie o swojej racji jest dobre i słuszne. Ale kłamstwo i manipulacja to już jest zło.


Cytat:
Chodzi o to, że RM uzurpuje sobie prawo do jedynego obiektywnego medium w tym kraju (Gietych, lub inny LPR-owiec stwierdził, że RM jest jedynym obiektywnym medium w tym kraju
Poniekąd to prawda, choć jest jeszcze parę pomniejszych czasopism, które prawdopodobnie są bardziej obiektywne (np. Najwyższy Czas wydawany przez UPR).

Cytat:
I sam fakt, że przedstawiają się w takim świetle świadczy o tym, że z obiektywizmem nic wspólnego nie mają.
To stwierdzenie jest trochę "głupie", bo jesli ktoś jest obiektywny i to sam widzi to ma prawo reklamować się jako obiektywny. Mówienie o sobie "jestem obiektywny" nie jest dowodem na nieobiektywność, więc nie podawaj takich naciąganych dowodów na swoją teorię.
Lepsze byłyby konkretne fakty, w których RM minęło się, z premedytacją, z prawdą.



Cytat:
Zatem - czy RM jest obiektywne? Oczywiście że nie jest.
I znów brak dowodów, bo chyba scena z filmu nie jest dowodem na nieobiektywność RM?

Cytat:
Tak jak i każde inne medium.
Wychodząc z gruntu logiki i psychologii, rzeczywiście mozna powiedzieć, że nikt nie jest w 100% obiektywny. Ale może RM nalezy do grona tych nielicznych mediów, które charakteryzują się największą obiektywnością (nie licząc spraw wiary)?


Cytat:
Co jednak jest najgorsze w tym pseudokatolickim radiu (bo z katolicyzmem niewiele ono ma wspólnego) to fakt, że pod 'przykrywką' religii próbuje nam uświadomić, że wyznaje jedynie słuszny światopogląd.
I znów zarzuty i brak dowodów. Równie dobrze mógłbyś mówić, że RM uczestniczy w inwazji Obcych...

Cytat:
Polska jest krajem gdzie JESZCZE (nie wiadomo jak długo język) obowiązuje pluralizm.
Tak myslisz? Very Happy

Cytat:
RM natomiast próbuje Polaków podzielić na tych lepszych i 'tych gorszych'.
No bo według katolicyzmu ludzie dzielą się na lepszych i gorszych, czyli na grzeszników (niewiernych) oraz katolików (którzy choc grzeszą, to jednak żałują za grzechy).

Cytat:
Brudne sprawy Rydzyka (chociażby fajkt, że zbieral pieniądze na pomoc Stoczni Gdańskiej, które gdzieś się po pewnym czasie rozpłynęły i nie zostały użyte do pomocy Stoczni) świadczą raczej o tym, że RM nie jest 'organizacją' bezpieczną.
Ciekaw jestem jak zbadałeś kwestię tych brudnych interesów Rydzyka? Byłes tam? Widziałeś? A może masz jakieś dokumenty? Czy też opierasz się na doniesieniach konkurencyjnych mediów? Very Happy
Ja tam nie wiem nic o brudnych czy czystych interesach Rydzyka, więc się nie wypowiadam. Mogę jedynie powiedzieć, że są pewne podejrzenia i niejasności. Ale kto jest winny i co się stało, to tego nie wiem. Jesli Ty wiesz, to mnie i innych oświeć Smile

Cytat:
Na koniec mała uwaga - w Irlandii - kraju, który mógłby uchodzić za ostoję wiary katolickiej - nietolerancja jest o wiele mniejsza. Bigoteria nie jest tutaj aż tak widoczna.. nikt nie buduje tu kościołów na każdym rogu. Może to z nami jest coś nie tak?
To raczej z nimi jest coś nie tak. Może ich wiara jest już tylko na pokaz. Jak zabobon? A kościoły się wyludniają w całej Europie.
Tylko prawdziwi wierzący katolicy będą budować świątynie na każdym rogu, bo chcą by ich bóg, był jak najbliżej nich...



Cytat:
Czemu wiara rodzi w naszym kraju ksenofobię i nietolerancję?
Ksenofobię to nie, a o tolerancji już pisałem. Katolik musi być nietolerancyjny i tyle.

Cytat:
I małe sprostowanioe - czy uważam, że RM jest złe? Tak.
I znów stwierdzenie z sufitu. Jest złe bo jest skrajnością - a gdzie jest napisane, że to skrajności są złe? To jest twój przejaw nietolerancji i w pewien sposób skrajności. A więc skoro jesteś taki skrajny, to znaczy, że jesteś zły?

Cytat:
Coś złego dzieje się w polsce, skoro katolicy przeczą podstawowym zasadom swojej wiary.
Przykłady, przykłady....

Cytat:
'Religia' wyznawana przez tzw. 'moherowe berety' nie ma żadnej wartości, moim zdaniem.
A Kopernik była kobietą? Smile


Cytat:
Uważam, że każdy ma prawo do wolnego wyboru i życia w taki sposób, jaki jest dla niego najlepszy (o ile nie przekracza on norm prawnych).
Ale dla ludzi wierzących, nie jest to prawdą, bo oni wierzą w boga, a ich bóg im mówi, że homoseksualizm to grzech, a to oznacza, że muszą robić wszystko by odwieść od tego grzechu każdego - to taka chrześcijańska misja. Ty nie jesteś katolikiem, więc każdemu zostawiasz swobodę. Nie martwisz się, że ktoś skazuje się na wieczne potępienie.
A jeśli jesteś katolikiem, to takim co to obojętnie przejdzie koło samobójcy (bo za taką osobę uważany jest grzesznik).


Cytat:
Nie rozumiem, skąd tyle nienawiści do homoseksualitów.
Ja tam nic nie wiem o żadnej nienawiści. Po prostu jest to uznawane za grzech i tyle.
Wydaje się, że nie potrafisz wczuć się w sytuację katolika. Katolik nie nienawidzi homoseksualistów, on im współczuje i próbuje ich nawrócić, glośno głosząc, że seks to zło i grzech (poza małżeństwem).
Akceptacja cudzego grzechu jest również grzechem i dlatego katolik musi robić wszystko, by nie promować homoseksualizmu.
Jeśli tego nie rozumiesz, to znaczy, że już nie możesz się wypowiadać rzetelnie w tym temacie.

Zbyt często podajesz ogólnie szerzone półprawdy i opinie, a za mało masz konkretnych faktów. Zbudowałeś swoją teorię na szczątkach informacji i na podświadomej niechęci do ludzi, którzy robią coś tylko i wyłącznie z powodu wiary.
Liberalne społeczeństwo zatraciło chęć poświęcania się dla innych. Bogiem liberalnego obywatela jest on sam. A nawet działalność charytatywna jest tylko pokazywaniem, że ten bóg jest miłosierny. Jednak to miłosierdzie obywatela jest tylko symboliczne i na pokaz, bo nie potrafi on dać siebie całego. Daje tylko to co mu zbywa...
Dlatego tak drażni tych ludzi kościół katolicki, który żąda czegoś więcej, a ludzie chcą tylko spokoju i przyjemności.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 20 Gru 2006, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A skąd takie wnioski? Wedle mojej wiedzy, oni nie sieją żadnej nienawiści, bo katolicy nie mogą nienawidzić.


Odżajer, ty wierzysz w to, co piszesz? Z nienawiścią tych ludzi kilkakrotnie spotkałem się osobiście. M.in. babcia, która rzucała 'k...ami' w autobusie, bo ktoś o.Rydzyka śmiał obrazić.

Cytat:
Seks pozamałżeński w dowolnej postaci to grzech i przed tym grzechem RM chce obronić naród.


Pytanie, czy naród chce być broniony przed tym grzechem Very Happy

Cytat:
Czyżbyś był nietolerancyjny wobec wierzących katolików?


Jestem tolerancyjny wobec wierzących katolików. Uważasz, że RM skupia takowych? Smile

Cytat:

Co innego jest głosić głównie swoje idee, a co innego jest manipulować informacją czy wręcz kłamać.


Otóż to.

Cytat:
Lepsze byłyby konkretne fakty, w których RM minęło się, z premedytacją, z prawdą.


Moim zdaniem, Odżajer, powinieneś sobie włączyć RM na kilka dni i go posłuchać. Myślę, że to rozwiałoby twoje wątpliwości. Nie dalej jak w wakacje tego roku słyszałem w tym radiu dyskusję o 'żydostwie' i źle, które Żydzi z sobą niosą. Rzecz jasna - nie taki był temat tamtej dyskusji, lecz ciągle ona o to zahaczała.

Cytat:
I znów brak dowodów, bo chyba scena z filmu nie jest dowodem na nieobiektywność RM?


Wybacz, ale medium propagujące jedynie słuszną wizję świata z założenia nie może być obiektywne. Wiem, że ty mi podasz 1000 dowodów na to, że może być takie - ale.. chyba sam często nie wierzysz w to co piszesz.

Cytat:
Ale może RM nalezy do grona tych nielicznych mediów, które charakteryzują się największą obiektywnością (nie licząc spraw wiary)?


A może nie należy do tego grona? Very Happy

Cytat:
To raczej z nimi jest coś nie tak. Może ich wiara jest już tylko na pokaz. Jak zabobon? A kościoły się wyludniają w całej Europie.
Tylko prawdziwi wierzący katolicy będą budować świątynie na każdym rogu, bo chcą by ich bóg, był jak najbliżej nich...


A kto to jest ten 'prawdziwy' katolik, hę?

Cytat:
I znów stwierdzenie z sufitu. Jest złe bo jest skrajnością - a gdzie jest napisane, że to skrajności są złe? To jest twój przejaw nietolerancji i w pewien sposób skrajności. A więc skoro jesteś taki skrajny, to znaczy, że jesteś zły?


Używasz słowa 'skrajność' w dwóch różnych znaczeniach. 'Skrajność' w odniesieniu do RM dotyczy nienawiści względem homoseksualistów (Wierzejski który utożsamia homoseksualizm z pedofilią, a należy do kręgu RM) i antysemityzmu (wiosną tego roku Giertych podczas przemówienia na wiecu MW mówił coś o otwartym nożu przygotowanym wobec 'wroga narodu'). 'Skrajność' w odniesieniu do mojej osoby oznacza ostrą krytykę tej opcji politycznej. Zatem - z tych przesłanek nie można wysnuć takiego wniosku.

Cytat:
A Kopernik była kobietą?


To nie wiedziałeś? Shocked

Cytat:
Ja tam nic nie wiem o żadnej nienawiści


Włącz RM i go posłuchaj. Poczytaj też Nowy Dziennik. To chyba ułatwi Ci sprawę, bo na razie sam nie wiesz, o czym dyskutujesz.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 20 Gru 2006, 23:58    Temat postu: Radio Maryja Odpowiedz z cytatem

elloth napisa:
Odżajer, ty wierzysz w to, co piszesz? Z nienawiścią tych ludzi kilkakrotnie spotkałem się osobiście. M.in. babcia, która rzucała 'k...ami' w autobusie, bo ktoś o.Rydzyka śmiał obrazić.
Wow! Gratuluję inteligencji! Rozumiem, że stosujesz odpowiedzialność zbiorową. Gdyby ta babcia powiedziała, że popiera Gazetę Wyborczą, to przestałbyś ją czytać?


Cytat:
Pytanie, czy naród chce być broniony przed tym grzechem
Ale to katolików nie obchodzi. I Ty musisz to tolerować dopóki nie robią Ci aktywnie krzywdy.

Cytat:
Jestem tolerancyjny wobec wierzących katolików. Uważasz, że RM skupia takowych?
Sądzę, że tak. Mój osąd płynie z faktu, że dobry katolik, to osoba, która nie wstydzi się działać zgodnie z nakazami swej wiary.
Reszta katolików udaje na codzień, że boga nie ma, więc ich wiara jest słaba.


Cytat:
Moim zdaniem, Odżajer, powinieneś sobie włączyć RM na kilka dni i go posłuchać. Myślę, że to rozwiałoby twoje wątpliwości.
Możliwe. Wolę jednak poczekac na przykłady od innych.

Cytat:
Nie dalej jak w wakacje tego roku słyszałem w tym radiu dyskusję o 'żydostwie' i źle, które Żydzi z sobą niosą. Rzecz jasna - nie taki był temat tamtej dyskusji, lecz ciągle ona o to zahaczała.
Problem w tym, że pod skrzydła RM tak jak i pod skrzydła LPR weszło sporo ludzi, którzy z prawdziwą wiarą nie mają nic wspólnego. Do MW zapisało się sporo faszystow, bo ludzie są głupi i widzą świat biało-czarno i skoro ktoś jest przeciwny homoseksualizmowi, to znaczy, że jest faszystą.
Tę drogę myślenia powtarza wielu ludzi i stąd takie dziwne zajścia.
Dyskusja o roli narodu żydowskiego w kulturze i polityce światowej jest z pewnością magnesem dla różnych małowiarygodnych poglądów.
Choć z drugiej strony prawdziwe jest twierdzenie, że duża część światowej finansiery zarządzana jest przez osoby pochodzenia żydowskiego. Stąd to ciągłe (i moim zdaniem błędne) generalizowanie.

Cytat:
Wybacz, ale medium propagujące jedynie słuszną wizję świata z założenia nie może być obiektywne.
Z jakiego założenia? Z twojego? Bo ja nie znam takiego założenia.

Cytat:
Wiem, że ty mi podasz 1000 dowodów na to, że może być takie - ale.. chyba sam często nie wierzysz w to co piszesz.
Jeszcze raz przypominam, że nie jestem katolikiem a więc wizja RM nie jest dla mnie obowiązująca. I raz jeszcze precyzuję, że nie uważam RM za medium 100% obiektywne, ale przynajmniej takie, które do tej obiektywności dąży.


Cytat:
A może nie należy do tego grona?
Może. Dlatego czekam na konkretną i obiektywną dyskusję, a nie na ślepy atak.

Cytat:
A kto to jest ten 'prawdziwy' katolik, hę?
To taki katolik, który na prawdę wierzy w swego boga, który działa poprzez kościół katolicki i który to bóg swoje prawa oznajmia ustami swoich kapłanów.


Cytat:
Używasz słowa 'skrajność' w dwóch różnych znaczeniach. 'Skrajność' w odniesieniu do RM dotyczy nienawiści względem homoseksualistów (Wierzejski który utożsamia homoseksualizm z pedofilią, a należy do kręgu RM) i antysemityzmu (wiosną tego roku Giertych podczas przemówienia na wiecu MW mówił coś o otwartym nożu przygotowanym wobec 'wroga narodu'). 'Skrajność' w odniesieniu do mojej osoby oznacza ostrą krytykę tej opcji politycznej.
Ależ oficjalnie (nie wiem co mają w głowach) katolik nikogo nie może nienawidzić (no może poza szatanem). Więc twierdzenie, że oni nienawidzą homoseksualistów jest może błędem, bo oni nienawidzą sam grzech i kłamstwo, a samych homoseksualistów kochają jako swoich bliźnich. Ponieważ ich przemówieniom towarzyszy pasja i emocje, więc wydaje się, że może nienawidzą samych ludzi, ale jeśli są to inteligetni katolicy, to muszą wiedzieć, że ich obowiązkiem jest kochać wszystkich ludzi.
Natomiast na pewno można znaleźć prostych katolików, którzy nie rozróżniają pewnych spraw i są gotowi nienawidzić samych homoseksualistów - ale to błąd i często księża o tym mówią...


Cytat:
Włącz RM i go posłuchaj. Poczytaj też Nowy Dziennik. To chyba ułatwi Ci sprawę, bo na razie sam nie wiesz, o czym dyskutujesz.
Wiem o czym dyskutuję, bo mam ludzi, którzy robią to za mnie Smile
Jednak czasem kwestia zrozumienia tego co mówi jakaś osoba, zależy od tego jak jest przedstawiona przez inne media. Jeżeli ktoś kto kreuje sie na autorytet, powie, że RM to są źli ludzie, to ci którzy w to uwierzą podczas słuchania będą wyławiać jedynie te treści, które pasują z góry do założeń.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
wredna_mimi

Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 262
Skd: Ełk
PostWysany: 21 Gru 2006, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie !!! do kąd zmierzacie?!!!!!! Shocked
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 21 Gru 2006, 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wow! Gratuluję inteligencji! Rozumiem, że stosujesz odpowiedzialność zbiorową.


Chcesz dyskutować porządnie, to daruj sobie ironię.
Zresztą, to kolejna 'obiektywna' dyskusja do niczego nie prowadzi.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 21 Gru 2006, 18:42    Temat postu: Dyskusje Odpowiedz z cytatem

elloth napisa:
Chcesz dyskutować porządnie, to daruj sobie ironię.
Czasem, gdy już normalne argumenty się nie sprawdzają to najlepiej przekonuje się ironią.
Bo jeśli Ty się gdzieś mylisz, a tego nie widzisz, to ironia (niezłośliwa) może być dobrym narzędziem, by pokazać, gdzie się mylisz.


Cytat:
Zresztą, to kolejna 'obiektywna' dyskusja do niczego nie prowadzi.
Prowadzi do tego, że dyskutant, który ma otwarty umysł, a wcześniej wiedział mniej, teraz wie już więcej Smile

Ale jeśli brak otwartego umysłu to dyskusja rzeczywiście prowadzi do nikąd.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 21 Gru 2006, 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wredna_mimi napisa:
Ludzie !!! do kąd zmierzacie?!!!!!! Shocked
Do prawdy Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 2 Sty 2007, 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prawda jest zawsze po srodku...

chetnie dolacze/powroce do dyskusji o rm gdy chwile czasu znajde. poki co przeczytalem prawie wszystkie posty, czesc pobieznie niestety...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 2 Sty 2007, 18:04    Temat postu: Re: Dyskusje Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
elloth napisa:
Chcesz dyskutować porządnie, to daruj sobie ironię.
Czasem, gdy już normalne argumenty się nie sprawdzają to najlepiej przekonuje się ironią.
Bo jeśli Ty się gdzieś mylisz, a tego nie widzisz, to ironia (niezłośliwa) może być dobrym narzędziem, by pokazać, gdzie się mylisz.


zlosliwa w gre nie wchodzi, gdyz katolik nie moze nienawidziec ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 2 Sty 2007, 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
prawda jest zawsze po srodku...
To nie prawda Very Happy
Prawda jest zawsze tam, gdzie jest prawda. Chyba, że utworzymy definicję, iż środek jest tam, gdzie jest prawda Smile

mjkl napisa:
zlosliwa w gre nie wchodzi, gdyz katolik nie moze nienawidziec
Akurat ja nie jestem katolikiem, więc mógłbym być złośliwy Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 3 Sty 2007, 14:45    Temat postu: Re: Tolerancja Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:


Cytat:
Brudne sprawy Rydzyka (chociażby fajkt, że zbieral pieniądze na pomoc Stoczni Gdańskiej, które gdzieś się po pewnym czasie rozpłynęły i nie zostały użyte do pomocy Stoczni) świadczą raczej o tym, że RM nie jest 'organizacją' bezpieczną.


Ciekaw jestem jak zbadałeś kwestię tych brudnych interesów Rydzyka? Byłes tam? Widziałeś? A może masz jakieś dokumenty? Czy też opierasz się na doniesieniach konkurencyjnych mediów? Very Happy
Ja tam nie wiem nic o brudnych czy czystych interesach Rydzyka, więc się nie wypowiadam. Mogę jedynie powiedzieć, że są pewne podejrzenia i niejasności. Ale kto jest winny i co się stało, to tego nie wiem. Jesli Ty wiesz, to mnie i innych oświeć Smile


rzucil mi sie w oczy ten fragment to skomentuje...

pieniadze na stocznie nigdy nie mialy trafic do stoczniowcow. rydzyk wtedy przymierzal sie do zakupu ziemi pod budowe swej nowej uczelni, ktorej pierwsi absolwenci juz teraz trafiaja z marszu do roboty w tvp. byly to tereny po bylej radzieckiej bazie wojskowej. niestety nie udalo sie przekupic kogo trzeba. albo nie bylo komu brac z tyle... tak czy inaczej trafila sie inna lokalizacja, tuz za miastem, obok firmy remontujacej statki/dzwigi towimor... ziemia zostala kupiona za jakis 1-2% jej realnej wartosci. nie jestem pewien na 100% ale z tego co wiem, do dzis nawet ten 1-2% nie zostal w pelni splacony...

w kwestii rm wypowiadac sie juz raczej nie bede bo najzwyczajniej w swiecie nie chce mi sie ;] temat rzeka. lista przekretow jest dluga. wczesniej w tym temacie wymienilem pare z nich... dlugo mozna by debatowac, dochodzic i gadac czy to wszystko prawda czy oszczerstwa konkurencji, czy wydumane bajki jakies moze...

ale odzajerze, jesli masz zamiar dyskutowac na temat rm naprawde postaraj sie choc odrobine poznac je z drugiej strony. wspomniales wczesniej, ze ja tego radia niby nienawidze. blad. w tym momencie mam do niego stosunek obojetny a to co pisze wynika z mojej wiedzy/informacji na jego temat zdobytej z wielu roznych zrodel. kiedys nawet regularnie sluchalem tego radia, czytalem rowniez nasz dziennik... zeby poznac wroga ;] gdy brak argumentow latwo zaatakowac przeciwnika w dyskusji ironia, rozmyc problem, lac wode... ;]

faktem jest ze to radio tzw. katolickie jest dobrze zorganizowanym przedsiebiorstwem generujacym potezne obroty, majacym obecnie ogromne wplywy w sferach rzadzacych. pamietacie pierwsza ustawe przeglosowana przez ten parlament? tryb ultraekspresowy... ;] kreci tym jeden patalach z banda xxxx, a glupi narod to kupuje. smutne troche jest to, ze niektorzy naprawde majacy cos do powiedzenia, wartosciowi ludzie, daja zielone swiatlo tadeuszowi r. & jego klice :]

w kontekscie tego co sie dzieje w/z radiem m. twoje wypowiedzi odzajerze sa niestety zalosne no ale jak sam napisales wynikaja z pewnej niewiedzy. dowiesz sie tego i owego a gwarantuje ci, zmienisz opinie badz chociaz zaczniesz sie zastanawiac... ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 3 Sty 2007, 14:47    Temat postu: Re: Tolerancja Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
w kontekscie tego co sie dzieje w/z radiem m. twoje wypowiedzi odzajerze sa niestety zalosne no ale jak sam napisales wynikaja z pewnej niewiedzy. dowiesz sie tego i owego a gwarantuje ci, zmienisz opinie badz chociaz zaczniesz sie zastanawiac... ;]


o wypowiedzi na temat rm oczywiscie chodzi :]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 3 Sty 2007, 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a odpowiadajac wprost czy radio maryja jest radiem obiektywnym - nie bylo, nie jest i nigdy nie bedzie. rm jak kazda organizacja/medium/instytucja reprezentuje pewna grupe interesow & komentuje zjawiska/wydarzenia pod katem czerpania korzysci przez te grupe...

w dzisiejszych czasach obiektywny moze byc chyba tylko pojedynczy czlowiek, ktory wylaczajac telewizor czujac zlosc/bezsilnosc w zastanej sytuacji mruknie pod nosem 'a xxxxxxx was wszystkich zlodziei' ...i pojedzie na ryby wypic piwo z kumplami ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 3 Sty 2007, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
(...) Nam się to może nie podobać. Ale są różne kultury. W niektórych państwach polinezji, ojciec wprowadza córkę w życie seksualne. I jest to tam na tyle normalne, że nikt tam nie protestuje, a same kobiety uważają to za normalne i nie żyją "z piętnem", lecz czują się dumne, że przeszły ten rytuał zgodnie z tradycją.
Tak więc przykładanie naszej miary do zjawisk na świecie jest błędem. (...)


dasz glowe, ze bylbys w stanie znalezc chocby jedna dumna i szczesliwa kobiete, po przejsciu tego rytualu?

14-15latka (taki chyba jest tam mniej wiecej wiek inicjacji) wyruchana przez tate raczej nie przejdzie z tym do porzadku dziennego i gdy tata juz sie w nia spusci nie wroci do zabawek w swoim pokoju, chocby nie wiem jak dlugo mama przekonywala ja ze to co tata zrobil to jest normalne... ze to tradycja... ze tak trzeba...

niegdys ludzie, gdy robili kupe, nie podcierali tylka. kapali sie raz w miesiacu. to rowniez bylo normalne. no ale czasy sie zmieniaja. ewolucja. ;]

piszesz, ze tam jest to normalne. jest normalne dlatego, ze istnialo takie przyzwolenie w silnie spatriarchalizowanej spolecznosci, ze ojciec moze zerznac corke czyniac z niej kobiete. i raczej nie wynikalo to z jakichs szlachetnych pobudek a z czystej checi zaspokojenia potrzeby seksualnej. robilo to wiele osob. nazwano to tradycja.

w wielu panstwach afryki tatusiowie nie rzna swych corek ale odcinaja im lechtaczki. rowniez ciekawy obyczaj. tradycja. ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 3 Sty 2007, 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli kogos urazilem wulgarnoscia postow to przepraszam, taki sposob przedstawienia ladniej ukazuje moim zdaniem wspanialosc i wartosc kultywowania pewnych tradycji ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
wredna_mimi

Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 262
Skd: Ełk
PostWysany: 3 Sty 2007, 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem jedno z obserwacji. Złego zdania na RF i rydzyka nie powiedzą tzw. "Mocherowe berety" jak przedstawisz dowody na róznego typu kanty to słychać... ja tam nie wiem, bajki pleciesz, niemozliwe , jak mozesz gadac na kosciol ,rydzyka itp itd... ślepi,głusi,głupi ale wiem jedno kiedys wymrą...
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Faselhase

Doczy: 26 Gru 2006
Posty: 17
PostWysany: 3 Sty 2007, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie można traktować tzw. moherowych beretów poważnie. Oni nie są zdolni do merytorycznej dyskusji, przynajmniej w większości, bo nie chcę uogólniać. Jeśli chodzi o słuchaczy w typie "k...wa" w autobusie na dźwięk krytyki wobec o. Rydzyka, to ja odczuwam już tylko litość Confused z reguły są to osoby starsze, zwykle samotne lub odsunięte od życia rodzinnego. W natchnioych przemowach na antenie Radia Maryja odnajdują cel - pozostanie wiernym tym racjom i bronieniem ich przed każdym atakiem. Czują się przez to bardziej dowartościowani, przypuszczam. Bo mają uczucie życia w imię wyższego celu.
A Radio Maryja, moim zdaniem, po prostu tych ludzi wykorzystuje Rolling Eyes materialnie... nie tylko, prawdopodobnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 3 Sty 2007, 21:46    Temat postu: Kto wie? Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
rm jak kazda organizacja/medium/instytucja reprezentuje pewna grupe interesow & komentuje zjawiska/wydarzenia pod katem czerpania korzysci przez te grupe...


A co jesli ta grupa, to cała ludzkość? A może nie ma takiej wąskiej grupy czerpiącej korzyści? Może im rzeczywiście chodzi tylko o ratowanie dusz ludzkich, o nawracanie itd.
Może to nie chodzi tylko o kasę, władzę i wpływy?
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 3 Sty 2007, 22:32    Temat postu: Re: Tolerancja Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
pieniadze na stocznie nigdy nie mialy trafic do stoczniowcow.
Skąd ta pewność? Czy znasz argumenty drugiej strony? Czy mógłbys je przytoczyć?

Jeśli RM nie jest obiektywna, to Ty również, bo uczciwość nakazuje przedstawienie obu stanowisk w tej sprawie.
Wiemy wszyscy jakie oskarżenia padają pod adresem RM - takie oskarżenia są chętnie nagłaśniane przez inne media.

Cytat:
ista przekretow jest dluga. wczesniej w tym temacie wymienilem pare z nich... dlugo mozna by debatowac, dochodzic i gadac czy to wszystko prawda czy oszczerstwa konkurencji, czy wydumane bajki jakies moze...
Dlatego ja staram się ich oceniać po ich ideologii i kierunku działania.


Cytat:
ale odzajerze, jesli masz zamiar dyskutowac na temat rm naprawde postaraj sie choc odrobine poznac je z drugiej strony.
Jesli chodzi o drugą stronę to oskarżenia są mi dobrze znane (przynajmniej tak ogólnie). Ponieważ jednak nie mam w tych sprawach danych z obu źródeł, to nie będę sędzią.

Cytat:
czytalem rowniez nasz dziennik... zeby poznac wroga
Już samo użycie słowa "wróg" oznacza, że ich nienawidzisz.

Cytat:
brak argumentow latwo zaatakowac przeciwnika w dyskusji ironia, rozmyc problem, lac wode
Właśnie podałeś najczęściej używaną broń przeciwko tzw. moherowym beretom Smile

Cytat:
kreci tym jeden patalach z banda xxxx, a glupi narod to kupuje.
Głupi naród jest tak głupi, że przez przypadek właśnie robi sobie dobrze. Ale o tym nie wie, gdyż ludzie, którym wydaje się, że są ciut mądrzejsi, są w opozycji do RM.


Cytat:
smutne troche jest to, ze niektorzy naprawde majacy cos do powiedzenia, wartosciowi ludzie, daja zielone swiatlo tadeuszowi r. & jego klice
Dopóki nie dowiedziesz, że Rydzyk chce źle, to może warto założyć, że chce dobrze?

Cytat:
odzajerze sa niestety zalosne
A co oznacza sformułowanie "żałosne"?

Cytat:
ale jak sam napisales wynikaja z pewnej niewiedzy.
Wystarczającą wiedzę mam, by widzieć, że Tobie również brakuje wiedzy, czy więc nazwiesz swoje wypowiedzi "żałosnymi"?

Cytat:
dowiesz sie tego i owego a gwarantuje ci, zmienisz opinie badz chociaz zaczniesz sie zastanawiac... ;]
Ja się ciągle zastanawiam. Nie jestem katolikiem i ogólnie nie jestem zwolennikiem doktryny chrześcijańskiej, ale jest ona lepsza od fałszu, który sączy się z mediów tzw. "nowoczesnych".

Cytat:
dasz glowe, ze bylbys w stanie znalezc chocby jedna dumna i szczesliwa kobiete, po przejsciu tego rytualu?
Właściwie głowę mogę dać.
W krajach islamskich młodych chłopców poddaje się obrzezaniu, gdy mają naście lat. Mimo, że to bolesny zabieg, jest w tym również pewna radośc, gdy młody mężczyzna czuje się lepszy, gdyż właśnie stał się "mężczyzną". I dlatego muzułmanie nie odchodzą tak łatwo od tego zwyczaju.



Cytat:
14-15latka (taki chyba jest tam mniej wiecej wiek inicjacji) wyruchana przez tate raczej nie przejdzie z tym do porzadku dziennego i gdy tata juz sie w nia spusci nie wroci do zabawek w swoim pokoju, chocby nie wiem jak dlugo mama przekonywala ja ze to co tata zrobil to jest normalne... ze to tradycja... ze tak trzeba...
Uzywasz wulgarnego języka, by wytworzyć w czytelniku taki odruch odrazy.
Podczas, gdy ta tradycja jest prawdopodobnie szanowana w tych krajach i kobiety podchodzą do tego jak do menstruacji.

Łatwo zauważyć, że traumę w dzieciach często nie powoduje sam akt seksualny, tylko napiętnowanie tego czynu ze strony otoczenia.
Świadomość, że wszyscy myślą o tym czynie jako o czymś nagannym, sprawia, że ofiara takich czynności czuje się kilkaset razy gorzej.
Porównaj sobie pierwszą menstruację: jest to zjawisko z pewnością nieprzyjemne, ale ponieważ nikt tego nie gani, a dodatkowo dziewczyna uzyskuje status kobiety (może mieć dziecko), więc ta pierwsza miesiączka może być powodem do radości.
Z pewnością wiele zależy od człowieka.
Z pewnością można znaleźć przykłady muzułmanów, którzy bardzo bali się obrzezania i do dziś mają po tym traumę. Tak samo pierwsza miesiączka może spowodować taki szok (u nieprzygotowanej dziewczyny), że może dojść do jakiejś tragedii.
Poza tym trzeba odróznić gwałt, który jest czynem 100% złym, od tradycyjnego stosunku, któremu poddaje się córka, by stac się kobietą.
Chętnie zapoznałbym się z jakimiś rzetelnymi relacjami i opracowaniami na temat tego zwyczaju i reakcji tych kobiet na tgo zjawisko.
Mam otwarty umysł i jeśli się okaże, że te kobiety/dziewczyny źle to wspominają i jest to dla nich problem, to ja również powiem, że to zła tradycja.
Ale przecież może być zupełnie inaczej.

Cytat:
niegdys ludzie, gdy robili kupe, nie podcierali tylka. kapali sie raz w miesiacu. to rowniez bylo normalne. no ale czasy sie zmieniaja.
Czasy się nie zmieniają, tylko technika, obyczaje i mody. Mamy modę na czystość i higienę, choć wielu lekarzy twierdzi, że to właśnie powoduje u nas alergie itp.
Wszędzie musi być zachowany złoty środek.
Niepodcieranie tyłka nie było tradycją, tylko samoistną czynnością, do której nikt nie przykładał wagi. Gdy ludzie dowiedzieli się, że to złe, zmienili swoje zachowanie.
Natomiast tradycja to coś innego. Jesli nie smakuje Ci jakaś potrawa wigilijna, to mimo wszystko nie powinieneś jej zamieniać na jakąś inną. Bo to szkodzi tradycji (chyba, że czerpiesz z tradycję z innych regionów swego kraju).
Czasem warto zmusić się do zjedzenia wszystkich (nawet mało smacznych) potraw wigilijnych, by odczuć satysfakcję, że dopełniło się tradycji.
Te polinezyjskie dziewczyny również, z pewnością, odczuwają jakąś satysfakcję, choć sam stosunek może być dla nich trochę straszny i dziwny. Ale przecież robią to z własnym ojcem, a przyjmujemy, że nie jest to jakiś zboczony sadysta, tylko ojciec, który zgodnie z tradycją, chce przeprowadzić córkę przez ważny rytuał.


Cytat:
ewolucja
wydaje się, że ludzie nie podlegają ewolucji już od dobrych kilku tysięcy lat. Dobór naturalny właściwie nie istnieje, gdyż nie pozwalamy umrzeć słabym, a głupim pomagamy.

Cytat:
piszesz, ze tam jest to normalne. jest normalne dlatego, ze istnialo takie przyzwolenie w silnie spatriarchalizowanej spolecznosci, ze ojciec moze zerznac corke czyniac z niej kobiete. i raczej nie wynikalo to z jakichs szlachetnych pobudek a z czystej checi zaspokojenia potrzeby seksualnej. robilo to wiele osob. nazwano to tradycja.
Pominąwszy wulgaryzmy, prawdopodobnie masz rację. Bigos to też tylko zepsuta kapusta, którą mieszano z resztkami starego mięsa. Była to potrawa biedoty, ale przez to zyskała popularność i dziś jedzą ją bogaci. Na Islandii, większość tradycyjnej kuchni, to kuchnia żebraczo-głodowa. Mięso rekina konserwowane/kiszone pod ziemią itp.


Cytat:
w wielu panstwach afryki tatusiowie nie rzna swych corek ale odcinaja im lechtaczki. rowniez ciekawy obyczaj. tradycja.
Oczywiście, że tradycja. I Ty możesz mieć obiekcje, ale ci ludzie jakoś tak żyją i szanują swoją tradycję. Dlaczego oceniasz ich sposób bycia swoimi kategoriami? To co dla nas okrutne i przerażające, dla nich jest codziennością. Być może obrzezanie dziewczynek ma na celu utrzymanie higieny? A może poprawia kwestię rodzenia? A może tylko ułatwia stosunek płciowy? Zwykle wiele tzw. "tradycji" to nie tylko jakieś widzi-misię, ale coś co jest potrzebne by przeżyć.
Nawet tradycja odbywania stosunku z córką, może mieć podłoże historyczne, inne niż Ty sugerujesz. Może polinezyjscy mężczyźni bardzo często ginęli na morzu, i aby cywlizacja mogła się dalej rozwijać, starsi mężczyźni musieli zapładniać młode kobiety.
Należy pamiętać, że średnia życia tzw. dzikich ludów była dość niska. Stąd mogą wynikać inne zwyczaje seksualne oraz wiek inicjacji seksualnej.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 3 Sty 2007, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wredna_mimi napisa:
ślepi,głusi,głupi ale wiem jedno kiedys wymrą...
No cóż, ludzie słuchający i ufający innym mediom, są być może mądrzejsi, ale i tak na tyle głupi, być dać się zmanipulować.

Ja mam wrażenie, że RM słuchają albo ludzie bardzo głupi, albo bardzo światli. Bardzo rzadko zdarzają się ludzie o nijakiej inteligencji. Oni łatwo dają się zmanipulować, gdyż media udają, że są właśnie dla inteligentnych, a tacy nijacy inteligenci właśnie chcą sobie i innym udowodnić, że mają wysoką inteligencję.
Natomiast RM nie rości sobie prawa do tego, że jego słuchacze to tylko ludzie mądrzy. Oni nadają głównie do ludzi, którzy wierzą. I to wiara jest ich wspólnym mianownikiem, a nie inteligencja.
Stąd tak częste zdania, że RM jest dla zacofańców.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastpny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron