reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

gaz

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
lukasz
Go
PostWysany: 27 Cze 2004, 18:30    Temat postu: gaz Odpowiedz z cytatem

Witam jako nowy forumowicz
Juz w najblizszy piatek wieczorem znajdziemy sie z kolegami na islandii. Mamy ambitny plan, aby w ciagu 2 tygodni zobaczyc najciekawsze miejsca. Zamierzamy jezdzic samochodem i spac pod namiotem. Chcemy tez wziac ile sie da jedzenia puszkowanego itp. I stad moje dwa pytania:
1. Czy moga byc jakies problemy z wwiezieniem jedzenia na Islandie? Zaznaczam, ze beda to tylko puszki, ryz (?), czekolada
2. Jako, ze nie bedziemy mogli przewiezc samolotem gazu - gdzie na wyspie mozna kupci butle turystyczne za "niewielkie" pieniadze?
Serdecznie pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedzi
Łukasz
Powrt do gry
tomsik

Doczy: 04 Cze 2004
Posty: 47
Skd: Czestochowa
PostWysany: 27 Cze 2004, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wiem ze na stacjach benzynowych cos takiego maja, wiem ze mala butla taka ok 20 - 30 cm wysokosci z gwintem u gory do wkrecenia palnika to cos ok 600 - 800 ISK ale ekspertem nie jestem
pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
whiskey
Go
PostWysany: 28 Cze 2004, 12:17    Temat postu: Re: gaz Odpowiedz z cytatem

Cześć,

1. Czy moga byc jakies problemy z wwiezieniem jedzenia na Islandie? Zaznaczam, ze beda to tylko puszki, ryz (?), czekolada

My lecieliśmy 27 maja br. samolotem w trzy osoby, każdy z nas miał nieco ponad 10 kg prowiantu w różnej postaci. Nie mieliśmy żadnego problemu, nikt nas nawet o to nie zagadnął. Na lotnisku w Keflaviku było tylko okazanie paszportu - nikt nawet nie spojrzał na nasze bagaże. Ale gdyby ktoś się chciał przyczepić (oficjalnie można wwieźć do 3 kg) to podejrzewam, że mało by go interesowało czy to jest puszka i czekolada czy może zupka chińska i snickers Smile)

2. Jako, ze nie bedziemy mogli przewiezc samolotem gazu - gdzie na wyspie mozna kupci butle turystyczne za "niewielkie" pieniadze?

Butle z gazem można kupić na - chyba - wszystkich stacjach benzynowych. My kupowaliśmy na stacji Shella w centrum Reykjaviku, niedaleko terminala autobusowego (ok. 650 ISK za kartusz 0,5 kg), Hveragerdi (ok. 600 ISK) i w Skogar (560 ISK). Nie wiem czy to reguła, że im dalej od stolicy tym taniej ale w naszym przypadku tak było.

pozdrawiam i powodzenia
whiskey
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 30 Cze 2004, 23:31    Temat postu: Re: gaz Odpowiedz z cytatem

lukasz napisa:
2. Jako, ze nie bedziemy mogli przewiezc samolotem gazu - gdzie na wyspie mozna kupci butle turystyczne za "niewielkie" pieniadze?


Z kartuszami z gazem to trzeba uważać, bo jest kilka standardów, a nie wszystkie dało się kiedyś kupić na Islandii.
Osobiście polecam maszynkę na benzynę - taka maszynka jest w Polsce co prawda droższa, ale za to samo paliwo do niej (nawet na Islandii) tanie (por. 5 zł/l benzyny i ok. 30 zł za 500 g gazu).
Benzyna daje więcej energii więc woda się szybciej zagotuje. Benzynę można kupić na automatycznych samoobsługowych stacjach o każdej porze dnia i nocy, a kartusze tylko, gdy jest obsługa.
Jeżeli jednak wolisz gaz, to na pewno są do kupienia kartusze, które się przebija (jednorazowe), których przed opróżnieniem nie można (bez starty gazu) odkręcić od maszynki.
Inne typy kartuszy też bywają, ale z tym już może być różnie.
Kupić kartusze można w Kringlanie (Reykjavík), gdzie są sklepy outdoorowe, ale oczywiście też na każdej stacji.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
whiskey
Go
PostWysany: 1 Lip 2004, 7:44    Temat postu: Re: gaz Odpowiedz z cytatem

Adeviq napisa:
Osobiście polecam maszynkę na benzynę - taka maszynka jest w Polsce co prawda droższa, ale za to samo paliwo do niej (nawet na Islandii) tanie (por. 5 zł/l benzyny i ok. 30 zł za 500 g gazu).
Benzyna daje więcej energii więc woda się szybciej zagotuje. Benzynę można kupić na automatycznych samoobsługowych stacjach o każdej porze dnia i nocy, a kartusze tylko, gdy jest obsługa.


A z ciekawości - na ile gotowania wystarcza 1 litr benzyny? Zawsze używałem gazu i nakręcanych kartuszy typu Coleman.

pzdr
whiskey
Powrt do gry
malwinka

Doczy: 01 Lip 2004
Posty: 53
Skd: Warszawa
PostWysany: 1 Lip 2004, 9:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc, my tez wybieramy sie na Islandie i rozpracowujemy wlasnie problem gazu. Czy mozna kupic kartusze w okolicy jeziora Myvatn?

I napiszcie prosze wiecej konkretow na temat butli dostepnych na Islandii - czy bedzie problem ze znalezieniem nakrecanych kartuszy typu Primus/Coleman?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
whiskey
Go
PostWysany: 1 Lip 2004, 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

malwinka napisa:
Czesc, my tez wybieramy sie na Islandie i rozpracowujemy wlasnie problem gazu. Czy mozna kupic kartusze w okolicy jeziora Myvatn?


Cześć,
nad jez. Myvatn, w miasteczku Reynihlid jest stacja beznynowa, na której widziałem (10.06.2004) nakręcane kartusze z gazem typu Coleman duże i małe.

malwinka napisa:
I napiszcie prosze wiecej konkretow na temat butli dostepnych na Islandii - czy bedzie problem ze znalezieniem nakrecanych kartuszy typu Primus/Coleman?


Używałem właśnie dokładnie takich kartuszy i nie miałem żadnych problemów z nabyciem. Nie wiem jak będzie w pełnym sezonie - być może wtedy jest większe ryzyko że na stacjach w bardziej izolowanych miejscach nie będzie kartuszy bo po prostu popyt przewyższy podaż. My zabezpieczyliśmy się w ten sposób, że przy pierwszej okazji kupiliśmy tyle ile potrzebowaliśmy i nosiliśmy to ze sobą.

Acha - na kempingach i w chatach w interiorze często znajdowaliśmy pozostawione butle i kartusze różnych typów z końcówką paliwa. Do awaryjnego wykorzystania dla potrzebujących - bardzo użyteczny zwyczaj. Swoje zostawiliśmy m.in. w Alftavatn.

Powodzenia
whiskey
Powrt do gry
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 1 Lip 2004, 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

whiskey napisa:

nad jez. Myvatn, w miasteczku Reynihlid...


Myslisz o Reynihlid czy Reykjahliđ Wink Stacja benzynowa jest w Reykjahliđ.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
whiskey
Go
PostWysany: 1 Lip 2004, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola napisa:

Myslisz o Reynihlid czy Reykjahliđ Wink Stacja benzynowa jest w Reykjahliđ.


oczywiście, oczywiście że Reykjahlid. Embarassed Brawo za czujność. No cóż, po jednym jedynym wyjeździe jeszcze zawodzi pamięć poskręcanych islandzkich nazw własnych ....

whiskey
Powrt do gry
malwinka

Doczy: 01 Lip 2004
Posty: 53
Skd: Warszawa
PostWysany: 1 Lip 2004, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje, whiskey. Juz sie balam, ze bedziemy zaczynac wyprawe od biegania po sklepach outdoorowych w Reykjaviku.
My jedziemy do Islandii pod sam koniec sezonu, mam nadzieje, ze caly gaz nie zostanie do tego czasu wykupiony ;-)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron