reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Polacy
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
aro1

Doczy: 06 Mar 2006
Posty: 6
Skd: Hobro
PostWysany: 28 Mar 2006, 14:39    Temat postu: Polacy Odpowiedz z cytatem

Cześć wszystkim forumowiczom. Z początkiem miesiąca pisałem ,to zakreślone przez admina. Jestem coraz bardziej przekonany do przysłowia,że Polak Polaka w łyżce wody utopi niż udzieli pomocy,a chciałem tylko kilku rad, zainteresowania.Dziękuję Wam Rodakom mieszkającym na Islandii,jesteście wspaniali.

Pozdro ARO
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 28 Mar 2006, 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma za co.
Polecamy się na przyszłość.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
aro1

Doczy: 06 Mar 2006
Posty: 6
Skd: Hobro
PostWysany: 28 Mar 2006, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Viking,czy jak tam się zwiesz.Czy jesteś upoważniony przez wszystkich Rodaków do odpowiedzi w Ich imieniu? Chyba masz jakieś problemy,może kompleks niedowartościowania w pracy,a może żona cię bije?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 28 Mar 2006, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aro, a Ty masz cos personalnie do Vikinga, czy po prostu zly dzien dzisiaj?
Swoja droga, ja nie wiem, skad sie tacy biora, hoduje sie ich gdzies czy co hmmm ...
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 28 Mar 2006, 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest strona posredniczaca w szukaniu pracy. Jesli poszukujesz pracy wejdz na strone http://www.vinnumalastofnun.is/ a potem http://europa.eu.int/eures/home.jsp?lang=en,tu nikt nie bedzie ci szukal pracy dlatego ze to nie jest celem forum.Na tamtej stronie znajdziesz ofery pracy i pomoc w pisaniu CV.I nie ma sie co obrazac.Takich jak ty sa tysiace i trudno by bylo kazdemu prywatnie szukac pracy.Pozatym jak juz pisalam wczesniej ,tu kazdy ma rodzine -i chyba sie temu nie dziwisz ze najpierw poszuka rodzinie a potem moze obcemu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 28 Mar 2006, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w tej chwili sa tam oferty pracy w budownictwie-byggingarvinna oraz w rybach -fiskvinsla.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
aro1

Doczy: 06 Mar 2006
Posty: 6
Skd: Hobro
PostWysany: 28 Mar 2006, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Karuta, wcale się nie obraziłem tylko tak jakoś.... A do Vikinga też nic nie mam chociaż widzę ,że nie ja jeden sympatią nie pałam do niego.aro
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 28 Mar 2006, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy jesteś upoważniony przez wszystkich Rodaków do odpowiedzi w Ich imieniu?


Przepraszam wszystkich Rodaków których uraziłem wypowiadając się w ich imieniu.

Cytat:
Chyba masz jakieś problemy,może kompleks niedowartościowania w pracy


Mój szef chyba za bardzo ceni moją prace i mam jej coraz wiecej /jak mam być szczery to mnie to nie cieszy/



Cytat:
a może żona cię bije?


Wiedziałem że kiedyś to wyjdzie na jaw Sad

Cytat:
A do Vikinga też nic nie mam chociaż widzę ,że nie ja jeden sympatią nie pałam do niego


A Ty myślisz że z tego powodu jestem mniej szczęśliwy?
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
corel

Doczy: 01 Sie 2005
Posty: 44
Skd: Kópavogur
PostWysany: 29 Mar 2006, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich
No takie dyskusje lubie czytac lol lol lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
aro1

Doczy: 06 Mar 2006
Posty: 6
Skd: Hobro
PostWysany: 29 Mar 2006, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Wszystkim i Tobie Vikingu[straszny}.
Zastanawiam się poważnie nad tym czy forum ma służyć pomocy
,czy tylko do wypowiedzi typu moja do Vikinga i odwrotnie.Pytam Was ,którzy są już dłuższy czas na forum ,a zwłaszcza Polaków mieszkających już na Wyspie. Nie jestem zaczepny ,ale jak ktoś się wymądrza bo nazywa siebie Vikingiem to krew mi się gotuje.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Basia

Doczy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skd: Reykjavik
PostWysany: 29 Mar 2006, 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aro1,
Jesli popatrzysz na forum z boku to zobaczysz, ze jest tu wiele potrzebnych informacji, na rozne tematy, dla roznych ludzi. Interesowala mnie ostatnio kwestia podatku, zglebialam ja dla siebie i tym, co sie dowiedzialam, podzielilam sie z forum. Ktos inny wie zawsze co sie dziele w kulturze i donosi o wydarzeniach, chlopaki siedza na wschodzie i pisza co tam nowego przy budowie huty. Forum to po prostu wymiana informacji. Nie pamietam twojego watku, pewnie nie potrafilam ci nic odpowiedziec, wiec sie nie wypowiadalam. Nie mozesz zmusic ludzi, zeby wypowiadali sie w konkretnym temacie, jak on ich nie interesuje, albo nie maja w tej sprawie nic do powiedzenia. Porady z gatunku jak znalezc prace przewijaja sie na forum ciagle, nikt nie jest w stanie wymyslec nic nowego. Jesli ktos by mi powiedzial, ze szuka pracownikow z Polski, a wiedzialabym ze gra jest warta swieczki, to rzucilabym temat na forum. Ostatnio znajoma firma szukala kierownika duzego projektu. I tu wyjatkowo nie moglam wspomoc sie forum, bo osoba musiala byc mi znana, w pewnym sensie to ja mialam ja wybrac - wiec szukalam wsrod osob mi znanych. Ale tez znanych mi z forum (pisalam np. do udzielajacego sie tu kiedys Lenny'ego...). W koncu chetny czlowiek sie znalazl, spodobal sie, pracuje, poki co - podoba mu sie. I super!
A ja dzisiaj czytajac forum natrafilam na ciekawy watek o drodze 35 i nabralam ochoty na wycieczke! I po to wlasnie jest forum - zeby w zupelnie beznadziejny dzien, kiedy do kosza poszla gora obliczen, i w perspektywie jest kolejny weekend w pracy, zaplanowac fajna wycieczke i pomyslec, ze jednak nie jest tak najgorzej... Powodzenia! Basia
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rebTewje

Doczy: 30 Sty 2006
Posty: 24
Skd: Kalisz
PostWysany: 30 Mar 2006, 2:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zupelna zgoda z Basia. Powiem tez uczciwie ze mnie do szalu doprowadzaja posty w ktorych ktos czegos sie domaga od reszty forumowiczow, a nie zadal sobie trudu przeczytania watku, w ktory sie wkleja (pelno jest takich np na watku dot huty w Reydafjordur). Zazwyczaj jest tak, ze odpowiedz na pytanie tego czy innego delikwenta udzielona jest wczesniej, niz ten wbija w klawiature swoja wypowiedz, uwazam ze wlasnie to jest nie fair.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 30 Mar 2006, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, ze macie racje. Ale czasami nawet poslugiwanie sie wyszukiwarka moze zawieść. Spróbujcie poszukać za jej pomocą wiadomości o grypie lub przeziebieniu. [b]Generalnie wszystkim powinno zależeć , zeby był porzadek na forum, głównie po to, by było w nim łatwo wszystko znaleść. [/b][/b]
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 30 Mar 2006, 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety.. to tak jak w innych wyszukiwarkach - trzeba sprawdzić różne formy szukanego wyrazu, lub kilka różnych wyrażeń poszukać. Trzeba sobie pomyśleć, jakich wyrażeń w postach na szukany temat mogliby użyć Użytkownicy i popróbować ich. Sprawdzenie jednego słowa, w jednej tylko formie i nie znalezienie go, nie pozwala nam twierdzić, że takiego zagadnienia nie było.
W każdej wyszukiwarce tak jest i szuka się do skutku. To przez nasz "dziwaczny" język Smile Nie ma jak angielski... Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 30 Mar 2006, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pytam Was ,którzy są już dłuższy czas na forum ,a zwłaszcza Polaków mieszkających już na Wyspie.


Z tego co wiem to forum to nie powstało z myślą że będzie pośrednikiem pracy. Forum jest poświecone turystyce i wszystkim potrzebnym informacją związanych właśnie z turystyką. Jeżeli się myle to bardzo proszę o skorygowanie mojej wypowiedzi przez admina.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Krakau75

Doczy: 10 Lut 2006
Posty: 25
Skd: Cracow
PostWysany: 3 Kwi 2006, 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:

Z tego co wiem to forum to nie powstało z myślą że będzie pośrednikiem pracy. Forum jest poświecone turystyce i wszystkim potrzebnym informacją związanych właśnie z turystyką. Jeżeli się myle to bardzo proszę o skorygowanie mojej wypowiedzi przez admina.


Tobie to łatwo tak pisac bo już masz tam pracę.
Ale jak ktoś niema to sie wszystkiego chwyta.
Ciekawe czy byłbyś taki chojrak jakbyś był bez pracy.
Rozumiem że dla ciebie byłoby forum lepsze bez postów ludzi proszących o prace , ale musisz wczuć się w sytuacje innych i być mniejszym egoistom.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 3 Kwi 2006, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chwila, moment..
My, założyciele ICELAND.PL, nie jesteśmy instytucją charytatywną i nie wykładamy naszych cięzko zapracowanych pieniędzy na to, by dać tu ludziom możliwość szukania przez nas pracy! Założyliśmy to forum, określając czemu ono ma służyć. Jest to forum turystyczno - informacyjne o tym co dzieje się na Islandii, dla tych, co kochają ten kraj. Nie jesteśmy ani biurem posrednictwa pracy (na co może nie wskazują setki mejli z pytaniem o prace, ktore otrzymujemy dziennie), ani nie jest to miejsce poświęcone Polakom na obczyźnie.

Tu się rozmawiać miało z założenia o urokach Islandii. Dopuściliśmy ten jeden temat, by tu dawać swoje ogloszenia, ale nigdy nie pozwolę na to, by sądzić, że forum ma być dobrym wujkiem i służyć szukaniu pracy za granicą! Nie jestesmy pośrednikiem, który dostaje odpowiednią działkę za tę robotę.
Zanim ktoś zarzuci nam, jacy to jestesmy nieludzcy, niech się zastanowi, czy utrzymywałby i prowadził takiego molocha, jak juz jest ICELAND.PL, by służył tylko innym w darmowym znajdowaniu sobie pracy? Dlaczego nikt z Was nie zastanawia się ile my wkładamy pracy w ICELAND.PL i czy mamy z tego jakąkolwiek choćby gratyfikację? Skoro robimy to za darmo, to chyba mamy prawo życzyć sobie, jakiemu tematowi to forum ma być poświęcone, czyż nie?

Administrator i Redaktor Naczelny ICELAND.PL
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Krakau75

Doczy: 10 Lut 2006
Posty: 25
Skd: Cracow
PostWysany: 4 Kwi 2006, 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola napisa:
Chwila, moment..
My, założyciele ICELAND.PL, nie jesteśmy instytucją charytatywną i nie wykładamy naszych cięzko zapracowanych pieniędzy na to, by dać tu ludziom możliwość szukania przez nas pracy!


Bardzo szlachetnie z waszej strony ale cóż takie czasy XXI wiek Sad.

Jola napisa:
Założyliśmy to forum, określając czemu ono ma służyć. Jest to forum turystyczno - informacyjne o tym co dzieje się na Islandii, dla tych, co kochają ten kraj.


Ludzie szukający pracy w Islandii powinni być w 1 rzędzie miłosników Islandii więc to forum jest też dla nich.

Jola napisa:
Nie jesteśmy ani biurem posrednictwa pracy (na co może nie wskazują setki mejli z pytaniem o prace, ktore otrzymujemy dziennie), ani nie jest to miejsce poświęcone Polakom na obczyźnie.


To zdążyłem zauwazyć.W biurach pracy bardzo rzadko ale jednak trafia sie jakaś praca a tutaj chyba jeszcze nikt z ogłaszających się nie dostał pracy dzięki temu że ktoś kto daje prace znalazł na waszym forum ogłoszenie.

Jola napisa:
Tu się rozmawiać miało z założenia o urokach Islandii. Dopuściliśmy ten jeden temat, by tu dawać swoje ogloszenia, ale nigdy nie pozwolę na to, by sądzić, że forum ma być dobrym wujkiem i służyć szukaniu pracy za granicą! Nie jestesmy pośrednikiem, który dostaje odpowiednią działkę za tę robotę.


I to jest błedne rozumowanie.Napewno każdy kto dzięki swojemu ogłoszeniu zostawionego na waszym forum znajdzie prace zrewanżuje się w miarę swoich mozliwości.

Jola napisa:
Zanim ktoś zarzuci nam, jacy to jestesmy nieludzcy, niech się zastanowi, czy utrzymywałby i prowadził takiego molocha, jak juz jest ICELAND.PL, by służył tylko innym w darmowym znajdowaniu sobie pracy?


A co w tym złego? Dobre uczynki są bezcenne i napewno zostaną kiedyś wynagrodzone choćby w lepszym zdrowiu.
Poza tym forum nie służy tylko innym w znajdywaniu pracy bo to tylko część forum i powinniscie raczej się cieszyć jak ktoś dzieki wam znajdzie prace a nie narzekać.
Jeśli prowadzenie Iceland.pl traktujecie jako swoją prace to wprowadźcie abonament np. 5 zł miesiecznie od każdego forumowicza i zatrudnijcie osobę do pomocy a zysk podzielicie między sobą.
Podniesie się jakość strony i forum i skończy się wreszcie wasze biadolenie poniekąd słuszne aczkolwiek mnie osobiście męczące.
Im więcej odsłon tym lepiej.Widzę że boli was kwestia tego że "darmowe" , możecie wprowadzić też jakies reklamy na strone i forum.
Czy naprawde dla was jedynym priorytetem są pieniądze???

Jola napisa:
Dlaczego nikt z Was nie zastanawia się ile my wkładamy pracy w ICELAND.PL


Ja się zastanawiam i wiem jaka to praca ale jeśli to lubicie to powinniście być zadowoleni z niewątpliwego sukcesu stronki i mieć też z tego jakąś satysfakcje[/quote]

Jola napisa:
i czy mamy z tego jakąkolwiek choćby gratyfikację?


Kilka zdań powyżej znalazłem dla was i dla nas korzystne rozwiązanie

Jola napisa:
Skoro robimy to za darmo, to chyba mamy prawo życzyć sobie, jakiemu tematowi to forum ma być poświęcone, czyż nie?


I znowu biadolenie.Narzekacie że "za darmo" i że przydałaby się wam jakaś "gratyfikacja" ale z drugiej strony chcecie mieć totalitarną władze.
Niemożna mieć wszystkiego.
Albo wybieracie opcję pienieżną i nie biadolicie albo robicie to za darmo i decydujecie ale nie wypominacie nikomu że robicie to za free bo sprawia wam frajde prowadzenie tej strony i forum.
W końcu nie wyobrazam sobie by ktos mógł robić za darmo coć czego nie kocha a wy ciągle biadolicie i wykręcacie się kasą.
Naprawde można robić to co się kocha i zarabiac na tym i tego każdemu życze.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 4 Kwi 2006, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedziałam Ci na priv. A tu tylko poruszę jedną sprawę.

Krakau75 napisa:
I znowu biadolenie.Narzekacie że "za darmo" i że przydałaby się wam jakaś "gratyfikacja" ale z drugiej strony chcecie mieć totalitarną władze.
Niemożna mieć wszystkiego.
Albo wybieracie opcję pienieżną i nie biadolicie albo robicie to za darmo i decydujecie ale nie wypominacie nikomu że robicie to za free bo sprawia wam frajde prowadzenie tej strony i forum.
W końcu nie wyobrazam sobie by ktos mógł robić za darmo coć czego nie kocha a wy ciągle biadolicie i wykręcacie się kasą.
Naprawde można robić to co się kocha i zarabiac na tym i tego każdemu życze.


Wyraźnie widać, że mnie nie zrozumiałeś.
Idealna dla mnie opcja: Ja nie chce kasy ale chce mieć możliwość decydowania o tym, czego dotyczy to forum. Nie bede chciała kasy, dopoki forum bedzie działać jako moje hobby. Tymczasem, czym staje się teraz? Teraz nie mam ani jednego ani drugiego. Ani nie mam z tego kasy, ani zadowolenia, bo forum odchodzi od założonego celu. Gdyby forum było płatne, to sobie róbcie co chcecie - klient nasz pan! Jest darmowe, więc chyba mam prawo wymagać byście trzymali się naszych próśb?

Ja sie chce z tego forum dowiadywać nowych rzeczy o Islandii - o turystyce, o naukowych aspektach, o przyrodzie, o języku. Za te wiadomości niejako zgodziłam się płacić zakładając forum. I robotę kocham, robotę mogę zazwać hobby i za robotę nie chce kasy! Czaisz?? Natomiast nie chce poświęcać się dla bycia tablicą ogłoszeń o pracę i ścianą płaczu dla pokrzywdzonych na obczyźnie Polaków. Na to mogę pobiadolić, dopóki będzie to BEZPŁATNA ściana płaczu, bo jestem pewna, ze płatna by nie przeszła...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
aro1

Doczy: 06 Mar 2006
Posty: 6
Skd: Hobro
PostWysany: 4 Kwi 2006, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę,że trochę narozrabiałem na "naszym" forum.Chcę się trochę usprawiedliwić,ponieważ raczej jestem ugodowy.Dwa lata temu mój Ociec był na wyspie 10 dni,taka wycieczka z kumplami myśliwymi.Dwóch Duńczyków i kilku naszych.Zazdrościłem mu tego wyjazdu a nie bardzo mogłem sam wyłożyć kilka tysięcy dla przyjemności.Oglądam wszystko co jest dostępne na temat Islandii,czytam opowiadania itp.Jestem z zawodu leśnikiem,więc naturalne dla mnie jest to,że podoba mi się przyroda a zwłaszcza lasy,których na Islandii jest mało.Więc tak oto złapałem bakcyla na Ten kraj akurat i to mnie kręci,więc robię co mogę żeby się tam dostać,to chyba nie jest dziwne?
Pozdrawiam i przepraszam,że namieszałem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron