reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Askja - dojazd, od kiedy mozna.
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
sum

Doczy: 18 Sty 2011
Posty: 21
Skd: Włocławek
PostWysany: 4 Lip 2011, 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do askji nie dojechałem bo drogi były zamknięte

zresztą teraz też nie wygląda to tak różowo [ znaczy zielono]
http://www.vegagerdin.is/english/road-conditions-and-weather/the-entire-country/island1e.html
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Harley

Doczy: 02 Lip 2011
Posty: 13
Skd: okolice Poznania
PostWysany: 4 Lip 2011, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja będę tam ok 6-7 sierpnia , więc liczę na to że jednak się da.

Nie wiem tylko czy 910 od strony zachodniej i potem droga wyżej na północ będą przejezdne. Nie mogę się doprosić o odpowiedź od miejscowych ;-)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
sum

Doczy: 18 Sty 2011
Posty: 21
Skd: Włocławek
PostWysany: 5 Lip 2011, 5:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Harley napisa:
Nie wiem tylko czy 910 od strony zachodniej i potem droga wyżej na północ będą przejezdne. Nie mogę się doprosić o odpowiedź od miejscowych ;-)

śniegu w tym roku jest wyjątkowo dużo - rozmawialiśmy nawet z miejscowymi Polakami o tym. Poza tym oni sami nie wiedzą kiedy co będzie przejezdne

jedynym wyznacznikiem jest vegagerdin - np. F35 - nie wierze, że śnieg stopniał - raczej drogę odśnieżali i to ciężkim sprzętem - jak byłem tam i widziałem te płaty to nie zanosiło się na topnienie - one miały nawet po 2 m głębokości
kobietka [ze służby utrzymania dróg] , która nas spotkała na północnym odcinku F35 mówiła, że w górach na drodze zalegało nawet 8 m śniegu
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Harley

Doczy: 02 Lip 2011
Posty: 13
Skd: okolice Poznania
PostWysany: 5 Lip 2011, 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a możesz napisać jak wyglądała granica i czy celnicy Islandzcy mocno czepiają się aut terenowych - chodzi mi o to czy przeszukują auta w poszukiwaniu prowiantu itp. Co można wwieźć bez problemu a do czego się czepiali??
Poza tym jak wyglądała sprawa z wymianą walut, czy warto się męczyć i szukać w Polsce kantoru z walutą czy i tak karta kredytowa rządzi ??
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
sum

Doczy: 18 Sty 2011
Posty: 21
Skd: Włocławek
PostWysany: 5 Lip 2011, 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co któryś pojazd brali na trzepanko

po wyjeździe z promu ustawialiśmy sie w 3 kolejkach - celnicy wg "widzimisię" brali na trzepanko - nas nie bo widocznie uznali, że jesteśmy faktycznymi turystami - tak byliśmy zapakowani Smile

jedzenia mieliśmy sporo - liofilizaty - drugie dania po 2 na dzień [po 1 na łepek] + 1 podwójną zupę na dzień na 2 osoby + chlebki, kabanosy itd

na pewno ponad 3 kg na osobę i tego się baliśmy, że karzą nam wyrzucić część - jakby kazali to byśmy zostawili liofilizaty bo obiady najdroższe a śniadania wywalili ale nie było to konieczne

poza tym od razu w egilstadir masz bonusa - to taka nasza biedronka - polecam sklep - my sporo w nim kupowaliśmy włącznie z parówkami / kabanosami, chlebem itd
bonusa sobie wgraliśmy punkty do garmina - przydały się

wszędzie płatność kartą kredytową - na stacjach nawet obowiązkowa bo są automatyczne

do tego miałem kartę aliora i wypłacam z nią w bankomatach bez prowizji - tylko przelicznik - wypłaciłem 40 000 kr i uważam, że za dużo - gotówka potrzebna była tylko w przypadku płatności za atrakcje typu wycieczki u prywatnych osób - reszta płacisz kartą
jedne co minus to przelicznik kr is / euro i euro / pln stosowany przez visę - czyli przelicznik bankowy

ale to możesz ominąć tylko poprzez zabranie na wyspę gotówki w euro albo kupowanie prywatne przez forum - nie wiem czy jeszcze ktoś to stosuje
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Harley

Doczy: 02 Lip 2011
Posty: 13
Skd: okolice Poznania
PostWysany: 5 Lip 2011, 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a po zjeździe z promu były łatwodostępne kantory czy jakieś banki z sensowną formą wymiany EURO na korony ??
Czy pamiętasz cenę diesla, mże mają tam też bioester ;-) ??

P.S. Dzięki za informacje, szczególnie ,że od osoby , która pisze na świeżo i postrzega okiem przyjezdnego a nie stałego bywalca, co może być czasem bardziej pomocne ;-)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
sum

Doczy: 18 Sty 2011
Posty: 21
Skd: Włocławek
PostWysany: 5 Lip 2011, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w samym seydasfiord coś było ale my byliśmy zainteresowani bankomatami a te nie miały gotówki już Smile

po wjeździe do egilstadir zatrzymaliśmy się w banku - obok drogi po lewej stronie więc na pewno zauważysz - tam sporo ludzi wymieniało euro na korony - w tym wycieczka z Polski ale kurs i szczegóły mnie nie interesowały

PS. bank wyglądał jakoś dziwnie - jedna z Pań zaklejała koperty od masowej wysyłki ręcznie - miała ich ok 200/300 - nie wiem czy nie mają tam za co płacić ? szkoda, że u nas nie płacą tyle za taką robotę "klejacza" Very Happy

cena diesla - jak liczyłem wychodzi ok 5,6 zł za litr ale przy spokojnej jeździe tam samochód mniej pali bo nie ma takiego ruchu więc wychodzi prawie na to samo co jazda po PL - tam nie hamujesz i przyspieszasz co chwile

odnośnie bioester to nic nie wiem - ja tankowałem tylko zwykłego diesla i chyba nic poza benzyną i dieslem nie było na stacjach - poza tym nawet się na tym nie znam więc nie będę pisał o czymś o czym nie mam pojęcia Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Harley

Doczy: 02 Lip 2011
Posty: 13
Skd: okolice Poznania
PostWysany: 5 Lip 2011, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spoko, to taki żarcik z bioestrem. Raczej go tam nie mają , bo po co sprowadzać, a robić to niby z czego Very Happy .
To się nazywa kapitalizm, zabrakło gotówki w bankomacie... Strasznie przygotowani zatem na turystów.

Ciekaw jestem jak potraktują mocno pomotane patrola czy jako turystów czy odprowadzą do kontroli osobistej Rolling Eyes
A jak jest z dostępnścią do wody na stacjach lub w sklepach?? Chodzi mi o pobranie wody do kanistra 20 l.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
sum

Doczy: 18 Sty 2011
Posty: 21
Skd: Włocławek
PostWysany: 5 Lip 2011, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Harley napisa:
A jak jest z dostępnścią do wody na stacjach lub w sklepach?? Chodzi mi o pobranie wody do kanistra 20 l.

jak stacja jest z kranem to nie problem ale dużo stacji to tylko automatyczny dystrybutor i tam nie ma nawet kranika ale
np. obok detifosu jest ładna łazienka [takie lepsze toi toi] i tam jest woda w kranie - my nawet w inwalidzkiej przygotowaliśmy posiłek bo było cieplej niż na dworze - z wodą nie będziesz miał problemów - no chyba, że przez tydzień nie wyjedziesz z interioru ale to nie możliwe - paliwo a poza tym woda jest w potokach i lodowcach Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
99krecik

Doczy: 02 Mar 2015
Posty: 6
PostWysany: 23 Lis 2015, 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na temat dojazdu do Askji (koniec wrzesnia 2015). F88 przez polowe drogi wydaje sie latwa do przebycia, krajobraz monotonny ale ladny zas droga w bardzo przyzwoitym stanie. Niestety pierwsza rzeka jaka napotkalem okazala sie nieprzejezdna dla zwyklego suv 4x4, znacznie glebsza, rwaca i o niepewnym gruncie w porownaniu do przykladowej drogi na Laki. Drugie podejscie od strony f905 skonczylo sie sukcesem ale mysle ze wylacznie z powodu na dobre warunki pogodowe. Rzeki stosunkowo latwe do przejechania ale teren miejscami trudniejszy do pokonania jak wspomniano wczesniej no i burze piaskowe ktore momentami zacieraja trase. Widoki- rewelacja. W moim odczuciu pozycja obowiazkowa.
Samochod 4x4 rav4 standart Wink mniejszym byloby trudno, wszystkim wiekszym bez problemu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
wiaro

Doczy: 29 Lut 2016
Posty: 5
PostWysany: 29 Lut 2016, 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja niestety nie byłem więc nie jestem w stanie udzielić ci odpowiedzi
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron