reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Problemy z dysleksją
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ireth
Alpha Team
Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 416
Skąd: Dania
PostWysłany: 13 Mar 2006, 18:38    Temat postu: Problemy z dysleksją Odpowiedz z cytatem

TEMAT WYDZIELONY Z DYSKUSJI NA TEMAT AKRANES.

Ortografia, Pawle2, ortografia. Pisze sie "klócić". Chyba, ze Twoja milosc do ojczyzny nie obejmuje ojczystego jezyka... Rolling Eyes .
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pawel2
Gość
PostWysłany: 13 Mar 2006, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok nie bede juz nic pisal tylko czytal!
Powrót do góry
Marta Luiza

Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: Islandia
PostWysłany: 13 Mar 2006, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pawel2 napisał:
ok nie bede juz nic pisal tylko czytal!

idea moze ksiazki,dla poprawy ortografii i zabicia nudy w Akranes.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pawel2
Gość
PostWysłany: 15 Mar 2006, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poprostu jestem dyslektykiem...staram sie
Powrót do góry
Ireth
Alpha Team
Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 416
Skąd: Dania
PostWysłany: 15 Mar 2006, 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie starasz sie... A jako nauczyciel juz nie moge sluchac o dysleksji i dysortografii. To nie sa nieuleczalne choroby!
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pawel2
Gość
PostWysłany: 15 Mar 2006, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

buehehe ty ubogi ireth akorat wiesz ze sie nie staram bo mnie znasz 10 lat!prawda?wez nie badz smieszny !mowie ze sie staram to sie staram i nie powiedzialem ze to jest nieulecvzalne puknij sie w glowe nauczycielu!pewnie dzieciaki w szkole maja z ciebie niezly ubaw...
Powrót do góry
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 15 Mar 2006, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pawel2 - jeżeli nie przestaniesz obrażać ludzi to zostaniesz z tego forum usunięty. Przychodzisz na forum MIŁOŚNIKÓW ISLANDII i powinieneś przestrzegać zasad jakie tu obowiązują. Jeżeli Ci się nie podobają to trzeba było się nie rejestrować na forum. Zaakceptowałeś zasady i masz ich przestrzegać.

A z innej beczki: a propos dysleksji. Rozumiem tę przypadłość - zdarza się. Z opisu Twojej osoby, to nawet by się zgadzało - pisałeś, że jesteś byłym pseudokibicem czy czymś takim a z tego co pamiętam to dysleksja wiąże się z nadprodukcją testosteronu. Być może odkryliśmy właśnie ciekawą korelację - im ktoś bardziej agresywny tym gorzej pisze?
A po drugie. Rozumiem, że ktoś pisząc szybko może popełniać błędy wynikające z choroby, jaką jest dysleksja. Wtedy a to napisze coś z dużej litery a to pomyli literkę "b" z literką "p" czy coś w tym stylu. Ale zaświadczenie o dysleksji nie zwalnia z obowiązku nauczenia się zasad pisowni i przy spokojnym czytaniu napisanego przez siebie tekstu osoba z dysleksją może chyba zauważyć, że popełniła błędy czy to ortograficzne czy jakieś inne i może je poprawić jeśli się nie spieszy.
P.S. Tak na marginesie... ja też mam zaświadczenie, że mam dysleksję i jakoś sobię radzę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pawel2
Gość
PostWysłany: 15 Mar 2006, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze einar przepraszam !ale czasami mnie ponosi:)
Powrót do góry
Cezary_Baryka
Gość
PostWysłany: 15 Mar 2006, 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ireth napisał:
Nie starasz sie... A jako nauczyciel juz nie moge sluchac o dysleksji i dysortografii. To nie sa nieuleczalne choroby!


Kogo to obchodzi? to nie forum prof. Miodka
Powrót do góry
Ireth
Alpha Team
Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 416
Skąd: Dania
PostWysłany: 16 Mar 2006, 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cezary_Baryka napisał:
Kogo to obchodzi? to nie forum prof. Miodka

Mnie, panie z literackim nickiem Twisted Evil .
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość
Gość
PostWysłany: 16 Mar 2006, 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba ne jest temat a'propos "Ojczyzna-polszczyna" Question
Apel do admistaratorĂłw.
Powrót do góry
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 16 Mar 2006, 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Administrator prosi o staranność i przestrzeganie zasad poprawnej pisowni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość
Gość
PostWysłany: 19 Mar 2006, 2:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Użytkownik bardzo dziękuje za zrozumienie swej odpowiedzi i konkretną odpowiedź.
Ze swej strony zoobowiązuje się już nie psuć "polszczyzny" na tym forum swymi postami.
Dziękuję za to, czego sie tu dowiedziałem (a nie ulega wątpliwości, że jest tego sporo) - tak trzymać.
Mam nadzieje, że byłem "staranny" (w przynajmniej tej odpowiedzi).
Pozdrawiam -bless bless.
Powrót do góry
Mr Pink Eyes
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 22
PostWysłany: 19 Mar 2006, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar prosze bo zaczne myslec ze glosowales na PiS tak wszystkich po katach chcesz ustawiac. co do bledow to mysle ze jesli ktos ma cos ciekawego do powiedzenia to nie zwracam uwagi czy pisze z bledami czy nie. (nie dotyczy tego tematu zeby bylo jasne
viking jest OK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marta Luiza

Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: Islandia
PostWysłany: 20 Mar 2006, 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprawna pisownia pozwala czytelnikom na zrozumienie tresci.Na przyklad gdy ktos napisze slowo "zolty "to wiem od razu o jaki kolor chodzi a juz przy slowie "rzulty "musze sie zastanawiac,zreszta wyglada to troche dziwacznie. Po za tym "Polacy nie gesi".
PS Przepraszam ,ale nie posiadam polskich znakow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ireth
Alpha Team
Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 416
Skąd: Dania
PostWysłany: 20 Mar 2006, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kwestii ortografii jeszcze jedno -- stosunek czlowieka do jezyka mowi duzo o samym czlowieku. Jesli ktos nie ptrafi poprawnie sklecic pieciu zdan, to chocby pisal o najciekawszych rzeczach, nie jest dla mnie wiarygodny...
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mr Pink Eyes
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 22
PostWysłany: 1 Kwi 2006, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dysortografia jest zaburzeniem w pisaniu polegającym na nagminnym popełnianiu błędów ortograficznych, pomimo znajomości podstawowych zasad pisowni i odpowiedniej motywacji do poprawnego pisania.
zrodlo informacji http://pl.wikipedia.org/wiki/Dysortografia

Marta Luiza napisał:
Poprawna pisownia pozwala czytelnikom na zrozumienie tresci.Na przyklad gdy ktos napisze slowo "zolty "to wiem od razu o jaki kolor chodzi a juz przy slowie "rzulty "musze sie zastanawiac,zreszta wyglada to troche dziwacznie. Po za tym "Polacy nie gesi".
PS Przepraszam ,ale nie posiadam polskich znakow.


Tak, chce tylko dodac ze pisanie bez polskich znakow jest tez bardzo uciazliwe .
co do PS polskie znaki w kompie sa banalnie proste do osiagniecia i tlumaczenie ze nie posiadasz ich jest prostym usprawiedliwieniem.
Prawidlowa inormacja powinna brzmiec przepraszam ale nie wiem jak uruchomic polskie znaki

czy osobie z porazeniem muzgowym mam powiedziec ze nie bede z nim rozmawial bo kaleczy wymowe? czlowiekowi z luszczyca mam powiedziec ze nie podam mu reki lub nie bede sie z nim przyjaznil bo nie ma gladkiej skory? oczywiscie ze nie mozna zakladac i usprawiedliwiac kazdej osoby ktora robi bledy ze ma problemy z dysortografia ale na milosc troche wyczucia bo mozecie krzywdzic ludzi
w starozytnym rzymie osoby kalekie zrzucano ze skal....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 1 Kwi 2006, 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to się zacznie Wink

Po pierwsze - proszę nie pisać po 5 postów jeden pod drugim. Nie ma ku temu najmniejszych powodów. Wygląda to niechlujnie i do tego jest bezsensowne... Dlatego połączyłem Ci je w jeden.

Po drugie - Marta Luiza może mieć nieco trudniej pisać z polskimi czcionkami. Mieszka na Islandii i ma na stałe komputer ustawiony na język inny niż polski i bez sensu by było, gdyby tylko na potrzeby forum zmieniała sobie ustawienia na język polski.

Po trzecie - co tu ma podawanie ręki osobie z dyslekcją czy dysortografią?? Nie szalejmy. Jest różnica czy jakaś pomyłka w pisaniu wynika z dyslekcji czy też z niewiedzy jak należy pisać. Zawsze można napisany przez siebie teskt sprawdzić i poprawić. Nie trzeba się spieszyć a jak się czegoś nie zauważy to można skorzystać z opcji "zmień" i poprawić błędy. Przecież osoba z dyslekcją itp. zna zasady ortograficzne. Zaświadczenie o tej przypadłości nie zwalnia z obowiązku posiadania umiejętności posługiwania się własnym językiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mr Pink Eyes
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 22
PostWysłany: 1 Kwi 2006, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Einar mysle ze zaczynasz nadmiernie ingerowac. Przypominam ze twoja rola nie jest stawanie po jednej czy drugiej stronie! Masz byc obiektywny no chyba ze jestes pelnomocnikiem, adwokatem lub tylko lubisz wykozystywac wladze (przewage) jako moderator.

2. MOze i niechlujnie ale co ci do tego ty masz dbac na forum o inne kwestie np. obrazliwe wypowiedzi wulgaryzmy itp.

3. NIe o podawanie reki chodzi a o to ze zrodlem dysortografi moga byc zmiany w mozgu na ktore nie mamy wplywu i tyle. wiec tak jak ludzie czesto nie maja wiekszego wplywu jacy sie rodza z porazneniem, luszczyca czy innymi schorzeniami tak tu moga wystepowac czynniki biologiczne.
4. "Nie trzeba się spieszyć" nie wiem jak ty ale ja nie mam zbyt duzo wolnego czasu i czesto musze sie spieszyc pomimo mysle dobrej organizacji zajec.
5. Einar czy naprawde uwazasz ze nie popelniasz bledow? ze twoj jezyk, styl pisania interpunkcja jest bez zarzutu

Przyczyny dysleksji
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mr Pink Eyes
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 22
PostWysłany: 1 Kwi 2006, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i nie zapomniej tej uwagi dolaczyc do wczesniejszej bo tak sie zlozylo ze zapomnialem dodac
Znasz sie na komputerach wiec wiesz ze nie jest problemem odpowiednie ustawienie na dwa jezyki wiec bez jaj Einar
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron