reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Szukam najwygodniejszego połączenia z Islandią
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adam84
Gość
PostWysłany: 8 Kwi 2006, 22:48    Temat postu: Szukam najwygodniejszego połączenia z Islandią Odpowiedz z cytatem

Witam.
1 maja wybieram się na Islandię. Jako że moja wiedza w poszukiwaniu połączeń jest słaba, bardzo proszę o pomoc. Czy dobrze widzę, że Wizz Air nie organizuje lotów do Frankfurtu i Londynu 1 maja?
Jak najtaniej 1 maja dotrzeć na Islandię?

Co myślicie o opcji Central Wings: Warszawa-Londyn (Gatwick) przylot o 20 a Iceland Express odlot o 20:40 ze Stansted? Czy w 40 minut zdążę dojechać z lotniska na lotnisko?
Czy może lepiej dotrzeć do Londynu o 9:35?

A moĹźe jeszcze inne propozycje?
Powrót do góry
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 8 Kwi 2006, 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dlaczego właściwie chcesz lecieć liniami Wizz Air? One latają na lotnisko Londyn Luton, więc to żadna wygoda chyba. Lepiej lecieć liniami, kóre latają na lotnisko Londyn Stansted. Wtedy trafisz na lotnisko, z którego latają linie Iceland Express.

Jeśli chodzi o loty Iceland Express z lotniska Frankfurt Hahn (HHN), to będą one uruchomione od 16 maja. Wtedy też Iceland Express zacznie latać z lotnisk: Berlin Schoenefeld (SXF), Friedrichshafen FDH, Gothenburg GOT, Stockholm Arlanda ARN. Za to już można latać liniami Iceland Express z/do lotniska w Alicante ALC.

Dla niektórych osób może być istotne, że Iceland Express w okresie od 30 maja do 5 września będą również uruchomione loty z lotniska Copenhagen CPH do Akureyri AEY.

Zdecydowanie nie zdążysz w 40 w minut z Gatwick na Stansted. Z tego co wiem, to autobus jedzie niemal 3 godziny. Z Heathrow Airport do Stansted Airport jedzie się mniej więcej 1,5 godziny.

Z Wrocławia o godzinie 15:20 wylatuje samolot Ryanair, na miejscu jest o 16:25. Ląduje na lotnisku Stansted. Z tego lotniska leci Iceland Express o godzinie 20:40. To dość wygodna opcja chyba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adam84
Gość
PostWysłany: 10 Kwi 2006, 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki.
Powrót do góry
szczepcio
Gość
PostWysłany: 27 Maj 2006, 20:24    Temat postu: Szukam najtańszego połączenia z Polski do Islandii Odpowiedz z cytatem

Prosze mi doradzić jak najtaniej dostanę się na Islandię, bo wybieram się ze znajomymi w lipcu, dokładnie cztery osoby,

Proszę o poradę :roll:
Powrót do góry
ndISL

Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 92
Skąd: Siedlce
PostWysłany: 27 Maj 2006, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co ja wiem to Bieńkówki są dwie jedna bliżej Krakowa a druga bliżej Bydgoszczy. Najlepiej lecieć przez Londyn Stansted a oba te porty mają połączenie z tym lotniskiem. Lecieć będzie można Sky Europe (z KRK, "droga" tania linia) lub Ryanair (z KRK i Bydgoszczy). W Londynie będzie trzeba przeczekać na samolot Icealnd Express do Keflaviku.

Udanej podróşy! lol

www.ryanair.pl
www.iceland.pl/icelandexpress.html
www.skyeurope.pl
www.plb.pl
www.lotnisko-balice.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
barlak

Dołączył: 20 Kwi 2006
Posty: 23
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 28 Maj 2006, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla każdego, kto ma do dyspozycji samochód, warta rozważenia jest opcja lotu z Berlina do Reykjaviku linią Iceland Express.
Unikasz stresu związanego z ewentualnymi problemami, opóźnieniami na tanim połączeniu z Polski.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skąd: Akranes
PostWysłany: 28 Maj 2006, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tytule jest najwygodniej a nie najtaniej, więc:
Ostatnio rezerwowałem bilecik swojej Mamie (przylatywała na święta wielkanocne) w liniach SAS, z Warszawy do Kopenhagi SASem w Kopenhadze przesiadka do Icelandair (bagaże przekłada obsługa) i ląndowanie w Keflawiku, cena w 2 strony około 2.200pln.
Nie jest to może tanie połączenie ale ze względu na to że nie musisz sam przekładać bagaży i ponownie ich nadawać na drugi samolot dość wygodne, niestety nie ma połączeń bezpośrednich z Islandią a te były by najwygodniejsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 28 Maj 2006, 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Berlina lata Iceland Express i Icelandair (w sezonie letnim). To najlepsze polaczenia, wedlug mnie. Ceny porownywalne w obu liniach, jesli chodzi o oferty internetowe. Wlasnie przylatuja do mnie rodzice. Icelandair. Koszt polaczenia - ok. 30.000 ISK za osobe. Mozna jeszcze taniej, jesli sie ma swobode wyboru terminu... Zawsze warto porownac ceny w obu liniach na dany termin!
Ostatnio widzialam bilety za 20.000ISK, ze wzgledu na Mistrzostwa Swiata (samoloty maja obciazenie tylko w jedna strone, wiec bilety w druga sa b. tanie!) Polecam polowac na takie okazje!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szczepcio
Gość
PostWysłany: 29 Maj 2006, 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za radę będę musiał sprawdzić wszystkie linie, jakie mają połączenia i ceny.

Pozdrawiam
Powrót do góry
kandydat65

Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 59
PostWysłany: 6 Lip 2006, 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wylatuje w sierpniu do Islandii.
Na 99% polece przez Frankfurt Hahn.
Czy leciał już ktoś przez Frankfurt do Islandii??? i ile czasu trwa odprawa na lotnisku po wyjściu z samolotu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ilona

Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 67
Skąd: Frankfurt
PostWysłany: 6 Lip 2006, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja lecialam przez Frankfurt w zeszlym roku, odprawa poszla dosyc szybko, ale niestety musialam czekac dosyc dlugo na samolot do Islandii, przerwa byla jakies 5-6 godzin Smile
_________________
Nie wiem dokąd iść, dokąd zmierzać mam,
Wiem tylko tyle, Ĺźe znĂłw jestem sam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
kandydat65

Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 59
PostWysłany: 6 Lip 2006, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ilona napisał:
Ja lecialam przez Frankfurt w zeszlym roku, odprawa poszla dosyc szybko, ale niestety musialam czekac dosyc dlugo na samolot do Islandii, przerwa byla jakies 5-6 godzin Smile


A to spoko.
Mogę czekać nawet o wiele dłużej , jestem cierpliwy :-)
I leciałaś z tego samego lotniska??? czyli Frankfurt Hahn???
Dziękuje za odpowiedź Ilona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ilona

Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 67
Skąd: Frankfurt
PostWysłany: 7 Lip 2006, 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kandydat65, wylecialam z Polski, na lotnisku Frankfurt Hahn mialam zmiane samolotow. pozdrawiam
_________________
Nie wiem dokąd iść, dokąd zmierzać mam,
Wiem tylko tyle, Ĺźe znĂłw jestem sam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
kandydat65

Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 59
PostWysłany: 7 Lip 2006, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje Ilona za info.
Przepraszam za lamerke ale lecę pierwszy raz w dodatku z przesiadką Smile
Mam jeszcze pytanie czy we Frankfurcie też obowiązuje stawka 20kg bagażu + 5kg bagażu podręcznego i o co mogą się przyczepić poza nadmierną ilością alkoholu , papierosów , leków i jedzenia bo to wiem.
Dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ilona

Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 67
Skąd: Frankfurt
PostWysłany: 7 Lip 2006, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi sie nie przyczepili tego, ze mialam za duzo bagazu, powiedzialam, ze lece na rok do Islandii i dlatego mam tyle bagazu, no wiec oni tylko zyczyli mi milego pobytu, i to bylo wszytko. Przepuscili mnie tak na obu lotniskach, w Polsce i w Niemczech Smile
a do czego moga sie przyczepic...chyba sam wszystko Wymieniles Smile
_________________
Nie wiem dokąd iść, dokąd zmierzać mam,
Wiem tylko tyle, Ĺźe znĂłw jestem sam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
kandydat65

Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 59
PostWysłany: 7 Lip 2006, 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK , to chyba wszystko jasne Smile
Jeszcze tylko się spytam bo niewiem czy się nie zmieniło ile można wwieźć paczek papierosów i alkoholu.
Czy nadal jest to 10 paczek papierosów (czyli 1 karton) i czy mogą być paczki po 25 lub 30 sztuk czy koniecznie ma być tylko 10 paczek po 20 papierosów w każdej bo niechce łamać przepisów ale nigdzie nie pisze że ma być 10 paczek po 20 papierosów a nie po 25 Smile
I czy alkoholu może być 1 litr ale spirytusu czu maksymalnie 1 litr wódki?
Wiem że nie jest to najważniejszy bagaż ale różne rzeczy mogą mnie spotkać i jak będe miał papierosy i flaszke to wymienie to na jedzenie w ostateczności chociaż biore troche kasy i zakładam że znajde prace w 1 miesiąc , no ale zawszo warto sie zabezpieczyć a w razie czego jak nic nie wyjdzie to jest czym sie pocieszyć Very Happy
Dziękuje Ilona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Urodzony_13_w_piatek

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skąd: nibylandia
PostWysłany: 12 Lip 2006, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam .. ja to juz całkiem lewy jestem..
lece z katowic.. chciałbym dzis jutro pojutrze zamówic 2 bilety w jedną strone.. nie mam pojecja co i jak ...jak sekundke poszperałem na necie to znalazłem cos takiego i chyciłem sie za głowe :-) http://efly.pl/409277777.html
pomocy.. moze byc na priv lub gadulca..
pozdrawiam ludzi dobrej woli :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sybila

Dołączył: 18 Lut 2004
Posty: 24
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 12 Lip 2006, 22:37    Temat postu: Iceland Express Odpowiedz z cytatem

A po co szukasz na takich dziwnych stronach? Tam są pełnokomfortowe połączenia drogimi i luksusowymi liniami.
Jeśli Cię stać to leć.
Moja znajoma weszła na www.icelandexpress.pl i tam sobie kupiła bilet w jedną stronę z Berlina do Reykjaviku za 100 euro!
Szukaj tanich linii i połączeń niezależnych z własną organizacją przesiadek.
Jak wykupisz 3 połączenia lotnicze Katowice-Warszawa potem Warszawa-Londyn a potem Londyn-Reykjavik to zapłacisz łącznie straszne pieniądze komfortowymi liniami.
Szukaj na własną rękę tanich połączeń Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ndISL

Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 92
Skąd: Siedlce
PostWysłany: 12 Lip 2006, 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy czy wolisz taniej czy "komfortowo" (jedzenie na pokładzie i automatyczne nadanie bagażu do keflaviku). Taniej z Katowic z jedną przesiadką będzie możliwe tylko przez Frankfurt-Hahn Wizzair'em a dalej Iceland Express. Na 15.09.2006 w jedną stronę dla dwóch dorosłych osób KTW-HHN 16:30-18:05 338 PLN + HHN-RVK 21:40-23:20 228 EUR = ok. 1500 z Katowic do Krakowa ma swój autobus linia SkyEurope a nią do Londynu Stansted i dalej IE. Opcja komfortowa to lot Lufthansą do Frankfurtu a później Icelandair na tą samą datę ok. 12600 PLN. Istenieje również opcja przez Dusseldorf później Manchester i dopiero Keflavik ale cena jest również astronomiczna!
Bilety kupywac najlepiej w prawdziwym (nie internetowym) biurze podróży lecz naliczana zazwyczaj jest opłata ok. 15 Euro za osobę.
Zastanawiam się którą opcję wybierzesz Wink
_________________
lokar augum blĂĄm
litla stĂşlkan mĂ­n
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Urodzony_13_w_piatek

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skąd: nibylandia
PostWysłany: 12 Lip 2006, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja moge leciec nawet na stojaka i zdekompresowany w chełmie byle by było tanio - musze to rano przeczytac bo juz za pózno na myslenie :-)
pozdrawiam i dzieki :-) aha zamówie ten bilet nie mając jeszcze paszportu ?? (bedzie lada moment)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron