reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

autobusy, rowery, karta maestro, namioty?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
jegelskerlivet

Doczy: 23 Sty 2011
Posty: 14
Skd: Les Houches, France
PostWysany: 24 Sty 2011, 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Jar Very Happy dzieki za odpowiedz, faktycznie Quechua niezbyt dobrze pasuje na taki wyjazd, robie dalszy research odnosnie namiotow, jedynki nie pojawiaja sie za czesto. Najwazniejsze, to zeby byl lekki, nie chce ze soba nosic duzo sprzetu. Bede na Islandii do okolo polowy czerwca i wlasnie tez myslalam nad tym, by tak jak sugerujesz trzymac sie bardziej popularnych miejsc (wzdluz jedynki) w maju, a w czerwcu ruszyc na Fiordy Zachodnie - jesli bedzie tyle czasu- lub troche w Interior (Landmannalaugar). Raczej na pewno tez pewne miasteczko na Fiordach Zachodnich, gdzie znajduje sie muzeum geologiczne i organizuja geologiczne wyprawy;studiuje geologie, wiec chcialabym wziac udzial w takim czyms. Wiem, ze do zobaczenia jest duzo; nie chce tylko zobaczyc tego, gdzie najczesciej jezdza turysci, jesli cos spodoba mi sie bardziej, to poswiece na to wiecej czasu I najwyzej pewne rzeczy zostawie na pozniej.

Na wolnego stopa sie nastawiam, ale nie przeraza mnie czekanie pol godizny na samochod Very Happy Wiem, ze termin, kiedy jade nie pozwoli mi na odkrycie Islandii tak bardzo, jak chcialabym to zrobic, ale dobre i to na poczatek.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
sum

Doczy: 18 Sty 2011
Posty: 21
Skd: Włocławek
PostWysany: 25 Sty 2011, 6:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecam Ci ten namiot
http://www.fjordnansen.com.pl/site/?mod=offers&kat=1&prod=515

to jest idealny dla 1 osoby z bagażami - bardzo szybko schnie i super fajnie się rozkłada / składa - zwłaszcza w deszczu jak masz podwieszony namiot pod tropik
można go używać bez szpilek w ziemi - swoim ciężarem go przytrzymujesz na wietrze

a jak waga ma znaczenie największe a wysokość Ci nie przeszkadza to proponuję to
http://www.fjordnansen.com.pl/site/?mod=offers&kat=1&prod=505
ale tego już trzeba szpilkować ale za to 1 kg do przodu - np. na karimatę ze śpiworem

jak będziesz kupować to zwróć uwagę na nieprzemakalność tropiku i podłogi oraz na stelaż - z duraluminium jest najwygodniejszy i lżejszy od włókien szklanych
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
sum

Doczy: 18 Sty 2011
Posty: 21
Skd: Włocławek
PostWysany: 25 Sty 2011, 7:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jegelskerlivet napisa:
Jak z temperaturami w nocy?


polecam śpiwór z puchem kaczym - jak kupisz do temp 3-6 st komfortowej to nie ma szansy aby zmarznąć
ma jedną wagę - trzeba uważać aby go nie zmoczyć - na mokre warunki lepszy syntetyczny śpiwór
ale w takim namiocie jak zapodałem nie ma szansy na zamoczenie śpiwora

karimata do tego najlepsza jest samopompującą - jest wygodniejsza i mniej ciągnie od ziemi

np.
http://www.fjordnansen.com.pl/site/?mod=offers&kat=27&prod=476
lub
http://www.fjordnansen.com.pl/site/?mod=offers&kat=27&prod=475

oraz karimata np.
http://www.fjordnansen.com.pl/site/?mod=offers&kat=61&prod=333
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sajk

Doczy: 19 Sty 2011
Posty: 18
PostWysany: 25 Sty 2011, 9:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sum napisa:
polecam Ci ten namiot
http://www.fjordnansen.com.pl/site/?mod=offers&kat=1&prod=515

to jest idealny dla 1 osoby z bagażami - bardzo szybko schnie i super fajnie się rozkłada / składa - zwłaszcza w deszczu jak masz podwieszony namiot pod tropik
można go używać bez szpilek w ziemi - swoim ciężarem go przytrzymujesz na wietrze


Również szczerze mogę Ci go polecić, gdyż mam go od 2 lat. Był ze mną tam gdzie zimno, wieje i pada i świetnie się spisał (był również tam gdzie gorąco, ale tu nie ma to znaczenia Smile ). Jak go dobrze naciągniesz linkami i przyszpilkujesz do ziemi, to jest naprawdę stabilny. Nigdy mi nie przeciekł.

Tak jak pisze sum, warto aby namiot miał tzw. suche rozstawianie, czyli najpierw szybko stawiasz tropik, a potem możesz się grzebać z podwieszaniem sypialni, a pogoda na zewnątrz Ci już nie straszna Very Happy
Kolorystyka namiotu również na plus!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
jegelskerlivet

Doczy: 23 Sty 2011
Posty: 14
Skd: Les Houches, France
PostWysany: 25 Sty 2011, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sum i Sajk, dzieki za sugestie. Dobrze sie sklada, bo wczesniej wlasnie patrzylam na Muwang 1, tez wydawal mi sie najlepszy, to teraz mam potwierdzenie. Widze, ze i on, i Veig II maja podobne parametry. No i cena dobrze wyjdzie Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
norveg

Doczy: 24 Sty 2011
Posty: 13
PostWysany: 1 Lut 2011, 10:53    Temat postu: master card (debetowa), eKarta, domki u farmerów Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie! Od dłuższego czasu przeglądam wiele informacji dot. Islandii w związku z naszą majową wyprawą do tegoż właśnie miejsca. Chciałabym zapytać (ponieważ pojawiają się różne informacje i próbuje to jakoś usystematyzować) o płatności w iceland express, przy wynajmowaniu samochodu oraz o domki wynajmowane od farmerów.

Niestety żadne z nas nie posiada karty kredytowej, a na dzień dzisiejszy będziemy mieć problem z jej wyrobieniem oraz pożyczeniem jej od kogoś znajomego. Stąd:

1. Czy jest możliwość zapłacenia za bilety kartą debetową mBanku (master card) bądź eKartą (również z mBanku)?

2. Czy jest możliwość wynajęcia samochodu (na lotnisku w Keflaviku bądź w niedalekiej okolicy) na kartę debetową (mBank) bądź na eKartę (mBank)? Widziałam, że wszystkie wypożyczalnie, które wirtualnie odwiedziłam wynajmują na karty kredytowe...czy jest jakaś, która akceptuje debetowe bądź eKartę?

3. Chcemy wynająć cudny domek u farmerów (poprzez http://www.farmholidays.is/). Czy ma ktoś może jakieś doświadczenia, wnioski, opinie bądź inne...konstruktywne:)?

Pozdrawiam serdecznie:) Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 2 Lut 2011, 0:39    Temat postu: Re: master card (debetowa), eKarta, domki u farmerów Odpowiedz z cytatem

norveg napisa:


2. Czy jest możliwość wynajęcia samochodu (na lotnisku w Keflaviku bądź w niedalekiej okolicy) na kartę debetową (mBank) bądź na eKartę (mBank)? Widziałam, że wszystkie wypożyczalnie, które wirtualnie odwiedziłam wynajmują na karty kredytowe...czy jest jakaś, która akceptuje debetowe bądź eKartę?


raczej nie, karta kredytowa jest zabezpieczeniem za ewentualne uszkodzenia (sciagna wam sami kase bez pytania sie o pozwolenie gdyby sie cos stalo)
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sajk

Doczy: 19 Sty 2011
Posty: 18
PostWysany: 2 Lut 2011, 9:01    Temat postu: Re: master card (debetowa), eKarta, domki u farmerów Odpowiedz z cytatem

norveg napisa:

Niestety żadne z nas nie posiada karty kredytowej, a na dzień dzisiejszy będziemy mieć problem z jej wyrobieniem oraz pożyczeniem jej od kogoś znajomego. Stąd:

1. Czy jest możliwość zapłacenia za bilety kartą debetową mBanku (master card) bądź eKartą (również z mBanku)?

2. Czy jest możliwość wynajęcia samochodu (na lotnisku w Keflaviku bądź w niedalekiej okolicy) na kartę debetową (mBank) bądź na eKartę (mBank)? Widziałam, że wszystkie wypożyczalnie, które wirtualnie odwiedziłam wynajmują na karty kredytowe...czy jest jakaś, która akceptuje debetowe bądź eKartę?


Obawiam się, że pożyczenie karty w przypadku wynajmu samochodu też niewiele pomoże, gdyż zazwyczaj osobą wypożyczającą powinien być posiadacz karty.
Karta debetowa czy eKarta w sumie niewiele się różni od gotówki - dlatego na nią nie wypożyczycie samochodu na pewno, bo nie stanowi ona żadnego rodzaju zabezpieczenia.
Najprościej w takim przypadku wyrobić sobie nową kartę kredytową. Może dacie radę wyrobić sobie taką Visę Classic z najniższym limitem?

Pozdro i powodzenia w bankowych przeprawach Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
norveg

Doczy: 24 Sty 2011
Posty: 13
PostWysany: 2 Lut 2011, 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za informacje!Smile Tak właśnie przypuszczałam - bez kredytowej nic sie nie da...Pozostaje mi jakimś cudem wyrobić kredytową, choc wcale nie mam pewności, że mi się to uda. Rozumiem, że bez niej nie mamy żadnych szans wypożyczenia auta (np. poza wypożyczalniami???)

A odnośnie płacenia za bilety w iceland express? też tylko kredytową czy jednak akceptują np. eKartę (widziałam, ze niektóre linie akceptują, z tym, że nigdzie nie widziałam iceland express)?

Ponawiam także pytanie o domki:) Ciekawa jestem Waszych doświadczeń oraz opinii.

Pozdrawiam ciepło!

Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sajk

Doczy: 19 Sty 2011
Posty: 18
PostWysany: 2 Lut 2011, 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

norveg napisa:

A odnośnie płacenia za bilety w iceland express? też tylko kredytową czy jednak akceptują np. eKartę (widziałam, ze niektóre linie akceptują, z tym, że nigdzie nie widziałam iceland express)?

Ponawiam także pytanie o domki:) Ciekawa jestem Waszych doświadczeń oraz opinii.


Jak piszą na stronie Iceland Express:
I don't have a credit card. Can I still book a flight with Iceland Express?

Unfortunately we only accept payment with a credit card (Visa or MasterCard).

However, your flight does not necessarily have to be charged to your credit card. If you don't have a credit card you can always ask someone you know to charge your booking to their credit card.


Czyli musisz zapłacić kartą, ale niekoniecznie swoją Smile
Szkoda, bo są linie (nawet tanie!), które akceptują płatność przelewem.
O domkach nic nie wiem, bo zamierzam używać swojego Smile

Pozdrawiam!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 15 Lut 2011, 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iex tez akceptuje przelewy - zapomnieli pewnie faq zaktualizowac. po dokonoaniu rezerwacji w opcjach platnosci zdaje sie druga zakladka (millifærsla) informuje jak zaplacic za bilet.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Alhanan

Doczy: 19 Lut 2011
Posty: 2
Skd: 81
PostWysany: 19 Lut 2011, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry wieczór.

Zastanawiam się nad wypadem, względnie "ekonomicznym" dwutygodniowym, na Islandię z namiotem. Rozsądnym rozwiązaniem wydaje mi się bilecik autobusowy Full Ring. Powiedzcie mi proszę...:

1) Czy taki bilet rzeczywiście ma sens i ciekawe atrakcje nie są jakoś specjalnie oddalone od 1-ki? Ewentualnie czy gdzieś poza 1ką jest realna szansa na złapanie stopa? Smile

2) Czy w okolicy głównej drogi znajdują się pola kempingowe w rozsądnych cenach, czy raczej trzeba gdzieś się od 1ki oddalić?

3) Czy w busach z full ring pass trzeba dopłacać coś za transport roweru?

4) Pytanie może zbyt ogólne... może się narażę... ale zaryzykuję. Mając własny "prowiant" w jakimś tam zakresie, bilet autobusowy, opłacane regularnie kempingi i ew. natryski... czy są koszta, z jakimi jeszcze trzeba się liczyć podróżując z namiotem po Islandii? Jakieś wejściówki do parków narodowych, innych interesujących miejsc...? Jakieś ukryte koszta, które zaskakują turystów zwiedzających ten piękny kraj? Smile

5) Czy poza Reykjavikiem można wypożyczać rowery? W stolicy znalazłem za 4.200 kr na dzień. W innych lokalizacjach jest to podobny rząd wielkości, czy też jest jakaś inna tendencja?

6) Jakiś dobry przewodnik papierowy możecie polecić? Smile

Dzięki, pozdrawiam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 23 Lut 2011, 1:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwa tygodnie mogą byc O.K. Ale polecałbym przynajmniej kilka dni dłużej. Co prawda zamierzasz korzystać z buspasa, co trochę zmienia sprawę. Ale jesli chciałbys oprócz objechania wyspy "jedynką" połazić gdzieś jeszcze [a jest gdzie], to może być mało. Tym bardziej,ze ta podróz autobusem na raty za szybka też nie jest, bo przewaznie masz w ciagu dnia najwyzej po 2 połaczenia na poszczególnych odcinkach.
Ad:
1) Logistycznie to ten bilet [Full Circle] ma sens, bo sporo atrakcji jest faktycznie blisko drogi nr 1, a do pozostałych dotrzesz stopem albo z buta, jesli trekking nie jest Ci obcy. Tylko cena zabija 35 000 koron to prawie 800zł/200EUR. Jest też nieco droższy, za 36 000 koron wariant EastCircle korzystający z trasy F35 Kjolur, która wiedzie juz przez interior [a wcześniej koło Geysir i Gulfoss] z postojem w Hveravellir [sprawdź czaspostoju, moze da sie wyskoczyć na kapel w geotermalnym wrzatku w baseniku k. schroniska]. Trasa atrakcyjna krajobrazowo, myslę,ze ciekawsza niż tłuczenie sie zachodnim wybrzeżem bez mozliwosci wypadu na Fiordy Zachodnie czy Snaefellsness -ale to moje subiektywne opinie a sentymenta [moczyłem sie w tym bajorze z widokiem na lodowiec 3-ciego dnia I-szego pobytu na Islandii, wiec piałem z zachwytu ].
Ale: wariant autostopem plus ew. jeden lokalny podjazd autobusem może Cię w sumie wynieść taniej niż ten Bus Passport-trudna decyzja. Wgryź się w rozkłady i cenniki:
www.nat.is
www.bsi.is
2) Latem kempingów do licha i ciut, sprawdź położenie i ceny w necie. te pierwsze m. in. w I-szym linku powyżej, poza tym google wyrzucało kiedys stronę z kempingami zawierającą ceny w opisach obiektów.
3) Nie mam pojęcia, ale dosprawdzenia,może wyslij maila z zapytaniem, jeśli nie ma tego explicite na stronach www
4) Raczej niespecjalnie. Oczywiście wycieczki sa płatne, wstępydo muzeów itp. Parki narodowe raczej nie, przynajmniej nie pamiętam, ale w jakimś konkretnym przypadku mogę się mylić. Wędkowanie za free to tylko w morzu, jak pewnie wiesz. Można biwakować na dziko, z pewnymi obostrzeniami dot. terenów zamieszkałych no i nie na terenie rezerwatów, odp. informacje znajdziesz w przewodnikach. Także wokół lotniska w Keflaviku jest zakaz -chyba mieli problem z tłumem koczowników lol Aha, gazu do palnika nie kupuj w recepcji kempingu Alexa w Keflaviku, zdzieraja x2. Bardziej przyzwoicie wygląda to na kempingu w Reykjaviku.
5) Nie wiem
6) Chyba Pascal będzie przyzwoity, kiedyś był oparty na Lonely Planet, nie wiem jak obecnie. Poza tym "Islandia" z serii "Podróże marzeń" dodawanej do GW. Ta ostatnia to spora cegła w sztywnej okładce, trochę nieporęczna w trampingu.
Pozdrawiam
-J.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
misza.82

Doczy: 15 Sty 2011
Posty: 24
Skd: Warszawa
PostWysany: 23 Lut 2011, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli mowa o namiotach to pytanie do specjalistów czy tańsza wersja Fjord Nansen lub Hannah da radę np. SIERRA

Głównie chodzi mi o to czy nie będzie kładł się stelaż przy silnych wiatrach. Wiecie coś o ich wytrzymałości
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Alhanan

Doczy: 19 Lut 2011
Posty: 2
Skd: 81
PostWysany: 23 Lut 2011, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jar napisa:
Jest też nieco droższy, za 36 000 koron wariant EastCircle korzystający z trasy F35 Kjolur, która wiedzie juz przez interior [a wcześniej koło Geysir i Gulfoss] z postojem w Hveravellir [sprawdź czaspostoju, moze da sie wyskoczyć na kapel w geotermalnym wrzatku w baseniku k. schroniska]. Trasa atrakcyjna krajobrazowo, myslę,ze ciekawsza niż tłuczenie sie zachodnim wybrzeżem bez mozliwosci wypadu na Fiordy Zachodnie czy Snaefellsness -ale to moje subiektywne opinie a sentymenta [moczyłem sie w tym bajorze z widokiem na lodowiec 3-ciego dnia I-szego pobytu na Islandii, wiec piałem z zachwytu


Tak, też znalazłem ten East Circle już po napisaniu posta, różnica w cenie żadna niemal... a rzeczywiście wydaje się to być ciekawszym rozwiązaniem. Z dłuższym urlopem będzie ciężko, także trochę pogonimy ;-). Ale trochę mnie zmartwiłeś z tą częstotliwością jazdy busów... ;/
W każdym razie - dzięki za rady Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
arekk

Doczy: 05 Cze 2011
Posty: 4
PostWysany: 5 Cze 2011, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam forumowiczów
1) czy jest niebezpieczeństwo, że nie zabiorę się autobusem z Akureyri do stolicy, bo będzie full, do tego dochodzi rower
2) cena biletu to 11000 koron w internecie, ile kosztuje na miejscu
3) czy można przebookować bilet na dowolny inny termin, jeśli tak to gdzie i ile to kosztuje
???
termin ok połowa sierpnia
Będę wielce rad za odpowiedzi
pozdrawiam
Arek
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gobus1

Doczy: 12 Sie 2009
Posty: 4
PostWysany: 23 Lis 2011, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba rezerwować wcześniej. Ja przed wyjazdem nazwiązałbym jakieś znajomości w Islandii. Wyjazd w ciemno to zawsze ryzyko.

__________
bilety autokarowe
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 24 Lis 2011, 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arekk napisa:
Witam forumowiczów
1) czy jest niebezpieczeństwo, że nie zabiorę się autobusem z Akureyri do stolicy, bo będzie full, do tego dochodzi rower
2) cena biletu to 11000 koron w internecie, ile kosztuje na miejscu
3) czy można przebookować bilet na dowolny inny termin, jeśli tak to gdzie i ile to kosztuje
???
termin ok połowa sierpnia
Będę wielce rad za odpowiedzi
pozdrawiam
Arek


hah lepiej pozno niz wcale ;]

1. nie
2. chyba tyle samo ale imo lepiej skorzystac z http://samferda.is/
3. tak. chyba darmo jesli dasz znac tydzien/dwa wczesniej
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
m4rtyn4

Doczy: 03 Mar 2013
Posty: 4
PostWysany: 21 Kwi 2013, 20:12    Temat postu: Keflavik-Asbru bilet Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie dotyczące autobusów, już niedługo będę dosyć często korzystała z autobusu spod Netto w Keflaviku do Asbru i z powrotem. Słyszałam, że przejazd jest darmowy. Czy to prawda ? Jeśli nie to jaki jest koszt orazw jaki sposób można zakupić bilet ? Oraz na którym przystanku (nazwa) najlepiej wysiąść żeby być jak najbliżej Asbru ? Pięknie dziękuje za pomoc.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
AdamekR982

Doczy: 19 Kwi 2013
Posty: 3
PostWysany: 25 Kwi 2013, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co za chamy nikt nie odpowiedział, a też bym chciała wiedzieć
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron