reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

autostop

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
krzysiek
Go
PostWysany: 11 Sty 2005, 14:41    Temat postu: autostop Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś próbował podróżować po Islandii autostopem?
A może ktoś potrafi odpowiedzieć czy ma sens próbować podróżować po Islandii autostopem? (pomijając kwestie filozoficzne Wink )
Powrt do gry
malwinka

Doczy: 01 Lip 2004
Posty: 53
Skd: Warszawa
PostWysany: 13 Sty 2005, 1:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle, ze bez problemu da sie okrazyc Islandie po Jedynce, byle w sezonie ;-) My (moj maz + ja) pojechalismy wprawdzie na Islandie lazic na piechote, ale ostatni tydzien jezdzilismy troche wzdluz poludniowego wybrzeza. To byla druga polowa wrzesnia, wiec nawet na Jedynce jakis samochod pojawial sie co 5-10 minut. Na szczescie bral nas jeden z pierwszych kilku, byli to zarowno turysci z zagranicy, jak i Islandczycy. Wszyscy bardzo mili i opowiadali mase ciekawych rzeczy :-)
...Tak nam swietnie szlo az do ostatniego dnia, kiedy wracalismy do Reykjaviku i przez pare godzin nie moglismy wydostac sie z Viku... Warto wiec miec w odwodzie te pare tysiecy koron i rozklad jazdy autobusow (poza latem robi sie ich bardzo malutko, np. z Viku do stolicy autobus byl co drugi dzien, na dodatek uciekl nam, choc bylismy na przystanku na czas... kierowca odjechal sobie 20 minut wczesniej... ale to juz inna historia ;-) ).
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Cookie Monster
Go
PostWysany: 1 Cze 2005, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może was to zainteresuje http://podroznik.net/podroze/islandia/islandia_01.html
Powrt do gry
mironb

Doczy: 17 Wrz 2008
Posty: 7
PostWysany: 30 Cze 2011, 7:42    Temat postu: zatrzymywanie na poboczu drogi nr 1 Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem coś w przewodniku, że nie można się zatrzymywać na poboczu drogi bo to zakazane. Czy to prawda ? O co w tym zakazie chodzi ?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mironb

Doczy: 17 Wrz 2008
Posty: 7
PostWysany: 30 Cze 2011, 7:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi oczywiście o podróż samochodem. Utrudniało by to zabieranie autostopowiczów Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Tof

Doczy: 06 Cze 2013
Posty: 10
Skd: Piaseczno
PostWysany: 21 Lip 2013, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podczas 3 tygodni pobytu w lipcu i objechania całej wyspy nie mieliśmy z mężem ani razu potrzeby korzystania z samochodu. Łapanie stopa szło nam... aż za dobrze! (To opinia mojej drugiej połówki - stwierdził, że taki autostop to nie przygoda!) Fakt, nie było w tym autostopie nic bardzo epickiego, choć mówiąc prawdę nieraz przeczekiwaliśmy złą pogodę w jakimś miejscu, by łapać dopiero, gdy warunki się poprawią, tj. dopiero gdy ustał deszcz. Jednak deszcz nie jest sprzymierzeńcem autostopowicza, chyba że ktoś umie łapać "na litość" Wink ale to inna historia.

Generalnie poruszaliśmy się Ring Roadem, wg ruchu wskazówek zegara, dopiero za Akureyri odbiliśmy do Husaviku i Asbyrgi, żeby zrobić trekking do Krafli i Myvatn. Stamtąd ponownie Ring Road.

Trochę statystyk, które właśnie podliczyłam. Łącznie przejechaliśmy 1475 km z 21 kierowcami, w tym:

Islandczycy zabrali nas 12 razy - 1041 km,
Polacy zabrali nas 2 razy - 191 km,
Niemcy zabrali nas 3 razy - 100 km,
Włosi zabrali nas 2 razy - 83 km,
Austriacy zabrali nas 1 raz - 35 km,
Francuzi zabrali nas 1 raz - 25 km.

Byłam zaskoczona, że tak wiele podróżujemy z Islandczykami. W 2007 roku zabierali nas głównie turyści (choć fakt, że wtedy poruszaliśmy się głównie wzdłuż Golden Circle). Tym razem Islandczycy opowiadali nam mnóstwo ciekawostek i pokazywali rzeczy, które dla mnie jako geografa, były dużo bardziej interesujące niż przewodnikowe atrakcje.

Najdłużej czekaliśmy w miejscach najbardziej turystycznych: Vik, Skaftafel i Hallormsstadur nad jez. Lagarfljot. Bliżej Reykjaviku czasem łapaliśmy stopa w minutę, zdarzało się nawet jeszcze zanim ustawiliśmy się na dobre w jakiejś zatoczce. Smile Kierowcy zazwyczaj okazywali się bardzo pomocni i mimo naszych zapewnień, że do campingu albo skrzyżowania spokojnie dojdziemy sobie na piechotę, często podrzucali nas w naprawdę dogodne miejsca! W Husaviku nawet zostaliśmy obwiezieni po całym miasteczku - podwożąca nas kobieta pokazała nam swoje ulubione miejsca, najlepszy sklep itp. Ano właśnie - myślę, że to jeden z bezpieczniejszych krajów na autostop. 3 razy zabrały nas samotne kobiety bez żadnych obaw, zabierali nas też ludzie z dziećmi.

Przyszłym autostopowiczom polecam czerwoną kurtkę i życzę równie dobrej passy!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tof

Doczy: 06 Cze 2013
Posty: 10
Skd: Piaseczno
PostWysany: 21 Lip 2013, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zamiast "samochodu" miało być "autobusu" Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysany: 21 Lip 2013, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tof napisa:
Podczas 3 tygodni pobytu w lipcu i objechania całej wyspy nie mieliśmy z mężem ani razu potrzeby korzystania z samochodu. Łapanie stopa szło nam... aż za dobrze! (To opinia mojej drugiej połówki - stwierdził, że taki autostop to nie przygoda!) Fakt, nie było w tym autostopie nic bardzo epickiego, choć mówiąc prawdę nieraz przeczekiwaliśmy złą pogodę w jakimś miejscu, by łapać dopiero, gdy warunki się poprawią, tj. dopiero gdy ustał deszcz. Jednak deszcz nie jest sprzymierzeńcem autostopowicza, chyba że ktoś umie łapać "na litość" Wink ale to inna historia.

Generalnie poruszaliśmy się Ring Roadem, wg ruchu wskazówek zegara, dopiero za Akureyri odbiliśmy do Husaviku i Asbyrgi, żeby zrobić trekking do Krafli i Myvatn. Stamtąd ponownie Ring Road.

Trochę statystyk, które właśnie podliczyłam. Łącznie przejechaliśmy 1475 km z 21 kierowcami, w tym:

Islandczycy zabrali nas 12 razy - 1041 km,
Polacy zabrali nas 2 razy - 191 km,
Niemcy zabrali nas 3 razy - 100 km,
Włosi zabrali nas 2 razy - 83 km,
Austriacy zabrali nas 1 raz - 35 km,
Francuzi zabrali nas 1 raz - 25 km.

Byłam zaskoczona, że tak wiele podróżujemy z Islandczykami. W 2007 roku zabierali nas głównie turyści (choć fakt, że wtedy poruszaliśmy się głównie wzdłuż Golden Circle). Tym razem Islandczycy opowiadali nam mnóstwo ciekawostek i pokazywali rzeczy, które dla mnie jako geografa, były dużo bardziej interesujące niż przewodnikowe atrakcje.

Najdłużej czekaliśmy w miejscach najbardziej turystycznych: Vik, Skaftafel i Hallormsstadur nad jez. Lagarfljot. Bliżej Reykjaviku czasem łapaliśmy stopa w minutę, zdarzało się nawet jeszcze zanim ustawiliśmy się na dobre w jakiejś zatoczce. Smile Kierowcy zazwyczaj okazywali się bardzo pomocni i mimo naszych zapewnień, że do campingu albo skrzyżowania spokojnie dojdziemy sobie na piechotę, często podrzucali nas w naprawdę dogodne miejsca! W Husaviku nawet zostaliśmy obwiezieni po całym miasteczku - podwożąca nas kobieta pokazała nam swoje ulubione miejsca, najlepszy sklep itp. Ano właśnie - myślę, że to jeden z bezpieczniejszych krajów na autostop. 3 razy zabrały nas samotne kobiety bez żadnych obaw, zabierali nas też ludzie z dziećmi.

Przyszłym autostopowiczom polecam czerwoną kurtkę i życzę równie dobrej passy!


bardzo czytelny, zgrabny post. żeby tak wszystkim sie chciało...
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
borat

Doczy: 22 Lip 2013
Posty: 1
Skd: Poznań
PostWysany: 23 Lip 2013, 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tof napisa:
Podczas 3 tygodni pobytu w lipcu i objechania całej wyspy nie mieliśmy z mężem ani razu potrzeby korzystania z samochodu. Łapanie stopa szło nam... aż za dobrze! (To opinia mojej drugiej połówki - stwierdził, że taki autostop to nie przygoda!) Fakt, nie było w tym autostopie nic bardzo epickiego, choć mówiąc prawdę nieraz przeczekiwaliśmy złą pogodę w jakimś miejscu, by łapać dopiero, gdy warunki się poprawią, tj. dopiero gdy ustał deszcz. Jednak deszcz nie jest sprzymierzeńcem autostopowicza, chyba że ktoś umie łapać "na litość" Wink ale to inna historia.

Generalnie poruszaliśmy się Ring Roadem, wg ruchu wskazówek zegara, dopiero za Akureyri odbiliśmy do Husaviku i Asbyrgi, żeby zrobić trekking do Krafli i Myvatn. Stamtąd ponownie Ring Road.

Trochę statystyk, które właśnie podliczyłam. Łącznie przejechaliśmy 1475 km z 21 kierowcami, w tym:

Islandczycy zabrali nas 12 razy - 1041 km,
Polacy zabrali nas 2 razy - 191 km,
Niemcy zabrali nas 3 razy - 100 km,
Włosi zabrali nas 2 razy - 83 km,
Austriacy zabrali nas 1 raz - 35 km,
Francuzi zabrali nas 1 raz - 25 km.

Byłam zaskoczona, że tak wiele podróżujemy z Islandczykami. W 2007 roku zabierali nas głównie turyści (choć fakt, że wtedy poruszaliśmy się głównie wzdłuż Golden Circle). Tym razem Islandczycy opowiadali nam mnóstwo ciekawostek i pokazywali rzeczy, które dla mnie jako geografa, były dużo bardziej interesujące niż przewodnikowe atrakcje.

Najdłużej czekaliśmy w miejscach najbardziej turystycznych: Vik, Skaftafel i Hallormsstadur nad jez. Lagarfljot. Bliżej Reykjaviku czasem łapaliśmy stopa w minutę, zdarzało się nawet jeszcze zanim ustawiliśmy się na dobre w jakiejś zatoczce. Smile Kierowcy zazwyczaj okazywali się bardzo pomocni i mimo naszych zapewnień, że do campingu albo skrzyżowania spokojnie dojdziemy sobie na piechotę, często podrzucali nas w naprawdę dogodne miejsca! W Husaviku nawet zostaliśmy obwiezieni po całym miasteczku - podwożąca nas kobieta pokazała nam swoje ulubione miejsca, najlepszy sklep itp. Ano właśnie - myślę, że to jeden z bezpieczniejszych krajów na autostop. 3 razy zabrały nas samotne kobiety bez żadnych obaw, zabierali nas też ludzie z dziećmi.

Przyszłym autostopowiczom polecam czerwoną kurtkę i życzę równie dobrej passy!


Dzięki za informację, na pewno się przyda. Świat się pomieszał Smile ładnie
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
olekowicz

Doczy: 14 Sie 2013
Posty: 3
Skd: Radom
PostWysany: 14 Sie 2013, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze - podziwiam! Uwielbiam takie wyprawy ale na terenie Polski. Mimo, że taka wyprawa jest moim marzeniem to jak na razie za bardzo się boję aby móc je zrealizować.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
maja40790

Doczy: 13 Sie 2013
Posty: 3
PostWysany: 15 Sie 2013, 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszeliście o portalu blablacar.pl? Oragnizują wypady autostopowe na podstawie opinii innych podwiezionych, przypuszczam że działają w całej Europie Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tof

Doczy: 06 Cze 2013
Posty: 10
Skd: Piaseczno
PostWysany: 19 Sie 2013, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korzystałam z blablacara 2 razy w Polsce i zamierzam jeszcze odbyć kilka przejażdżek. Na popularnych trasach nie ma problemu, no ale się płaci - a autostop jest jednak za darmo. Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rmkowalczyk

Doczy: 20 Sie 2013
Posty: 9
Skd: Katowice
PostWysany: 22 Sie 2013, 8:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja próbowałem , ale niestety musiałem przepłynąć kawałek
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
plastik
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY za spamowanie
Doczy: 26 Wrz 2013
Posty: 52
PostWysany: 1 Pa 2013, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W trzy tygodnie w lipcu objechałam całą wyspę autostopem bez większych problemów. Islandczycy są ogromnie pomocni, nie tylko zresztą w tym względzie, więc jak najbardziej polecam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron