reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

kontrole policyjne ?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SEO

Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 35
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 20 Kwi 2006, 19:45    Temat postu: kontrole policyjne ? Odpowiedz z cytatem

Jak wgląda kontroli policyjnych na drogach ( zwłaszcza na nr 1)
czy łapią za szybkość ? czy jest dużo fotoradarow itp.
Czy sa jakieś określone procedury zachowania przy kontroli (jak np. w USA) „raczki na kierownice” itp.

Dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Davidson
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 42
Skąd: GorzĂłw Wlkp. / 1.12.05. Akranes
PostWysłany: 21 Kwi 2006, 1:09    Temat postu: Re: kontrole policyjne ? Odpowiedz z cytatem

SEO napisał:
Jak wgląda kontroli policyjnych na drogach ( zwłaszcza na nr 1)
czy łapią za szybkość ? czy jest dużo fotoradarow itp.
Czy sa jakieś określone procedury zachowania przy kontroli (jak np. w USA) „raczki na kierownice” itp.

Dzieki


Chyba za dużo filmów, łącznie z tą "bezsennością" w poście wcześniej Smile

D.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 21 Kwi 2006, 8:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem ,ze sa fotoradary i ze policja jezdzi nieoznakowanymi samochodami. Nawet przy drogach pisza ciekawe otrzegawcze napisy Typu. "Zdziwisz sie , ze ciebie zlapalismy ".To nie dokladnie tak , ale cos w tym stylu.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skąd: Akranes
PostWysłany: 21 Kwi 2006, 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdarzyło mi się 2 razy być kontrolowanym, pierwszy raz przez Panie policjantki które sprawdzały trzeźwość kierowców ( była jakaś akcja w Akranes, sprawdzali wiele samochodów), drugi raz jadąc do pracy z żoną, raniutko zatrzymał nas patrol, podszedł policjant poprosił o prawo jazdy, zapytał gdzie mieszkamy i czy jedziemy do pracy, po krótkim wyjaśnieniu podziekował, przeprosił za zabranie czasu i pojechaliśmy dalej.
Co do fotoradarów to wiem że jest ich trochę na 1, a z przekroczeniem prędkości lepiej uważać, ponieważ mandaty są dość wysokie .
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SEO

Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 35
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 21 Kwi 2006, 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatni nie mam czasu chodzić do kina a bardzo żałuję a w TV staram sie ogladac wylacznie piłke.

Co do bezsenności to sie tego obawiam, zwłaszcza ze mam zamiar spędzić ten okres kilbkuja przy aucie, wiec żaluzji w namiocie nie zaciągnę.
O kontrole Policyjne pytam bo wołał bym nie złapać tam mandatu,zapewne jest to tak samo "tanie" jak wszystko inne na tej wyspie.
A co kraj to obyczaj ,kiedyś w Kanadzie miąłem spore problemy w związku z ich nieznajomością.

Dodam jeszcze jedno(filmowe) pytanie
jak jest z bezpieczeństwem na IS ?
Mam na myślę głównie takie kwestie jak zostawienie auta z rzeczami , czy często sa włamy , miejsca gdzie szczególnie należy uważać ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skąd: Akranes
PostWysłany: 21 Kwi 2006, 9:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o bezpiczeństwo i włamania do aut to mogę tylko powiedzieć to z czym się spotykam na codzień i sam przeżywam.
Nie raz widzę jak Islandczycy zostawiają otwarte auta z włączonym silnikiem pod sklepem , bankiem czy pocztą, sam nie pemiętam kiedy zamykałem samochód.
Jest to wynik tylko moich obserwacji nie wiem jak jest w "duĹźych miastach"-czyt:Reykjaviku i Akureyri.
A jeśli chodzi o bezpieczeństwo to wydaje mi się że tu jest sielanka w porównaniu z innymi krajami Europy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kandydat65

Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 59
PostWysłany: 21 Kwi 2006, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leszek16064 napisał:
Jeśli chodzi o bezpiczeństwo i włamania do aut to mogę tylko powiedzieć to z czym się spotykam na codzień i sam przeżywam.
Nie raz widzę jak Islandczycy zostawiają otwarte auta z włączonym silnikiem pod sklepem , bankiem czy pocztą, sam nie pemiętam kiedy zamykałem samochód.
Jest to wynik tylko moich obserwacji nie wiem jak jest w "duĹźych miastach"-czyt:Reykjaviku i Akureyri.
A jeśli chodzi o bezpieczeństwo to wydaje mi się że tu jest sielanka w porównaniu z innymi krajami Europy.


Czyli skuterkiem albo motorkiem można jeżdzić do sklepu bez obawy że zmieni właściciela Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skąd: Akranes
PostWysłany: 21 Kwi 2006, 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba że wiaterk zdmuchnie Ci skuterek (się zrymowało) hehe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elloth

Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysłany: 21 Kwi 2006, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm.. na promie spotkałem dwójkę polaków, którzy dostali mandat za przekroczenie szybkości (dośc znaczne Very Happy ). Zatrzymał ich służbowy samochód policyjny (tak przynajmniej twierdzili) więc wniosek z tego płynie taki, że trzeba uważać.

Poza tym - Jedyny wozik policyjny, jaki na oczy widziałem w Islandii stał zaparkowany w Akureyri.. nawet w Reykjaviku nic nie zoczyłem Smile.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skąd: Akranes
PostWysłany: 21 Kwi 2006, 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

elloth, zapraszam do Akranes tu radiowozów policyjnych w nadmiarze, nigdzie nie widziałem tak często policji Very Happy
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CHRISTCRUSHER
Gość
PostWysłany: 21 Kwi 2006, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze statku wróciłem o 1:30 a o jakies drugiej podjechali i zaczęli szperaczem świecic po oknach ,więc im pomachałem. Po 15 minutach odjechali. Aż mi się lepiej spało wiedząc , że Logreglan czuwa Wink
Powrót do góry
elloth

Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysłany: 21 Kwi 2006, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
elloth, zapraszam do Akranes tu radiowozów policyjnych w nadmiarze, nigdzie nie widziałem tak często policji


Uwierz mi, wolałbym siedzieć w Akranes niż Łodzi, niestety - siła wyższa mnie tu trzyma. Moze jedynym miejscem, gdzie policja się "udziela" na wyspie jest właśnie Akranes? Smile
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
UncleBechtel

Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 101
PostWysłany: 23 Kwi 2006, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za przekroczenie predkosci o 10 km/h jest mandacik w wys 15000 isk, trzeba uwazac bardzo
samochody policyjne maja mozliwosc pomiaru predkosci jadacym z przeciwka w trakcie jazdy, trzeba uwazac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marys

Dołączył: 07 Kwi 2006
Posty: 12
Skąd: Włocławek
PostWysłany: 4 Maj 2006, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasi się powinni uczyć ... hehehehe...
_________________
to live...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fjola
Gość
PostWysłany: 4 Maj 2006, 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwykle jest tak, że jak już się widzi samochód policyjny jadący z przeciwka, to już nie ma sensu zwalniać, bo i tak zdążyli już namierzyć. Ale z doświadczenia (mojego wyłącznie, nie wiem co powiedzą inni) wiem, że za przekroczenie szybkości do 10 km/h się nie czepiają, za to za każdy kilometr powyżej tego. Najgorzej jest w Rviku, bo tam są ulice z ograniczeniem do 30, 50 czy nawet 80, i często można się zapomnieć.
Jak się zapłaci za mandat w ciągu tygodnia, to można dostać 25 procentową zniżkę.
Powrót do góry
swesow

Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 9
Skąd: Piaseczno k./Warszawki
PostWysłany: 4 Maj 2006, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakie jest standardowe ograniczenie prędkości? ...powiedzmy na ring road... ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Fjola
Gość
PostWysłany: 4 Maj 2006, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

90 na godzinę, z wyjątkiem odcinków szutrowych (są takie na the Ring Road, we wschodniej części Islandii), na których jest ograniczenie do 80.
Powrót do góry
Mlynek

Dołączył: 06 Mar 2004
Posty: 41
Skąd: Stargard Szczec.
PostWysłany: 19 Maj 2006, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SEO napisał:

jak jest z bezpieczeństwem na IS ?
Mam na myślę głównie takie kwestie jak zostawienie auta z rzeczami , czy często sa włamy , miejsca gdzie szczególnie należy uważać ?



Wprawdzie nie kierowałem samochodem na Islandi, poruszałem się na stopa, ale mam ciekawy przykład. Jechaliśmy z pewnym małżeństwem do Akureyri, gdy w pewnym momencie zatrzymaliśmy się na stacji benzynowej. Bez najmniejszej wątpliwości zostawili nas w samochodzie ze wszystkimi swoimi rzeczami, sami udali się do sklepu. Po prostu nawet nie przyszło im do głowy, żebyśmy mogli ich okraść. Ot, co Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron