reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Mapa Islandii
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Różności dla Islandofilów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fortuna
Gość
PostWysłany: 12 Lip 2004, 16:15    Temat postu: Mapa Islandii Odpowiedz z cytatem

Ludzie!!! Kupiłem dziś w EMPIK w Lublinie mapę drogową Islandii! Czyż to nie piękne? Nie spodziewałem się, że taki zakup jest w Polsce w ogóle możliwy. A jednak!
Powrót do góry
Gollum
Gość
PostWysłany: 12 Lip 2004, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli jest to ta mapa, którą mam (do spółki z kumplem, ale mam), to jest dobra, ale nie rewelacyjna. W ogóle ciężko o dobrą mapę Islandii. Ja mam ich ze trzy. Najlepsza jest (skserowana) ze starego atlasu świata. Ta drogowa owszem, jako drogowa jest dobra, ale jeśli chodzi o szczegóły, to taka sobie.
Powrót do góry
Fortuna
Gość
PostWysłany: 12 Lip 2004, 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja mapa jest wydana przez "freytag & berndt", jeśli to ta sama, o której piszesz, to daj znać co z nią jest nie tak i na co trzeba uważać.
Powrót do góry
O.E.
Opiekun Forum
PostWysłany: 13 Lip 2004, 0:01    Temat postu: Mapa Odpowiedz z cytatem

Fortuna napisał:
Moja mapa jest wydana przez "freytag & berndt", jeśli to ta sama, o której piszesz, to daj znać co z nią jest nie tak i na co trzeba uważać.

Obszerny artykuł o mapach jest na iceland.pl w dziale artykuły.
Mapa Freytaga (o ile nie zmienili danych) jest przestarzała i nie zgadza się w paru szczegółach ważnych dla zmotoryzowanych...

W planach jest wydanie pierwszej polskiej mapy Islandii, do czego dąży redakcja iceland.pl... jeśli tylko zbierzemy odpowiednie środki to mapa może być gotowa w ciągu 1-2 miesięcy (mapa właściwie już jest gotowa do druku).
Dla podniesienia wartości polskiej kartografii dodam, że będzie to największa (znana nam) jednoarkuszowa mapa Islandii na świecie. SmileBędzie też wyjątkowa pod jeszcze jednym względem, ale to na razie tajemnica. Jak się uda, to oczywiście na portalu przeczytacie, kiedy i jak będzie można mapę nabyć... trzymajcie kciuki Smile
Fortuna
Gość
PostWysłany: 13 Lip 2004, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyjeżdżam na Islandię 2-go sierpnia. Chętnie zabrałbym ze sobą no chociaż reprint tej mapy:) A może już się ją uda wydać?
Powrót do góry
grafitowy
Gość
PostWysłany: 15 Lip 2004, 0:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adeviq: być może i nie zgadza się w "kilku szczegółach" jak to określiłeś i jest przestarzała (daty wydania podanej nie ma) ale sam fakt, że taka była dostępna na półce wystarczył, że się ucieszyłem niezmiernie.
Samo wydanie, bardzo ładne, kolorowe, przejrzyste ikonki uwzględniające określone miejsca na mapie.
Duży minus to z pewnością brak spisu miejscowości na odwrocie w celu ich ewentualnego zlokalizowania później na mapie.

Skala 1:500 000 a gdzieniegdzie i nawet pojedyncze farmy są naniesione na mapę.

Kiedyś czytałem na Forum, o ostatniej przed wjazdem do Interioru stacji benzynowej (w Adalbol bodajże), sprawdziłem i na tej mapce tego nie ma uwzględnionego. Faktycznie, szczegół dość istotny.

Jeszcze raz wszystkich Forumowiczów witam, bo ja chociaż zalogowałem się już jakiś czas temu, to na dobrą sprawę nadal nowy tutaj jestem! ;-)
Powrót do góry
Fortuna
Gość
PostWysłany: 15 Lip 2004, 2:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Graffitowy!!!
Powrót do góry
O.E.
Opiekun Forum
PostWysłany: 16 Lip 2004, 23:37    Temat postu: Mapa... Odpowiedz z cytatem

Fortuna napisał:
Wyjeżdżam na Islandię 2-go sierpnia. Chętnie zabrałbym ze sobą no chociaż reprint tej mapy:) A może już się ją uda wydać?

No cóż, mapa jest właściwie gotowa od pół roku i po prostu czekamy na pieniążki. Prawdopodobnie sprawa ruszy w ciągu miesiąca-dwóch, ale to oznacza, że niestety mapa będzie gotowa na wrzesień/październik...
Na razie korzystajcie z tych które są Smile
Za to być może ukaże się w końcu Przewodnik po Islandii, ale ponieważ nasza redakcja tylko współpracowała przy jego tworzeniu, więc nie mamy zielonego pojęcia kiedy ukaże się na półkach...
Fortuna
Gość
PostWysłany: 18 Lip 2004, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto jest wydawcą przewodnika? Może można się dowiedzieć bezpośrednio u nich?
Powrót do góry
O.E.
Opiekun Forum
PostWysłany: 19 Lip 2004, 1:23    Temat postu: Wydawnictwo Odpowiedz z cytatem

Fortuna napisał:
Kto jest wydawcą przewodnika? Może można się dowiedzieć bezpośrednio u nich?

Wydawcą jest Wydawnictwo Tramp ze Szczecina. Ale gwarantuję, że nie będzie to na dniach, gdyż ze względu na umieszczenie niektórych naszych materiałów w tym przewodniku, dowiemy się jako pierwsi, że prace redakcyjne są na ukończeniu. Smile
ulver
Gość
PostWysłany: 7 Gru 2004, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam małą propozycję w związku z wydaniem mapy
nie mam pojęcia jaki miałby być nakład a w związku z tym koszty jego wydruku ,ale czemużby nie spróbować formy przedpłaty przez zainteresowanych chociażby w formie ładnie zaprojektowanych cegiełek
wydaje mi się ,że na brak chętnych (biorąc pod uwagę liczbę owiedzających stronę) nie można by było narzekać

no to by było na tyle.....

oczywiście jako pierwszy deklaruję chęć nabycia hipotetycznej Wink cegiełki

pozdrówka
Powrót do góry
einar

PostWysłany: 7 Gru 2004, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby się opłacało to trzeba by naprawdę spory nakład wypuścić. Gdyby robić tylko tyle ile chętnych na forum, to mapa by była bardzo droga. Koszt uruchomienia maszyn drukarskich jest dość wysoki i poniżej pewnego nakładu jest to po prostu nieopłacalne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ulver
Gość
PostWysłany: 7 Gru 2004, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niekoniecznie na forum...
jest przecież www.iceland.pl

doradzałbym (jeśli oczywiście mogę) przeprowadzenie ankiety na głównej stronie

poza tym możnaby wprowadzić bonusy w postaci wydrukowania nr. seryjnych (wszystko co jest limitowane jest w cenie i znajduje nabywców (kolekcjonerów)(a czemuż by nie ,np. allegro bądź też amazon?(oczywiście jeśliby mozna by było wydać mapę dwujęzyczną)) lub też wydrukowanie nazwisk (nicków) nabywców cegiełek

trzeba tylko uwierzyć w ludzi ,w zapaleńców takich jakimi wy jesteście

i jeszcze jeden pomysł:
przykładowy nakład 10 000 egz. a w ziązku z tym koszt (powiedzmy 20 zł -oczywiście zmyślam)
umieszczacie na stronie www.iceland.pl licznik : "DO WYDRUKOWANIA MAPY POZOSTAŁO (ILEŚ TAM) CEGIEŁEK 20-STO ZŁOTOWYCH - OSTATNI KUPUJĄCY..."
pozdrówka i wszystkiego najlepszego z mapą
Powrót do góry
Jola

PostWysłany: 7 Gru 2004, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze, 10 000 map to chyba przez cale życie byśmy nie sprzedali.
Po drugie, na pewno nie bedzie to 20 zl wiec i chetnych bedzie odpowiednio mniej. Ludzi na strone przychodzi duzo, ale to sa w większosci stali bywalcy a naprawde niewielu z nich wybiera sie na Islandię poważnie i chce kupić mapę. Na pewno nie starczyłoby tych przedpłat na wydanie mapy. To jest to co napisal einar. Nie moznaby zrobic ich duzo a malo sie strasznie nie opłaca. W dodatku chcieliśmy wydać tę mapę nie na zwykłym papierze, który rozerwie sie Wam na strzępy w islandzkich warunkach (przy tych wichurach i deszczu), a na nieprzemakalnym i niezniszczalnym, wiec to tez dodatkowo podraża koszty. No ale zwykła mapa jest jednorazówką a może nawet ćwierćrazówką bo podrze sie już w czasie wyprawy:)
Myslimy juz o tym nie od dziś i sądzę ze jednak musimy najzwyczajniej w świecie zainwestowac najpierw i normalnie sprzedawac. Tym bardziej ze mape moznaby sprzedawac tez za granicą (prawa autorskie obejmują sprzedaż w kraju i za granicą).
Powrót do góry
O.E.
Opiekun Forum
PostWysłany: 30 Wrz 2006, 1:19    Temat postu: Menadżer lub inwestor Odpowiedz z cytatem

Szanowni Czytelnicy!

Powracam do sprawy pierwszej polskiej mapy Islandii. Poszukujemy w tej chwili inwestora(ów), którzy chieliby partycypować w kosztach druku.
Mapa jest właściwie gotowa do druku (najwyżej trzeba nanieść pewne poprawki związane ze zmianami na Islandii, typu tunel na wschodnich fiordach), więc teraz kluczową kwestią jest sprawa pieniędzy na druk.

Ewentualnie możemy zrobićw ten sposób, jak proponował jeden z Forumowiczów, że będziemy zbierać coś na kształt subskrypcji. Jeżeli uzbiera się odpowiednia liczba chętnych to mapa zostanie wydrukowana. Jeżeli środków będzie za mało, to wtedy pieniążki wrócą do właścieli.
Przy małym nakładzie cena mapy może być spora i wynosić od 30 do 60 zł. A gdyby miała być zrobiona na specjalnym superwytrzymałym papierze, to cena mogłaby wynieść nawet 80 zł.

Napiszcie co o tym sądzicie i czy jesteście chętni na mapę.
Ponieważ normalne ankiety są anonimowe i tak na prawdę nic z nich nie wynika, więc w toku dyskusji odpowiedzcie na pytanie:

CZY KUPIŁBYŚ POLSKĄ MAPĘ ISLANDII?
a) tak - nawet jeśli będzie kosztować 100 zł
b) tak - jeśli cena będzie poniżej 40 zł
c) nie

Szukamy również ewentualnie osoby, która chciałaby być menadżerem tego produktu, bo jeśli my nie znajdziemy inwestora, to może jakiemuś Forumowiczowi udałoby się znaleźć reklamodawców i sponsorów dla mapy? Jest z tym związana spora praca, ale w przypadku sukcesu, taka osoba mogłaby liczyć na wynagrodzenie, które stanie się dodatkowym kosztem mapy.
Nie ukrywam, że najlepiej by było, gdyby taka chętna osoba mieszkała we Wrocławiu lub okolicach.
Ale od biedy może to byćosoba z innych części Polski a nawet może z Islandii...
CHRISTCRUSHER
Gość
PostWysłany: 2 Paź 2006, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
CZY KUPIŁBYŚ POLSKĄ MAPĘ ISLANDII?
a) tak - nawet jeśli będzie kosztować 100 zł
b) tak - jeśli cena będzie poniżej 40 zł
c) nie

wybieram odpowiedź a)

bardzo chętnie kupię mapę Islandii wydaną przez Iceland.pl ,proszę o podanie nr. konta na który mam przelać pieniądze i kwotę

P.S. Jedno małe pytanie : w jakiej skali ma być mapa?
Powrót do góry
O.E.
Opiekun Forum
PostWysłany: 3 Paź 2006, 17:11    Temat postu: Druk mapy Odpowiedz z cytatem

Witam!

Na razie wstrzymajmy się z wpłatami. Poczekajmy, czy zgłosi się więcej chętnych. Posłuchamy ich opinii. Jeśli będzie tych chętnych więcej, wtedy podam konto i zobaczymy ile osób wpłaci.

Awaryjnym wyjściem, które przewidujemy jest druk cyfrowy pod zamówienie. Wtedy mapa nawet na zwykłym papierze będzie droga, ale ewentualnie może być zwinięta w rulon a potem powieszona np. na ścianie (oczywiście będzie ją można również falcować i używać w aucie).

Skala mapy to 1:450tys. - jest to (według mojej wiedzy) największa jednostronicowa i jednoczęściowa mapa Islandii na świecie.
soley

PostWysłany: 3 Paź 2006, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rowniez chce mape.Dajcie znac jak bedzie juz mozna ja kupic.
Ps. wybieram opcje a).
Powrót do góry
O.E.
Opiekun Forum
PostWysłany: 5 Paź 2006, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK. Na razie jest ok. 10 chętnych... To ciągle jeszcze trochę mało. Dajcie znać innym islandofilom, że jest taka inicjatywa. Im więcej osób tym taniej Smile
Squallo

PostWysłany: 7 Paź 2006, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym się zdecydował, ale musiała by kosztowaćponiżej 40 zł. Odpowiedź B. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Różności dla Islandofilów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

Skocz do: