reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

WYSYŁKA PACZEK
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Animka

Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 14
Skąd: Isafjordur
PostWysłany: 30 Paź 2006, 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="FaragoZoltan"]
viraptor napisał:


Ta!
zwłaszcza te chińskie zupki....... lol lol lol lol


    Chińskie zupki to nawet "islandzkie"są dobre i bardzo tanie..... lol Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
FaragoZoltan
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 159
Skąd: przedmieścia Akranesi
PostWysłany: 30 Paź 2006, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viraptor napisał:
Znam tylko przepis dotyczący zakazu wwozu mięsa surowego i suszonego, nieprzetworzonego


Jak to? Mówiłem już, że mnie szynkje zabrali tako elegancko i zapieczentowana była fabrycznie!!!
_________________
" Za kwestionowanie decyzji admina, .... uĹźytkownik zostanie zbanowany..."
- "Towarzysz Napoleon ma zawsze rację." George Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysłany: 30 Paź 2006, 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po co te gadanie ??? !!!jak ktos nie przestrzega prawa to niech dalej ryzykuje i niech dalej go celnicy skubią lol

ja uwazam ze jak kogos nie stac na wyzywienie na islandii niech szuka gdzie indziej kokosĂłw .A nie wypisuje tu, co to komu zabrano z paczki ,albo co komu udala sie fuksem przemysic z Polski - jakas pasze...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniafmk

Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 20
PostWysłany: 31 Paź 2006, 7:46    Temat postu: banda cwaniakĂłw... Odpowiedz z cytatem

ciesze się ze niektóym na islandii tak sie powodzi że stać ich kupywac wszystko tak jak w Polsce.. w islandii pierś z kurczaka jest kosmicznie droga a w Polsce to chyba najtańszy obiad tzn jeden z tańszych.. dla mnie islandzka wędlina jest wstrętna więc wole wysłać 10-15 konserw i jeść pyszne kanapki ... ale każdy ma swój gust i smak .. a Polacy tam z jednego kurczaka robią 7 obiadów hahah..a na forum śmieją się z innych .. żal mi ich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysłany: 31 Paź 2006, 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

7 obiadow? aaaaa.... chyba z domu wyniosles taki przepis ,znasz to z autopsji?.Bo mi do glowy by nie przyszlo.

Ja uwazam ze szmuglowanie jakis konserw czy miesa ,nie dosc ze zakazane to i jeszcze przypal na maxa , islandczycy prawdopodobnie maja polakow za biedote

tak na margiesie to ja myslalem ze tu rodacy inaczej troche zyja i stac ich na normalne utrzymanie ,nie tak jak w angli... byt na zupkach chinskich,konserwach czy innych wynalazkach niezdrowych mnie przeraza,i szczerze takim ludziom wspĂłlczuje

Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 31 Paź 2006, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dziwne to troche, jesli bez specjalnego oszczedzania, spokojnie mozna wyzywic sie tu przez miesiac za 1/8 pensji (netto) / osobe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniafmk

Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 20
PostWysłany: 2 Lis 2006, 13:21    Temat postu: takkk 7 obiadĂłw... Odpowiedz z cytatem

tak 7 obiadów bo jak ktoś ma w Polsce rodzinę na utrzymaniu i wysyła im pieniądze co miesiąc w islandii opłaca mieskzanie itp.. to wybacz ale nie stać go szykowac sobie obiadków z dwoch dań ..a konserwy sa chyba zdrowsze niz ta okropna wędlina islandzka która smakuje jak martadela albo wstrętna baranina ... a zreszta kto jedzie tam tylko zarobic to stara sie oszczędzać ... a przypał to ty a nie te konserwy....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysłany: 2 Lis 2006, 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sam jestes przypal i robisz pozostalym polakom przypal , szmuglujac konserwy , i inne miesa lamiac tym samym obowiazujace tu prawo.

Po za tym napisalem chyba wyraznie i to 2 razy ze szkoda mi takich ludzi co musza sie do takich sposobow uciekac, ciebie tez mi szkoda !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 2 Lis 2006, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez pierwsze lata pobytu tu zamawialam zawsze konserwy ,przyprawy ,kasze ,fasole i inne niedostepne tu specjaly z Polski.Teraz uwazam ze juz sie to nie oplaca ,bo przesylki sa drogie ,ryzyko ze przetrzepia i cos tam ocla duze,a kiedy to pojawily sie polskie towary w islandzkich sklepach i w polskich sklepikach nie ma to juz sensu.Piers kurczaka jest owszem droga ,ale sam kurczak w grancach 380 kr/kg w Bonusie to juz nie jest az tak wielki wydatek.7 obiadow z 1 kurczaka to tez nic specjalnego,jesli mowimy o 1 osobie ktora np codziennie zjada 1 udo,potem po skrzydelku ,piers ,mostek i zupa na 2 dni.Panowie co juz teraz tak im sie powodzi ...przypomnijcie sobie poczatki bo napewno tez bardzo OSZCZEDZALISCIE.A zreszta co to kogo obchodzi co o je ,w jakich ilosciach ? nie ma lepszego tematu do dyskusji???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniafmk

Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 20
PostWysłany: 3 Lis 2006, 9:59    Temat postu: nie łamikę zasad Odpowiedz z cytatem

nie łamikę zasad ponieważ wysyłam to co jest dozwolone.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 3 Lis 2006, 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniu, nie przejmuj sie glupotami, to jest twoja prywatna sprawa - jesli lubisz polskie jedzenie i na dodatek oplaca ci sie to - to wysylanie paczek jest dobrym pomyslem. I nie ma w tym nic buraczanego, obciachowego, czy jak tam to zwal. Robisz to, co jest dla ciebie najlepsze i najwygodniejsze - innym nic do tego.
A chlopaki chodza jesc do knajpy. I tez dobrze.
Generalnie, nie ma jednego idealnego pomyslu na zycie i na wydawanie kasy. Kazdy ma swoj, na szczescie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
narsiltm

Dołączył: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skąd: Skądinąd.
PostWysłany: 26 Gru 2006, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiecie moze jak sie ma sprawa z przesylkami np. z USA? Chcialem sprowadzic sobie laptopa, bo ten ktorego uzywam szef mi porzyczyl.
w Stanach mozna dostac naprawde fajna kose za smieszne pieniadze, np. takie cudo:
http://cgi.ebay.com/NEW-DELL-INSPIRON-E1705-LAPTOP-2-16GHz-CORE-2-DUO-T7400_W0QQitemZ270072027667QQihZ017QQcategoryZ140080QQrdZ1QQcmdZViewItem
W Polsce kosztuje jakies 40% wiecej a na Islandii jeszcze gorzej. Jesli bylby wyslany jako uzywany musialbym placic clo? Jak to jest?
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorĂłw,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
konrath

Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 127
Skąd: Kopavogi
PostWysłany: 26 Gru 2006, 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam identyczną sytuację. podbijam post.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 2 Sty 2007, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narsiltm napisał:
A wiecie moze jak sie ma sprawa z przesylkami np. z USA? Chcialem sprowadzic sobie laptopa, bo ten ktorego uzywam szef mi porzyczyl.
w Stanach mozna dostac naprawde fajna kose za smieszne pieniadze, np. takie cudo:
http://cgi.ebay.com/NEW-DELL-INSPIRON-E1705-LAPTOP-2-16GHz-CORE-2-DUO-T7400_W0QQitemZ270072027667QQihZ017QQcategoryZ140080QQrdZ1QQcmdZViewItem
W Polsce kosztuje jakies 40% wiecej a na Islandii jeszcze gorzej. Jesli bylby wyslany jako uzywany musialbym placic clo? Jak to jest?



cla nie. jedynie 24,5% vatu. pisalem o tym gdzies na forum juz.

a jesli chcesz kombinowac & wogole nie placic to niech ci sprzedawca wysle laptopa bez rachunku, w paczce z jakimis innymi artykulami/gadzetami & listem moze typu 'czesc. tak jak prosiles wysylam ci kompa. postaraj sie go nie zapomniec nastepnym razem.' + jakas rodzinna wstawka moze ;] upewnij sie, ze komputer wyglada na uzywany/twoj - naklejka, rysa etc. a jesli adresatem bylby islandczyk, przy takiej paczce ryzyko placenia vatu spada praktycznie do zera. powodzenia. ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Old Star

Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skąd: Down Town czyli z Miasta DaunĂłw
PostWysłany: 4 Sty 2007, 1:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:
narsiltm napisał:
A wiecie moze jak sie ma sprawa z przesylkami np. z USA? Chcialem sprowadzic sobie laptopa, bo ten ktorego uzywam szef mi porzyczyl.
w Stanach mozna dostac naprawde fajna kose za smieszne pieniadze, np. takie cudo:
http://cgi.ebay.com/NEW-DELL-INSPIRON-E1705-LAPTOP-2-16GHz-CORE-2-DUO-T7400_W0QQitemZ270072027667QQihZ017QQcategoryZ140080QQrdZ1QQcmdZViewItem
W Polsce kosztuje jakies 40% wiecej a na Islandii jeszcze gorzej. Jesli bylby wyslany jako uzywany musialbym placic clo? Jak to jest?



cla nie. jedynie 24,5% vatu. pisalem o tym gdzies na forum juz.

a jesli chcesz kombinowac & wogole nie placic to niech ci sprzedawca wysle laptopa bez rachunku, w paczce z jakimis innymi artykulami/gadzetami & listem moze typu 'czesc. tak jak prosiles wysylam ci kompa. postaraj sie go nie zapomniec nastepnym razem.' + jakas rodzinna wstawka moze ;] upewnij sie, ze komputer wyglada na uzywany/twoj - naklejka, rysa etc. a jesli adresatem bylby islandczyk, przy takiej paczce ryzyko placenia vatu spada praktycznie do zera. powodzenia. ;]


A potem padnie w Twoim super cudzie matryca i bez paragonów, gwarancji, lokalnego serwisu - okaże się, że zaoszczędziłeś tyle co przysłowiowy Zabłocki na mydle Smile

Kombinuj dalej Smile

Powodzenia...

OS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 4 Sty 2007, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oplacalnosc kombinowania to odrebna kwestia ;]

osobiscie radzilbym kupic kompa normalnie w sklepie & zaplacic te 24,5% vatu. & jesli nie uda sie znalezc sklepu wysylajacego zagranice (wiele online sklepow prowadzi wysylke tylko do kontynentalnej ameryki) za rozsadne pieniadze (ponizej 100$ za kuriera) zawsze mozesz skorzystac z uslug shopusa.is. elektronika jest jeszcze tansza w japonii ale stamtad kurier troche drozszy. ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOĹťENA/MAGDALENA

Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31
Skąd: POLSKA/HAFNARFJORDOUR
PostWysłany: 14 Cze 2007, 12:09    Temat postu: paczka z polski Odpowiedz z cytatem

witam
i chcę zapytać forumowiczów czy każdy ma taki niefart 2 paczki i na obydwie cło ,zgoda na otwarcie paczki a wszystko sie ciągnie jak flaki z olejem.w ostatniej paczce były moje swetryi inne ciuchy + 1 karton papierosów + 240 g tytoniu. i też sprawdzanie./paczka wysłana pocztex
przesyłka droższa miala być szybko i bez problemów. to mam pytanie jak wysyłaja i przaz jaką firmę paczki z jedzeniem po 20 kg?na islandie przyjechalam do męża bez kosmetyków /mialam ciekawy lot stracilam dosć duzo rzeczy między innymi kosmetyki i myślę o paczce z polski ale jak sobie pomyslę o przeprawach na islandi z odbiorem to się glęboko zastanawiam?
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 15 Cze 2007, 9:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na Islandii nie ma takich kosmetyków, że trzeba je z Polski wysyłać?
Tak tylko pytam, bo jak jakieś specjalne to może bym i ja dla zony zamówił.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOĹťENA/MAGDALENA

Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31
Skąd: POLSKA/HAFNARFJORDOUR
PostWysłany: 15 Cze 2007, 9:40    Temat postu: paczka Odpowiedz z cytatem

viking napisał:
A na Islandii nie ma takich kosmetyków, że trzeba je z Polski wysyłać?
Tak tylko pytam, bo jak jakieś specjalne to może bym i ja dla zony zamówił.

witam cie Viking
odnosnie kosmetyków może i są choć nie wszystkie ale jak byś był tu z zoną i zarabialbyś 180-200 tys. koron z tego zapłacił mieszkanie i wyzywił się przez miesiąc zostawił na paliwo żeby do tej pracy dojechać to jak ci jeszcze zostanie na kosmetyki dla żony to gratulacje!! sytuacja jest jaka jest mam nadzieję, że będzie lepsza. a pozatym nasze kosmetyki są dużo tańsze/niemyl z szmponem i mydłem/
i dziwne, ze tak często wszystko cię dziwi? czy ciebie stać na wszystko?
nie jest ważne w jaki sposób /nie krzywdząc nikogo/umieć sobie poradzic w życiu w różnych sytuacjach.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 15 Cze 2007, 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
...jak byś był tu z zoną...



Powiem Ci coś w tajemnicy lol
Mieszkam na Islandii i mam żone która również mieszka na Islandii i kosmetyki kupujemy na Islandii /nie mylić z mydłem i szamponem, bo te kupuje na czarnym rynku Wink /

Cytat:
dziwne, ze tak często wszystko cię dziwi? czy ciebie stać na wszystko?


Coraz mniej mnie dziwi zachowanie Polaków którzy przyjeżdżają po 1 maja 2006 roku. A czy mnie stać na wszystko pozostawie bez odpowiedzi, jeżeli pozwolisz.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 3 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron