reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

WYSYŁKA PACZEK
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
wredna_mimi

Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 262
Skd: Ełk
PostWysany: 15 Cze 2007, 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapomnial wol jak cieleciem byl Wink
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
BOŻENA/MAGDALENA

Doczy: 07 Cze 2007
Posty: 31
Skd: POLSKA/HAFNARFJORDOUR
PostWysany: 15 Cze 2007, 18:54    Temat postu: paczki Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Cytat:
...jak byś był tu z zoną...



Powiem Ci coś w tajemnicy lol
Mieszkam na Islandii i mam żone która również mieszka na Islandii i kosmetyki kupujemy na Islandii /nie mylić z mydłem i szamponem, bo te kupuje na czarnym rynku Wink /

Cytat:
dziwne, ze tak często wszystko cię dziwi? czy ciebie stać na wszystko?


Coraz mniej mnie dziwi zachowanie Polaków którzy przyjeżdżają po 1 maja 2006 roku. A czy mnie stać na wszystko pozostawie bez odpowiedzi, jeżeli pozwolisz.

witam Viking
gratuluję ale życie jest przewrotne i raz jest sie na wozie raz pod wozem.
u ciebie są zapewne lata tłuste ale pamiętaj !!! po tłustych zapewne przyjdą chude i co wtedy to moze mnie będzie lepiej a wtedy zapytam
czy cię nie stac kupić na ISLANDI ?nie jestem osoba zawistną dlatego
życzę tobie i twojej zonie wszystkiego dobrego.
pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 15 Cze 2007, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że dyskusja o tym co, gdzie i za ile kupuje, jest bezcelowa. Każdy wybiera takie działanie, które mu się opłaca. Jeśli ktoś zaoszczędzi 10 zł na kupnie kosmetyków w Polsce i wysyłkę paczki, to OK.
Jeśli tylko nie łamie przy tym prawa islandzkiego, to niech się człowiek cieszy swoją oszczędnością.
Myślę, że jak taka osoba zacznie lepiej zarabiać i poczuje moc pieniędzy, to jednek zacznie kupować na Islandii.
Póki co każdy robi to co uważa za lepsze dla siebie.
Człowiek jak jest głodny to zje nawet odpadki ze śmietnika - wszystko zalezy od sytuacji w jakiej człowiek się znalazł.
Załatw Bożenie/Magdalenie pracę za 400 tys. ISK na miesiąc, to przestanie sprowadzać zakupy z Polski Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
BOŻENA/MAGDALENA

Doczy: 07 Cze 2007
Posty: 31
Skd: POLSKA/HAFNARFJORDOUR
PostWysany: 15 Cze 2007, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Myślę, że dyskusja o tym co, gdzie i za ile kupuje, jest bezcelowa. Każdy wybiera takie działanie, które mu się opłaca. Jeśli ktoś zaoszczędzi 10 zł na kupnie kosmetyków w Polsce i wysyłkę paczki, to OK.
Jeśli tylko nie łamie przy tym prawa islandzkiego, to niech się człowiek cieszy swoją oszczędnością.
Myślę, że jak taka osoba zacznie lepiej zarabiać i poczuje moc pieniędzy, to jednek zacznie kupować na Islandii.
Póki co każdy robi to co uważa za lepsze dla siebie.
Człowiek jak jest głodny to zje nawet odpadki ze śmietnika - wszystko zalezy od sytuacji w jakiej człowiek się znalazł.
Załatw Bożenie/Magdalenie pracę za 400 tys. ISK na miesiąc, to przestanie sprowadzać zakupy z Polski Smile

witam i gorąco pozdrawiam
nie jestem w najlepszej sytuacji ale napewno nie zjem odpadkow ze śmietnika i nigdy na ISLANDI nie będę zbierac ,, petów,, mam swoja godność!!!! W POLSCE. żylam powyżej ,, średniej !!!,, i na islandię nie przyjechalam żebrać może ktoś z Was wie co to wypalenie zawodowe.
przez 13 lat bez urlopu bez chorobowego / tak pracowałam prowadząc swoją działalność ja i mój mąż/ aż kiedyś powiedzialam dość dzieci są dorosłe chcemy jeszcze ,, coś zobaczyc,, i inaczej pożyć . a chyba nie muszę Ci przypominać że początki są wszędzie trudne tymbardziej , że nie mam 20 lat ale też nie jestem babcią./może ty miałeś inny start na Islandi gratuluję . ja z mężem nie jesteśmy ludżmi których zraża byle co
nie z jednego pieca jedliśmy chleb wieęc mysle że na islandii też sobie poradzimy. nie piszę tego postu tylko do Ciebie ale przedewszystkim do takich ,, mądrych,, co siedzą na islandi po kilka lat i ,, jak potrafią się dziwić,, jak napisała wredna mimi zapomniał wół..........
serdecznie pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Alutka

Doczy: 17 Wrz 2004
Posty: 70
Skd: 104 Reykjavik
PostWysany: 15 Cze 2007, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Viking juz nie czepiaj sie Wink
Kazdy stara sie zyc jak mu wygodnie i pewnie tak samo jest z Bozena\Magdalena. Daj jej spokuj

A swoja droga jesli dobrze pamietam to twoje ulubione mydelka byly z POLSKI bo sama Ci je przywozilam język
Wiec zastanow sie nastepnym razem co napisac, zanim znow zaczniesz sie wywodzic na inne tematy . dance
_________________
Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 16 Cze 2007, 1:48    Temat postu: Człowieczeństwo? Odpowiedz z cytatem

BOŻENA/MAGDALENA napisa:
nie jestem w najlepszej sytuacji ale napewno nie zjem odpadkow ze śmietnika i nigdy na ISLANDI nie będę zbierac ,, petów,, mam swoja godność!!!!
Droga Bożeno/Magdaleno. Po pierwsze nie cytuj całych wypowiedzi tylko te fragmenty, które komentujesz.
Po drugie, moja wypowiedź nie dotyczyła Ciebie, tylko ogólnie ludzi...
Gdyby twoje dzieci umierały z głodu to dla zachowania godności, nie wzięłabyś odpadków ze śmietnika? Wątpię.
Ale masz prawo zachować godność nawet za cenę życia swojego lub cudzego.

Pamiętaj, że moja wypowiedź była próbą podważenia sensu wypowiedzi Vikinga, który ma swoje poglądy (które szanuję), a które nie muszą być kanonem dla innych ludzi.
Tak samo Ty Bożeno/Magdaleno, robisz coś czego nie pochwala Viking (według Niego twoje działanie już wpływa ujemnie na godność).
Ja idę jeszcze dalej i podaję skrajny przykład w drugą stronę, a więc to jedzenie odpadków.

Bo najważniejsze nie jest to, czy ktoś zbiera pety lub jedzenie ze śmietników, ale czy jest dobrym człowiekiem.

Mam znajomego, któremu zdarzyło się w Polsce kilka nieszczęść (niektóre spowodował sam przez własną głupotę), nie miał domu (mieszkał w squocie) żył z tego co zarobił na czarno. Teraz tymczasowo mieszka w Hiszpanii i żywi się odpadkami ze śmietnika.
A mimo to, bardzo chętnie Go goszczę u siebie, choć mam pewien wstręt do zapachu jego ubrań. Ale to przecież nie zapach ubrań stanowi o człowieczeństwie. Ten człowiek jest takim outsiderem. Społeczeństwo go odrzuciło, więc żyje na marginesie. Ale moralnie nadal jest człowiekiem. Kocha zwierzęta, lubi rozmawiać z ludźmi. Czy mamy go traktować gorzej, bo je odpadki?
Może czasem lepiej jeść odpadki niż krzywdzić innych ludzi?
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Zla_kobieta
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 05 Cze 2007
Posty: 96
Skd: Kaszëbë/Gdańsk/od 28.06.07 Reykjavik
PostWysany: 16 Cze 2007, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BOŻENA/MAGDALENA napisa:
początki są wszędzie trudne tymbardziej , że nie mam 20 lat


BOŻENA/MAGDALENA uważasz, że mającym 20 lat jest łatwiej??? Chwilowo chciałabym żebyś miała rację - jednak nie rozumiem na czym opierasz taką opinię. Mając 20 lat ma się przecież zazwyczaj niewielkie doświadczenie zawodowe! A znajomość języków obcych nabyta w szkole przez młodych może być przez starszych nadrobiona na dodatkowych kursach. Z czego więc miałaby wynikać ta przewaga dwudziestolatków ?
_________________
Have you ever been mellow?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
BOŻENA/MAGDALENA

Doczy: 07 Cze 2007
Posty: 31
Skd: POLSKA/HAFNARFJORDOUR
PostWysany: 16 Cze 2007, 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zla_kobieta napisa:
BOŻENA/MAGDALENA napisa:
początki są wszędzie trudne tymbardziej , że nie mam 20 lat


BOŻENA/MAGDALENA uważasz, że mającym 20 lat jest łatwiej??? Chwilowo chciałabym żebyś miała rację - jednak nie rozumiem na czym opierasz taką opinię. Mając 20 lat ma się przecież zazwyczaj niewielkie doświadczenie zawodowe! A znajomość języków obcych nabyta w szkole przez młodych może być przez starszych nadrobiona na dodatkowych kursach. Z czego więc miałaby wynikać ta przewaga dwudziestolatków ?

witam
własnie tak uważam, że zajomość języka bardzo pomaga. cóż z tego że uważam że w tym co robiłam w Polsce jestem dobra ale ta wiedza tu mi się nie przyda bo żeby pracowac w swoim zawodzie musiałabym mieć tłumacza/chyba ,że dadzą nam dobrą stawkę w moiej branży to ty będziesz tłumaczyć a ja będę robiła reszte roboty a pieniędzmi podzielimy sie na pół/ tu ja mogę b.angielskiego i islandzkiego sprzątać lub bawić dzieci, lub pracować przy prostych pracach. ja cały czas sie uczę na islandzki ide od września /wtedy jast kurs/ale uważasz że po 50 godz. kursu będę mówić po islandzku?gdybyś ty przez kilka lat uczyła sie rosyjskiego to nie czarujmy się , że przez kursy angielskiego lub innego języka jesteś w stanie w krótkim czasie opanowac ten język.a też jeżeli pracujesz z islandczykami to też sie uczysz a siedząc i powtarzając słówka nauczysz się więcej.
pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
wredna_mimi

Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 262
Skd: Ełk
PostWysany: 16 Cze 2007, 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam 20 lat, ty masz 20 lat, przed nami 7 niebo Very Happy

dance dance dance dance dance szajbus szajbus szajbus tańczę tańczę tańczę paker paker paker paker kierowca kierowca rewolwerowiec rewolwerowiec piwo piwo piłeczka piłeczka Iceland Express spoko jupi jupi lol lol Embarassed
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 16 Cze 2007, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
zapomnial wol jak cieleciem byl



Ano zapomniał.
Tym bardziej że nigdy nie był. Ja przyjechałem na gotowe.
Żona Islandka, mieszkanie, samochód i praca czekała.
Tak że na dobrą sprawę nie wiem co to znaczy wynajmowanie mieszkania na Islandii, borykaniem się z problemami życia zaraz po przyjeździe. Przepraszam ale nie wiem i nawet nie żałuje, że nie wiem.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
wredna_mimi

Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 262
Skd: Ełk
PostWysany: 16 Cze 2007, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Cytat:
zapomnial wol jak cieleciem byl



Ano zapomniał.
Tym bardziej że nigdy nie był. Ja przyjechałem na gotowe.
Żona Islandka, mieszkanie, samochód i praca czekała.
Tak że na dobrą sprawę nie wiem co to znaczy wynajmowanie mieszkania na Islandii, borykaniem się z problemami życia zaraz po przyjeździe. Przepraszam ale nie wiem i nawet nie żałuje, że nie wiem.



no to skoro tak to nieźle się wkręciłeś , prawdziwy viking Smile
a no i skoro tez tak to:

głodny sytego nigdy nie zrozumie.


Juz chyba nikt Twoimi postami nie bedzie sie przejmowal Wink

P.S

ale mydla na carnym rynku to szukaleś hahahhaha
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 16 Cze 2007, 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ale mydla na carnym rynku to szukaleś hahahhaha



Mydła i szamponu i szukam nadal Wink
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Zla_kobieta
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 05 Cze 2007
Posty: 96
Skd: Kaszëbë/Gdańsk/od 28.06.07 Reykjavik
PostWysany: 21 Cze 2007, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BOŻENA/MAGDALENA napisa:
żeby pracowac w swoim zawodzie musiałabym mieć tłumacza/chyba ,że dadzą nam dobrą stawkę w moiej branży to ty będziesz tłumaczyć a ja będę robiła reszte roboty a pieniędzmi podzielimy sie na pół/


Potraktuje to jako poważną propozycję i będę trzymać za Ciebie kciuki Smile

Wydaje mi się, że albo przeceniasz rolę polskiego szkolnictwa w kształceniu językowym, albo podejrzewasz młodzież o jakieś nadprzyrodzone zdolności.
Bo mam poważne obawy co do ogólnego poziomu wiedzy językowej sporej części moich rówieśników.
No ale ludzie z którymi mam kontakt mogą nie być reprezentatywną grupą Wink

Na podstawie tego, co do tej pory czytałam o Islandii mogę zgodzić się z tym, że w praktyce na Lodowej Wyspie cenniejszy okazuje się jakikolwiek kontakt z angielskim niż parę lat nauki rosyjskiego.

A we wrześniu, na kurs islandzkiego, to może i ja pójdę Smile

Powodzenia i pozdrawiam.

P.S. O paczkach miało być a nie o żonie Vikinga i 20latkach Smile
_________________
Have you ever been mellow?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tely

Doczy: 07 Mar 2004
Posty: 82
Skd: Polska
PostWysany: 28 Cze 2007, 9:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dyskusja troszkę odbiega od tematu.
W oficjalnej broszurce EURESU
http://www.vinnumalastofnun.is/files/LW_polsk_410294103.pdf
na 15 stronie znalazłem informacje:
"Import własności prywatnych
W zasadzie można przywieźć ze sobą
wszystkie potrzebne meble i sprzęt
gospodarstwa domowego bez uiszczania
opłat importowych. Więcej informacji na
www.tollur.is "


Niestety podana strona nie chce mi się otworzyć ( może to chwilowe). Więc może może ktoś to przerabiał w praktyce. Decyzję o wyjeździe podjąłem niedawno. A właśnie jestem po wymianie całego AGD i RTV ( w POlsce) nawet jeszcze spłacam raty za TV i pralkę lol i zastanawiam się czy nie wysłać tych rzeczy paczkami lub DHL .
Wychodzę z założenia że to mienie przesiedleńcze ale jak jest w praktyce, czy rzeczywiście tak dużo zależy od humoru Panów celników czy też można się jakoś bronić.
Czy może w opisie paczki należy opisać że to mienie przesiedleńcze???
Prawdę mówiąc czytając posty jestem troszkę zakręcony, komuś chcieli oclić laptopa, komuś oclili dekoder, a na oficjalnej stronie pisze jak byk że można rzeczy przywieść bez cła. Podejrzewam, że jest jakiś haczyk prawny (ale gdzie).
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tely

Doczy: 07 Mar 2004
Posty: 82
Skd: Polska
PostWysany: 28 Cze 2007, 9:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może zamiast cła trzeba zapłacić VAT???
Sam już nie wiem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tely

Doczy: 07 Mar 2004
Posty: 82
Skd: Polska
PostWysany: 28 Cze 2007, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otworzyłem stronę tollur.is. I wydaje mi się że wszystkie przypadki clenia towarów kupionych na własny użytek (nie nowych) są bezprawne. Moim zdaniem wystarczy nie dać się zastraszyć i sprawa jest do wygrania, nawet po zapłaceniu cła. Trzeba być upartym i słaba znajomość języka islandzkiego nie jest tu przeszkodą. Jak w każdym kraju tak i na Islandii są urzędnicy, którzy czytają przepisy wyłącznie przed przyjęciem do pracy i dla nich nic się nie zmienia.
W którymś poscie Odżajer słusznie zasugerował aby zażądać od celnika podstawy prawnej na jakiej chce nam "dowalić " cło.
Przecież wielu z nas czegoś się w Polsce dorobiło i jest bezsensem zostawiać to w Polsce, jeżeli może nam służyć jeszcze długo na Islandii.
Zakładam, że mam rację.
Ale to na marginesie.Wątek jest o paczkach.
Czy możecie polecić jakąś TANIĄ i solidną firmę, która zajmuje się takimi sprawami jak przeprowadzka. Czy też zostaje wyłącznie Poczta Polska .
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 28 Cze 2007, 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o przeprowadzki, to można wynająć kontener morski lub lotniczy, wsadzić tam wszystkie meble, graty, książki itp. a nastepnie wysłać firmą spedycyjną drogą morską lub lotniczą.
Koszt pewnie jest niemiłosiernie duży, ale taka mega "paczka" jest do wysłania. Smile

Nawet samochód można w ten sposób przewieźć Eimskipem (prom morski).
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Basia

Doczy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skd: Reykjavik
PostWysany: 29 Cze 2007, 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Istnieje cos takiego jak mienie przesiedlencze, ktore nie podlega ocleniu. Przeprowadzajac sie na stale na Islandie mozna przez pol roku od momentu przeprowadzenia sie sciagnac swoj dobytek, np. kontenerem, duzym autem, etc. Ma to miec charakter jednorazowy, czyli nie nalezy sciagac po jednej rzeczy... Ja przyjechalam autem i przywiozlam ze soba miedzy innymi 2 komputery, TV, sprzet grajacy i nie bylo zadnych problemow... Wypelnilam tylko w urzedzie celnym specjalna deklaracje co wwoze.
Pamietajcie, ze sciagajac auto jako mienie przesiedlencze musicie i tak zaplacic akcyze i vat.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Basia

Doczy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skd: Reykjavik
PostWysany: 29 Cze 2007, 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka lat temu koszt wyslania kontenera wynosi ok 200 tys ISK.
Moze ktos ma bierzace stawki?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 30 Cze 2007, 6:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Firma spedycyjna z Polski bierze za palete do 800 kg około 2000 zł.
Za kontener wychodzi około 12 tyś. zł.
Dane z tego roku.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Nastpny
Strona 4 z 17

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron