reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Akureyri
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DERWAN
Gość
PostWysłany: 23 Maj 2006, 23:51    Temat postu: Akureyri Odpowiedz z cytatem

Hej
Poszukuje osób, które mieszkają w Akureyri.
Wybieram się na Socratesa na tamtejszy uniwersytet i chciałbym zdobyć trochę info o tym mieście i uniwersytecie a przede wszystkim dowiedzieć się czy warto wogóle tam przyjeżdżać Smile
Jeżeli znajdzie się ktoś taki byłbym wdzięczny za trochę info
Powrót do góry
kandydat65

Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 59
PostWysłany: 24 Maj 2006, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napewno warto.
Jest tam najwięcej klubów nocnych w przeiczeniu na osobę na świecie!
Jest pole golfowe gdzie można zagrać w lato partyjke o północy bo są białe noce.
Jest to stolica północy Islandii.
Oczywiście wszystko drogo ale jak znajdziesz tam jakąć prace to sobie poradzisz.
Zresztą ja jeszcze tam nie byłem i nawet w Islandii nie byłem więc nie będe się wypowiadał jako ekspert.
Napewno są forumowicze którzy mieszkają w Islandii i byli na wycieczce w Akureyri , a może nawet ktoś spośród naszych forumowiczów tam mieszka.
Ja na twoim miejscu bym jechał w ciemno Very Happy i nawet sekundy sie nie zastanawiał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DERWAN
Gość
PostWysłany: 24 Maj 2006, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skąd masz info o takim przeliczniku, choć mimo to i tak nieczesto bede gdziekolwiek imprezowal cena za piwo grubo ponad 20 zeta jest nieco odstraszająca amilionerem nei jestem :/
a co do golfa o polnocy to tez niebardzo bo jechalbym tam akurat na zime od pazdziernika a wtedy to juz raczej noc panuje
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 24 Maj 2006, 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
piwo grubo ponad 20 zeta jest nieco odstraszająca amilionerem nei jestem


Jak będziesz tak przeliczać to sobie nawet chleba nie kupisz, który kosztuje 190-350 kr.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kincia

Dołączył: 20 Lut 2005
Posty: 26
Skąd: Iceland
PostWysłany: 24 Maj 2006, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do klubów to jeden Ci mogę polecić, bo znam i byłam www.kaffiakureyri.is
Wejdz na "myndir" zobaczysz zdjęcia.
Na uniwersytecie jest mnóstwo fajnych ludzi.Ale wadą jest ze jest tam drogo, wiec fajnie byłoby jechac tam i miec tez jakas prace.
Ja narazie tam nie mieszkam, we wrzesniu jade na Islandie do pracy, bede blisko bo w Dalviku, ale w Akureyri bede często:)
Ja bym Ci poleciła Akureyri.
Pozdrawiam
_________________
I jestem juĹź tu gdzie moje miejsce jest!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DERWAN
Gość
PostWysłany: 24 Maj 2006, 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zanim sie zdecyduje musze wszystko przeliczyc. Mam do wyboru jeszcze turcje gdzie stypendium z uczelni w zupelnosci wystarcza na utrzymanie i na podroze.
Natomiast stypendium na Islandie nie jest zbyt wielkie w porownaniu do kosztow a z tego co czytalem na forum ceny są tam kosmiczne wiec bede musial duzo wlasnej kasy w to wlozyc.
Miedzyinnymi dlatego zalozylem to forum aby dowiedziec sie czy warto inwestowac:)
Co do pracy podczas pobytu to bardzo chetnie zmniejszylo by to koszty ale nie zanam specyfiki tamtej uczelni i nie wiem ile czasu beda zajmowaly zajecia a co za tym idzie czy bedzie czas na prace no i czy wogole zdolam tam znalezc prace.
Powrót do góry
DERWAN
Gość
PostWysłany: 24 Maj 2006, 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdjęcia ogladnolem Smile
Dość ciekawy zwyczaj ma ten klub, zdjecia z kazdej imprezy na stronce, nie trzeba miec wlasnego aparatu Smile u nas to niespotykane
Kincia napisał:

...Na uniwersytecie jest mnĂłstwo fajnych ludzi....

Masz jakies informacje jak na tym uniwerku studia wygladaja??

Kincia napisał:
...Ja narazie tam nie mieszkam, we wrzesniu jade na Islandie do pracy, bede blisko bo w Dalviku, ale w Akureyri bede często:)...

Zapewne nadarzy sie okazja do wspĂłlnego imprezowania w "Kaffiakureyri" Wink
Powrót do góry
DERWAN
Gość
PostWysłany: 25 Maj 2006, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile trzeba mieć kasy żeby się tam utrzymać i czy trudno jest tam znalezc jakieś mieszkanie albo pokoj?
Powrót do góry
helguera

Dołączył: 22 Gru 2005
Posty: 133
Skąd: Madrid
PostWysłany: 25 Maj 2006, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Derwan, jeśli jedziesz na erasmus to ktoś z twojej uczelni musiał tam być na uniwersytecie, lub musiał mieć jakiś kontakt przynajmniej aby podpisać umowę. Może dotrzesz do tej osoby (profesora) i popytasz; poza tym pewnie jest na twojej uczelni (Uniw. Rzeszowski?) koordynator d.s wymiany erasmus, on też może mieć kontakt z odpowiednim instytutem partnerskim w Akureyri. Powodzenia
_________________
!Los paises frios no son menos atractivos que los paises donde hace calor!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kincia

Dołączył: 20 Lut 2005
Posty: 26
Skąd: Iceland
PostWysłany: 25 Maj 2006, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę ze mieszkanie można znależć bez problemu, tylko jeśli chodzi o studia to musiałbys popytac kogos kto tam jest, ja sie nie orientuje. mam znajomych islandczyków którzy tam studiowali, ale narazie nie mam większego kontaktu z nimi.Na temat kosztów przeżycia juz rozmawialiśmy.
http://www.forum.iceland.pl/viewtopic.php?t=612&highlight=koszty
_________________
I jestem juĹź tu gdzie moje miejsce jest!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DERWAN
Gość
PostWysłany: 26 Maj 2006, 9:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym problem ze umowa zostala podpisana dopiero w tym roku i jeszcze
nikt od nas tam nie byl nawet profesorzy bo sama umowe podpisali w Rzeszowie. W dziale współpracy tez nie wiedza jak tam studia wygladają o to najlepiej zapytac kogos kto tam byl a ja nie mam nawet listy przedmiotow ktore moglbym wybrac :/
Wiem tylko ze na moim kierunku studiuje 62 osoby Very Happy
u mnie na roku jest prawie 300 Smile
Powrót do góry
helguera

Dołączył: 22 Gru 2005
Posty: 133
Skąd: Madrid
PostWysłany: 26 Maj 2006, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DERWAN napisał:
W tym problem ze umowa zostala podpisana dopiero w tym roku i jeszcze nikt od nas tam nie byl nawet profesorzy bo sama umowe podpisali w Rzeszowie.


To rzeczywiście szybciej dostaniesz info od ludzi z iceland.pl...
Czasami tak bywa z umowami, ludzie się dogadują on-line a z realizacją jest potem kłopot. Ale jak pojedziesz i przetrzesz szlaki to zyskasz uznanie... no i nagroda rektorska gwarantowana! Smile
_________________
!Los paises frios no son menos atractivos que los paises donde hace calor!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hiddenplace

Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 44
Skąd: GDYNIA AKUREYRI
PostWysłany: 12 Lip 2006, 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy warto przyjeżdżać?TAAK.Najpiękniejsze miasto Islandi(przypomina trochę Sopot)i jest co robić wieczorami(choć to sporo kosztuje).Jeśli chodzi o wynajem mieszkania to ceny zaczynają się tak od 60tyś.ale bliższe są 70-ciu.Można próbować wynająć pokój u jakiejś rodziny no i myślę,że będzie to w granicach 25tyś.A co do pracy to choć Akureyri jest duże to z pracą jest ciężko i łatwiej ją znależć w pobliskich miejscowościach.Co do chleba to w bonusie w Akureyri jest za 125 koron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
hiddenplace

Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 44
Skąd: GDYNIA AKUREYRI
PostWysłany: 12 Lip 2006, 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do Beaty to już jej nie szukam bo ją znalazłem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
viraptor

Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 29
Skąd: 600 Akureyri
PostWysłany: 30 Lip 2006, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jeden do Akureyri
Przylatuję tam w połowie sierpnia - czy będzie tam ktoś z "naszych" między tym terminem, a grudniem? Miło byłoby się spotkać, a będę wtedy studiował na Univ. of Akureyri.

Przy okazji Akureyri - jeśli ktoś tam lądował, to może mi powie, jaki jest transport z lotniska? Muszę się dostać do centrum (Gula Villan guesthouse konkretnie) - czym można to zrobić? Są jakieś busy, czy tylko taksówki? (ktoś mi zaproponował już spacer, ale chyba odmówię sobie takiej przyjemności pierwszego dnia po 20.00, razem z ~30kg bagażu).

PS. @Derwan: może jeszcze to przeglądasz - nie mogę dostać się do Ciebie na gg/mailu. Jeśli zdecydowałeś się jechać, to daj znać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viraptor

Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 29
Skąd: 600 Akureyri
PostWysłany: 30 Lip 2006, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hiddenplace napisał:
Jeśli chodzi o wynajem mieszkania to ceny zaczynają się tak od 60tyś.ale bliższe są 70-ciu.Można próbować wynająć pokój u jakiejś rodziny no i myślę,że będzie to w granicach 25tyś.

Tak dla informacji kolejnych wyjeżdżających - Uniwersytet w Akureyri zapewnia zakwaterowanie w cenie ~20-25 tys. / msc, jeśli wyjeżdża się na 1 semestr - mieszkanie w guesthousie którymś.
W przypadku całego roku dają akademik - ~20-65 tys. w zależności od wybranego standardu (65 tys. = 2 pokoje, łazienka i (chyba) kuchnia tylko dla siebie)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darus

Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 12
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 2 Sie 2006, 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mieszkam w Akureyri Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
viraptor

Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 29
Skąd: 600 Akureyri
PostWysłany: 18 Sie 2006, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i jestem - udało się dotrzeć.
Siedzę w Akureyri i powoli uploaduje zdjęcia - może ktoś będzie chciał sobie przeglądnąć przed wyjazdem Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 19 Sie 2006, 6:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Viraptor miałem kiedys okazie spedzić weekend w tym samym hoteliku co Ty.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viraptor

Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 29
Skąd: 600 Akureyri
PostWysłany: 19 Sie 2006, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hotelik jest boski Smile Jeśli ktoś chce naprawde przyjemne domowe warunki to polecam Gula Villan - na www.gulavillan.is powinien być telefon do Elin - ma w sumie 3 domki.
Polecam bardzo Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron