reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Koszty napraw i serwisow oraz dostepnosć czesci ??
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> 4x4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
janik

Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 197
Skąd: KOPAVOGUR
PostWysłany: 10 Sty 2009, 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RAFFI napisał:
OD 3 LAT ROBIE SWOJE AUTA W JEDNYM ZAKLADZIE WSZYSTKO ODBYWA SIE ZAWSZE RZETELNIE I PRAWIDLOWO NATOMIAST ZNAM POLAKA KTORY BROBOWAL DOROBIC JAKO MECHANIK I MUSIAL Rolling Eyes "WYJECHAC"POTYM JAK ZMIENL ROZRZAD W PASSACIE Z 2000R NIEFORTUNNIE NIEDOKRECIL SRUBY KOLA PASOWEGO NO I PECH CHCIAL ZE PASSAT POJEZDZIL JESZCZE 300 KM I ZDECHL HAHA
NIE BRONIE BRON BOZE ISLANDCZYKOW ALECHCE POKAZAC ZE WSZEDZIE ZDARZAJA SIE PARTACZE NAWET WSROD POLAKOW


Albo rodak zrobi to i tamto a tamtego nie bo nie ma kanału czy jakiegoś urządzenia płacisz jemu a i tak lądujesz w islandzkim serwisie. A myślę że nie problem się spytać znajomych Islandczyków o dobry warsztat, jak w każdym kraju, sa i takie i te złe, naprawiali mi samochód kilka razy w Polsce, na poziom fachowości tych remontów, nie chcem się wypowiadać by nie podnosić sobie ćiśnienia. Także kamil nie chwal czegoś tylko dlatego że jest polskie, żebyś za miesiąc nie musiał pisać postu co za debil z Polski bierze się za remonty Very Happy. Jak w każdej nacji są dobrzy fachowcy i źli, czy to Polacy czy Islandczycy. Masz przykład w wypowiedzi przedmówcy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal26

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 156
Skąd: HafnarfjĂśrður
PostWysłany: 19 Sty 2009, 23:07    Temat postu: wymiana paska rozrzadu Odpowiedz z cytatem

Czy moglby mi ktos polecic dobrego mechanika-musze wymienic pasek rozrzadu w vw polo-rocznik 98 a pojemnosc to 1.4.I jeszcze moze wiecie jaki jest tego koszt bo slyszalem ze okolo 100tys koron a to troche duzo mi sie wydaje.Z gory dziekuje za info
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nunaki
Gość
PostWysłany: 20 Sty 2009, 5:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy tu czy w polsce trzeba poszukac dobrego mechanika mam takiego i tu i w polsce ale nawet im zdarza sie drobna pomylka (2miesiace szpitala bo moj mechanik nie dokrecil kola) ale jezdze do niego dalej i puki on reperuje to ja bede jezdzil pozd
Powrót do góry
greg
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 45
PostWysłany: 3 Lis 2009, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktos sie orientuje jak wyglada kwestia sprzedaz - kupno samochodu i pozniejsze roszczenia nabywcy odnosnie pokrytcia czesci napraw za jakas wade ktora, zauwazyl po czasie uzytkowania (wali absurdem, ale to konkretny przyklad.)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Creator

Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 38
PostWysłany: 3 Lis 2009, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moglbys opisac co dzieje sie z autem?

MOim zdaniem jest bardzo niewiele wad ,ktore moga byc ukryte ,i zawsze jest zasada ,"widzialy galy....".

Ale jak nie byles w stanie sprawdzic wszystkiego w aucie podczas kupna to mozna sie umowic ze sprzedajacym o jakiejs limitowanej gwarancji/ poreczeniu.

Ale co prawo mowi o takich przypadkach ???.... nie wiem

Znajoma kupowala samochod z bilasali i wiem ,ze oni/ czy wlasciciel pokryli jej koszt naprawy usterki ,ktora wyszla w "praniu " zaraz po kupnie auta.


Napisz co sie dzieje z autem Smile
_________________
Elektro i Mechanika - Rzetelne podejscie to podstawa Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
greg
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 45
PostWysłany: 3 Lis 2009, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze niezbyt jasno wyrazilem sprawe. Samochod zostal nabyty przez, uwaga, Islandczyka, z pominieciem salonow sprzedazy, na bazie zwyklej umowy kupno sprzedaz. Oczywscie pan Islandczyk mial czas zeby obejrzec auto ile chcial, zdecydowal sie na kupno samochodu (wartosci 140 tys - czyli kazdy sobie zdaje co to za jakos samochodu jest). Na cene zgodily sie obie strony.

Teraz po miesiacu pan Islandczyk wmawia, ze silnik jest popsuty i byly wlasciciel musi placic polowe kwoty naprawy, bo na, jak to sformulowal, "na Islandii, tak to jest". Gdy dostal na twarz argument o prawach konsumenckich, zaczal zaslaniac sie ukrytwa wada silnika.

To tyle co moge powiedziec, bo logika myslenia w tym wypadku tego islandczyka mnie przeraza. Niech wynajdzie jeszcze po 6 miesiacach kolejna wade.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 3 Lis 2009, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

greg napisał:
Moze niezbyt jasno wyrazilem sprawe. Samochod zostal nabyty przez, uwaga, Islandczyka, z pominieciem salonow sprzedazy, na bazie zwyklej umowy kupno sprzedaz. Oczywscie pan Islandczyk mial czas zeby obejrzec auto ile chcial, zdecydowal sie na kupno samochodu (wartosci 140 tys - czyli kazdy sobie zdaje co to za jakos samochodu jest). Na cene zgodily sie obie strony.

Teraz po miesiacu pan Islandczyk wmawia, ze silnik jest popsuty i byly wlasciciel musi placic polowe kwoty naprawy, bo na, jak to sformulowal, "na Islandii, tak to jest". Gdy dostal na twarz argument o prawach konsumenckich, zaczal zaslaniac sie ukrytwa wada silnika.

To tyle co moge powiedziec, bo logika myslenia w tym wypadku tego islandczyka mnie przeraza. Niech wynajdzie jeszcze po 6 miesiacach kolejna wade.


frajera szuka czyli. olej go. ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mała 12
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 173
PostWysłany: 3 Lis 2009, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarżnął silnik i teraz szuka głupiego a że tutaj kryzys to chce wykorzystać na maksa to, że jest "Islandczykiem". Powiedz mu że ma się bujać a najlepiej niech napisze do producenta tego auta że w silniku coś nie tak przecież to niby wada ukryta Heh śmieszy kolo z niego. lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
greg
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 45
PostWysłany: 3 Lis 2009, 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedzi.

Sam jestem takie zdania, szkoda mi tylko znajomej, która spotkała ta sytuacja, bo pan Islandczyk, straszy drogą prawną (domyślnie sądową), ale jest tu pozytywna cecha - jeśli sądy będą działały tak jak w kwestii winnych zapaści finansowej to....

No i te ukryte wady samochodowe, dzięki mała 12 , poprawiło mi to humor, bo tym sposobem pan Islandczyk stworzy precedens w pozywaniu wszelkich możliwych firm samochodowych Smile

No nic, miłej nocy ! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yarek

Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 26
Skąd: hafnarfjordur
PostWysłany: 8 Lut 2010, 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy orientuje sie ktos gdzie mogłbym dostac używane czesci do Kia Shuma?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fordur007

Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 47
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 10 Maj 2010, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, nie chce tworzyć nowego tematu więc podepnę sie tutaj. Czy ktoś z szanownych forowiczów orientuje sie jak nazywa sie i gdzie można dostać pastę polerską? Mam na myśli coś w rodzaju naszego Tempa albo G3? Przejechałem się po stacjach ale tam same mleczka albo woski. Dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
prokop

Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 16
PostWysłany: 11 Maj 2010, 3:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DuĹźy sklep N1
adres: BĂ­ldshĂśfði 9
Tam mają chyba wszystko, powinieneś dostać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela82

Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 16
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 7 Sty 2011, 16:08    Temat postu: mechanika... Odpowiedz z cytatem

napisze tak.nie ma co wierzyc niekiedy "naszym" polskim mechanikom.moze nie wszyscy są tacy sami,ale z mojego przykładu,w mojej toyotce zepsuła sie czesc.po pierwsze mechanik nie mógł tego znalezc-nawet z komputerem-robią łachę ze wogóle zgodza sie zerknąć.siedzą na zasiłku,a tu dodatkowa kasa leci.po drugie,kasa nieziemska,liczą jak za zboże.wiec pojechałam do serwisu toyoty.bajka!wszystko sprawdzili,nie płaciłam za żaden komputer,miła obsługa,kawusia,ciasteczko a co najwazniejsze niskie ceny,jakby sie wydawało.a raczej jak nas informują o tym polscy mechanicy.nie zadne 5-6 tys za robotę,zalezy co robia.jesli to jakis pierduł-wymiana żarówek i np."naprawa" nie działającego kluczyka to mozesz zapłacic nawet od 1000-do 2000.na jeszcze jednym przykładzie.zostawiłam tam auto u nich na prawie cały dzien i nie było zadnych dodatkowych kosztów.dostałam sms-a ze juz moge odebrac i super działa i zadna duza kasa.co Wam szkodzi podjechac i zapytac do serwisu?to nic nie kosztuje.pozdrawiam czytelników i naszych polskich mechaników!Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
madman261

Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 17
PostWysłany: 7 Sty 2011, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie!!! Toyota ma takie ceny,poniewaz dostala dotacje od panstwa,no i mechanicy zgodzili sie pracowac za 1/4 wynagrodzenia lol !!
Powiedz prosze,gdzie znalazlas tak tani serwis Toyoty?!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 7 Sty 2011, 19:47    Temat postu: Re: mechanika... Odpowiedz z cytatem

angela82 napisał:
np."naprawa" nie działającego kluczyka to mozesz zapłacic nawet od 1000-do 2000.


wymiana baterii za 1-2k? rewelacja! ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela82

Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 16
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 8 Sty 2011, 21:12    Temat postu: toyota na Kopavogur.... Odpowiedz z cytatem

moze wydawac sie to niemożliwe,ale z palca sobie tego nie wyzsałam.byłam i "przeżyłam".to moze jedzcie do "naszych" mechaników.powiedzą,co niektórzy,że roboty jest ho ho ho,a tak naprawde od godziny do 1,5-ej i zas zedrze.ja nie narzucam swojego zdania.po prostu zachęcam do spróbowania innych opcji,jak np.serwis toyoty;)a jak oni pracują,na jakie procenty itd.to mało mnie interesuje.nie zawiedli mnie i to sie liczy.powodzenia i pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patrolik

Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 1
PostWysłany: 13 Sty 2011, 17:10    Temat postu: serwis Odpowiedz z cytatem

Czy moze ktos z was wie gdzie jest serwis Nissana.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kamila1984

Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 35
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 13 Sty 2011, 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.ih.is/
SævarhĂśfða 2
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andzia85

Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 2
PostWysłany: 13 Sty 2011, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Chciałabym sie dowiedziec gdzie moge nabyc stacyjke do KIA SPORT. Zlamalam kluczyk i nie wiem jak to naprawic. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 13 Sty 2011, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andzia85 napisał:
Witam! Chciałabym sie dowiedziec gdzie moge nabyc stacyjke do KIA SPORT. Zlamalam kluczyk i nie wiem jak to naprawic. Pozdrawiam


http://www.kia.is/Fyrirtaekid/KIA_Island/Content-page/

albo

http://vakabilar.is/carparts/
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> 4x4 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron