reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Szkoła na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Edukacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
anita123

Doczy: 30 Kwi 2008
Posty: 88
PostWysany: 5 Cze 2008, 12:05    Temat postu: szkoła Odpowiedz z cytatem

jeszcze nie wybrałam szkoły mysle ze nie ma co panikowac załtwi sie jak sie tam pojedzie a mlodsze moje idzie do podstawowej szkoly w posce dopiero skonczy pierwsza klase a w jakiej miejscowosci bedziecie mieszkac ja w Kopavogur
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 5 Cze 2008, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja Martynka też tam chodzi do szkoły na Kopavagur. Na pewno się spotkacie. Jest to szkoła na dosyć wysokim poziomie, ale jest także przystosowana do obcokrajowców.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 5 Cze 2008, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myslę osobiście,że dorze by było teraz zdecdowac się do jakieś szkoły chce się chodzić i zaposać się na jakie przedmioty chce się uczęszczać. Jest wiele przedmiotów gdzie jest dużo chętnych np. język angielski czy rozszerzona matematyka. Mała w tamtym roku miała trochę z tym problemów. Ja już zapłaciłam córce czesne za nastepny semestr około 11 000 koron. Jesli chcesz to mogę podać adres tej szkoły dokładny.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
anita123

Doczy: 30 Kwi 2008
Posty: 88
PostWysany: 5 Cze 2008, 13:01    Temat postu: szkoła Odpowiedz z cytatem

Grazynko a w jakiej miejscowosci jest ta szkoła ja słyszałam ze sa tez szkoły prywatne i podobno lepsze bo jest około 10 osob .My bedziemy mieszkac w kopavogur mąż już tam mieszka. A może poleciłabys mi szkołe podstawowa dla syna on teraz konczy pierwsza klase .Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
anita123

Doczy: 30 Kwi 2008
Posty: 88
PostWysany: 5 Cze 2008, 13:55    Temat postu: SZKOłA Odpowiedz z cytatem

Dzwoniłam do kuratorium i pytałam co mam zrobić jak zgłosic dzieci do wyjazdu.Ipani powiedziała że muszę przyjść ze swiadectwami szkolnymi jak skonczą szkołe i ona musi sie zlegalizowac czy ktoś słyszał o czymś takim a pozniej mam przedzwonic gdzies do ministerstwa to powiedziała ze poda mi numer i tam tez zgłosic wyjazd normalnie paranoja ktos juz tak robił.Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 5 Cze 2008, 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakieś dziwne wiadomości uzyskałaś. Jesli syn nie skończył szkoły podstawowej to musisz powiadomić ją gdzie syn będzie kontynuował naukę to znaczy w jakim kraju i w jakiego typu szkole. Oni muszą mieć to w papierach. Tak samo jest w gimnazjum.
Syn skończył właśnie pierwszą klasę w szkole podstawowej (klasa kameralna trzech chłopców i trzy dziewczynki )(180 km od Reykiaviku) , a córka w Kopavagur też pierwszą klasę, tyle w średniej szkole.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
anita123

Doczy: 30 Kwi 2008
Posty: 88
PostWysany: 5 Cze 2008, 18:23    Temat postu: szkoła Odpowiedz z cytatem

No własnie Grazynko własnie sama jestem w szoku jak zadzwoniłam do tego kuratorium nie wiem co oni wymyslają .Muszę jeszcze wejsc do szkoły i zapytać się , tylko jest pewien kłopot jak mam podać gdzie dzieci bendą chodziły do szkoły jak one nie są zapisane do szkoły w islandi.Pozdrawiam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
mislaid

Doczy: 09 Mar 2008
Posty: 57
Skd: Poznań/Rkv
PostWysany: 7 Cze 2008, 9:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anita, wiem że w szkole wystarczy powiedzieć , że jedziesz poza granice kraju - podać kraj i zdeklarowac się w późniejszym czasie podać szkołe do której zapiszesz swoje dzieci. W szkole mojej córki tez koniecznie chcieli deklaracji do jakiej szkoły córka będzie chodzić. Powiedziałam, że nie wiemy jeszcze, ponieważ wraz z córka będziemy dopiero na isl w pierwszych dniach lipca i wtedy załatwimy szkołę. Powiedziałam też , że na isl są inne terminy wyboru szkoły niz w Polsce i tam jest tez więcej czasu na decyzję Wink . Przyjęli to do wiadomości.
Jeśli chodzi o dziecko kończące właśnie gimnazjum to na stronie której wczesniej podawałam adres jest napisane, że zgłoszeń do szkół średnich dokonuje sie najpóźniej do 12 czerca ( czy jakoś tak ) - to mnie troche martwi . Mąż mój , który jest na isl, wybiera do tych szkoł pogadać w przyszłym tygodniu więc dam znać jak bedziemy cos więcej wiedzieć.
Pozdrawiam
_________________
*** few men get what they desire and few deserve what they get ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
anita123

Doczy: 30 Kwi 2008
Posty: 88
PostWysany: 7 Cze 2008, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję za wiadomość jak cos ja sie dowiem to dam znać pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
mislaid

Doczy: 09 Mar 2008
Posty: 57
Skd: Poznań/Rkv
PostWysany: 11 Cze 2008, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani jednej ze szkół ( liceum) powiedziała , że najlepiej będzie jeśli uczeń, który skonczył własnie gimnazjum w Polsce po przyjeździe na isl pójdzie do dziesiątej klasy szkoly podstawowej. W szkole podstawowej przez ten rok w dziesiątej klasie uczeń w miarę "łyknie" języka isl i będzie mu duzo łatwiej w liceum. Nie martwilabym sie też tym, ze dziesko "straci" rok. Jak już wcześniej ktoś napisał , liceum można skonczyc wcześniej jeśli uczeń się postara i chęci do nauki bedą. Myslę też , że to będzie mniejszy stres bo w podstawowej szkole zawsze jest jakiś większy "parasol ochronny" a rzut na glębokie wody liceum bez najmniejszej znajomości języka to naprawde może byc trudna sprawa.

Zaczynam sie bać Confused
_________________
*** few men get what they desire and few deserve what they get ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
anita123

Doczy: 30 Kwi 2008
Posty: 88
PostWysany: 11 Cze 2008, 17:04    Temat postu: szkoła Odpowiedz z cytatem

Będzie dobrze mam nadzieje a gdzie corka bedzie chodziła do szkoły w kopavogor gdzies ,ja jeszcze żadnej szkoły nie załatwiłam dopiero jak pojedziemy do męza 12 lipca a ty kiedy jedziesz?.Ja tez tylko zgłoszę w gimnazjum i do zadnego kuratorium nie ide a co z kartami szczepień bo moja przychodnia ma opory do wydania kart .Pozdrawiam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
mislaid

Doczy: 09 Mar 2008
Posty: 57
Skd: Poznań/Rkv
PostWysany: 11 Cze 2008, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W gimnazjum mojej córki wszystkie dzieciaki kończące 3. klasę otrzymały karty szczepień . W każdej klasie rozdawał je wychowawca wraz z bilansami rocznymi od pielegniarki szkolnej. Domagaj się karty szczepień bo to ich obowiązek by dać! Z tego co słyszałam karty szczepień sa potrzebne na isl i nie trzeba ich tłumaczyc.
Co do wyjazdu jeszcze nie wiem dokładnie ale to będą pierwsze dni lipca. Dam Ci znać .
_________________
*** few men get what they desire and few deserve what they get ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
anita123

Doczy: 30 Kwi 2008
Posty: 88
PostWysany: 12 Cze 2008, 17:12    Temat postu: szkola Odpowiedz z cytatem

u nas karty szczepien sa w przychodni do ktorej dziecko jest zapisane i co zrobicie dacie corke do tej klasy 10 czy do liceum pojdzie? Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
anita123

Doczy: 30 Kwi 2008
Posty: 88
PostWysany: 12 Cze 2008, 17:16    Temat postu: szkoła Odpowiedz z cytatem

Mislaid a kupiłas już bilety i jak bedziesz leciała bezposrednio.Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Eliszeba

Doczy: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skd: Białystok/Akranes
PostWysany: 12 Cze 2008, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę moich doświadczeń, może ktoś skorzysta. Jestem na Islandii z dziećmi od sierpnia ubiegłego roku.Jeden syn skończył 7 klasę, a drugi 1 rok średniej. Karty szczepień wydała mi przychodnia bez żadnych problemów. W życiu nie dzwoniłam do żadnego kuratorium, tylko napisałam jakieś oświadczenia,że wyjeżdżamy za granicę i tam dziecko będzie kontynuowało naukę.Szkoły nie załatwiałam wcześniej, dopiero po przyjeździe. Podstawówka to bez problemu. Dużo dzieci przyjeżdża w ciagu roku i wszystkie są przyjmowane. Natomiast w średniej czekałam na decyzję ok.tygodnia ale starszy syn również został przyjęty, pomimo, że rok szkolny trwał już chyba ze dwa tygodnie. Można rzeczywiście posłać starsze dziecko na rok do 10 klasy, troche języka łapnie...ale nie na tyle, zeby potem uczyć się w szkole średniej w tym języku:) Mój syn też miał taką możliwość, ale zdecydował, że woli iść odrazu do średniej.Zresztą w średniej tez miał indywidulane intesywne lekcje islandzkiego, ale...żeby tam odrazu się nauczył to nie powiem. Młodszy syn łąpnął znacznie więcej. Ale wiadomo, są to kwestie indywidualne...Chociaż wydaje mi się, że im młodsze dziecko tym łatwiej. Nie ma gotowych recept, każdy musi przez to przejśćSmile A z dziećmi bywa róznie...jedno się zaaklimatyzuje i sobie poradzi, inne nie odnajdzie się w tych realiach(znam i takie przypadki). Mam tu na myśli szczególnie nastolatków, z którymi ogólnie jest dość trudno:) O Życzę powodzenia.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mislaid

Doczy: 09 Mar 2008
Posty: 57
Skd: Poznań/Rkv
PostWysany: 13 Cze 2008, 7:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anita, jeszcze biletów nie mamy ale na pewno będę lecieć z Berlina bezpośrednio na isl jak zwykle .
Eliszeba , powiedz czy Ty bylas na rozmowie z dyrektorem szkoly w sprawie syna ? chodzi mi tu o liceum. Jeśli możesz to powiedz jaka to szkoła? może tez się tam wybierzemy .
Co najbardziej nie daje mi spokoju to sprawa nauki języka tzn. w jakim języku polskie dziecko zaczyna naukę ? Czy ma w szkole jakiś okres przejściowy i są zajęcia po angielsku ? czy może uczen siedzi na zajęciach i nie ma pojęcia co do niego nauczyciele mówią w J. islandzkim ? Confused
_________________
*** few men get what they desire and few deserve what they get ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
anita123

Doczy: 30 Kwi 2008
Posty: 88
PostWysany: 13 Cze 2008, 16:02    Temat postu: szkola Odpowiedz z cytatem

własnie wrociłam z przychodni i nie dostałam orginału karty szczepień tylko zrobiłam ksero
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
mislaid

Doczy: 09 Mar 2008
Posty: 57
Skd: Poznań/Rkv
PostWysany: 13 Cze 2008, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i widać własnie jak to wszystko w naszej służbie zdrowia wygląda. Jedno Państo , Takie same przepisy prawa a tu proszę . Mogłaś się zapytać na jakiej podstawie nie chcą ci tej karty wydać ! No ale szczęście, że masz choć ksero.
Pozdrawiam
_________________
*** few men get what they desire and few deserve what they get ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Eliszeba

Doczy: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skd: Białystok/Akranes
PostWysany: 15 Cze 2008, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mislaid...tak byłam na rozmowie razem z synem. Jeśli chodzi o język-angielski jest BARDZO pożądany. Mój syn porozumiewa się póki co wyłącznie w tym języku. Starają się mu pomóc, ale niestety niektóre zajęcia są w języku islanmdzkim i rzeczywiście siedzi i nie bardzo łapie. Jemu każą przygotowywać jakieś prace po angielsku. Przez ten pierwszy rok starali się dobrac mu takie zajęcia aby było jak najmniej problemu z językiem...czyli angielski, matematyka,informatyka, sport, islandzki itp. Ale od tego roku zaczyna przedmioty zawodowe...po islandzku! Sam sobie tak wybrał bez konsultacji ze mną! No i cóż...zobaczymy. Z drugiej strony wybierając ciągle takie łatwiejsze przedmioty trudno byłoby zebrać te 120 punktów wymagane do skończenia szkoły. Mój syn po pierwszym roku zebrał zdaje się 24.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Eliszeba

Doczy: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skd: Białystok/Akranes
PostWysany: 15 Cze 2008, 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ach...gdzie jest szkoła. My akurat mieszkamy w Akranes Smile tj. ok.50 km od stolicy. Mamy tu dwie podstawówki i jedną szkołę średnią właśnie:)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Edukacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastpny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron