reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Szkoła na Islandii
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Edukacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
izunia

Doczy: 23 Lip 2006
Posty: 1
PostWysany: 23 Lip 2006, 18:50    Temat postu: Szkoła na Islandii Odpowiedz z cytatem

Witam. W piątek z dwójką dzieci w wieku 6 i 15 lat lecę do Islandii. Będą chodzić tam do szkoły. Chciałabym się dowiedzieć jakie dokumenty muszę dostarczyć, by zostały przyjęte. Jeśli ktoś z Was był w podobnej sytuacji, to proszę o odpowiedź. Jest to dla mnie ważne. Interesuje mnie jeszcze w jaki sposób są prowadzone tam lekcje, jaka jest atmosfera, czy uczniowie są pozytywnie nastawieni do "nowych" oraz czy jest świetlica.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
soley

Doczy: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skd: HFJ
PostWysany: 23 Lip 2006, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swietlica jest na pewno ale chyba platna dodatkowo. Niestety wieceej nic na ten temat nie wiem ale pewnie ktos sie odezwie .
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Eliszeba

Doczy: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skd: Białystok/Akranes
PostWysany: 10 Mar 2007, 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odświeżam wątek.Mam następujące pytanie. Jeśli mój syn w czerwcu kończy w Polsce gimznazjum i chciałabym aby dalszą naukę kontynuował na Islandii, to do jakiej szkoły powinien tam pójśc? Czy do 10 klasy? Jaki jest następny etap kształcenia po tej obowiązkowej 10-klasowej szkole? Czy dalsze kształcenie jest odpłatne? Może ktoś z was przerabiał już ten temat ze swoimi dziecmi? Aha, dodam,że będziemy mieszkac w Akranes...raczej:)[/url]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Tely

Doczy: 07 Mar 2004
Posty: 82
Skd: Polska
PostWysany: 19 Cze 2007, 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda żeby ten wątek przepadł.
Jeżeli ktoś ma doświadczenia praktyczne"w przeflancowaniu" swoich pociech w wieku szkolnym (szkoła podstawowa) na Islandię może opisze swoje przygody.
Ważny jest tu wątek świetlicy szkolnej w jakich godzinach jest czynna (i oczywiście ile kosztuje), czy jest system dowozu dzieci do szkoły, jaki jest poziom nauczania w szkołach i najważniejsza kwestia czy dzieci szybko aklimatyzują się w nowym środowisku (oczywiście pojęcie szybko to kwestia względna). Czy ktoś spotkał się z przypadkiem dyskryminacji dzieci ze względu na narodowość ( takie przypadki miały i mają miejsce na Wyspach Brytyjskich schowany ).
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tely

Doczy: 07 Mar 2004
Posty: 82
Skd: Polska
PostWysany: 28 Cze 2007, 9:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda że wątek pozostał bez odpowiedzi.
W takim razie obiecuję że jak już zakończę procedurę zmiany szkoły moich pociech - opiszę wszystko ze szczegółami.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ikki

Doczy: 27 Sie 2007
Posty: 3
Skd: Borgarnes
PostWysany: 27 Sie 2007, 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja chodze do Islandzkiej szkoły Wink i opowiem o swoich przeżyciach. Szkoła jest miła, nauczyciele nie krzyczą a dzieciaki szybko sie dogadują napewno przez 1 rok szkolny cięzko będzie połapać sie ze wszystkimi nowościami z grubsza że oni są o prawie 2 klasy w tył.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Jaśka

Doczy: 28 Lut 2007
Posty: 25
Skd: Reykjavik
PostWysany: 12 Wrz 2007, 17:35    Temat postu: pierwszy dzień w szkole Odpowiedz z cytatem

Właśnie "przeflancowałam" syna do islandzkiej podstawówki. Wszyscy są naprawdę mili. Nie znamy z mężem za dobrze języka islandzkiego i angielskiego, więc poprosiliśmy o pomoc osobę, która była dla nas łącznikiem. Tłumacz polsko-islandzki będzie za kilka dni. Pomocnymi okazały się dziewczynki / Polki, które uczęszczają do tej szkoły. Wprawiły nas w osłupienie, gdyż będąc od roku na wyspie, rozmawiały z nauczycielem jakby były rodowitymi Islandkami. Wszystkie dokumenty otrzymaliśmy po polsku. Okazało się, że do przyjęcia nie potrzeba kenitala i badań lekarskich, wszystko można dostarczyć w późniejszym terminie. Dzieciaki mogą korzytać ze stołówki, ale dziewczynki stwierdziły, że islandzka kuchnia im nie odpowiada i nie radzą z niej korzystać. Syn będzie w szkole od 8.15 do 14.30. To na razie tyle Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
KO

Doczy: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skd: z piekła
PostWysany: 13 Wrz 2007, 1:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja córka poszła do pierwszej klasy w tym roku. Wcześniej chodziła do przedszkola w Polsce. Jeżeli chodzi o dokumenty, to właściwie chyba nic oprócz kenitala nie było potrzebne, poszliśmy do "urzędu miasta" i powiedzieliśmy, że córka jest w wieku szkolnym i tyle, zadzwonili kiedy rozpoczęcie roku i już.
Jeżeli chodzi o wrażenia to same pozytywy. Młoda w Polsce zawsze beczała, że nie chce do przeszkola a tutaj do szkoły chodzi bardzo chętnie i jest zadowolona, to chyba zasługa "Pani" która jest bardzo spokojna i uśmiechnięta (w Polsce mieli rozdartą babę w przeszkolu) no i koledzy/koleżanki też w porządku, żadnych zgrzytów, nie ma mowy o jakiejś dyskryminacji, czy innych tego typu głupotach. Zresztą w klasie jest ich czworo Polaków, jeden białorusin i jeden pół holender i jedna dziewczynka pół afrykanka ;-) także towarzystwo międzynarodowe owieczka
Co jeszcze można powiedzieć... mają dwa razy w tygodniu "sport", raz basen, muzykę, gotowanie, "robótki ręczne", bibiotekę także dzieciaki się chyba nie nudzą.
Reasumując: jak na razie(a to dopiero trzy tygodnie) same pozytywy

pozdrówka
KO
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
jaro12369

Doczy: 29 Sie 2007
Posty: 106
Skd: łódz/Reykjavík
PostWysany: 3 Sty 2008, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze ktos wie jak to jest corka konczy w tym roku gimnazjum w polsce i jedziemy do meza na islandie jak tam dalej bedzie wygladala jej nauka i czy za szkola srednią sie placi
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Beatka

Doczy: 05 Lut 2008
Posty: 1
Skd: Wilno( Litwa)
PostWysany: 5 Lut 2008, 21:50    Temat postu: Szkoła na Islandii Odpowiedz z cytatem

Mam na imie Beata i mieszkam na Litwie, jestem studentka IV roku nauczania matematyki i informatyki Uniwersytetu Wilenskiego. Obecnie pisze prace bakalarza. Pisze prace porownawcza o nauczaniu matematyki
w Islandii i na Litwie. Szukam osob, ktore moglyby mi udzielac informacji na ten temat. Zwracam sie z ta prosba do nauczycieli, rodzicow i uczni, jakby ktos moglby mi pomoc bede wdzieczna.
Pozdrawiam Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Eliszeba

Doczy: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skd: Białystok/Akranes
PostWysany: 11 Lut 2008, 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po polskim gimnazjum idzie się tu do szkoły średniej, która trwa cztery lata. Za szkołę średnią się płaci, w przypadku mojego syna ok.9000 koron za semestr. Mój syn jest jedynym Polakiem w szkole. Porozumiewa sie głównie po angielsku. Z mojego doświadczenia wynika, że przyjeżdża tu mnóstwo dzieci, ale w młodszym wieku. U mojego drugiego syna w szkole podstawowej jest chyba ok.20 polskich dzieci, jak nie więcej.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Eliszeba

Doczy: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skd: Białystok/Akranes
PostWysany: 11 Lut 2008, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aaaa....i jeszcze jedno. W szkole podstawowej książki są za darmo. W gimnazjum książki na ten semestr kosztowały mnie ok.15 000 koron. Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
jaro12369

Doczy: 29 Sie 2007
Posty: 106
Skd: łódz/Reykjavík
PostWysany: 17 Lut 2008, 0:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję ci bardzo Eliszeba
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Lidia

Doczy: 17 Lut 2008
Posty: 1
PostWysany: 17 Lut 2008, 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!
Poszukuję adresów mailowych do szkół polskich w Islandii, w których można odbyć praktykę studencką. Dziękuję serdecznie za szybką odpowiedź
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 17 Lut 2008, 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Poszukuję adresów mailowych do szkół polskich w Islandii, w których można odbyć praktykę studencką. Dziękuję serdecznie za szybką odpowiedź



Masz pecha. Mało żeby nie powiedzieć wcale takich szkół nie ma.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mislaid

Doczy: 09 Mar 2008
Posty: 57
Skd: Poznań/Rkv
PostWysany: 22 Kwi 2008, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z was wie może cos na temat szkoł średnich ? Chodzi mi konkretnie o liceum - raczej z jakimiś profilami np. sztuki piękne dla obecnie kończącej szkołę w Polsce gimnazjalistki. Mam wiele informacji ale wolalabym zasięgnać opinii innych , którzy maja może jakieś doświadczenia . Czy są jakies konkretne , godne polecenia ? Czy słyszeliście może jakies opinie Waszych znajomych ?
Będę wdzięczna za pomoc .

A dla zainteresowanych tym tematem : link do informatora o nauce ponadpodstawowym na isl. ( dla nas po gimnazium) w J. polskim

http://bella.mrn.stjr.is/utgafur/namlok_2008_polska.pdf
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 22 Kwi 2008, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja córka chodzi do szkoły na Armoli i bardzo sobie chwali. poziom jest co prawda dość wysoki. Jest to raczej szkoła dla ambitniejszej mlodzieży.Semestr kosztuje około 12 tysięcy, książki są dośc drogie niestety. Jest mozliwośc nauki dla obcokrajowców.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mislaid

Doczy: 09 Mar 2008
Posty: 57
Skd: Poznań/Rkv
PostWysany: 23 Kwi 2008, 9:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie Grazyna . Jak myslisz, czy osoba , która pójdzie tam do pierwszej klasy da sobie radę z angielskim jedynie komunikatywnym? dodam że szybko się uczy i jest jedną z lepszych uczennic w gimnazium w Polsce. Confused
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 23 Kwi 2008, 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja córka zaczynała od 9 klasy podstawówki. Więc trudno mi powiedzieć. Język islandzki jest dość zakręcony jak sam wiesz. Będzię musiała mieć dużo samozaparcia i chęci do nauki.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mislaid

Doczy: 09 Mar 2008
Posty: 57
Skd: Poznań/Rkv
PostWysany: 23 Kwi 2008, 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak , święte slowa - J islandzki jest zakręcony . To juz jej trzeci roczek leci na isl i zapewne świetnie daje sobie rade z tym językiem .
A powiedz, musiałas tłumaczyć jej akt urodzenia przez przysiegłego tlumacza ? czy zwykle tł. wystarczy ? bo jakos nie moge tej informacji znaleźć? Confused
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Edukacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastpny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron