reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Szkoła na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Edukacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 19 Sie 2008, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja znam osobiście Islandczyka , jest emerytowanym ministrem sprawiedliwości , biegle mówi w czterech językach obcych, jest osobą bardzo skromną, serdeczną o szerokim spojrzeniu na świat i dażoną dużym szacunkiem przez lokalna społeczność. Więc mi tu kobieto niegeneralizuj!! Dzieciaki w 2 klasie podstawówki bez namysłu wymieniają po kolei wszystkie planety układu słonecznego, a Ty potrafisz?Oczywiście zdarzaja się jołopy tutaj po podstawówce, co ledwie umieją czytac i pisać. Ale ja znam polskich studentów , co twierdzą ,że drożdże nic nie maja współnego z grzybami, albo nie wiedzą ,że są ryby slodkowodne i morskie. Nadmiar wiedzy czasami szkodzi tak jak nadmiar wszystkiego. Oczywiście uważam,że Polacy są generalnie bardziej wykształceni od Islandczyków i to jest fakt. Tylko pytanie czy skończenie jakieś szkoły w Polsce jest równoznaczne z wartościowymi wiadomościami danego absolwenta?
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Mr TIG
Go
PostWysany: 19 Sie 2008, 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alice47 napisa:
Mr TIG napisa:

Bo ja mam na tyle doświadczenia, że córka znajomych ze Szwecji, już w drugiej klasie ichniego gimnazjum, otrzymała odpowiedź w Polsce, że programowo nadaje się max do 7 klasy..

Poziomu gimnazjum niestety nie reprezentuje....





Może się nie znam na polskich szkołach, ale słyszałam, że podstawówka kończy się na 6 klasie, potem jest 3-letnie gimnazjum.

Coś licho, kolego, z tym Twoim doświadczeniem lol
Chyba faktycznie już dawno w kraju na Wisłą nie byłeś.



No pisałem, że to jest przykład sprzed kilku lat, co do Szwecji - a teraz Ci się pytają, bo się nasłuchali od moich znajomych co już 3 lata na Islandii, że dzieciaki zamiast uczyć się cokolwiek to głównie basen, gry w klasy, itp....

Fajnie to jest, że dziecko się bawi na dworze, ale nie na tym edukacja polega...
Powrt do gry
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 19 Sie 2008, 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ola87gda napisa:
Moim zdaniem bardzo dobrze, ze w Polsce poziom nauczania jest tak wysoki-przynajmniej nie jestesmy takimi idiotami jak Islandczycy na przyklad.
Pozdrawiam


najbardziej przewyższamy ich w znajomosci jezykow obcych
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
córka

Doczy: 29 Lip 2008
Posty: 41
PostWysany: 20 Sie 2008, 0:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisa:
ola87gda napisa:
Moim zdaniem bardzo dobrze, ze w Polsce poziom nauczania jest tak wysoki-przynajmniej nie jestesmy takimi idiotami jak Islandczycy na przyklad.
Pozdrawiam


najbardziej przewyższamy ich w znajomosci jezykow obcych


a matematyka? oni w 1 liceum mają to co w polsce jest w 2gimn. :O
_________________
hej mała , nakarm świniaki .
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 20 Sie 2008, 0:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

córka napisa:
stan napisa:
ola87gda napisa:
Moim zdaniem bardzo dobrze, ze w Polsce poziom nauczania jest tak wysoki-przynajmniej nie jestesmy takimi idiotami jak Islandczycy na przyklad.
Pozdrawiam


najbardziej przewyższamy ich w znajomosci jezykow obcych


a matematyka? oni w 1 liceum mają to co w polsce jest w 2gimn. :O


i kto jest bardziej xxxx, ten kto nie potrafi całkować, czy ten co wyjezdzajac za granice musi sie na migi dogadywać?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
alice47

Doczy: 06 Lip 2008
Posty: 113
Skd: Akranes
PostWysany: 20 Sie 2008, 0:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisa:

i kto jest bardziej xxxx, ten kto nie potrafi całkować, czy ten co wyjezdzajac za granice musi sie na migi dogadywać?


brawa brawa brawa brawa spoko
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
córka

Doczy: 29 Lip 2008
Posty: 41
PostWysany: 20 Sie 2008, 3:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked nie mam nic na swoją obronę, oprócz tego że nie miałam na myśli tego że matma ważniejsza niż języki Very Happy
_________________
hej mała , nakarm świniaki .
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Basia

Doczy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skd: Reykjavik
PostWysany: 20 Sie 2008, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech sie nie ucza matematyki, mniejsza konkurencja bedzie na rynku pracy Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Animka

Doczy: 14 Sie 2006
Posty: 14
Skd: Isafjordur
PostWysany: 25 Sie 2008, 6:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mr TIG napisa:
No a czy ktoś sprawdził jak to jest później z dzieckiem po powrocie do Polski?

Tig

Witam serdecznie. Ja po dwóch latach pobytu z dziećmi (Matti 11 a Michał 8lat) na wyspie zdecydowałam się na powrót do kraju. Powiem tak moje dzieciaki trafiły do swoich rówieśników. Nikt nie robił im żadnych testów (ja tylko poprosiłam o takowe aby przetestować dzieci w domku ii zobaczyć ewentualnie jakie mają baraki), zakwalifikowano je tylko i wyłącznie na podstawie rozmowy ze mną. Wiem, że początek może być dla nich ciężki, tym bardziej że mój starszy syn skończył edukację w Polsce na 2 klasie szkoły podstawowej, a teraz idzie do 5 kl.. Młodszy natomiast nawet w zerówce w kraju nie był a idzie do 2. Chciałabym Wam kochani tylko podpowiedzieć i uczulić na jedną najważniejszą rzecz. Pracujcie ze swoimi pociechami w domu. Ponieważ taka edukacja domowa potrafi zdziałać cuda, znam to z autopsji:) Ile razy od starszego syna usłyszałam jaka to ja jestem okropna matka Wink bo oprócz tego że w islandzkiej szkole się uczy to musi jeszcze przerabiać polski, historię i matematykę po polsku. Ale wiecie co jest wspaniały i ja to doceniam a i coraz częściej chyba on zaczyna doceniać to że musiał poświęcać swój wolny czas na naukę ze mną. Z młodszym przerabiałam 1 klasę, uczyłam dodawać odejmować mówiłam co to są działania, liczyć też uczyłam, pomagałam przekroczyć próg dzięsiątkowy. Uczyłam liter, dwuznaków, czytać, ze zrozumieniem, pisać. Mogłam odpuścić ktoś powie, ale ja powiem tak życie jest pełne niespodzianek i nikt z nas tak naprawdę nie wie co w życiu nas spotka...Ja generalnie leciałam do Islandii do męża, czyli po to żeby połączyć rodzinę. Jest to piękny kraj i zawsze będę czuła ogromny sentyment do dziewiczych krajobrazów, a przede wszystkim do cudownych ludzi których tam poznałam. Będę wracać tam ale tylko w okresie letnim, zima mnie przerosła. Ja do życia potrzebuję światła słonecznego. Przepraszam zboczyłam z tematu. A więc tak jeżeli chodzi o przyjęcie dziecka do szkoły po powrocie do kraju powiem tak to wszystko zależy od dyrektora placówki do jakiego oddziału dziecko zostanie wcielone. Jeżeli dyrektor ma otwary umysł, to pozwoli dziecku na kontynuację nauki ze swoimi rówieśnikam. Ja wiem że w moim przypadku też może być ciężko podczas roku szkolnego, bo dzieciaki przez te dwa lata przyzwyczaiły się do innego systemu nauczania, nikt nie mówił że coś jest źle , każdy za wszystko chwalił, nie było za wiele pamięciowego opanowywania materiału. Teraz się to trochę zmieni i będą musieli szczególnie ten starszy powkuwać od czasu do czasu ( bo taka jest nasza szkoła). Aczkolwiek widzę też dużo plusówSmile Tak kiedyś myślałam i połączyłabym te dwa systemy edukacyjne w jeden z każdego biorąc tylko pozytywne strony:) Pozdrawiam i pamiętajcie drodzy rodzice , miejcie świadomość, że nawet jak jesteście z dziećmi na Islandii, to musicie im pomóc i dążcie do tego żeby one uczyły się polskiego. Jest to ich macierzysty język na którym te maluchy bazują, jest im łatwiej zrozumieć wiele zagadnień właśnie w tym języku, pracujcie z nimi i dajcie im szansę na rozwój. Miejcie świadomość że idąc do szkoły islandzkiej dzieci zaczynają się uczyć języka od podstaw. Czyli to jest ławka, to jest stół itd Mam na imię... To oczywiście jest naturalne ale pozwólcie swoim dzieciom na poszerzanie wiedzy o otaczającym nas świecie w języku naszych przodków. Hmm ale się rozpisałam wszystkim życzę dużo wytrwałości i szczęścia!!!!!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 25 Sie 2008, 8:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też z moim Kubusiem pracuję w domu nad językiem polskim. To był pomysł mój i moich koleżanek ze szkoły. One go w szkole uczą po islandzku , a ja w domu po polsku. Uważam ,że stała by mu sie krzywda, gdybym nie uczyła go polskiego.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
K75

Doczy: 28 Lip 2008
Posty: 10
Skd: Islandia
PostWysany: 20 Wrz 2008, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Czy Ktoś może wie coś na temat nauki angielskiego?Chodzi mi o szkołę dla dorosłych???
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
HARRY75

Doczy: 15 Cze 2007
Posty: 417
Skd: z Kątowni
PostWysany: 20 Wrz 2008, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest taki temat na forum
opcja *szukaj* i heja wózek Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
HARRY75

Doczy: 15 Cze 2007
Posty: 417
Skd: z Kątowni
PostWysany: 20 Wrz 2008, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://forum.iceland.pl/viewtopic.php?t=3648&start=15
bardzo proszę i niezamaco
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
K75

Doczy: 28 Lip 2008
Posty: 10
Skd: Islandia
PostWysany: 22 Wrz 2008, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki bardzo!!!!!!!!! Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Waldemar1967

Doczy: 12 Lis 2010
Posty: 5
PostWysany: 20 Lis 2010, 18:26    Temat postu: Posiadam 50 lekcji do nauki islandzkiego po polsku Odpowiedz z cytatem

Sa to lekcje po polsku z gramatyka lektorami islandzkimi.
Zaiteresowanych prosze o kontakt nadodra@vp.pl
pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
negra80

Doczy: 18 Sty 2011
Posty: 1
Skd: Hella
PostWysany: 26 Cze 2011, 18:11    Temat postu: pytanie o maturę Odpowiedz z cytatem

Witam.Mam pytanie o maturę na islandii,jak to wygląda,czy ktos może pisał tu maturę? A najbardziej interesuje mnie to czy jak zda się maturę w islandii czy ona jest na 100% ważna w Polsce? Kiedyś słyszałam coś o maturach międzynarodowych czy coś takiego , że są one ważne w całej Unii Europejskiej,a islandia nie jest w unii więc nie wiem jak to rozumiec Crying or Very sad Jeśli ktoś był w takiej sytuacji to bedę bardzo wdzięczna o odp.pozdrawiam Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
ona30
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 02 Lut 2012
Posty: 57
PostWysany: 3 Lut 2012, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie ja mam synka 3,5 roku chodzil do złobka i teraz do przedszkola w pl zastanawiam sie nad wyemigrowaniem do męża na islandie ale boje sie bardzo o to jak moj synek sie odnajdzie wsrod ludzi nie rozumiejac ich..w sumie piszecie ze jesli dzicko jest małe ma łatwiej...bardzo sie boje
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 4 Lut 2012, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapewniam ze im wczesniej tym lepiej, znam to z autopsji Smile
Powrt do gry
kosmonautka
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Doczy: 01 Gru 2010
Posty: 10
PostWysany: 2 Mar 2012, 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieci szybko się aklimatyzują. Myślę, że nie powinnaś mieć problemu. Twój synek jest na tyle mały, że łatwo się przyzwyczai.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
humker

Doczy: 11 Maj 2012
Posty: 42
PostWysany: 11 Maj 2012, 20:28    Temat postu: w trakcie technikumu Odpowiedz z cytatem

Witam, jakoś parę dni temu przyleciałem do Keflaviku, w polsce edukacje zakończyłem na 3 klasie technikum, niestety w 4 nie podołałem, jak teraz mogę dalej kontynuować naukę? Muszę od nowa 4 lata robić czy jak to jest?

Pozdrawiam Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Edukacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastpny
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron