reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Bobby Fischer
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Kultura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 7 Lut 2005, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli nawet Fischer dostanie obywatelstwo, to pewnie nie pobędzie na Islandii długo... Okąpie się raz w Blue Lagoon i poleci do ciepłych Filipin.

Dzięki Fischerowi przez chwilę o Islandii jest głośno... o to w tym wszystkim chodzi? Confused
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 7 Lut 2005, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
Większość Islandczyków z którymi rozmawiałem jest przeciwna nadaniu Fischerowi obywatelstwa a szczególnie w trybie "specjalnym"

No właśnie mam w tej sprawie wrażenie, że władza sobie a ludzie sobie... Choć ostatnio donoszą, że sprawa obywatelstwa dla Fischera wbrew pogłoskom, nie jest przesądzona...

Johanna napisa:
Dzięki Fischerowi przez chwilę o Islandii jest głośno... o to w tym wszystkim chodzi?

Rozgłos jest Islandii potrzebny rzecz jasna. Ale ten wspaniały kraj ma tak wiele do zaoferowania światu, że akurat Fischer nie jest potrzebny.
W końcu nie chcielibyśmy, że islandzkie władze wyznawały zasadę "nieważne jak, byleby dobrze podali nazwę".
Trzeba tylko koniecznie podkreślić, że islandzkie władze to nie to samo co Islandia!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 19 Lut 2005, 1:11    Temat postu: Parlament mówi NIE Fischerowi Odpowiedz z cytatem

1075 lat tradycji zobowiązuje...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 7 Mar 2005, 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Płać grzecznie podatki i nie pluj na pisma z ONZ

Einar, genialny podpis lol

Tylko jesteś pewny, że to oplute pismo było z ONZ? Wydawało mi się, że od rządu USA... hmm nie wiem.

A właśnie, co się tam dzieje z naszym ulubionym szachistą, bo choć śledzę newsy, to się zaplątałam. Islandzki Parlament odmówił nadania Fischerowi obywatelstwa - więc skąd się w Japonii wziął Mr Pallson z paszportem dla niego? Rolling Eyes
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 7 Mar 2005, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parlament odmówił ale urząd emigracyjny nie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 18 Mar 2005, 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

090343-2039 - ale mi wstyd za Alþngi...
Będzie sobie teraz Robert hulał po Reykjavíku...
Ciekawe jak długo. Ciekawe co Ameryka na to. Japończycy odetchnęli z ulgą na 100% Czytałem w japońskim dzienniku Mainichi opinie na forum. Mają tam już serdecznie dosyć problemów z osadzonym szachistą. Dziwne, że Islandia wzięła sobie na głowę taki problem. Bo to tylko wstyd musi przynieść. Podejrzewam, że Fischer ma w głębokim poważaniu czy kraj, do którego pojedzie to Islandia czy Irlandia. W końcu, jak już pomoczy swoje cztery litery w Bláa Lónið, porobi misia z Davíðem O. to zechce mu się wrócić na swoje ulubione ciepłe wyspy. Pewnie sobie wyjedzie z Islandii i szkoda, że niesmak zostanie. Ciekawe kto nie dostał obywatelstwa, żeby Bobby mógł dostać? W końcu w przyrodzie nic nie ginie, więc w biurokracji tym bardziej.
A mnie nadal dręczy... czemu, po co i czy było warto...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 22 Mar 2005, 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

21 marca o godzinie 18:00 islandzki parlament - Alþingi, chlubiący się ponad tysiącletnią tradycją, przyznał Robertowi Jamesowi Fischerowi islandzkie obywatelstwo. Fischer jest ścigany przez USA za złamanie embarga nałożonego na byłą Jugosławię oraz za unikanie płacenia podatków. Podczas pobytu w japońskim areszcie, do którego trafił za posługiwanie się nieprawidłowym paszportem, Fischer m.in. wdał się w bójkę ze strażnikami i jednemu złamał nos. Jest też znany ze swoich rasistowskich i antysemickich wypowiedzi. Fischer publicznie wyraził zadowolenie z terrorystycznych ataków na USA z 11 września.
...........................................................................................................
No cóż Islandio...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 22 Mar 2005, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hahaha...
nie ma co...
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 24 Mar 2005, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przybywa na Islandię nowy obywatel. Niech mu islandzka ziemia lekką będzie. :wink:





Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 25 Mar 2005, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Islandia chyba będzie musiała deportować Fischera do USA za niepłacenie podatków.

Co roku w marcu odbywał się w Reykjaviku bardzo silny turniej szachowy. Rok temu na przykład były obecne tam takie gwiazdy jak Kasparow, Short, Karpow... O tegorocznej edycji jakoś niesłychać. Ciekawe czy w ogóle się odbędzie. Islandczycy wolą ratować Fischera niż zorganizować te słynne zawody, na których zjawiłaby się większość światowej czołówki. Szkoda.
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 25 Mar 2005, 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykre jest to, że coś złego dzieje się z naszą Islandią... Jeśli sondaże wskazują, że 75% Islandczyków jest przeciwnych przybyciu Fischera na wyspę, to tylko głupek albo świnia, będąc politykiem, robił by tą całą "Fischergate". Islandczycy zawsze z pobłażaniem traktowali swoich polityków ale jak dotąd nie było tak, że politycy z pobłażaniem, a wręcz z olewackim nastawieniem, traktowali społeczeństwo. Zawsze się wydawało, że islandzka polityka jest wprawdzie troszkę nudnawa, ale za to spokojna i politycy zasługują tam na zaufanie. A od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie, że islandzcy politycy lekko zapatrzyli się nieco w naszych. "Naród swoje, partia swoje".
Marzy mi się by Islandia stała się kiedyś moim domem. No ale mam nadzieję, że ci politycy znikną po wyborach raz na zawsze i nigdy podobni do nich nie powrócą. Marzy mi się by Islandia, która ma być kiedyś moim domem, była tą Islandią, którą sobie wymarzyłem. No i szkoda, że już teraz będzie to Islandia z Bobbym Fischerem. Choć i tu pojawia się pytanie. Skoro na temat przeniesienia się Fischera na Islandię wypowiedział się sam amerykański prezydent, to chyba USA tak łatwo nie zapomni o nim. Ostatnio islandzki prezydent Ólafur Ragnar Grímsson był w USA. Wprawdzie nie była to wizyta ściśle polityczna, ale była w Ameryce. Ciekawe czy żaden z amerykańskich gospodarzy nie zapytał go, po co Islandia pakuje się w sprawę z Fischerem. Ciekawe jak się Ólafur Ragnar czuł wtedy... A w ogóle słyszał ktoś jakieś wypowiedzi islandzkiego prezydenta na ten temat? Przecież to najgłośniejsza sprawa dotycząca Islandii od niewiadomo ilu lat!
No i dyskusje o opłatach za bazę w Keflavíku mogą teraz przebiegać mniej po islandzkiej myśli. Ameryka nie rychliwa ale sprawiedliwa:) Przyznanie Fischerowi obywatelstwa, jeszcze do tego w takim trybie to najgłupsza politycznie decyzja, jaką można było podjąć.

No ale Islandia to na szczęście nie tylko Fischer i niemądrzy politycy. Zwłaszcza, że to była bardziej decyzja władz niż samych Islandczyków.
Ja i tak będę uwielbiał Islandię za to jaka jest.

To jest moja Islandia:







a nie jakiś Fischer...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 26 Mar 2005, 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle ze islandczycy co jakis czas musza "kogos uratowc" .Tym razem pomysl chybiony bo co zrobia kiedy to Usa wystapi o przekazanie im Fischera ..-sa odpowiednie umowy pomiedzy panstwami.Amerykanie pogroza Islandii zamknieciem bazy w Keflaviku albo zabiora te swoje samoloty-ciagle tym strasza.Czlowiek ma juz dosc bo gdzie nie kliknie ,czego nie wlaczy -wszedzie Fischer.A juz chyba najwiekszym rozczarowaniem jest to ze on nie zamierza wiecej grac w konwencjonalne szachy -mysle ze co niektorzy mysleli ze da sie wciagnac w partyjke....traktuje pobyt tu raczej jako wakacje ....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 30 Mar 2005, 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra... żeby nie roztrząsać tematu. Czy jest na sali ktokolwiek kto potrafiłby podać racjonalne argumenty, by odpowiedzieć mi na pytanie: "po co Islandii to było"? Washington Post napisał, że Fischer przyniesie Islandii wstyd za każdym razem, gdy tylko otworzy usta, no i zgadza się! W tzw. pierwszych słowach swego listu sprawił, że choć o Islandii mówi się teraz dużo na całym świecie, bo nawet w gazetach z Malezji znalazłem negatywne opinie o decyzji Islandii, to mówi się, używając określeń, "głupota", błąd", "porażka" etc. No to kurcze, po co to było? USA już teraz nie odpuści. Albo Ameryka albo Fischer - myślę, że wiadomo kto ma tutaj większe szanse. Jedno co pocieszające, to to, że jak Fischer będzie chciał już wyjechać z Islandii (bo jak bardzo słusznie napisała Karuta, Fischer traktuje pobyt na Islandii jak wakacje) to go wreszcie capną na lotnisku i może od razu skierują do USA. Czego jemu i sobie serdecznie życzę.
A jedyne co będzie mogła zrobić Islandia, żeby zatuszować międzynarodowy hałas wokół siebie, to nie pojawiać się nigdzie z żadnymi pomysłami. Czasami im o Tobie ciszej tym lepiej. Choć jak znam życie, będzie niestety inaczej. Ciekawe czemu jest tak, że jak ktoś jest politykiem i dostaje szansę zrobienia czegoś głupiego to jest więcej niż pewnie, że z danej mu szansy skorzysta...?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sebastian
Go
PostWysany: 1 Kwi 2005, 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
Amerykanie pogroza Islandii zamknieciem bazy w Keflaviku albo zabiora te swoje samoloty-ciagle tym strasza.

Słyszałem od jednej osoby, pani przewodnik, że za kilka lat bazy ma już w Keflaviku nie być. O ile dobrze ją zrozumiałem (choć myślę, że chyba nie) Islandczycy chcą wystąpić z NATO a teren po bazie ma zostać przekazany gminie Keflavik jako teren pod obiekty mieszkalne dla miejscowych. Mówiąc to sprawiała wrażenie bardzo dumnej z tego faktu. Informacja nie jest niczym potwierdzona ponieważ słysząc to byłem w ciężkim szoku. Bez dotacji USA raczej trudno będzie się utrzymać Islandii.

P.S. O powyższej sprawie dowiedziałem się w marcu, również czas jej publikacji nie ma związku z pierwszym kwietnia.
Powrt do gry
Sebastian
Go
PostWysany: 6 Kwi 2005, 3:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najciekawszy jest fakt, że pan R.J. Fischer nie ma adresu zamieszkania w Islandii. Jako adres podaje się w þjóðskrá Japonię. Kod pocztowy: 0 to dopiero ciekawostka no nie??
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 6 Kwi 2005, 6:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak się tak chodzi po ulicach , to co ludzie mówią? Bo jedne media cieszą się z jego przyjazdu inne załamują ręce. Ale media to jedno a ludzie drugie :wink:
Ciekawi mnie co ludzie mówią, jak oceniają całą tę sytuację a może w ogóle nic nie mówią, sprawa przycichła i tylko media podgrzewają sprawę, bądź, co wielce prawdopodobne, sam Fischer sprawę nakręca?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sebastian
Go
PostWysany: 6 Kwi 2005, 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie spotkałem jeszcze człowieka popierającego działania rządu dotyczące sprawy Fischera. Ogólnie wydaje mi się, że jest o wiele więcej ludzi przeciwnych byłemu mistrzowi niż podaje Gallup
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 25 Kwi 2005, 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam lekturę artykułu w
TIME pod ciekawym tytułem: "Did Chess Make Him Crazy? If you think video games are dangerous, consider the saga of Bobby Fischer"
:|
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 27 Kwi 2005, 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fischer szuka mieszkania w centrum Reykjaviku. Wiem, gdzie go szukać, jak już trafię na Islandię. Podejrzewam jednak, że nie nastąpi to prędko...
Mam więc prośbę do osób zamieszkałych na Islandii, gdybyście przypadkiem spotkali Fischera (w końcu prawdopodobieństwo jest niemałe), weźcie dla mnie koniecznie autograf.
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Marta Luiza

Doczy: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skd: Islandia
PostWysany: 27 Kwi 2005, 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno mozna go spotkac w antykwariacie na Klapparstigur
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Kultura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron