reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

zablokowanie postu Trolla ??
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> ICELAND.PL & Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
lenny

Doczy: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skd: Keflavik/Reykjavik
PostWysany: 3 Sie 2006, 22:22    Temat postu: zablokowanie postu Trolla ?? Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wiesz co lenny... jak na użytkownika z takim stażem to tylko się ośmieszasz tą podejrzliwością, że blokuję tematy, które mi nie pasują.

Trzeba zresztą być chyba idiotą, by oskarżać mnie, że temat o emeryturach i zwrotach, może być dla mnie niewygodny!
Bo oczywiście razem z tajnym sojuszem żydo-masońskim wraz z armią kosmitów planujkących podbój Ziemi, planujemy oskubać biednych robotników z ich emerytury...

Ponieważ twoje podejrzenia są wyrażone w sposób chamski, więc akurat za twój post dostaniesz ostrzeżenie (nie dlatego, że jest przeciwko mnie, ale że łamie regulamin wręcz podwójnie).
Ponieważ mnie nie lubisz, to będziesz mógł dołączyćdo wrogów Odżajera.
Założycie klub i będziecie śpiewać piosenki o tym jaki jestem głupi i niedojrzały.
Jak masz coś o mnie to pisz w off-topicu. Nie chciało się przeklikać, co?

A co do zablokowanego postu, to powiem jedno: nauczcie się korzystać z WYSZUKIWARKI na FORUM! Ech "matołki" ileż ja mam z Wami zgryzoty Very Happy

I jeszcze jedno: gdyby ten post Trola był dla mnie taki niewygodny, to bym go skasował, jak dziesiątki innych. Uszanowałem jednak dużą pracę nad stworzeniem tego posta i dałem szansę by go przepisać w odpowiednie miejsce.
Jakież to banalne...


po kilku bezsensownych dyskusjach z toba nie odzywalem sie na forum, ale wpadam tutaj od czasu do czasu gdyz oprocz twojego wiecznego gadania o regulaminie czasem napisze ktos cos ciekawego.
Tak bylo z postem Trola o pieniadzach z emerytury. Nadal nie wiem dlaczego zostal zablokowany?

Cytat:
Trzeba zresztą być chyba idiotą, by oskarżać mnie, że temat o emeryturach i zwrotach, może być dla mnie niewygodny!

nie napisalem 'niewygodny' tylko zadalem pytanie co ci w tym poscie nie spasowalo ze zostal skasowany? radze czytac ze zrozumieniem.

i nie nazywaj mnie idiota, bo sam pokazujesz jaki jestes kulturalny...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lenny

Doczy: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skd: Keflavik/Reykjavik
PostWysany: 3 Sie 2006, 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba kazdy wie do kogo skierowany jest powyzszy post, bo zapomnialem dodac...
Odzajer, czekam na odpowiedz.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Trol

Doczy: 26 Lip 2006
Posty: 11
PostWysany: 4 Sie 2006, 1:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od dłuższego czasu obserwuję to forum i widzę, że zaczynają tu się dziać bardzo złe rzeczy. Gdy idzie tylko o moją skromną osobę:

1. Usunięto mój post umieszczony w dziale giełda - chciałem sprzedać bilet do Reykjaviku, którego nie mogłem wykorzystać.

2. Zamknięto mój post dotyczący refundacji z funduszy emerytalnych. To coś zupełnie niebywałego i skandalicznego, bo kwestia dotyczy wielu osób. Podejrzewam, że administrator kierował się tym, że istnieje już temat "Fundusze emerytalne" - tyle że ten temat dotyczy czegoś zupełnie innego!

3. Usunięto mój post o gejach, bo Odżajer obraził się, że nazwałem jego wypowiedź "głupią" (on wcześniej moją "niezbyt mądrą") i zacytowałem jego własne słowa, w których twierdzi, że religijny ekstremizm jest wyrazem wiary.

Wnioski każdy wyciągnie sobie sam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 4 Sie 2006, 1:35    Temat postu: Re: zablokowanie postu Trolla ?? Odpowiedz z cytatem

Cytat:
i nie nazywaj mnie idiota, bo sam pokazujesz jaki jestes kulturalny...
Nie nazwałem Cię idiotą. Powiedziałem tylko, że chyba trzeba być idiotą, by ciągle węszyć w moim działaniu jakiś spisek lub złe intencje.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 4 Sie 2006, 1:48    Temat postu: Trol Odpowiedz z cytatem

Trol napisa:
1. Usunięto mój post umieszczony w dziale giełda - chciałem sprzedać bilet do Reykjaviku, którego nie mogłem wykorzystać.
Twój post naruszałregulamin. Żalenie się tutaj też łamie regulamin. Wnioski i argumenty należy przysyłać do admina na PW. Czy to jest trudne do zrozumienia?


Cytat:
2. Zamknięto mój post dotyczący refundacji z funduszy emerytalnych. To coś zupełnie niebywałego i skandalicznego, bo kwestia dotyczy wielu osób.
Skandaliczne to jest łamanie regulaminu.
A jeśli go nie złamałeś, to wyślij mi info na PW, wtedy cofnę decyzję o blokadzie.
Dla mnie istnieje temat o funduszach emerytalnych i tam twoja kwestia również pasuje.

Cytat:
Podejrzewam, że administrator kierował się tym, że istnieje już temat "Fundusze emerytalne" - tyle że ten temat dotyczy czegoś zupełnie innego!
To trzeba było zamiast tylko podejrzewać napisać do mnie na PW?
Ale Wy wolicie dać upust swej złości publicznie i to jest niezgodne z regulaminem.
Powtarzam po raz n-ty, że czasem się mylę. Nie ma potrzeby atakować mnie za każdy mój błąd. Wystarczy napisać PW i po sprawie.

Cytat:
3. Usunięto mój post o gejach
Nie był to post o gejach, tylko o tym, że nie chce Ci się pisać. Skoro Ci się nie chce to wykasowałem
Mało tego - wysłałem Ci na PW informację o tym wraz z argumentacją. Szkoda, że żalisz się jak mały chłopiec publicznie, a nie umiesz po męsku za pomocą argumentów podważyć mojej decyzji.
Regulamin mówi wyraźnie o tym, by zamieszczać wypowiedzi logiczne i potrzebne w dyskusji.
Twój post w skrócie można przedstawić jako "nie chce mi się z tobą gadać".

Cytat:
bo Odżajer obraził się, że nazwałem jego wypowiedź "głupią"
Oj dzieciaku... Napisałem Ci w PW, że został usunięty nie dlatego, że nazwałeś mój post głupim...
Wielu ludzi, którzy się na mnie chcąwyżyć, ubliża mi i jakoś nieczęsto kasuję ich posty, więc zastanów się co piszesz.


Cytat:
on wcześniej moją "niezbyt mądrą"
Ale ten "on" podał argumenty, a Ty napisałeś, że nie będziesz argumentował...


Cytat:
i zacytowałem jego własne słowa, w których twierdzi, że religijny ekstremizm jest wyrazem wiary.
Nie musisz cytować mojej wypowiedzi, jeśli nie komentujesz jej w żaden sposób. Ludzie umieją czytać i mogą czytać mój post.
Skoro mnie cytujesz i piszesz tylko, że nie chce Ci się dyskutować, to twój post jest zbędny... Nie wnosi nic do dyskusji.
I właśnie za to został usunięty.
Ty natomiast za złamanie regulaminu dostaniesz swoje "punkty".

Przyjmij choć na chwilę, że nikt nie chce Ci zrobić tu krzywdy. Twój emerytalny post nie został skasowany i wystarczyło napisać, dlaczego nie pasuje on do istniejących wątków o emeryturach.

A może wolisz bić tu pianę i dac upust agresji niż wziąć i przekopiować post w odpowiednie miejsce?
Jeżeli masz wątpliwości co do mojej pracy to proszę nie pisać tu o tym, lecz napisać na PW.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
lenny

Doczy: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skd: Keflavik/Reykjavik
PostWysany: 4 Sie 2006, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to forum zaczyna coraz bardziej przypominac komedie a nie miejsce gdzie mozna dowiedziec sie czegos ciekawego.

W kolko regulamin, regulamin, regulamin...oby proba egzekwowania go, praktycznie na sile, nie przyniosla odwrotnego efektu...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 4 Sie 2006, 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sądziłem że kiedy kolwiek to powiem.
Ale zgadzam się z Lenny.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 4 Sie 2006, 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale "regulamin", to tylko argument tam, gdy ktoś go łamie.
Przecież możecie zwyczajnie rozmawiać w wielu tematach i nic się złego nie dzieje.
Wciąż tu jest mnóstwo dyskusji...

A Ty Viking sam prosiłeś o usunięcie jednego tematu... Dlaczego?
Ano dlatego, że łamał to coś, czego tak nagle nie lubisz...

A może narzekanie na admina to taka moda? Przecież tak mało piszecie teraz postów, a nagle przeszkadza Wam coś czego nie ma.
Forum jest jak Forum, nie przypomina komedii, chyba, że tragedię. Ciągła walka admina ze spamem...

Zamiast narzekać napiszcie jaka jest pogoda na Islandii i czy są jeszcze maskonury...
Bo Wy tu się żalicie, ja odpowiadam i potem ludzie mówią, że na tym Forum, to nie mówi się o Islandii tylko o adminie :jezyk:
Nie piszcie więc o mnie tylko o Islandii i nie będzie tragi-komedii...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Squallo

Doczy: 23 Sie 2005
Posty: 174
Skd: Kielce
PostWysany: 11 Sie 2006, 0:01    Temat postu: Re: zablokowanie postu Trolla ?? Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
i nie nazywaj mnie idiota, bo sam pokazujesz jaki jestes kulturalny...
Nie nazwałem Cię idiotą. Powiedziałem tylko, że chyba trzeba być idiotą, by ciągle węszyć w moim działaniu jakiś spisek lub złe intencje.


Odżajerze tyranie forumowy I,
"trzeba chyba być idiotą" jest już aluzją i to = "JESTEŚ idiotą". A jeśli warunkiem bycia idiotą, według ciebie, jest węszenie w twoich postach, to właśnie uznałeś że Leny jest idiotą. Twoje 'mądre' wyzwiska NADAL są wyzwiskami, mimo ugrzecznienia przez CHYBA. Co oznacza, że jednak nazwałeś Leny idiotą.

__

Swoją drogą, po krytyce co do twojej osoby chyba wprowadzileś restrykcje na forum? Bo zauważyłem że nie moge pisać długich podpisów... Czyli co, my krytykować wodza, wódz ukarać nas za krytyka? Jeśli tak, to może niedługo to forum będzie przypominać sytuacje w Chinach... Evil or Very Mad Evil or Very Mad

__

Jest już północ w Anglii i powinienem iść spać, ale nie usnąłbym bez napisania tego co myślę. Bo to co się dzieje na forum, już mnie irytuje. Evil or Very Mad
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 11 Sie 2006, 2:31    Temat postu: Re: zablokowanie postu Trolla ?? Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Odżajerze tyranie forumowy I
Tyran to człowiek, który wbrew prawu gnębi lud. Ja mogę być nazwany tylko "bezwzględnym stróżem prawa". To już lepiej (choć chamsko) wyraził się ktoś nazywając mnie typem "wojskowego trepa". Smile

Cytat:
"trzeba chyba być idiotą" jest już aluzją i to = "JESTEŚ idiotą". A jeśli warunkiem bycia idiotą, według ciebie, jest węszenie w twoich postach, to właśnie uznałeś że Leny jest idiotą.
Poniekąd masz rację. Trochę się zdenerwowałem, bo ludzie zamiast pisać o ciekawych sprawach to czepiają się jakichś drobiazgów.
Moje niezbyt miłe słowa mogę usprawiedliwić tylko tym, że oskarżenia wobec mnie, są rzucane tak bez namysłu.
Słyszę zdania, że "na forum dzieje się źle". A ja się pytam co się dzieje źle? I wtedy się okazuje, że nie ma dokładnych danych na ten temat.
Po prostu ludzie tu wchodzą i widzą tylko dyskusję o adminie. I wtedy wydaje się, że rzeczywiście na forum jest źle, bo o adminie się nie powinno tu dyskutować, tylko o Islandii.
Może błędem było podejmowanie dyskusji publicznej z tymi osobami, które z nudów lub dla hecy oskarżają mnie tak ogólnie bez wyszczególnienia błędów.
A większość tych błędów można streścić jako "zbyt rygorystycznie trzyma się regulaminu".
Ale właśnie ja nie trzymam się tak rygorystycznie, bo na przykład wtedy nie byłoby publicznej dyskusji o działaniach admina (bo to zabronione) Smile


Cytat:
Swoją drogą, po krytyce co do twojej osoby chyba wprowadzileś restrykcje na forum? Bo zauważyłem że nie moge pisać długich podpisów... Czyli co, my krytykować wodza, wódz ukarać nas za krytyka?
I widzisz - swoją wypowiedzią bardzo mnie obraziłeś. Ludzie to przeczytają i powiedzą "źle się dzieje na forum".
A ja mogę Ci powiedzieć, że liczba znaków właściwie się nie zmieniła. Kiedyś było ich 100, a teraz jest 150. Tylko przez moment było 155, ale przy okazji jakichś porządków została wpisana bardziej okrągła liczba.

Powiem tak: twoje podejrzenia są bardzo chamskie, bo w tej sprawie mogłeś już na prawdę zadać pytanie na priva. Dowiedziałbyś się, że nadal obowiązuje zwiększona liczba znaków w podpisie, tyle, że została zaokrąglona. W każdej chwili może zostać zwiększona lub zmniejszona. To jest jednak już decyzja Joli.
Ale twój zarzut jest świetnym przykładem nagonki. Ludzie, którzy nie dają mi chyba rady w zwykłych dyskusjach naukowych i politycznych, podświadomie chcą mi chyba dokopać i wyolbrzymiają każdy błąd a każde moje działanie jest widziane w złym świetle...
Tak samo stało się z Tobą Squallo - z igły zrobiłeś widły. Nagle, wedle twoich słów stałem się mściwym draniem, który terroryzuje Forum za pomocą zmniejszania limitu znaków w podpisie... Ech, szkoda słów... Sad

Cytat:
Bo to co się dzieje na forum, już mnie irytuje. Evil or Very Mad
A co się dzieje na Forum? Bo ja na prawdę nie wiem. Wydaje mi się, że ta "tragedia" na forum to jakiś rodzaj "urban legend" - ludzie sobie opowiadają chyba jak to zły admin wszystim przeszkadza, zatruwa życie i w ogóle.
A ja wiele postów, które naruszają regulamin i nadają się do skasowania, pozostawiam, bo żal mi ciekawych treści w nich zawartych.
Usuwam jedynie te, które naruszają regulamin a nic nie wnoszą dla innych użytkowników.
Np.: człowiek się nie przedstawi, nie napisze nic poza stworzeniem nowego tematu pod nieregulaminowym tytułem "proszę o pomoc" a w poście przeczytamy tylko: "szukam pracy w iceland". Takie coś muszą skasować. Ale gdyby to zrobił inny admin to byłoby OK, gdy ja to robię, to jestem tyranem.
Był prowadzony temat odnośnie regulaminu i większość Forumowiczów byłą za jego egzekwowaniem; gdy pisałem, że będę skutecznie zwalczał spamowanie i łamanie regulaminu, to odezwały się chyba wyłącznie głosy poparcia. Dlaczego wtedy ktoś nie podjął się dyskusji?
Mało tego, część linków do postów, które zostały skasowane, otrzymałem od Forumowiczów oburzonych chamstwem tych, którzy piszą co popadnie i gdzie popadnie.
Na górze strony jak byk stoi przecież: "ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN"

A Wy nagle na mnie najeżdżacie i ja nie wiem za co.
Jeszcze raz powtarzam, że jeśli gdzieś się pomyliłem i dostałem o tym informację, to się poprawiałem. Wielu użytkowników dziękowało za pozytywne rozpatrzenie ich wniosków.
Natomiast atakują mnie osoby, które właściwie nawet nie mogą mi nic zarzucić poza ogólnym "tyranizowaniem forum" - podajcie jakieś ewidentne moje błędy (oprócz tych, do których sam się przyznałem).

W pewnych sprawach admin się waha, ale musi podjąć decyzje. A te decyzje w kontrowersyjnych sprawach, zawsze będą przez kogoś nie lubiane. Jak usunę, to powiedzą, że tyran. Jak nie usunę, to powiedzą, że śmietnik robię z forum.

Nie oczekuję od Was jakiejś wdzięczności, ale apeluję chociażby o spokój i rozwagę.
Takie dyskusje jak ta właśnie wywołują wrażenie, że dzieje się coś złego.

Dlatego BARDZO UPRZEJMIE PROSZĘ O ZAKOŃCZENIE DYSKUSJI O MEJ OSOBIE JAKO ADMINIE.
Proszę nie ze względu na swoją osobę, ale ze względu na to Forum. Nie róbmy tu zadymy, niech będzie miła atmosfera.
Jeżeli jestem zły to wasze narzekanie nic nie zmieni, a jeśli jestem porządnym człowiekiem, to każdą sprawę można na priva załatwić...

Jak ktoś ma coś jeszcze przeciwko mnie niech napisze PW lub e-mail.
A jak macie dużą presję na publiczną dyskusję to albo założę tu prywatne Forum dostępne tylko dla tych, co rzeczywiście chcą mnie krytykować i czytać tę krytykę, albo w ogóle wyniesiemy tę dyskusję poza to forum (jest teraz mnóstwo miejsc, gdzie można założyć darmowe forum).

Mam nadzieję, że dla dobra Forum poświęcicie tę swoją żądzę krwi Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
monellina
Go
PostWysany: 11 Sie 2006, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lenny napisa:
to forum zaczyna coraz bardziej przypominac komedie a nie miejsce gdzie mozna dowiedziec sie czegos ciekawego.

W kolko regulamin, regulamin, regulamin...oby proba egzekwowania go, praktycznie na sile, nie przyniosla odwrotnego efektu...


zgadzam sie z tym, co napisal lenny.
obserwuje praktycznie codziennie co dzieje sie na forum..
nie do wiary, to juz nawet nie komedia.. Crying or Very sad

Odżajer, opanuj sie, jest tyle ciekawszych tematów Wink
Powrt do gry
stopa

Doczy: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skd: Łódź
PostWysany: 11 Sie 2006, 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez przylaczam sie do protestu. Nie czesto aktywnie biore udzial w zyciu forum a mimo to dosc czesto zdarza mi sie pisac w watkach ktore potem sa blokowane, nagle znikaja pewne wypowiedzi, urzytkownicy banowani, zdarza sie ze i moje tematy sa zdejmowane itp. Powiem szczerze ze zniecheca to do jakiejkolwiek aktywnosci i wogole do tego forum. Kwestie porzadkowe sa wazne ale kwintesencja forum internetowego jest swoboda wypowiedzi - dzieki niej one funkcjonuja. Z przykroscia stwierdzam ze na zadnej liscie czy forum na ktorym zdarza mi sie bywac nie ma tak kiepskiej sytuacji...
Mysle ze glosy krytyki ktore sie pojawiaja powinny byc traktowane jako pewien sygnal, bo jak tak dalej pojdzie to administratorzy beda tylko dla siebie administratorami...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 11 Sie 2006, 12:35    Temat postu: Komedia Odpowiedz z cytatem

monellina napisa:
obserwuje praktycznie codziennie co dzieje sie na forum.. nie do wiary, to juz nawet nie komedia.. Crying or Very sad Odżajer, opanuj sie, jest tyle ciekawszych tematów Wink
Sama jesteś temu winna. Prosiłem by nie pisać ogólników, a Ty dalej nawijasz i psujesz atmosferę.
Sama się opanuj i przeczytaj co napisałem? Nie dociera to do Ciebie?

Na Forum nic złego się nie dzieje. W zdecydowanej większości tematów islandzkich toczą się ciekawe dyskusje, które nie są moderowane.
Kilka zablokowanych tematów (regulaminowo) nie może być powodem, by mówić, że dzieje się źle.
NIE WPŁYNĘŁA DO MNIE ANI JEDNA PROŚBA BY ODBLOKOWAĆ JAKIKOLWIEK TEMAT.

Więc zastanówcie się przez kogo na Forum się dzieje źle: przez admina, który robi porządek (często na wniosek innych użytkowników), czy może to wina tych malkontnentów, którzy rzadko piszą coś w tematach islandzkich, ale za to są zawsze gotowi do dokopania adminowi.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Squallo

Doczy: 23 Sie 2005
Posty: 174
Skd: Kielce
PostWysany: 11 Sie 2006, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dziw sie czemu nie wplynela. Jesli z jakiegos tobie znanego powodu usunales topic, to co ktos wskora piszac do ciebie? Zreszta, zauwaz- jak Einar i Jola byli aktywnymi adminami (nie wiem co sie z nimi dzieje) to jakos mniej tematow bylo blokowanych i mniej bylo pretensji. A przecierz mieli te same kryteria do blokowania: regulamin. Jak zostales adminem to wyciales wiele tematow. Co moze i robi z ciebie "bezwzglednego stroza prawa", ale to nie znaczy to samo co "dobry, sprawiedliwy i szanowany admin", o nie. Einar i Jola byli (sa!) dobrymi adminami, bo forum I funkcjonowalo lepiej, I wszyscy byli zadowoleni. A to sie liczy. Za bardzo wziales role admina do siebie, a pamietaj ze co za duzo to niezdrowo. Zachowaj umiar i badz LUDZKI. Regulamin ma sluzyc ludziom, a nie byc sam dla siebie. Proponuje, abys blokowal tematy DOPIERO jak wplynie do ciebie PW z sugestia zamkniecia od UZYTKOWNIKA. Rolling Eyes
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
monellina
Go
PostWysany: 11 Sie 2006, 14:23    Temat postu: Re: Komedia Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Sama jesteś temu winna. Prosiłem by nie pisać ogólników, a Ty dalej nawijasz i psujesz atmosferę.
Sama się opanuj i przeczytaj co napisałem? Nie dociera to do Ciebie?

moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina kijem go

a tak przy okazji przyjmij do wiadomosci, ze ja nie "nawijam" i nie jestem "malkontNentem", ani nawet malkontentem.
jest to ostatni moj post w tym zenujacym temacie, dlatego nie odpowiadaj, prosze, zebym nie pisala wiecej.
(moglbys tez kupic sobie nerwosol) Wink
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 11 Sie 2006, 15:25    Temat postu: Moderowanie Odpowiedz z cytatem

stopa napisa:
ja tez przylaczam sie do protestu.
A czytałeś moją prośbę? Rozumiem, że ją ignorujesz. Dlaczego nie przyłączyłeś się do protestu poprzez PW? Wolisz robić z Forum pole bitwy?


Cytat:
Nie czesto aktywnie biore udzial w zyciu forum a mimo to dosc czesto zdarza mi sie pisac w watkach ktore potem sa blokowane, nagle znikaja pewne wypowiedzi, urzytkownicy banowani, zdarza sie ze i moje tematy sa zdejmowane itp.
KONKRETY! KONKRETY! Rozmawiajmy o konkretnych przypadkach. Blokowane są tematy w miarę ciekawe, ale łąmiące regulamin (to znaczy dublujące istniejące wątki). Kasowany jest nieciekawy spam, który nic nie wnosi a tworzy nowe tematy. Wreszcie usuwane są posty, które mimo prośby admina łamią jaskrawie regulamin:
- zdecydowanie obrażają innych użytkowników (w tym admina)
- są nie na temat
- są pozbawione logiki wypowiedzi (wypowiedź jest niespójna)
- są atakiem na admina

To, że odpisujesz szybko w tematach napisanych niezgodnie z regulaminem, to nie twoja wina, ale też nie moja, że taki temat musi zostać usunięty lub ewentualnie zablokowany.
Nazwij rzecz po imieniu: WINNY JEST AUTOR!

Gdy hitlerowcy w Oświęcimiu stworzyli zasadę, że za każdego więźnia, który ucieknie, rozstrzelają 10 innych, to powiedz kto jest winny śmierci tych 10 osób? Uciekinier, który zdecydował się uwolnić? Czy może jednak hitlerowcy, którzy ten akt barbarzyństwa wykonali?

To samo jest z forum. Ja egzekwuję prawo (a i tak rozstrzygam wiele spraw na korzyś autorów). Winny jest najczęściej autor, który nie stosuje się do regulaminu!!
Ja oczywiście również popełniam błedy lub podejmuję decyzje, które niektórym się nie podobają, ale bez przesady!!

I jeszcze raz proszę: NIE PISZCIE TUTAJ!! Macie konkrety, chcecie odblokowania jakiegoś postu to napiszcie argumenty do mnie na PW.

Cytat:
Powiem szczerze ze zniecheca to do jakiejkolwiek aktywnosci i wogole do tego forum.
Więc przyłącz się do akcji pilnowania porządku. Zanim odpowiesz na czyjś post (nowy temat) sprawdź, czy autor nie łamie regulaminu. Jeśli tak, to daj mu znać i odpisz mu w wątku do tego bardziej odpowiednim...

Cytat:
Kwestie porzadkowe sa wazne ale kwintesencja forum internetowego jest swoboda wypowiedzi - dzieki niej one funkcjonuja.
Na tym forum panuje swoboda wypowiedzi!! Nie zabraniamy pytań o pracę. Chcemy tylko, by znalazły się one w odpowiednim wątku.
Natomiast cenzurowane są wypowiedzi jaskrawie łamiące prawo (oskarżenia wobec firm, wulgaryzm, chamskie obrażanie innych itp.) lub regulamin (wszczynanie kłótni, brak sensu wypowiedzi itp.). Bo to forum o Islandii, więc jak ktoś gdzieś napisze: "trutu tutu szpulka drutu", to taka wypowiedź nic nie wnosi i mimo swobody wypowiedzi istnieje swoboda w usuwaniu śmieci i taka wypowiedź zostanie usunięta.
Do tej pory bodajże 4-5 razy zdarzyło mi się usunąć czyjś post w jakimś wątku za łamanie regulaminu. Jak na kilka miesięcy pracy trudno więc mówić o jakiejkolwiek cenzurze, tyranizowaniu itp.

Cytat:
Z przykroscia stwierdzam ze na zadnej liscie czy forum na ktorym zdarza mi sie bywac nie ma tak kiepskiej sytuacji...
Przykro to słyszeć. Ale może to są małe fora, które nie dbają jeszcze o porządek.
Jak łatwo zauważyć, regulamin został wprowadzony przez Jolę, gdy lawinowo wzrosła ilość spamu.
Na początku działania Forum, każdy zakładał sobie nowy temat dla swojego problemu i było OK. Ale powoli robił się wielki śmietnik i podjęto takie a nie inne działania.
Ty piszesz, że na innych forach jest mniejsze "czyszczenie", a znów ktoś napisał, że spotkał duże fora, na których jest większa dyscyplina niż tu. Czy Ty umiesz naleźć złoty środek? podejmiesz się bycia adminem? Zdecydujesz się na śmietnik lub cenzurę?

Ludzie! Uspokujcie się. Korzystajcie z Forum zgodnie z rozsądkiem i dobrem wspólnym a nic się złego dziać nie będzie.

Cytat:
Mysle ze glosy krytyki ktore sie pojawiaja powinny byc traktowane jako pewien sygnal, bo jak tak dalej pojdzie to administratorzy beda tylko dla siebie administratorami...
Problem w tym, że krytyka która do mnie dociera jest trochę śmieszna. Ludzie potrafią powiedzieć tylko "na forum dzieje się źle"; pytani o szczegóły mówią, że rzadko tu zaglądają, ale słyszeli od znajomych, że źle się dzieje, więc powtarzają...
Jeżeli ta "legenda miejska" będzie krążyć jeszcze dłużej, to się dowiem, że nasyłam płatnych morderców na tych co mają za długie podpisy albo tworzą niepotrzebnie nowe tematy.

Uspokójmy się! Ja myślę, że to nie samo moderowanie dyskusji, ale rozmowy o tym i dość nerwowa atmosfera przyczyniają się do powstawania takiego wrażenie, że dzieje się źle.
Dodatkowym problemem jest to, że jestem Forumowiczem, który dośćaktywnie uczestniczył w wielu dyskusjach i ze względu na moje nowatorskie i kontrowersyjne opinie, z pewnością doczekałem się wielu wrogów, którzy wykorzystują (świadmie lub podświadomie) moje moderowanie do krytyki.
Ponieważ na całym świecie jest tak, że jak ktoś wykonuje pracę w taki sposób, że ludzie są zadowoleni, to nic się wtedy nie dzieje. Zadowolony klient po prostu jest zadowolony i nic z tym nie robi.
Ale gdy pojawiają się jakieś problemy, to krytyka bardzo szybko przybiera postać "afery".
Jednak proszę, by dokonywano oceny mej pracy nie tylko w oparciu o to co (być może) zrobiłem źle, ale rózwnież w oparciu o to co zrobiłem dobrze.
Niestety zatwardziałość mych "wrogów" jest tak mocna, że nie chcą analizować mych dobrych uczynków i skupiają się tylko na (ich zdaniem) złych moich posunięciach.

JEŻELI ZALEŻY WAM NA DOBRU TEGO FORUM, TO RAZ JESZCZE PROSZĘ O NIE KONTYNUOWANIE DYSKUSJI TUTAJ.
Zamiast tego, swoje żale proszę wylewać tu: www.odzajeregzegeta.fora.pl

Ten temat zostaje na jakiś czas zablokowany dla uspokojenia nerwów Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
stopa

Doczy: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skd: Łódź
PostWysany: 11 Sie 2006, 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli jest to problem forumowiczow to powinien byc wspolnie rozpatrywany przez forumowiczow - dzieki temu osoby ktore chwala prace adminow tez moga sie wypowiedziec - rozmowa na PW wg mnie nie wniesie niczego nowego

Wydaje mi sie Odzajer ze za bardzo wziales krytyke do siebie - ja nie mam nic przeciwko Tobie - moja opinia skierowana jest do administratorow... szczerze mowiac piszac posta nie wiedzialem nawet kim oni sa.

A pomysl z blokowaniem tego tematu wiele mowi o podejsciu do sprawy... troche mi to przypomina rzady PiSu

nie chodzi o wojny, nerwy i "rzadze krwi" tylko o rozwiazanie problemu
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 11 Sie 2006, 17:23    Temat postu: Uwierz Odpowiedz z cytatem

Ale odpowiedz mi na pytanie: czy uważasz, że mam złe zamiary i chcę
komuś szkodzić?
Bo jeśli myślisz, że jednak zależy mi na tym, by Forum było uporządkowane, a Forumowicze zadowoleni, to w takim razie PW dużo pomoże.
W kilku sprawach właśnie PW spowodowało, że zmieniłem decyzję.
Po prostu napisz mi swoje argumenty. Sądzę, że posiadam na tyle inteligencji, by zrozumieć twoje argumenty i je rozpatrzyć.
A jeśli nie zgadzasz się z regulaminem, to pisz posta w wątku dotyczączym regulaminu.
Tam jest miejsce do dyskusji o tym.
Ponieważ to ja zarządzałem przez ostatnie miesiące tym Forum, więc większość blokowań i usunięć to moja robota, a to na pewno się komuś nie podoba (z pewnością autorowi i ludziom, którzy podjęli dyskusję).
Ale często wystarczy wygasić negatywne uczucia (złość na admina za zablokowanie) i napisać na PW życzliwie napisaną prośbę popartą argumentami. Prawie 100% takich przypadków zakończyło się wypracowaniem jakiegoś rozwiązania, z którego dany autor był zadowolony.

Dyskusja publiczna o poczynaniach admina jest ogólnie szkodliwa, bo właśnie psuje atmosferę. Ludzie kulturalni i rozsądni powinni móc się dogadać bez publicznej "bitwy".
Dyskusja może dotyczyć regulaminu, bo to sprawa otwarta.
Natomiast jeżeli przyjmiemy, że admin nie chce nikomu zrobić krzywdy, to nie ma potrzeby szkalować jego działań publicznie. Wymieniałem już powody dla których nie jest to mile widziane.
Rozmowy prywatne pozbawione są pozowania dyskutantów - ludzie są bardziej neutralni i spokojni, a sprawę załatwia się dużo szybciej i przyjemniej. Wyjątkiem są oczywiście PW pełne inwektyw...

Mam nadzieję, że wszystko zostało wyjaśnione, a konkretne przypadki i wnioski trafią do adminów, którzy rozpatrują wnioski.
Możecie pisać do następujących użytkowników:
1) Jola
2) Einar
3) Odżajer Egzegeta

A jak ktoś ma coś do powiedzenia o mnie to zapraszam na to odrębne forum, gdzie można sobie używać na mej osobie.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
stopa

Doczy: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skd: Łódź
PostWysany: 11 Sie 2006, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na koniec przychodza mi do glowy 2 powiedzenia:

1. dobrymi intencjami (ktorych ci nie brakuje) jest pieklo wybrukowane
2. nadgorliwosc jest gorsza niz faszyzm

nara
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 11 Sie 2006, 22:32    Temat postu: Powiedzenia Odpowiedz z cytatem

Te powiedzenia to tylko powiedzenia.
Ja zdaję sobie sprawę, że popełniam błedy, a moje decyzje nie zawsze są słuszne. Problem w tym, by nie wszczynaćo to wojen tylko spokojnie napisać PW.
Większość z narzekających na moją pracę zachowała by się podobnie do mnie, gdyby byli adminami. A może nawet gorzej...

Cytat:
1. dobrymi intencjami (ktorych ci nie brakuje) jest pieklo wybrukowane
To powiedzenie to tylko skrót myślowy, bo piekło może wybrukowane jest dobrymi chęciami, ale po tych dobrych chęciach dreptają intencje złe...

Cytat:
2. nadgorliwosc jest gorsza niz faszyzm
W skrócie powiem, że faszyzm (prawdziwy) w wydaniu włoskim był systemem bardzo dobrym dla społeczeństwa, dopóki Mussolini nie skumał się z Hitlerem. Cała Europa podziwiała Włochy za rozwój nauki, kultury, sztuki, gospodarki.
Klęska przyszła, gdy Włochy dołączyły do wojny Hitlera z Żydami i Europą...
Dlatego trzeba odróżnić faszyzm od nazizmu. Dziś te pojęcia dla wielu ludzi są jednoznaczne, mimo istotnych różnic.
Nawet w Polsce przed wojną faszyzm (włoski) cieszył się poważaniem.

Analizując genezę powstania tego powiedzenia o nadgorliwości, to oczywiste się staje, że wymyslili je ludzie leniwi, którzy z zawiścią patrzyli na tych, którzy gorliwie wykonywali powierzone im zadania.
Na szczęście mnie to nie dotyczy, bo nadgorliwy nie jestem. Trudno nawet nazwać mnie gorliwym.
Moderowałem właściwie tylko to co mnie aż kłuło w oczy, wiele nadających się do skasowania wypowiedzi pewnie przeoczyłem Smile
Zresztą bazowałem na informacjach od innych użytkowników, którzy bardziej dbali o porządek na Forum.
Ale ja mam szacunek dla właśnie takich ludzi, którzy potrafili zidentyfikowac się z Forum i poświęcić swój czas, by wyszukiwać, czy jakieś tematy już były czy też nie... A przecież to zadanie każdego autora nowego tematu.

Gdy widzicie post łamiący regulamin, sami dajcie znać autorowi, by w porę mógł coś z tym zrobić. Nie odpisujcie w nowym temacie, tylko dajcie link do już istniejącego tematu i tam odpowiadajcie na zadane pytanie.
Wiem, że to kosztuje więcej pracy, ale w ten sposób nie będziecie później źli na adminów...
I na koniec prośba: mówcie wszystkim, że na FORUM DZIEJE SIĘ DOBRZE! Bo nawet jeśli admin się pomyli to bez problemu można z nim pogadać na PW. Skończmy wreszcie z tą "legendą o smoku z forumowego wzgórza" owieczka
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> ICELAND.PL & Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron