reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Realia podr贸偶owania islandzkimi autobusami
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Kalessin4

Do潮czy: 25 Pa 2007
Posty: 26
Sk眃: Konin, Polska
PostWys砤ny: 31 Pa 2007, 21:04    Temat postu: Islandia - autobusem Odpowiedz z cytatem

Poni偶ej wklejam w膮tek, kt贸ry kazano mi przenie艣膰 tutaj:

Witam!
Planuj臋 2-tyg wypraw臋 na Islandi臋 w lipcu 2008. Poniewa偶 nigdy tam nie by艂am a przewodnik贸w zbyt wielu nie ma (opr贸cz Lonely Planet nic nie mog臋 dosta膰) mam mn贸stwo pyta艅 i b臋d臋 niezmiernie wdzi臋czna tym cierpliwym, kt贸rzy zechc膮 na nie odpowiedzie膰 javascript:emoticon('')
Smile
Zaznacz臋, 偶e ma to by膰 wyjazd "bud偶etowy" czyli za 3000z艂 (max 3,5 tys z艂) na osob臋, spanie pod namiotem g艂贸wnie na kempingach, tam i z powrotem samolotem, 2 lub 4 osoby. Autostopem mog臋 podr贸偶owa膰 ale niech臋tnie przez ca艂膮 wypraw臋. Plan wyjazdu ma by膰 napi臋ty, ale bez przesady (偶eby czasem uda艂o nam si臋 sp臋dzi膰 dwie noce w tym samym miejscu). No i chieliby艣my nie tylko przemieszcza膰 si臋 艣rodkami transportu z miejsca na miejsce, ale czasem wsta膰 rano, zostawi膰 namiot i wyruszy膰 na kilkugodzinn膮 wypraw臋 po okolicy (gdzie najlepiej?).

Czy korzystali艣cie z tzw. Bus Passport? Za ok. 1000zl mo偶na kupi膰 przepustk臋 Full Circle, kt贸ra uprawnia do przejechania autobusami tras膮 1 wok贸艂 ca艂ej wyspy (czas podr贸偶y i ilo艣膰 przerw nieograniczone) w jednym kierunku lub Highland Passport, kt贸ry na poludniu prowadzi do Skaftafell, a an p贸lnoc oferuje dwie drogi do Akureyri przez interior Kjolur Route i Sprengisandur Route.

1. czy przy 4 osobach lepiej wynaj膮膰 najta艅sze auto (ale wtedy zrezygnowa膰 z interioru) ni偶 korzysta膰 z przepustek?
2. je艣li zdecyduj臋 si臋 na Przepustk臋: lepiej przy 2tyg i pierwszej w 偶yciu wyprawie skupi膰 si臋 na okr膮偶eniu wyspy (Full Circle Pass) a interior odpu艣ci膰, czy raczej wykupi膰 przepustk臋 Highland Passport?
3. je艣li wykupi臋 Highland Passport jak zorganizowa膰 wypraw臋:
- czy zrobi膰 k贸艂ko Kjolur Route-Akureyri-Sprengisandur Route (ile czasu mi to zajmie?) i je艣li zostanie mi czas to gdzie dalej?
- czy zdecydowa膰 si臋 na jedn膮 z tras przez interior (kt贸r膮?!!?) a potem okr膮偶y膰 po艂ow臋 wyspy tras膮 1 na stopa (lepiej zachodni膮 czy wschodni膮?!?)

Mam 14 dni na miejscu i zero poj臋cia czym podr贸偶owa膰, na co starczy mi czasu i na czym si臋 skupi膰....? a nie chcia艂abym przegapi膰 czego艣 co TRZEBA zobaczy膰!!! B艂agam o porady!!! ;-)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Kalessin4

Do潮czy: 25 Pa 2007
Posty: 26
Sk眃: Konin, Polska
PostWys砤ny: 18 Gru 2007, 9:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosz臋, prosz臋 - niech kto艣 odpowie na powy偶szego posta!!!
A je艣li kto艣 kiedykolwiek podr贸偶owa艂 z kart膮 Buss Passport (Full Circle lub Highland) - prosz臋 o wra偶enia. G艂ownie chodzi mi o to, czy nie dochodzi do sytuacji, 偶e nie jest si臋 wpuszczanym do autobusu, gdy偶 jest ju偶 pe艂en...?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Tomek_krk

Do潮czy: 02 Lis 2006
Posty: 176
Sk眃: Krak贸w
PostWys砤ny: 18 Gru 2007, 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
przewodnik贸w zbyt wielu nie ma (opr贸cz Lonely Planet nic nie mog臋 dosta膰)


dostepny jest tez przewodnik po Islandii Pascala http://www.wysylkowo.pl/product_info.php?products_id=108445

Cytat:
Planuj臋 2-tyg wypraw臋 na Islandi臋 w lipcu 2008

Cytat:
Zaznacz臋, 偶e ma to by膰 wyjazd "bud偶etowy" czyli za 3000z艂 (max 3,5 tys z艂) na osob臋,


przez 16 dni z kumplem razem z biletami lotniczymi wydalismy 2 tys zl. podrozowalismy tylko stopem (bez problemu udalo nam sie okrazyc wyspe). spalismy na dziko pod namiotem. jedynie w bonusie kupowalismy chleb, jablka jakies slodycze i cole. reszte jedzenia mielismy z polski (liofilizaty, budynie, kisle, gorace kubki).

autem natomiast by zwiedzic Islandie wykluczajac Interior i West Fjords w zupelnosci wystarczy ci tydzien czasu (polecam wypozyczalnie BERG, do 60 tys wypozyczysz osobowe auto na tydzien)


co do pozostalych pytan: musisz sie zdecydowac czy wypozyczacie auto 4x4 i zwiedzacie atrakcje przy Ring Road i interior czy tylko to pierwsze ponoszac przy tym mniejsze koszty. poczytaj pierw przewodnik albo wiadomosci na stronach www i opracuj jakas trase, bedzie ci latwiej wszystko zaplanowac Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron