reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

DELETED

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
DELETED
Go
PostWysany: 26 Mar 2015, 18:25    Temat postu: Dojazd na wulkan Laki...? Odpowiedz z cytatem

DELETED
Powrt do gry
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 27 Mar 2015, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłem prawie Very Happy Twisted Evil
Tzn. dwa dni zasuwałem z buta, po to tylko, że jak doszedłem do celu w pogodny poranek wylazła mgła. Na szczyt Laki w tej sytuacji nie wchodziłem, bo nie było sensu. A to jest podstawowy cel, zobaczyć cała tę formację geologiczną z wysokiej miejscówki. Tym bardziej, że niedługo zabierał się z powrotem turystyczny autokar, więc skorzystałem. W sumie skończyło się na zaliczeniu paru pobliskich kraterów. Wbrew pozorom te moje jeremiady to istotna informacja: nie ma tam sensu jechać przy kiepskiej pogodzie.
Co do konkretów:
-z parkingu na górę jest jakieś 150-180m w pionie i jakiś 1000m w poziomie (z konieczności szacuję wg. mapy, bez dokładniejszych przymiarek), z tego by wychodziło jakieś pół godziny w jedną stronę, ile faktycznie pisało na drogowskazach szlaku, nie pamiętam
-dojazd właściwie każdym 4x4, o ile wody w rzekach nie jest więcej po opadach; na pewno widziałem tam Toyoty (RAV4 albo b. popularne Vitary), czy jakiś Suzuki Jimny przemierzał te wody lol już nie pamiętam.
-są 2-3 duże brody i 1-2 malutkie, największy (najszerszy) chyba na rz. Helissa; ten jest o tyle paskudny, że nie da się go robić na raty z braku żwirowych wysepek, tam jest non-stop kilkanaście do 25 m przez dość głęboką wodę; ale to na brodzie na rz. Geirlandsa po deszczach utknął parę dni przed moją wizytą autobus 4x4 z turystami; tam zaraz kilkaset metrów dalej jest Piękny Wodospad (isl. Fagrifoss) lecący do kanionu, małym autem nie chciałbym mieć podobnej przygody na tej przeprawie Twisted Evil
Na te dwa opisane należy uważać, bo mogą sprawić problem przy wysokiej wodzie.
Pozdrawiam
-J.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Klamek

Doczy: 14 Kwi 2015
Posty: 2
Skd: Kraków
PostWysany: 14 Kwi 2015, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam zamiar się wybrać ;p
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
barlak

Doczy: 20 Kwi 2006
Posty: 23
Skd: Gdynia
PostWysany: 15 Kwi 2015, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jar napisa:

-dojazd właściwie każdym 4x4, o ile wody w rzekach nie jest więcej po opadach; na pewno widziałem tam Toyoty (RAV4 albo b. popularne Vitary), czy jakiś Suzuki Jimny przemierzał te wody lol już nie pamiętam.
-są 2-3 duże brody i 1-2 malutkie, największy (najszerszy) chyba na rz. Helissa; ten jest o tyle paskudny, że nie da się go robić na raty z braku żwirowych wysepek, tam jest non-stop kilkanaście do 25 m przez dość głęboką wodę;
-J.

Robiliśmy podczas wizyty w zeszłym roku chłodną analizę potencjalnych tras dla Grand Vitary i ta trasa zdecydowanie odpadła. Warto poszukać też opisów/relacji w internecie. To nie znaczy, że "się nie da", ale przecież nie o to chodzi, chyba że ktoś ryzykuje prywatnym (nie wypozyczonym) autem. Dla samochodu "terenowego" przypominającego SUVa - ryzyko na tej trasie istotne. Zresztą tak jak napisałeś. Trzeba też pamiętać, że to co "się udało" na styk w jedną stronę, za godzinę lub dwie może być nie do przejechania w drodze powrotnej po przeciętnym opadzie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zippotypes

Doczy: 17 Kwi 2015
Posty: 1
PostWysany: 17 Kwi 2015, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdziwa terenówka pokonałaby tę trasę pewnie
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron