reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

stacje benzynowe i karty
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stopa

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skąd: ŁódĹş
PostWysłany: 6 Sie 2006, 19:51    Temat postu: stacje benzynowe i karty Odpowiedz z cytatem

witam

ponoc czesc stacji benzynowych na Islandii jest bezobslugowych. Zakupy na nich podobno robi sie za pomoca specjalnych kart, ktore sa do kupienia na tych "normalnych" stacjach. Dowiedzialem sie tego przez przypadek od osoby ktora wlasnie wrocila z wyspy ale niestety nie potrafila mi dokladniej opisac tego patentu bo sama nie musiala z tego korzystac. Na mapach nie ma rozroznienia ktore sa z obsluga a ktore nie, wiec przypuszczam ze mozna sie niezle naciac liczac ze dojedzie sie "na oparach" do nastepnej stacji...
Nigdzie wiecej nie natknalem sie na tego typu informacje... wiec jak to wyglada? Czy te stacje w interiorze sa wlasnie bezobslugowe?Czy i gdzie kupowac karty, jak sie z nich korzysta?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
CHRISTCRUSHER
Gość
PostWysłany: 6 Sie 2006, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na stacjach benzynowych bezobsługowych płacisz za pomocą zwykłej karty płatniczej bądź kredytowej
Powrót do góry
stopa

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skąd: ŁódĹş
PostWysłany: 6 Sie 2006, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no gdyby tak mialo byc to bym sie nie zdziwil! Natomiast koles wyraznie podkreslil ze sa jakies karty ktore sie kupuje na stacjach - ty wybierasz za ile ma byc karta i pozniej dowolnie realizujesz. Podobno mozna z nich korzystac rowniez na tych obslugowych...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 6 Sie 2006, 20:47    Temat postu: Karty Odpowiedz z cytatem

Są takie karty. Widziałem ich reklamę. Ale o ile takie przedpłacone karty nie są jakoś tańsze, to korzystanie z nich jest bezsensowne, o ile ma się zwykłą kartę płatniczą.
Bo jak się nie wykorzysta całej kwoty, to pewnie jest problem z odzyskaniem reszty, a normalną kartą płaci się tyle ile się chce.
Możliwe jest natomiast, że karty przedpłacone są jakoś tańsze i dzięki temu można zaoszczędzić na paliwie.

Ale wadą jest to, że dotyczą one stacji benzynowych pewnie tylko jednej firmy...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
BORYNA

Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 10
PostWysłany: 6 Sie 2006, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Panstwa,
Sa takie karty jedna kosztuje 3000 ISK - sa to karty firmowe i dzialaja tylko na swoich stacjach. Mozna ja kupic na wszelki wypadek ( my kupilismy i z nich nie skorzystalismy ale mogly sie przydac). Co do stacji benzynowych to sa stacje ESSO i SHELL z czego te pierwsze honoruja wiekszosc kart platniczych np. MAESTRO a te drugie niestety NIE. Wiec jezeli masz MAESTRO kup jedna karte SHELLa i bedziesz zabezpieczony.
Jak masz jakies pytania to wal śmiało Smile Wlasnie wrocilismy wiec mamy swieze newsy Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 6 Sie 2006, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesteś pewny, że Shell nie honoruje kart płatniczych??
Bo coś nie wydaje mi się to do końca prawdą...
O ile pamięć mnie nie myli, to na każdej stacji można było zapłacić kartą płatniczą lub kredytową. Mogę się jednak mylić, bo nie prowadziłem statystyki stacji, na których tankowałem.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 7 Sie 2006, 6:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BORYNA napisał:
ESSO i SHELL z czego te pierwsze honoruja wiekszosc kart platniczych np. MAESTRO


Maestro to rzeczywiście nie tylko w Islandii ale na świecie mało kto honoruje. Natomiast wydaje mi się, że z kartami VISA czy MASTERCARD nie byłoby większego problemu przy zapłacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stopa

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skąd: ŁódĹş
PostWysłany: 7 Sie 2006, 7:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli wniosek: jesli ma sie karte visa to mozna sobie wogole odpuscic kupno tej super karty? Ktos tam probowal w bezobslugowej stacji wsadzac w maszyne karte elektroniczna a maszyna nie chciala jej przyjac - dopiero jakis kierowca wytlumaczyl mu sprawe super kart-tylko te maszyna przyjmuje.
Wiec jak to jest z tymi zwyklymi kartami platniczymi?Na kazdej stacji przy dystrybutorze stoi specjalny "bankomat" do obslugi tankujacego?Jest to istotne nie tylko w przypadku stacji bezobslugowych ale i w przypadku stacji nieczynnych w nocy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 7 Sie 2006, 10:10    Temat postu: Karty Odpowiedz z cytatem

Małe sprostowanie: o ile pamiętam, to nie ma stacji bezobsługowych. Po prostu są to stacje za dnia obsługowe a w nocy samoobsługowe.
W ciągu dnia można tam kupić nie tylko benzynę ale i inne produkty. Natomiast w nocy, by zatankować trzeba mieć np. kartę płatniczą.

Nie przypominam sobie stacji, która nie chciała przyjąć karty płatniczej (ale mogłem mieć szczęście).

Co do kart MAestro to prosiłbym się nie wygłupiać, bo skoro ktoś napisał, że przyjmuje się Mastercard, to automatycznie też i Maestro.
Maestro jest elektronicznym odpowiednikiem Mastercarda, tak jak Visa Electron jest elektronicznym odpowiednikiem Visa Classic.
Na Islandii w 95% punktów można zapłacić wszystkimi kartami.
Prawdopodobnie rĂłwnieĹź AmEx (American Express) itp.

Niemożność zapłacenia kartami elektronicznymi może się zdarzyć przy braku połączenia z systemem bankowym. Wtedy lepsza jest karta wypukła (kredytowa). Czasami brak łącza powoduje również odmowę przyjęcia płatności kartami kredytowymi i wtedy albo płacimy tą "kartą" benzynową, albo gotówką (o ile stacja ma automat do przyjmowania banknotów).


Na Islandię dobrze jest wziąć przynajmniej jeden kanister 20L na benzynę i wtedy nie ma problemu Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
CHRISTCRUSHER
Gość
PostWysłany: 7 Sie 2006, 11:37    Temat postu: Re: Karty Odpowiedz z cytatem

OdĹźajer Egzegeta napisał:
Małe sprostowanie: o ile pamiętam, to nie ma stacji bezobsługowych. Po prostu są to stacje za dnia obsługowe a w nocy samoobsługowe.

Uwierz mi są takie stacje ,przykładem może być stacja przy Bonusie w Isafjordur która jest całkowicie bezobsługowa - a skoro jest taka u mnie to nie wierzę aby innych podobnych nie było w pozostałej części Islandii
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 7 Sie 2006, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że są.
Sieć stacji OB na ten przykład.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 7 Sie 2006, 12:40    Temat postu: Stacje Odpowiedz z cytatem

Wierzę, że są stacje bezobsługowe na Islandii, bo i w Polsce takie już są.

Po prostu źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że większość stacji, która w nocy jest bezobsługowa, w dzień może mieć zwykła ludzką obsługę Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
stopa

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skąd: ŁódĹş
PostWysłany: 7 Sie 2006, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiscie kanister biore ale mimo wszystko wolalbym sie upewnic jak z tymi kartami dokladnie jest.
Te stacje bezobslugowe ktore znacie przyjmuja karty platnicze? U nas tez sa bezobslugowe ale do nich za to trzeba miec gotowke w garsci - przynajmniej te ktore znam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 7 Sie 2006, 13:29    Temat postu: Karty i benzyna Odpowiedz z cytatem

stopa napisał:
U nas tez sa bezobslugowe ale do nich za to trzeba miec gotowke w garsci - przynajmniej te ktore znam
Mówisz o Neste (w Polsce)? Bo w nich można też płacić zwykłymi kartami...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
BORYNA

Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 10
PostWysłany: 7 Sie 2006, 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak jest z innymi kartami niz MAESTRO. Wiem , że na SHELLu nie ma mozliwosci zaplacenia to karta i juz ( jak ktoś nie wieży to mozna sprawdzić na miejscu Smile. co do płatności kartami to rzeczywiscie islandczycy maja zajoba na punkcie elektronicznych pieniedzy i mozna nimi placic wszedzie ( MAESTRO W 95% tez). dobrze miec tez Vise - ona otwiera kasy na calym świecie Smile co do stacji BENZ , to rzeczywiście są przy nich sklepy i bary ale jezeli spróbujesz tam zaplacić za paliwo to Pan odeśle Cie do dystrybutora i wytłumaczy Ci obsługe automatu na karty Smile ew. sprzeda Ci karte paliwową Smile i nie ma znaczenia czy w dzień czy w nocy. Oczywiście są wyjątki i są stacje obsługowe nawet takie gdzie trzeba obudzić w prywatnym domu jakiegoś chlopa rzeby Cię zatankował Smile) ( to nie żart). Ale na takie szczęście bym nie liczył chociaż nam sie zdażyło Smile

W interiorze zapomnij o stacjach benzynowych ale jezeli nie rozwalicz baku na kamieniach to średnio palącym autem powinno się udać na jednym baku. Jeżeli masz na myśli trasę 35 to w ogole sie nie martw Smile prosta i krotka droga:)

Pozdrowionka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stopa

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skąd: ŁódĹş
PostWysłany: 8 Sie 2006, 9:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ano wlasnie zamierzam spedzic troche wiecej czasu w interiorze - problem w tym ze auta krotkie i ze wzgledu na prom bez bagaznikow dachowych - miejsca na kanistry nie ma - skonczy sie na zapasie max 20l na auto... a oslone zbiornika to wlasnie zgubilem wterenie Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 8 Sie 2006, 10:53    Temat postu: BagaĹźniki dachowe Odpowiedz z cytatem

A czemu bez bagażników dachowych? Nawet jeśli są restrykcje na promach, to nie są tak bardzo przestrzegane, jeśli jest to kwestia paru centymetrów (zawsze można spuścić trochę powietrza przed wjazdem na prom).
Na czas pobytu na promie, bagażnik dachowy (jakiś mały) można schować do środka samochodu - i tak podczas podróży promem nie można korzysta ć z samochodu...

A taki bagaĹźnik przy krĂłtkim samochodzie to fajna rzecz.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
stopa

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skąd: ŁódĹş
PostWysłany: 8 Sie 2006, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no auto ma 190cm - dokladnie na granicy dopuszczalnej wysokosci. Byc moze wezme tylko belki bo klasyczny bagaznik to sam w sobie bedzie mial minimum ze 20-30 cm. Na gore pojdzie lopata, hi-lift, kolo zapasowe i 2 kanistry. Przed wjazdem na prom zdejme i upakuje to do srodka...ale wiecej nie wejdzie:(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mariusx
Gość
PostWysłany: 13 Sie 2006, 1:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a oslone zbiornika to wlasnie zgubilem wterenie

a tutaj moze ci sie przydac, nawet bardzo , a w interiorze jazda bez takowej to loteria.
Powrót do góry
swesow

Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 9
Skąd: Piaseczno k./Warszawki
PostWysłany: 29 Sie 2006, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co ja widziałam, na prom wjeżdżały bardzo duże samochody, czasami mające komplet opon na dachu i dodatkowe kanistry na benzynę czy inny bagaż.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron