reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Logiczne zarządzanie światem
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
lili67

Doczy: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skd: Hafnarfjördur/Keflavik
PostWysany: 21 Mar 2008, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ładnie się czyta. A podróże w przestrzeń pozaziemską to odwieczne marzenie ludzkości. Jeśli Amerykanie kłamią, to robią to dobrze.


_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
LooCKeRWooD

Doczy: 21 Mar 2006
Posty: 61
Skd: T-ravel
PostWysany: 30 Mar 2008, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile cześć

uważam, że dzisiaj chcą nam sprzedać bezpieczeństwo. Atak na WTC to wydarzenie ponad nasze czasy. Ono wystraszyło cały świat. TERROR wszędzie TERROR.. wiadomo, że sami terroryści uprowadzili samolot (chyba, że wszystko planowane było przy udziale innych ludzi z USA). Z tej przyczyny są tak beznadziejne restrykcje. Może zakażą latać arabom samolotami, to laptopy powrócą itp... w samej psychice ludzi tkwi problem. Oni myślą, że to wydarzy się za każdym razem.

pozdrawiam
_________________
"mądrość jest życiem pisana, a jej najlepszą nauczycielką jest głupota"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
LooCKeRWooD

Doczy: 21 Mar 2006
Posty: 61
Skd: T-ravel
PostWysany: 30 Mar 2008, 15:54    Temat postu: Re: Polityka Odpowiedz z cytatem

.
Cytat:


Uważam, że obowiązkiem ludzi mądrych jest zadbanie o ludzi głupich.
Nawet jeśli ci głupi nie rozumieją, że coś się dzieje dla nich dobrego.


Tylko widzisz O.E. mało tych ludzi mądrych... jak ten bajzel ogarnąć? głupich ludzi można się jedynie pozbyć. Albo zmienić mentalność i świadomość. Głupi człowiek kupi wszystko. Mądry kupi mądrze. Głupca stać na czyste szaleństwo, które może go doprowadzić do bogactwa, ale nie do mądrości. Bieda to wytwór Bogactwa.. Gdyby ludzie umieli się dzielić, nie byłoby tylu problemów. Gdyby ludzie byli świadomi życia swojego, że to od nich w wielu względach ono zależy. Wiedzieli co wybierają, jak to na przyszłość wszystko rzutuje, to nie byłoby źle... Społeczeństwa o tym nie wiedzą.

NAM LUDZIOM TO TYLKO DOGODZIĆ. SZUKAMY SUBSTYTUTÓW I WYGÓD. UŁATWIAMY SOBIE ŻYCIE DO TEGO STOPNIA, ŻE PRZESTAŁO NAM SIĘ CHCIEĆ MYŚLEĆ. KTOŚ MYŚLI ZA NAS I CZERPIE Z TEGO WIELKIE KORZYŚCI...

NIEPRZEMYŚLANE DECYZJE POWODUJĄ RÓWNIEŻ SKUTKI UBOCZNE.

==== ŻYCIE TO MARKETING WYBORÓW ++++
_________________
"mądrość jest życiem pisana, a jej najlepszą nauczycielką jest głupota"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 1 Kwi 2008, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety niektórzy potrafią nawet z najbardziej normalnego i przyzwoitego człowieka przerobić na bezwolną maszynę do zabijania. To tzw. pranie mózgu. Są to według mnie obrzydliwe metody bo odbierają ludziom to co mają najcenniejsze. Jak się nad tym zastanowić to- strach się bać.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
LooCKeRWooD

Doczy: 21 Mar 2006
Posty: 61
Skd: T-ravel
PostWysany: 5 Kwi 2008, 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://zbawienie.com/lnps.htm

zapraszam do refleksji...

przeczytać do końca!

OBOWIĄZKOWO!

pozdrawialski
_________________
"mądrość jest życiem pisana, a jej najlepszą nauczycielką jest głupota"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
lili67

Doczy: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skd: Hafnarfjördur/Keflavik
PostWysany: 5 Kwi 2008, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LooCKeRWooD napisa:
http://zbawienie.com/lnps.htm

zapraszam do refleksji...

przeczytać do końca!

OBOWIĄZKOWO!

pozdrawialski


Tego się nie da przeczytać do końca. Kolejna spiskowa teoria świata. Już wcześniej w tym wątku, ktoś inny udowadniał swoje podobne teorie. Kto wymyśla takie brednie?

Zgroza.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
LooCKeRWooD

Doczy: 21 Mar 2006
Posty: 61
Skd: T-ravel
PostWysany: 10 Kwi 2008, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chciałbym też tak myśleć, że ta cała popaprana rzeczywistość to jakieś Science-Fiction, że to nierealne... przekonuję się, że życie ma sens... każde... Wierz mi, człowiek ma taki mózg, że mógłby uczynić z ziemi raj... a może też to fikcja, że ludzki rozum jest wykorzystywany w zaledwie kilku procentach..
dziwne to wszystko. bardzo.. szatan istnieje.. i ja to wiem.. w snach co niektórych odwiedza.. innych przez okultyzm itd.. nam się w to nie chce wierzyć po prostu..
_________________
"mądrość jest życiem pisana, a jej najlepszą nauczycielką jest głupota"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 11 Kwi 2008, 8:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi LooCKeRWooD, już mamy raj na Ziemi. Ci, którzy tego nie zauważają, błądzą.

A kto powiedział Ci, że ludzkie cierpienie nie jest właśnie czymś dobrym? Czymś co uszlachetnia duszę i charakter?
Dlaczego chcemy naiwnie myśleć, że raj to tylko przyjemność dla ciała, a w raju muzułmańskim na każdego wojownika czeka ileś tam dziewic (które zaspokoją przecież tylko żądzę cielesną).

Raj mamy wokół nas. Raj, który pozwala nam ulepszać naszą duszę.
Trzeba tylko mądrze korzystać z tego raju.
To inni ludzie są tym rajem, nasze własne człowieczeństwo, poszukiwanie prawdy. Odrzucając zwierzęce lęki i obawy, stajemy sie wolni i zaczynamy dostrzegać niesamowity raj jaki nas otacza.
Zwierzęcość wygoniła nas z raju - przestaliśmy go dostrzegać.
A on jest tak blisko nas....
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 11 Kwi 2008, 9:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja w tej kwesti nie podzielam tego zdania co do raju teraz. Jeżli spojrzymy wstecz to przekonamy się ,że cała nasza cywilizacja jest oparta na okrucieństwie. Zachwycamy sie dzielami starożytnych Grekow czy Rzymian, a nie zdajemy sobie sprawy,że byli oni ówczesnymi grabieżcami, mordercami i niszczyli z całkowitą premydytacją wszelkie osiągniecią ludów podbijanych, dlatego tez wiele z nich przestało calkowicie istnieć ,a wszystko co piękne i wspaniałe zostało stracone. Cała nasza historia jest przesiąknięta krwią. gdyby na przykład Niemcy wygrali wojnę za 500 lat,( Jesli przedtem by nie nastapił koniec świata) byli postrzegani jako naród wybrany i wspaniały. I taka jest nasza prawda. Nalezy zdawać sobie z tego sprawę i zacząć naprawiać świat od samego siebie. Bo przecież ludzkość to my wszyscy, każdy z nas miał ojca,matkę i to od nich zależało w dużej mierze kim jesteśmy dzisiaj. To oni nam pokazywali świat i uczyli pierwszych sło. Czasami ich zabrakło zbyt wcześnie, czasami nie spełniali swoich zadań , może nie tylko z powodu złej woli, ale z braku umięjęności. kiedyś ktos mądry powiedział,t" Takie będzie Rzeczypospolite, jakie jej młodzieży chowanie" to można rozciągnąć na cąły świat. A my sami, czy zastanawiamy się czasami jak postrzegają nas inni. Czy każdego dnia wieczorem , możemy śmiało spojrzeć w lusterko i powiedzieć - Dzisiaj to był dobry dzień, bo potrafiłem właściwie postępować zgodnie z własnym sumieniem. U ważam,że mamy zawze wpływ na to co się wokół nas dzieje. Np bohater listy Schindlera. A teraz gdy wielu z nas mieszka na Islandii i widzi co wyczyniają nasi rodacy tutaj, zastanówmy się co możemy z tym zrobić. Ja jestem zdania,że jesli się Islandzkich wladz nie uprzedzi co może nastąpić w razie dalszej bierności tutejszej policji możemy mieć w krótkim czasie powtórkę z histori np. wołomińskiej. Ja co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Zeszłam na tematy tutejsze, bo to co czytam dzisiaj to po prostu mnie przeraża!!!!!!
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
lili67

Doczy: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skd: Hafnarfjördur/Keflavik
PostWysany: 11 Kwi 2008, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja wyjątkowo zgadzam się z Odżajerem. Człowiek może stworzyć sobie raj, ale również i piekło. A szatan z pewnością istnieje i jest w każdym człowieku. Ale to już kwestia wolnej woli czy będziemy żyć w raju czy w piekle. A to o czym pisze Grażyna, jest wynikiem walki między dobrą a złą stroną ludzkiej natury. Kiedy leje się krew, zawsze jest dobra i zła strona, a jedna nie może istnieć bez drugiej.

A co do ostatniej historii z Polakami w roli głównej - w każdym miejscu na świecie są, byli lub będą gangsterzy, świry, maniacy. Taka jest natura człowieka. I nie zaradzą temu żadne środki, tak już jest i tak będzie zawsze. A jedynym rozwiązaniem jest unikanie. Jak czyta się taki artykuł to można nabrać przekonania, że Reykjavik to jakieś Chicago czy inny Pruszków.

Ludzie, nie dajmy się zwariować.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
LooCKeRWooD

Doczy: 21 Mar 2006
Posty: 61
Skd: T-ravel
PostWysany: 13 Kwi 2008, 9:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.pardon.pl/artykul/4317/_/8#komentarz_814330

Bush uzbraja Kosowo. Raj na handel bronią. Inwestycja krótkoterminowa. Niech się wytłuką między sobą, jak to robią w Afryce.
Afryka - piasek i bieda ameryce nie sprzyja. Ale handel i dozbrajanie obydwu stron konfliktu to najlepszy interes.
Raj. Znam cierpienie. Ale nie te cielesne. Może nie uwierzycie, ale boli mnie to, że mało kto się przeciwstawia temu co się zapowiada. Chore staje się wszystko , a co najgorsze to człowiek chce być bogiem. Chce ustanawiać nowy porządek. Bush zabić może [tyle wojen co on rozpętał], a ja nie [ja jestem zamieszany w to wszystko i co najważniejsze - świadomy]. On jest bezkarny a ja nie. Takie jest prawodawstwo. Ludzkie - raczej nieludzkie.

Druga strona medalu, która pozwala na to wszystko.
ATEIZM - komu chodzi o to, by ludziom to wpajać? największym ludobójcom? racjonalnemu myśleniu? szatanowi! Jemu i jego pomiotom!! ja wiem, że on istnieje tak samo jak Bóg.
Nie chodzę do kościoła, tego nikt nie musi mi tłumaczyć. Ja się o tym przekonuję każdego dnia. Ile dobra - ile zła.....

Czasem myślę, że zniszczą nas telefony komórkowe - są przyczyną rozwinięcia się raka mózgu. Kto wie czy cały świat nie dostanie takiego impulsu [fachowcem nie jestem], który nas wkrótce nie pozabija?
wszystko prawie ma swoje dobre i złe strony. Człowiek i jego wytwór.. na pewno.

Wszystko tkwi - coraz bardziej się o tym przekonuję - w świadomości ludzkiej. Jeśli człowiek nie przewidzi skutków swoich czynów, wpląta w to innych. Przyszłość jest jasna, dla tych którzy myślą i używają mózgu...
_________________
"mądrość jest życiem pisana, a jej najlepszą nauczycielką jest głupota"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 13 Kwi 2008, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do ateizmu, to sprawa wyboru , każdego z nas. Ja miałam to szczęście,że poznalam wspaniałego człowieka księdza. Można mu było zadawać różne pytania na temat religii, a on zawsze odpowiadał jasno tak jak myslał. Kiedyś mu zadałam pytanie, czy jestem niewierząca skoro często wątpię w istnienie Boga. Wtedy powiedział on,że każdy normalnie myslący człowiek ma prawo do tego, bo wiara tym się właśnie różni od wiedzy. On też często miewał takie mysli, ale potem zazwyczaj zycie samo odpowiadła mu na jego wątpliwości.
Natomiast co do reszty Twojej wypowiedzi jak najbardziej się z Tobą zgadzam!!! Czasami ktoś na kogoś mówi " ty świnio" , a co ma to biedne zwierze do człowieka, zdolnego do najgorszych zbrodni i wynaturzeń. Jest coś takiego jak psychologia tłumu. Tłum to najgorsza bestia zdolna do najokrótniejszych rzeczy, a jeżeli jeszcze prowadirem tego jest socjopata to już klęska. Patrz przemówienia Hitlera i reakcja Niemców na jego gesty i słowa. Sami poszczegolni Niemcy to zazwyczaj mili i porządni ludzie , lecz w tłumie zachowywali się waidomo jak.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
oset

Doczy: 17 Sie 2007
Posty: 11
Skd: reykjavik-hafnarfjordur
PostWysany: 13 Kwi 2008, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do spiskowej teorii dziejow=istnieje poglad ze zostla utworzona "grupa ludzi trzymajaca wladze" po pierwszym wielkim krachu gieldowym w stanach.nastepne panstwa dolaczyly po ustaleniach w Jalcie=chodzi mi o tak zwana Unnie Europejska(1956-podpisanie dokumentow o zaczatkach-)=dzisiaj przybiera prawie identyczny ksztalt jak USA=regulacje prawne oraz zarzadzanie.maly przyklad dotyczacy Polski-zwroccie uwage ze dokumenty o zabojstwie Sikorskiego mialy byc udostepnione przez anglikow w 2000 roku a zostaly utajnione na kolejne 50 lat-czy odtajnienie mogloby wplynac jakos na stosunki polsko -angielskie,polsko-europejskie?i jaki to mialoby wplyw na Polakow zamieszkujacych dzisiaj w calej europie,czy spowodowaloby to fale nienawisci ze strony zywiolowych rodakow do jakiejs nacji.Nastepnie dlaczego w Europie jest wpajany poglad ze to obalenie muru berlinskiego spowodowalo upadek komunizmu?przykaldy mozna mnozyc -ja mysle ze tak europie jest wygodniej-dostosowac historie -wygladzac ja,spychajac w niepamiec niewygodne fakty-dotyczy np-''polskich obozow''-jak probowano przemycic w mediach niemieckich-pomalu historia sie zaciera na korzysc ludzi i korporacji bedacych u wladzy-najwieksze pieniadze sa w niemczech i Niemcy ksztaltuja dzisiejsza rzeczywis tos Europy(sprawa z rurociagiem) odnosnie religi-w moim subiektywnym odczuciu-wszystkie poczatek biora od jednej najstarszej jaka byla przyjeta w egipcie-imperium ktore wyznaczalo kierunki rozwoju w tamtejszym znanym swiecie dla muzulmanow dla zydow i innych nacji.ale wiara wlasnie wiara jest czyms wiecej niz zbiorem przypisow opowiastek zakazow.jezeli jestesmy gotowi oddac za nia zycie to Wiara wlasnie przenosi gory niezaleznie od tego w co i w kogo sie wierzy.Tam gdzie zachodzi dobro musi istniec tez i zlo nierozerwalnie.jezeli kros wierzy w anioly to przeciwienstwem jest szatan wec to jego mozemy wskazac jako to zlo.zasanawiajace jest ze przyczynkiem do zaistnienia zla jest kobieta-albo pierwiastek kobiecy we wszystkich religiach.Ale to chyba temat na inna dyskusje
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 13 Kwi 2008, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
A ja w tej kwesti nie podzielam tego zdania co do raju teraz. Jeżli spojrzymy wstecz to przekonamy się ,że cała nasza cywilizacja jest oparta na okrucieństwie.
Zgadza się! Grażyno, myślisz bardzo analitycznie.
Nie wiem czy jesteś katoliczką czy może chociaż masz szacunek do filozofii katolickiej, ale właśnie cierpienie jest doskonałym indykatorem wiary i człowieczeństwa.
Jak ojciec Kolbe miałby udowodnić swe człowieczeństwo, gdyby nie było obozów koncentracyjnych?
Świat jest jedną wielką hiobową próbą. A ludzie zbyt łatwo poddają się terrorowi agresji i lęku innych, i nie potrafią dostrzec, że rajem jest po prostu miłość. Można być torturowanym, można być świadkiem mordu na własnej rodzinie, a mimo to kochać innych ludzi, wybaczać im, współczuć im ich choroby jaką jest zło i lęk.



Cytat:
Zachwycamy sie dzielami starożytnych Grekow czy Rzymian, a nie zdajemy sobie sprawy,że byli oni ówczesnymi grabieżcami, mordercami i niszczyli z całkowitą premydytacją wszelkie osiągniecią ludów podbijanych, dlatego tez wiele z nich przestało calkowicie istnieć ,a wszystko co piękne i wspaniałe zostało stracone.
Poza wojnami z równymi sobie cywilizacjami (np. Persowie, Egipcjanie) starożytni Grecy i Rzymianie, nie niszczyli chyba żadnych kultur wysokorozwiniętych, które same byłyby ostoją dla jakiejś twórczości artystycznej. Co nie oznacza, że okrucieństwo jest usprawiedliwione.
Mecenasami sztuki chyba zawsze byli ci, którzy potrafili okrutnie podbijać inne narody. To dzięki bogactwom i niewolnikom zdobytym na wojnie, można było rozwijać sztukę....
Dziś chyba już nie wpostają kościoły jakie budowano 500 lat temu.
Nie chce mi się wierzyć, że to tylko kwestia zmiany stylu w sztuce, bo style się mieszają...
A teraz teoretycznie powinno byc łatwiej, bo mamy maszyny, komputery...



Cytat:
Cała nasza historia jest przesiąknięta krwią. gdyby na przykład Niemcy wygrali wojnę za 500 lat,( Jesli przedtem by nie nastapił koniec świata) byli postrzegani jako naród wybrany i wspaniały. I taka jest nasza prawda.
Zgadza się. Dlatego ludzie światli wcale nie popadają w egzaltację, gdy słyszą o polskich rycerzach, którzy wygrali jakąś tam wojnę czy bitwę. Doskonakle zdają sobie sprawę, że zabijanie (nawet w obronie) wymaga sporo niezbyt chwalebnej agresji...




Cytat:
Nalezy zdawać sobie z tego sprawę i zacząć naprawiać świat od samego siebie. Bo przecież ludzkość to my wszyscy, każdy z nas miał ojca,matkę i to od nich zależało w dużej mierze kim jesteśmy dzisiaj. To oni nam pokazywali świat i uczyli pierwszych słow.p
Tak, ale to właśnie okrucieństwo świata i nasze lęki przed nim, są czymś z czym musimy się zmierzyć.
Gdyby nie było tego wyzwania, gdyby wszyscy ludzie byli tacy idealnie mądrzy i dobrzy, to mam wrażenie, że nie byliby to już ludzie (w naszym znaczeniu ludzi).
To trochę tak jakby każdy himalaista rodziłby się już na szczycie Mont Everest... cóż miałby do zdobywania potem?


Cytat:
Ja jestem zdania,że jesli się Islandzkich wladz nie uprzedzi co może nastąpić w razie dalszej bierności tutejszej policji możemy mieć w krótkim czasie powtórkę z histori np. wołomińskiej. Ja co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Zeszłam na tematy tutejsze, bo to co czytam dzisiaj to po prostu mnie przeraża!!!!!!
Bierność policji może być dobra. Istnienie mafii, która zagraża ludzkiemu bezpieczeństwu jest dobre dla ludzi, bo oni MUSZĄ zdać sobie sprawę, że ich strach o sprawy doczesne jest czysto zwierzęcy i irracjonalny. Nie możemy bać się ludzi złych. Musimy im współczuć. To ludzie chorzy...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 13 Kwi 2008, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie bierności policji islandzkiej to bsolutnie się nie zgadzam. Sama znałam ludzi pewnego pokroju. Oni niszczyli i korzystali z grabieży dóbr innych ludzi, którzy uczciwie pracowałi i dbali o byt swoich bliskich. A oni perfidnie przepijali to, co udało im się ukraść i sprzedać dla paserów. I śmieli się z głupoli co nie umieją się zakręcić . Dla mnie to są wrzody społeczne i trzeba takich od razu " prostować". Oczywiście nie przemocą. Kiedyś taki jeden z nich w końcu stał się ofiarą i jemu tez buchneli samochód ( to jego była specjalność) i on miał straszny żal, kto podły mógł tak jego biedulka skrzywdzić. Dla mnie każdy , kto krzywdzi innego człowieka powinien być napastowany i ukarany adekwatnie. Nawet nie z powodu zemsty., ale żeby mu uzmysłowić ,że swoimi postępkami niszczy komuś coś, co jest jego własnością. Bo czasami ludzie nie chca lub nie potrafią zrozumieć zła, jakie wyrządzają.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 13 Kwi 2008, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Odnośnie bierności policji islandzkiej to absolutnie się nie zgadzam. Sama znałam ludzi pewnego pokroju. Oni niszczyli i korzystali z grabieży dóbr innych ludzi, którzy uczciwie pracowałi i dbali o byt swoich bliskich. (...)
Dla mnie każdy , kto krzywdzi innego człowieka powinien być napastowany i ukarany adekwatnie. Nawet nie z powodu zemsty., ale żeby mu uzmysłowić ,że swoimi postępkami niszczy komuś coś, co jest jego własnością. Bo czasami ludzie nie chca lub nie potrafią zrozumieć zła, jakie wyrządzają.
Ja się z Tobą zgadzam jeśli chodzi o moje praktyczne i osobiste podejście do sprawy.
Też wolę żyć w świecie, gdzie przestępca jest jakoś karany czy leczony, ale...
Ale wynika to z mojego lęku, że gdy nie będzie policji i źli ludzie będą męczyć dobrych, to mnie się też dostanie, a ja jednak wolałbym nie być torturowany czy okradany.
Ale filozoficznie nie jest to dobra postawa (zwłaszcza dla katolików). Nie powinniśmy bać się cierpienia fizycznego; powinniśmy starać się przezwyciężyć ten strach o nas i naszą rodzinę.
Oczywiście taka wyidealizowana postawa jest trudna do osiągnięcia, więc przyjmuje się, że samoobrona jest postawą neutralną i dobrą.
Ja jednak widzę w niej pewne negatywne cechy i o nich mówię, przy czym sam jak najbardziej wolałbym, by policja wychowała tych złych ludzi (gdyby mnie okradli to pewnie moja agresja podsuwałaby mi wizje tortur jakim powinni być poddani za karę za wyrządzone zło).
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
LooCKeRWooD

Doczy: 21 Mar 2006
Posty: 61
Skd: T-ravel
PostWysany: 16 Kwi 2008, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro mowa o torturach i karach to może warto też pomyśleć . jak wiele dobrego dałaby kara śmierci za ewidentne zabójstwa , obcinanie rąk za kradzieże itp.. ludzie są dziś bezkarni.. odsiadka i wolność i powrót - zazwyczaj - do starych dziejów, do złych przyzwyczajeń..

w rzeczy samej kara śmierci jest niezbyt dobrą formą wyroku, ale w tych czasach to by się przydała..
Jest tyle "brudu" w Europie czy na innych kontynentach, powstałego na wskutek braku wojen. Nie jest wesoło.. a tym bardziej, że mało dobra ludzie chcą czynić. Media kreują strach i zło, ile procent z wiadomości to dobre nowiny? sami możecie ocenić...

wszystko to jest takie popaprane i skomplikowane..

ludzie ludziom wilkami...
_________________
"mądrość jest życiem pisana, a jej najlepszą nauczycielką jest głupota"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 17 Kwi 2008, 5:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie kary śmierci, to jestem zdecydowanie na nie.Bywają bowiem przypadki,że ludzie skazani za zabójstwo dopiero po wielu latach okazują się ludzimi niewinnymi. Wszystko tu bywa zawodne. Czasami slepy los decyduje o tym ,gdy prawdziwy morderca cieszy się wolnością i jest zadowolony , bo niewinny człwiek poniósł karę za jego winy. Moim zdaniem jednak, są przestepstwa ,za które nie powinno być skracanie kary za tzw. dobre sprawowanie w czasie odsiadki!! Jest zwyrodnialcem ktoś- to niech siedzi w odosobnieniu ile są mu naliczył, a nie liczy na współczucie i skrócenie wyroku.

Ja kiedyś w Rydze w muzeum widziałam obciętą rękę na pniu, obok była siekiera wbita. I takie coś było przed głównym wejściem na rynek w dawnych czasach. Kążdy potęncjalny z kleikimi łapkami wiedział co ryzykuje. A widok był makabryczny naprawdę. Ręka była tak speparowana,że jedynie kolor zmieniła. To dopiero profilaktyka!!!
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
LooCKeRWooD

Doczy: 21 Mar 2006
Posty: 61
Skd: T-ravel
PostWysany: 21 Kwi 2008, 6:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie chodziło o karę śmierci dla tych, którzy są niepoczytalni psychicznie, mają zaburzenia emocjonalne, zrobili to z premedytacją, z zimną krwią. Niezbite dowody i na wieczny sen... nikt nie każe głowy ścinać, czy na krzesło.. sen przyjdzie, zabierze i ludziom normalnym będzie się żyło lepiej. Była wojna , zrobiła czystki, brud usunięto.. co się dzieje w Europie, na wyspach.. Ludzkie życie nie ma wartości dla tych co zabijają. Oni odsiedzą i sobie wyjdą... może by jeszcze raz zabić?
Zrozumcie. Psychologiczna bariera. Nie akt okrucieństwa.

Pozdro!
_________________
"mądrość jest życiem pisana, a jej najlepszą nauczycielką jest głupota"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 21 Kwi 2008, 9:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego napisalam,że niektórzy nigdy nie powinni oglądać świata bez krat. Są wypadki socjopatów i wiadomo że są chodzącą bombą, która z pewnością z nowu zabije kogoś niewinnego, jeśli będzie miała tylko okazję. Najgorsze jest to że często tacy ludzie są niesłychanie inteligentni i mogą ukrywać się dlugie lata za fasadą porządnego wizerunku (kamuflarzu).
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron