reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

launasedil

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
forlorn

Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 135
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 2 Mar 2009, 17:49    Temat postu: launasedil Odpowiedz z cytatem

czy ktoś z was wie jak srawdzic poprawność launasedill?? tzn mam niezłą stawke 1200/ h pracuje codziennie 9 h + 1,5 nadgodziny i mam pensje 160 tys nie wiem czy prawidłowo rozliczają mi skatkort bo nawet nie widze tego na launasedil. aha nie mam mpłatne za przerwe objadowa a jak wychodze na tej przerwie to mi kasują z nadgodzin. W tym miesiącu 150 godzin dagvinna +16 (sic) yfirvinna i pensja 160.457 jak to wyliczyc? a na orlof odłożyli mi z pensji19.28 czy ktoś mógł by mi pomóc to jakos wyliczyc? każdy kogo pytam twierdzi ze cos jest nie tak ale nikt nie wie co dokładnie. Bardzo proszę o pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stalin
Gość
PostWysłany: 2 Mar 2009, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

musialbym zobaczyc kwitek, ale po pobierznych obliczeniach to sie zgadza.
Powrót do góry
forlorn

Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 135
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 2 Mar 2009, 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jak poznac zwrot ze skatkort?? i czy to legalne że mi obcinaja z nadgodzin jeśli wychodze podczas bezpłatnej przerwy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
janik

Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 197
Skąd: KOPAVOGUR
PostWysłany: 2 Mar 2009, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zazwyczaj na dole pod rozliczeniami pisze podatek minus 34 000 chyba tyle teraz jest, musisz znaleść kwotę około 34 tys. powinna byc odjęta od podatku. A czemu masz nadgodziny dopiero po 9 godzinach, powinno byc po 8.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
forlorn

Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 135
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 2 Mar 2009, 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nadgodziny mam po 8 godzinach pracuje od 7.30 do 17.30 i ostatnie poltorej godziny to nadgodziny a przerwe objadowa mam o 12 i jak wtedy wyjde to mi z nadgodzin odliczają o to mnie denerwuje po drugie porównałem launasedil kolegi i moje i przepaść jest neisamowita a co do skatkort to nic nie widze czy to powinno pisać skatkort?? czy jakos inaczej?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stalin
Gość
PostWysłany: 2 Mar 2009, 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zwrot nazywa sie personufradrattur
Powrót do góry
stalin
Gość
PostWysłany: 2 Mar 2009, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i jeszcze jedno, platnej przerwy w osmiogodzinnym dniu pracy przysluguje 30 min, jesli przerwa jest dluzsza lub sa dodatkowe krotsze trzeba to odpracowac. w roznych zakladach jest rozmaicie, nie ma zelaznej regoly.
Powrót do góry
wielkopolanka

Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 159
PostWysłany: 2 Mar 2009, 19:04    Temat postu: ulga osobista Odpowiedz z cytatem

od nowego 2009 roku ulga osobista (personuafslattur) wynosi 43000 ISK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wielkopolanka

Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 159
PostWysłany: 2 Mar 2009, 19:06    Temat postu: Re: launasedil Odpowiedz z cytatem

forlorn napisał:
czy ktoś z was wie jak srawdzic poprawność launasedill?? tzn mam niezłą stawke 1200/ h pracuje codziennie 9 h + 1,5 nadgodziny i mam pensje 160 tys nie wiem czy prawidłowo rozliczają mi skatkort bo nawet nie widze tego na launasedil. aha nie mam mpłatne za przerwe objadowa a jak wychodze na tej przerwie to mi kasują z nadgodzin. W tym miesiącu 150 godzin dagvinna +16 (sic) yfirvinna i pensja 160.457 jak to wyliczyc? a na orlof odłożyli mi z pensji19.28 czy ktoś mógł by mi pomóc to jakos wyliczyc? każdy kogo pytam twierdzi ze cos jest nie tak ale nikt nie wie co dokładnie. Bardzo proszę o pomoc.


idz do swoich zwiazkow zawodowych i zanies im swoje launy, oni sprawdza ci czy masz poprawnie placone Wink czy masz dobre stawki, uwzglednioną ulgę itd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 2 Mar 2009, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
czy ktoś z was wie jak srawdzic poprawność launasedill?? tzn mam niezłą stawke 1200/ h pracuje codziennie 9 h + 1,5 nadgodziny i mam pensje 160 tys nie wiem czy prawidłowo rozliczają mi skatkort bo nawet nie widze tego na launasedil. aha nie mam mpłatne za przerwe objadowa a jak wychodze na tej przerwie to mi kasują z nadgodzin. W tym miesiącu 150 godzin dagvinna +16 (sic) yfirvinna i pensja 160.457 jak to wyliczyc? a na orlof odłożyli mi z pensji19.28 czy ktoś mógł by mi pomóc to jakos wyliczyc? każdy kogo pytam twierdzi ze cos jest nie tak ale nikt nie wie co dokładnie. Bardzo proszę o pomoc.


Ile dokladnie masz za nadgodzine??
Mam arkusz kalkulacyjny do obliczen wypalty wiec moge policzyc czy sie wszystko zgadza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
forlorn

Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 135
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 2 Mar 2009, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Cytat:
czy ktoś z was wie jak srawdzic poprawność launasedill?? tzn mam niezłą stawke 1200/ h pracuje codziennie 9 h + 1,5 nadgodziny i mam pensje 160 tys nie wiem czy prawidłowo rozliczają mi skatkort bo nawet nie widze tego na launasedil. aha nie mam mpłatne za przerwe objadowa a jak wychodze na tej przerwie to mi kasują z nadgodzin. W tym miesiącu 150 godzin dagvinna +16 (sic) yfirvinna i pensja 160.457 jak to wyliczyc? a na orlof odłożyli mi z pensji19.28 czy ktoś mógł by mi pomóc to jakos wyliczyc? każdy kogo pytam twierdzi ze cos jest nie tak ale nikt nie wie co dokładnie. Bardzo proszę o pomoc.


Ile dokladnie masz za nadgodzine??
Mam arkusz kalkulacyjny do obliczen wypalty wiec moge policzyc czy sie wszystko zgadza.

za nadgodzine mam2.160 zwykłych godzin mialem 150 nadgodzin 16
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 2 Mar 2009, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powinno wyjsc okolo 162tys
+orlof okolo 20tys
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
forlorn

Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 135
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 4 Mar 2009, 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
powinno wyjsc okolo 162tys
+orlof okolo 20tys

dzięki wielkie za pomoc juz wiem w czym myk...godzin za mało jutro ide to wyjaśnić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skąd: Z nie nacka
PostWysłany: 4 Mar 2009, 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://rsk.is/international/pl/intern_pl_broc#withholding

tu masz metodę obliczania, przerwy nie są wliczane do czasu pracy. Dla dokładnego obliczenia musisz uwzględnić że zmieniła się wysokość ulgi i stawka podatku Smile

Ulga osobista obecnie wynosi 42 205.
stawka podatkowa wynosi 37,2 %.
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skąd: Z nie nacka
PostWysłany: 4 Mar 2009, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadgodziny zwykle były płatne 80% więcej niż stawka za podstawowy czas pracy o ile w umowie z pracodawcą nie ma innych postanowień.
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron