reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

WYPRAWY BUSEM -> sprawy techniczne
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Busem na Islandię 2014 [SPONSOROWANE]
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Monika z busa

Doczy: 03 Mar 2014
Posty: 23
Skd: Rzeszów
PostWysany: 3 Mar 2014, 11:06    Temat postu: WYPRAWY BUSEM -> sprawy techniczne Odpowiedz z cytatem

WYPRAWYBUSEM.PL -> czyli co to takiego?;
Jesteśmy ośmioosobową grupą studentów pochodzących z Rzeszowa, którzy podróżują po Europie 25-letnim busem Volkswagenem T3. Mamy za sobą już trzy wyprawy - po Europie Środkowej w 2011 roku, Europie Zachodniej w 2012 roku oraz w 2013 roku po Skandynawii i krajach Bałtyckich W sumie podczas tych trzech tripów zwiedziliśmy 15 państw i przejechaliśmy ok 20 000km.

na wakacjach w 2014 roku planujemy spędzić miesiąc na ISLANDII, w związku z czym chcemy prosić o pomoc w sprawach organizacyjnych. Jeżeli wiecie jakie sklepy wybrać, aby było najtaniej, albo czy może uda ominąć się limit 3kg jedzenia, które można wwieźć na wyspę, gdzie można się umyć za darmo lub w bardzo niskiej cenie lub jeśli ktoś jest w stanie przenocować nas i dać nam możliwość ciepłego prysznica (lub po prostu chce nas poznać Very Happy ) będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie informacje. Potrzebujemy także kontaktów do ludzi na całej Islandii, na których moglibyśmy liczyć w razie awarii busa (co mamy nadzieję się nie zdarzy, ale jak to mówią przezorny zawsze ubezpieczony:P)

Monika z wyprawybusem.pl
_________________
"Chcieć znaczy móc"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
patryx1233

Doczy: 07 Cze 2011
Posty: 41
Skd: Jestem?/;o
PostWysany: 23 Mar 2014, 18:59    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

Z tych tanszych sklepów to supermarkety bonus, kronan itp...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG WP Kontakt
Monika z busa

Doczy: 03 Mar 2014
Posty: 23
Skd: Rzeszów
PostWysany: 23 Mar 2014, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a z jaką częstotliwością można je spotkać objeżdżając Islandię dookoła? czy są tylko w większych miejscowościach czy też można je znaleźć dosłownie wszędzie?
i czy ceny są podobne do tych polskich czy dużo wyższe?Smile
_________________
"Chcieć znaczy móc"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 23 Mar 2014, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spotkać można je w miejscowościach małych i dużych. Cenowo nie zabijają więc spokojnie możecie nastawić się na zakupy w tych sklepach.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
tomekom

Doczy: 18 Maj 2012
Posty: 14
Skd: sandgerdi
PostWysany: 24 Mar 2014, 0:07    Temat postu: bonus Odpowiedz z cytatem

www.bonus.is jest jeszcze w prawie każdej miejscowości jest jeszcze sklep http://samkaup.is/Verslanir-okkar/ ale ceny powalają. Netto jest jeszcze dobre.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 24 Mar 2014, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym bonusem to lipa bo po Selfoss w strone wschodnia to pierwszy dopiero w Egilsstadir, a kolejny w Akureyri wiec albo trzeba sie dobrze zaopatrzyc, albo przeplacac. Umyc za darmo mozna sie w rzece, oceanie czy strumyku, ale to dla hard core`owcow no ale calkiem wykonalne Smile na wiekszosci pol namiotowych, zazwyczaj sa prysznice, czasami wliczone w cene oplaty campingowej, a czasami placi sie dodatkowo wiec dobrze jest miec ze soba troche monet ( 100 koron), oczywiscie w zaleznosci od tego ile wrzucicie to tyle bedziecie sie myc, zazwyczaj placi sie tylko za goracą wode, wiec jezeli komus nie przeszkadza zimna woda w prysznicu to tez da rade Smile Mozna tez wybrac sie na basen, prysznic obowiazkowy i wliczony w cene wstepu, siedziec na basenie mozna do woli i brac prysznic rowniez ile chceta. Basenow jest tu mnostwo
http://sundlaug.is/sundlaugar.
Jak wam zimno to mozecie wskoczyc do goracych zrodel, nie wolno sie tam jednak myc Smile http://sundlaug.is/heitar-laugar

bardzo dobra ksiazka http://skrudda.is/imgBooks/200_194.jpg, ale w necie tez pelno informacji na ten temat.

Ogolnie to fajny pomysl, kilka lat temu widzialam VW T2 w Hveravellir http://www.hveravellir.is/english.html, fajnie sie tam prezentowal Very Happy
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Monika z busa

Doczy: 03 Mar 2014
Posty: 23
Skd: Rzeszów
PostWysany: 24 Mar 2014, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję bardzo za wszystkie rady:)
mam jeszcze kilka pytań; czy na stacjach benzynowych są prysznice (tak jak to czasem w Polsce bywa)? oraz czy w większych sklepach są łazienki, powiedzmy takiego typu jak w e-leclercu czy mcdonaldzie, w których można się mniej więcej umyć? (na poprzednich wyprawach nieraz tak wyglądała nasza toaleta Very Happy ) Smile
_________________
"Chcieć znaczy móc"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
tomekom

Doczy: 18 Maj 2012
Posty: 14
Skd: sandgerdi
PostWysany: 25 Mar 2014, 14:43    Temat postu: toalety Odpowiedz z cytatem

Witam, w sklepach typu bonus netto są toalety i na stacjach jak jest jakiś sklep to zazwyczaj są toalety, mcdonalda to tu nie ma, jest KFC, SUBWAY , METRO i tam są toalety, nie wiem tylko czy w sklepach typu samaup są. W centrach handlowych są tak jak w np. Auchan no i w IKEA, w IKEA jest darmowe wifi, (tylko jedna na islandii)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Szarlotka

Doczy: 12 Cze 2012
Posty: 14
PostWysany: 25 Mar 2014, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wow super pomysł. Życzę udanej wyprawy!
Sama wybieram się w tym roku na wyprawę dokoła Islandii, ale tylko z moim ukochanym Wink
Jak już poprzednicy mówili, kupujcie w Bonusie, ceny są trochę wyższe od polskich, ale nie takie porażające. Wystrzegajcie się 10/11 i Noatuna, bo zapłacicie za obsługę 24h/dobę.
Jeśli chodzi o prysznice to właśnie baseny są najlepsze. A pełno ich na całej Islandii, bo to naród uwielbiający baseny Smile Myślę, że to będzie najlepsza opcja dla Was Wink
Jeśli chcecie coś ciepłego zjeść i taniego, na szybko to polecam sklep IKEA Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Monika z busa

Doczy: 03 Mar 2014
Posty: 23
Skd: Rzeszów
PostWysany: 27 Mar 2014, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jeśli chodzi o internet to gdzie oprócz Ikei można go łapać? Smile
Wink
_________________
"Chcieć znaczy móc"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 29 Mar 2014, 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z internetem (z punktu widzenia turysty oczywiście!) to chyba ogólnie kiepsko jest. Jest coś w rodzaju internet cafe dla gości (także tych z kempingu obok) w hostelu w Reykjavik, widziałem też jakieś internet cafe bodajże w Akureyri. Poza tym mają tylko w centrach turystycznych, ale to raczej na zasadzie, że możesz sprawdzić u nich prognozę pogody/warunki na drogach, zrobić jakąś rezerwację na samolot/prom/noclegi itp.
Oczywiście zostaje zawsze internet mobilny via GSM, ale nie mam pojęcia nt. kosztów
Jeśli chodzi o info na ogólne tematy od krajoznawstwa po logistykę, to polecam
www.nat.is
a ściślej grzebanie w poszczególnych działach tego serwisu.
Co do tanich sklepów, to chyba jeszcze przyzwoicie Kasko wypadało w Husavik. Rozmieszczenie placówek Bonusa znajdziecie w necie:
www.bonus.is
Po islandzku tylko, ale kliknijcie na Finna Bonusverslun i wyskoczy lista miejscowości z interaktywnymi mapkami.
Rozumiem, że gotować będziecie sami. Najprościej na gazie, kartusze do palników wszystkich systemów są. Najpopularniejszy jest ten z kartuszami gwintowanymi Primus/Coleman/GoSystem/itp. Same zbiorniczki są najczęściej Primusa lub Colemana. Mogą być w bardzo różnych cenach zależnie od miejsca zakupu. Ponieważ jedziecie autem i w sporej grupie warto rozważyć wzięcie maszynki benzynowej, ale na wszelki wypadek weźcie też palnik gazowy, z kilku powodów: na benzynie nie pogotujecie pod tropikiem namiotu czy w kuchni turystycznej na niektórych kempingach, a ze względu na zmienną islandzka pogodę siedzenie nad garem pod chmurką nie zawsze jest dobrym pomysłem. Rzadko bo rzadko, ale niektóre palniki benzynowe lubią się zapychać na samochodowym paliwie, warto mieć rezerwę.
Miesiąc + własny transport to b. dużo na Islandię, mogę Wam pozazdrościć... Będziecie mogli zapuścić się także w rzadko odwiedzane zakamarki. Interioru tym wehikułem nie przejedziecie, ale możecie tu i ówdzie podjechać krótkimi, łatwymi odcinkami dróg F (dla 4x4) co pozwoli Wam (już na piechotę) dotrzeć do kilku ciekawych miejsc, jak np. jaskinie Surtshellir czy nawet kawałki trasy F35. Autem osobowym (nie 4x4) z wypożyczalni nie można wjeżdżać na te drogi (regulamin/warunki ubezpieczenia), a niektóre ich odcinki są do pokonania (w granicach rozsądku!!!), co znacznie rozszerza listę dostępnych miejsc.
Oprócz objazdówki, polecam Wam (jeśli oczywiście łażenie po wertepach Was interesuje) jakiś trekking po islandzkim interiorze -naprawdę warto.
Pozdrawiam
-J.
P.S. Co do limitu jedzeniowego: raczej nastawcie się na unikanie w zabranym prowiancie produktów zakazanych. To jest w razie kontroli egzekwowane surowo. Nie będą raczej robili gwałtu o nadmiar zupek czy mleka w proszku.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 29 Mar 2014, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przez Kjolur to nawet osobowka da rade
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
gisli74

Doczy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysany: 30 Mar 2014, 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jar napisa:

Oczywiście zostaje zawsze internet mobilny via GSM, ale nie mam pojęcia nt. kosztów


W Novej dostaniecie kartę prepaid i płacicie tylko za miesięczny limit transferu

1GB - 1190 ISK
5GB - 1990 ISK
15GB - 3990 ISK
50GB - 5990 ISK
100GB - 6990 ISK

W mieście macie 4G, w większych wsiach 3G, prawie wszędzie 2G.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Monika z busa

Doczy: 03 Mar 2014
Posty: 23
Skd: Rzeszów
PostWysany: 31 Mar 2014, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki bardzo za odpowiedzi:)
mam jeszcze kilka pytań;
- co zalicza się do takich produktów "zakazanych"? (jak mniemam pewnie alkohol, ale czy coś jeszcze?)
Jar polecasz jakieś konkretne miejsce na wędrówkę po interiorze? (jasne, że chodzenie po wertepach nas interesuje Very Happy )
_________________
"Chcieć znaczy móc"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
gisli74

Doczy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysany: 1 Kwi 2014, 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika z busa napisa:
D
- co zalicza się do takich produktów "zakazanych"? (jak mniemam pewnie alkohol, ale czy coś jeszcze?)


No jak to zakazanych???? Alkohol jest podstawowym artykułem
Zakazana to jest kiełbasa "polska". drink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 5 Kwi 2014, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu (gdzieś) macie przepisy celne:
www.tollur.is
Otwórzcie wersję angielska i szukajcie u źródła. ewentualnie możecie pogooglać w różnych portalach podróżniczych czy biur podróży w działach typu informacje praktyczne, podobnie szukajcie w papierowych przewodnikach (tych lepszych, dla trampów a la LP)
Co do miejsc do łażenia, to jest ich mnóstwo, można je podzielić na takie, gdzie wystarczy 1-2dniowa rundka i takie, gdzie warto lub trzeba (także ze względów logistycznych spędzić 5-8 dni co najmniej. Do niektórych miejscówek w interiorze (Landmannalaugar, Thorsmork i in. kursują latem terenowe autobusy, co może być logistycznie przydatne, choć to koszta)
Znane mi osobiście:
1) Landamanalugar (samo w sobie!!!) i okolice, w tym:
-Hekla
-szlak Landmannalaugar -Thorsmork-Skogar, ew. jego fragmenty
To nie jedyne opcje. Pod Heklę jako taką Waszym pojazdem dojedziecie bez trudu, do samego Landannalaugar już nie, ale technicznie dacie radę podjechać bardzo blisko od północy, a dalej to już 2 kroki z buta przez wodę. Thorsmork to tylko 4x4, Skogar to już na wybrzeżu przy Ring Road
2) Kanion rz. Jokulsa a Fjollum, między Detifoss i Asbyrgi
3) szeroko pojęte okolice Myvatn, dobry teren na łączone wypady samochodowo-piesze, polecam wizytę w Krafli, a przy dobrej pogodzie obczajenie z mapą, co i jak daleko widać na południe z wyżej położnych miejscówek...
4) Skaftafell -jest gdzie łazić nawet przez kilka dni, choć większość ludzi zatrzymuje się tu na dzień-dwa tylko, polecam m. in. dolinę Morsardalur
5) Kaldera Askja i (obrzeża) Odadahraun -ciężko tam dotrzeć. Ja szedłem z buta od N zachodnim szlakiem z Myvatn 5-6 dni w jedną stronę. Poza tym można tam dotrzeć w 1 dzień, ale niestety tylko terenówką przez F88 od N lub F910 od NE przez most na Jokulsie. Obu tych dróg NIE przejedziecie ze względu na brody, a wycieczki z Myvatn Tours są krótkie i upiornie drogie (chyba najdroższy z sezonowych wjazdów w interior). Tym niemniej możecie spróbować podjechać którąś z nich do pierwszego brodu i ruszyć dalej z buta. Teren jest tego wart. Ja byłem za wcześnie, w pierwszych dniach lipca, kiedy jezioro Oskjuvatn w kalderze stało całe pod lodem
6) Lakakigar (Laki) -miejsce świetne, ale drałowanie z buta mało efektywne (2 dni w jedną stronę) przez dość monotonna okolicę i 100x lepiej jest to zrobić pojazdem 4x4 (50km w jedną stronę) lub sezonowym autobusem. Tu niestety brody na F206 zaczynają się kilkanaście km za asfaltem, więc jest kiepsko. Sprawę utrudniają jeszcze dwie rzeczy:
-na terenie samego rezerwatu nie można biwakować, gdzieś w okolicy jest schronisko pewnie z polem namiotowym, ale w bok od trasy i nie byłem przy nim
-wycieczka ma sens tylko przy dobrej pogodzie, by zobaczyć ten teren z góry, ze szczytu Laki; ja niestety tylko zdjęcia widziałem i pocztówki, bo jak dotarłem na miejsce wyszła mgła, płacz i zgrzytanie zębów
7) Surtshellir (jaskinie lawowe) na Hallmundarhraun na E od Husafell. Mysmy wjechali osobówka w początek drogi F578 i zostawili ja godzinę marszu od celu; moim zdaniem warto, ale istnieje alternatywa w postaci łatwiej dostępnych jaskiń tego typu w rejonie Reykjaviku; znana mi Raufarholshellir to co prawda karzełek przy Surtshellir, ale jest kilka innych, o których niewiele wiem; poszukajcie tu na forum wątków o jaskini Arnarker i innych
Miejsca osobiście mi nie znane:
1) Hornstrandir -niezamieszkały obecnie półwysep-rezerwat na N krańcu Westfiordów; miejsce kultowe dla łazików, spory obszar, od lądu i dróg częściowo odcięty masywem lodowca Drangajokull, choć mając własny transport moglibyście się pokusić o dojazd na koniec drogi w tym rejonie i dotrzeć tam z buta (ze 3 dni marszu w jedną stronę); alternatywą jest rejs łodzią z Isafjordur, z umówionym odbiorem/powrotem za kilka dni. Na miejscu latem funkcjonuje jakaś infrastruktura turystyczna, ale nie pamiętam szczegółów
2) Lonsoraefi - o tym rejonie wiem najmniej; najdłuższa polecana w nim trasa wymaga technicznego przygotowania bo obejmuje trawersowanie lodowca(ów), ale są tam też krótsze i łatwiejsze szlaki
Do tego całe mnóstwo lokalnych możliwości spacerów/dłuższych wycieczek praktycznie przy 3/4 miejsc wartych odwiedzenia z tych czy innych powodów, wliczając w to miejscówki nieopisane w żadnych przewodnikach lub po prostu rzadko odwiedzane, bo leżące na uboczu, np. zakamarki N i NE wybrzeża. Piszę to wszystko w kontekście tego, że Wy będziecie mieli miesiąc czasu i własny transport, który na dodatek możecie gdzieś zostawić nawet na kilka dni nie patrząc na tykający zegar w wypożyczalni. Odnośnie tego, co napisała WBK, to istotnie macie szansę przejechać Waszym pojazdem trasę Kjolur (F35), bo nie ma tam brodów. Do Hveravellir od S dowieźli mnie kiedyś sympatyczni Anglicy matizem. Z tym, że zawsze pamietajcie, że drogi F, nawet na łatwych odcinkach, to są jednak szlaki gruntowe dla terenówek, często poprowadzone przez zupełne pustkowie.
Jeszcze raz polecam Wam nat.is, bo tam macie ogromną ilość opisanych fajnych miejscówek, regionów do pozwiedzania i połażenia, choć informacje są często dość ogólne, ale wszystko w jednym miejscu.
Pozdrawiam
-J.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 5 Kwi 2014, 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurde Jar, jak juz sie udzielasz to konkretnie Smile Podziwiam!
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 6 Kwi 2014, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WielkiBialyKrolik napisa:
Kurde Jar, jak juz sie udzielasz to konkretnie Smile Podziwiam!

Dzięki, ten typ tak czasem ma. Piszę w dziale Turystyka i temu podobne, bo to akurat moja pasja, a Islandię znam tylko z tej perspektywy, nie to co Ty Wink Tyle, że po 3 razach nie mam dosyć i jeszcze pewnie do Was wpadnę. Jak mawiał mój szkolny kolega sprzed lat (chyba cytując znanego kabareciarza): różne są rodzaje zboczeń i kółek zainteresowań...
A dla Moniki jeszcze o mapach, bo zapomniałem.
Generalnie, jeśli zamierzacie się zapuszczać w mniej dostępne/odwiedzane zakamarki (na co mcie czas i środki transportowe), dobra mapa to "must have". Ja polecam 1:250k w czerwonej okładce (Touring Maps 1:250 000) jako najdokładniejszą. Ma ze 6 arkuszy, ale na pokrycie całej wyspy starcza bodaj 3 odpowiednio dobrane. Zaletą są zaznaczone wszystkie brody na trasach F, co wyznaczy Wam dokładnie miejsca, do których możecie fizycznie dojechać w razie czego. Tu macie aktualny link:
http://www.ferdakort.is/index.php?lang=en
Niektóre arkusze dostaniecie pewnie już na lotnisku, część w informacji turystycznej przy Adalstraeti w Rkvk, a jak nie tam to w księgarni w centrum, może jakiś namiar jest w linku wyżej. Sprawdźcie, które arkusze są optymalne, by mieć całościowe pokrycie i kupcie tylko te. Do trekkingu dostępne są mapy 1:100k wybranych rejonów (2 różnych wydawców, przynajmniej kiedyś) oraz zestaw/atlas arkuszy 1:100k pokrywający całą wyspę, gdyby ktoś koniecznie chciał połazić w zupełnie niepopularnej okolicy. Ten ostatni widziałem bodaj w jednej dużej księgarni w Rkvk tylko. To oczywiście nie wszystko, co jest dostępne, ale podaję te przydatne. W niektórych centrach turystycznych dostępne są (czasem darmowe) lokalne mapki wybranych okolic, o różnej skali, dokładności i przydatności. Niektóre mogą być warte grzechu, więc warto sprawdzać.
W serwisie:
www.lmi.is
macie generatory map on-line, teoretycznie o dużej dokładności (np. wektorowa 1:50k). Można też sobie obejrzeć dokładne zdjęcia satelitarne różnych okolic. Może się przydać jako rezerwa do jakiś z góry planowanych miejscówek (np. typu dojście do...), których bardzo szczegółowe mapy trudno będzie zdobyć. Swego czasu robiłem sobie z tego własne mapki na trekking metoda print-screenową. Ale trzeba uważać, bo wydrukowana niezbyt czytelnie tego typu mapka okolic Askji przysłużyła mi się do hmm, nocnych manewrów w górach Dyngjufjoll nad bazaltowym klifem Twisted Evil
Pozdrawiam
-J.
P.S. Eh, jakbym chciał mieć kiedyś miesiąc czasu na Islandii i własne auto do dyspozycji
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Monika z busa

Doczy: 03 Mar 2014
Posty: 23
Skd: Rzeszów
PostWysany: 9 Kwi 2014, 7:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jar dzięki bardzo bardzo:) na pewno skorzystamy z Twoich wskazówek:) widać, że jesteś prawdziwym Islandofilem:D
_________________
"Chcieć znaczy móc"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
halcon

Doczy: 06 Mar 2014
Posty: 2
PostWysany: 10 Kwi 2014, 1:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siema Monika
Tez kiedyś busem śmigałem jak Wy to jak co to możemy sie styknąć nie wiem jeszcze jakie będę miał lokum więc ze spaniem nie wiadomo, jak problemy z autem to mogę pomóc w miarę możliwości ale musicie mieć narzędzia. W jakim miesiącu się wybieracie ? Tez jestem z Rz. Pozdrowienia i powodzenia
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Busem na Islandię 2014 [SPONSOROWANE] Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron