reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Wyjazd samochodem do Polski.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
danndnb
Gość
PostWysłany: 10 Mar 2009, 15:24    Temat postu: Re: gps Odpowiedz z cytatem

danndnb napisał:
ja mysle ze najkrotrza droge obliczy nam GPS jesli kierowca posiada.
bo jesli samemu mamy przy pomocy mapy wybrac skrot po europie to ja nie wiem czy to dobry bylby pomysl jesli wszedzie mamy mozliwosc kozystania z gps-u nawet w telefonie
Powrót do góry
ARTURROO123

Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 41
PostWysłany: 5 Kwi 2009, 12:51    Temat postu: To jakie kwity są naprawdę potrzebne ! Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich serdecznie ---wydaje mi się że przeszukałem forum dokumentnie ale naprawdę nigdzie nie znalazłem opisu który mógłby pomóc tak jak mi zabrać auto do Polski .Chodzi mi żeby ktoś opisał swoją przygodę z zabraniem auta, jakie potrzebne dokumenty z Islandii, jakie tłumaczenia, itp to naprawdę pomogłoby by wielu osobom , bo tak naprawdę nic konkretnego nie ma na forum Pozdrawiam bardzo serdecznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DEDE
Gość
PostWysłany: 5 Kwi 2009, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prostu moim zdaniem każdy łatwi jak najwięcej papierów itd a w PL wiadomo jak to w PL zależy kto z kąt jest i do jakiego urzędu celnego pójdzie w jednym chcą jakieś śmieszne pieczątki z promu ( choć nie wiem po co jak jest dowód rejestracyjny sam i pisze jak byk od kiedy jesteś właścicielem ) , a w drugim nie chcą tych pieczątek . Po prostu w PL jeszcze zostały stare nawyki KTO SMARUJE TEN JEDZIE ! Rozmawiałem z kolegą który już zaprowadził sam i potwierdza moje słowa !
Powrót do góry
ARTURROO123

Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 41
PostWysłany: 5 Kwi 2009, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ciekaw jestem jakby te wszystkie kwity zlecić agencji celnej?????co o tym myslicie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DEDE
Gość
PostWysłany: 5 Kwi 2009, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozmawiałem z koleżanką która pracuje w Agencji Celnej i powiedziała mi ze przygotowanie papierów to pryszcz i koszt w PL 40 zł ale i tak celnik może i będzie na pewno cie wzywał żeby swoje mądrości powiedzieć ! Oczywiście moja rozmowa z koleżanką była na temat papierów wypełnienia nie wiem jak by dał im żeby całość do załatwienia nie pomogę więcej piszę to co wiem nie będę zmyślał
Powrót do góry
krzywy

Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 23
PostWysłany: 6 Kwi 2009, 0:19    Temat postu: mienie Odpowiedz z cytatem

w moim miescie koszt uslugi agencji celnej to 100zl Siedlce
a tak jak bylo wspomniane wczesniej zaden celnik nie odmowi sobie przyjemnosci wezwania delikwenta do uc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ARTURROO123

Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 41
PostWysłany: 6 Kwi 2009, 9:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy może ktoś z was wie jakie dokumenty zabrać z is, dowód rejestracyjny przetłumaczony to ja wiem , umowe kupna hmm , znalazłen na stronie is rejestracji poj. umowę po polsku czy wystarczy jak podpiszę ją z islandczykiem ???bo sami wiecie że umowa tutaj to tylko do rejestracji a potem do kosza wcale niepotrzebna, ale tą po polsku można by podpisać z tym co kupiłem raz jeszcze. Albo z umferdastofy zabrać kopię sam nie wiem -poradźcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
spice
Gość
PostWysłany: 11 Kwi 2009, 8:13    Temat postu: wywieziony samochod za granice islandii Odpowiedz z cytatem

witam
chcialbym sie dowiedziec czegos dla znajomego, otoz przed pazdziernikiem zeszlego roku wyjechal autem, oczewiscie wczesniej dostal zielona karte i wczesniej zawiadiamial firme w ktorej bylo kredytowane aouto!
nie tak dawno temu dowiadywalem sie dla znajomego w jego ubezpieczalni o zilenoną karte, gdzie albo jak mozna ja przedluzyc(dodam ze ubezpieczenie jest oplacone do konca 2009)
dziwne troszke, ale zamiast odpowiedzi z ubezpieczalni, odpowiedz otrzymal z firmy lisingowej !
cytuje : ubezpieczalnia skontaktowala sie z nami i powiadomila nas o tym iz auto jest pozagranicami kraju.
jest to zabronione i niedopuszczalne łamanie prawa>>>

oczewiscie zaragoalisy i odezwalismy sie do f.lizingowej i powiadomilismy raz jeszcze, kiedy auto wyjechalo pozagranice, ze samochod dostal zgode z ubezpieczalni wraz z zielona karta, i f.lizingowa o tym zostala rowniez poinformowana. ze auto opusci islandie !
dodam ze bez zadnego sprzeciwu

po tym otrzymal moj znajomek , nastepnego meila ,
cytuje:
masz 15 dni na to by samochod wrocil na islandie inaczej zostaniesz oskarzony o bezprawne wywiezienie samochodu i lamanie prawa!!

czyli z mojego znajmoego chcą zrobic zlodzieja ,chociaz nim nie jest!!
no i jak bardzo prawo nagle moze dzialac wstecz??
dodam ze samochod jest splacany (miesieczna rata) ubezpieczenie rowniez,
no z tego co wiemy to zielona karta wydana jest tylko za zgoda ubezpieczalni jak i firmy lizingowej(wewnetrzna wymiana informacji) o prawdopodobnym wyjezdzie za granice
pamietam rowniez iz do jakiegos okresu samochody na raty wyjezdzaly , ale i chyba ostatni prom w 2008 jak opuszczal wyspe byl juz sprawdzany (to wtedy zapewne pozmienialy sie reguly) i samochody kredytowane juz niemogly wyjechac

prosze o namiary na jakiegos prawnika albo osobe ktora moze sie tym zajac

pozdrawiam
Powrót do góry
forlorn

Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 135
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 13 Sie 2009, 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wybiera się ktoś na prom 23 września?? pytam bo na kilka samochodów lepiej by się jechało no i nawet bezpieczniej więc jeśli ktoś jedzie dajcie znac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Yassminn

Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 42
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 9 Mar 2010, 0:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Czy orientuje się ktoś, jak to jest, kiedy chcemy wysłać auto do Polski, ale nie towarzyszyć mu w podróży...Smile Wiecie może, jakie są koszta (mniej więcej) takiego transportu?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Scissor_Sisters

Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 10 Mar 2010, 9:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co sie orientuje to samochody sie nie poruszaja bez kierowcy!
, wiec jak chcecie wyslac auto do polski to najpierw na prom, a potem trzeba dojechac tym autem do kraju, wiec chyba musicie kogos wynajac kto sie podejmie takiego tripa !, ja za mniej niz 1000 euro bym sie nie podjal osobiscie , albo zdemontujcie na czesci i wyslijcie paczkami hahahahha! moze bedzie taniej!
_________________
Mi casa Su casa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
edIT

Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 187
Skąd: Islandia
PostWysłany: 10 Mar 2010, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie pyta o wysłanie kontenerem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 10 Mar 2010, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to kontenerem mozna wyslac auto ale bez tablic, trzeba wczesniej auto wyrejestrowac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 10 Mar 2010, 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
http://www.samskip.com/services/Iceland_services/personal_effects/passenger_vehicle/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 10 Mar 2010, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tu cennik http://www.samskip.com/services/Iceland_services/tariffs/iceland/export/service_charges_iceland/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
DevilDance

Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 54
PostWysłany: 10 Mar 2010, 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Scissor_Sisters Wysłany: 10 Mar 2010, 9:33 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Z tego co sie orientuje to samochody sie nie poruszaja bez kierowcy!
, wiec jak chcecie wyslac auto do polski to najpierw na prom, a potem trzeba dojechac tym autem do kraju, wiec chyba musicie kogos wynajac kto sie podejmie takiego tripa !, ja za mniej niz 1000 euro bym sie nie podjal osobiscie , albo zdemontujcie na czesci i wyslijcie paczkami hahahahha! moze bedzie taniej!

te kup sobie kolo i pie.... sie w czolo Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Scissor_Sisters

Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 10 Mar 2010, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czlowieku, sam sie uderz w czolo, co oni maja aston martina za 300 000 euro do przeslania?? jesli ma sie sredniej klasy autko to po prostu sie nie oplaca taki transport, nie prosciej wziac z 10 dni wolnego i zalatwic sprawe osobiscie??
Ludzie, czy kazdy jest takim idiota?? Czy wy udajecie!!!!!????
_________________
Mi casa Su casa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 10 Mar 2010, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego ma sie nie oplacac skoro wyslanie konteneru do Niemiec to okolo 120tys kr.??Jak sobie policzysz bilet za auto na prom plus jedna osoba, dojazd i stracony czas to pewnie wyjdzie troszke wiecej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
DevilDance

Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 54
PostWysłany: 10 Mar 2010, 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czlowieku, sam sie uderz w czolo, co oni maja aston martina za 300 000 euro do przeslania?? jesli ma sie sredniej klasy autko to po prostu sie nie oplaca taki transport, nie prosciej wziac z 10 dni wolnego i zalatwic sprawe osobiscie??
Ludzie, czy kazdy jest takim idiota?? Czy wy udajecie!!!!!????

... co cie obchodzi kto za ile ma samochod, padlo pytanie, na ktore ktos chce otrzymac jasna odpowiedz!! a ty sie nie wcinaj bo cie tu niema i niewiesz tak naprawde nic,wiec sam jestes IDIOTA podejmujac temat o ktorym niemasz zielonego pojecia.np kupujac samochod z licytacji sredniej klasy przy obecnym kursie sie bardzo opalaca a co niektorzy zarabiaja z tego tytulu niezla kase.ale tak jest jak sie niezna tematu a sie go podejmuje Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yassminn

Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 42
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 10 Mar 2010, 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Cóż, zawsze znajdzie się "osobnik" z kompleksami, domyślałam się, że i tu się takowy udzieli... Niech sobie "pokrzyczy" chociaż na forum...
Co do cen, widzę, że jak ktoś wyżej napisał, podobne koszty, jak sprowadzenie osobiście.
Oczywiście, że miałam na myśli wysłanie kontenerem do Danii (nie dla wszystkich niestety...)
Jeszcze raz dzięki za informacje, decyzja co do transportu już podjęta, więc temat można zakończyć...

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron