reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Walka z chamstwem na Forum
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> ICELAND.PL & Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 3 Wrz 2006, 11:29    Temat postu: Walka z chamstwem na Forum Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Odwiedzam inne fora i tam nie ma takich spiec i glupich dyskusji.
Grażyno: a dlaczego tam nie ma takich spięć? Przecież spięcia zależą od ludzi, którzy się zarejestrują... Czyżby tam robili skan mózgu na wypadek chamstwa? Wątpię.
Po prostu to jest najpopularniejsze forum o Islandii, a więc i ryzyko spotkania "dziwnych" osób jest większe.

Nawet sobie nie wyobrażacie jak wyglądały tutaj dyskusje jak na Islandii żyło tylko 2000 Polaków, a na Forum zarejestrowanych było 50 osób Smile

Jedynym ratunkiem dla Forum, by nie było spięć byłoby restrykcyjne egzekwowanie Regulaminu. Ale wtedy znów podniosą się głosy oburzenia...
Żeby nie było spięć, po prostu ich nie generujmy. I reagujmy szybko na każdy przejaw chamstwa. Gdy tylko ktoś napisze coś "brzydkiego" proszę o PW do mnie.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 4 Wrz 2006, 7:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim skromnym zdaniem są ludzie, którzy świadomie szukają zaczepki i jedyny taki sposób na nich to poprostu nie dać sie sprowokować. Ci ludzie często maja jakieś swoje smutki np. tęsknota za domem, trudności asymilacyjne w tym kraju, lub głodowe pensje w kraju. Wtedy forum staje się takim chłopcem do bicia. Wczoraj poznałam własnie ciekawą grupkę Polaków w sklepie. Byłam tam akurat z dwoma znajmymi, z których jeden czasami brzydko sie wyraża, bo w ten sposób rozładowuje swój stres i po prostu "ten typ tak ma" Ale pomimo tego to naprawde dobry i serdeczny człowiek. w kazdym bądz razie staneli obok w kolejce do kasy i słyszę jak sobie bardzo brzydko mówia w sklepie, zrobiło mi sie wstyd za nich i mówie na cały glos: Chłopcy mówcie ładnie, bo te brzydkie wyrazy akurat Islandczycy rozumieją i wy robicie nam wstyd. Po chwili zrozumiałam swój błąd bo to byli całkiem obcy ludzie, a moi byli grzeczni. Coś zaczeli sie tłumaczyć, ze to tylko tak. Potem spotkałam ich na stacji benzynowej i wypilismy razem darmową kawę. Okazali się kulturalnymi i przyzwoitymi ludzmi. (szczególnie Waldek). Więc zamiast dolewać oliwy do ognia wystarczy okazać odrobinę zrozumienia, lub w szczególnych wypadkach normalnie olać i wrzucić na ciemna strone księżyca i niech tam sobie jeden drugiemu płacze w rękaw. Jeżeli ktoś z ekipy Waldka czyta ten post, to serdecznie go pozdrawiam.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 4 Wrz 2006, 11:30    Temat postu: Ludzie... Odpowiedz z cytatem

Masz rację Grażyno, ale dopóki ktoś klnie na "los" to mniejszy problem. Gorzej, gdy zaczyna obrażać konkretnych ludzi na Forum.
A ci ludzie też mają swoje smutki i problemy. I wtedy trzeba wybrać.
Osobiście uważam, że każdy dorosły człowiek może się pohamować przed byciem chamskim. A jeżeli już mu się zdarzy wpadka (przez nerwy, smutek, stres), to potem powienien żarliwie przepraszać.

Bywało tak na Forum, że ktoś narozrabiał, ale potem przeprosił i było OK.
Dojrzałość człowieka polega na tym, by umieć przyznać się do błędu.
Ja osobiście staram się nie obrażać na tych znerwicowanych i niedokońca dojrzałych osobników, a dla tych co muszą się na mnie wyżyć przygotowałem nawet odrębne forum, gdzie mogą sobie najeżdżać na mnie.
Ja sobie zdaję sprawę z psychologicznych mechanizmów prowadzących do kłótni, waśni a nawet chwilowego chamstwa. Przedstawiłaś część z nich; inną ważną przyczyną jest mechanizm obronny, gdy dany człowiek coś już zrobił źle (z powodu np. lenistwa lub wstydu). Wtedy zamiast się przyznać do błędu, szuka winnego i tworzy się problem. Odsetek tych, którzy potrafią spojrzeć na siebie z boku i dostrzec, że się czasem zagalopują, jest niewielki (niestety).

Forum ICELAND.PL nie jest forum, gdzie można leczyć nerwicę. Nie chcemy być chłopcem do bicia. Jeżeli człowiek chce się wyżyć niech wejdzie na fora poświęcone nerwicom.
Może Polacy za granicą, tęskniący za ojczyzną, powinni stworzyć jakieś takie grupy wsparcia dla tych trochę bardziej znerwicowanych i zagubionych? Problem będzie taki, że żaden z tych ludzi nie przyzna się do stresu i tęsknoty, bo po prostu się wstydzą... Ale może warto spróbować.
Może Ty Grażyno już nawet coś w takim stylu stworzyłać, gdy udało Ci się oswoić spotkaną grupkę Polaków Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Lis 2006, 5:28    Temat postu: Sprawa mazury Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że publiczne krytykowanie admina jest:
a) bezcelowe (a więc pozbawione sensu)
b) zabronione przez regulamin
c) przejawem jakichś frustracji

mazury pisze okropne posty. Jego niechlujstwo jest tak straszne, że robi wiele błędów w jednym słowie i zdaniu. W ten sposób działa na szkodę innych Forumowiczów.
I nie chodzi tu o jakiś skarjny puryzm językowy, bo błędy zdarzają się wszystkim. Sam robię wiele błędów. Ale róznica między mną a mazury jest taka, że ja się wstydzę swoich błędów, a jemu najprawdopodobniej jest wszystko jedno.


Stopa napisa:
Forum jest dla wszystkich - jesli nie wykraczaja poza jakies normy przyzwoitosci - a tu tego nie zauwazylem.
Masz rację, ale popełniasz błąd logiczny. Osobą, która decyduje czy przekroczone zostały normy, jest admin. Każdy gdzie indziej widzi granicę dobrego smaku i przyzwoitości.
Oczywiście admin korzysta z rad innych Forumowiczów. Twoja wypowiedź jest dla mnie wskazówką, szkoda tylko, że napisałeś ją publicznie, takie rzeczy pisz na priva... Uwagi pisane publicznie do admina nie są tak wiarygodne, gdyż brak pewności czy wynikają z chęci publicznej konfrontacji czy też z obywatelskiej postawy zatroskanego Forumowicza.

W przypadku mazury nie chodzi tylko o ewentualne wulgaryzmy, ale o wyczuwalną w postach mazury agresję i chęć zaczepki. Z tym jako admin zgodzić się nie mogę. Jak sam zauważyłeś Stopa, w wielu kwestiach się nie zgadzamy i mimo, że możesz mnie nie lubić, nie napędza Cię sama niezdrowa chęć konfrontacji (mam nadzieję). Umiejętność logicznej i spokojnej dyskusji odróżnia Cię od mazury.
Forum jest dla tych co chcą spokojnie dyskutować, nawet na kontrowersyjne tematy.

Ja nie chcę banować mazury, bo dostrzegam również w jego postach jakąś iskierkę inteligencji i wciąż mam nadzieję, że potrafi stać się dojrzałym człowiekiem. Gdyby nie moja nadzieja, już dawno byłby zbanowany, bo to Forum jest elitarne, a pod pojęciem elita rozumiem ludzi dojrzałych, rozumnych, pozytywnie nastawionych do innych ludzi. Nie chcemy tu łobuzów, wandali, prowokatorów i chamów.
Po raz kolejny dodam, że popełniam błędy, ale jesli ktoś chce mnie o tym poinformować to najlepiej zrobić to na priva, bym skupił się na błedach, a nie na motywach krytyka.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
stopa

Doczy: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skd: Łódź
PostWysany: 15 Lis 2006, 19:23    Temat postu: Re: Sprawa mazury Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Wydaje mi się, że publiczne krytykowanie admina jest:
a) bezcelowe (a więc pozbawione sensu)
b) zabronione przez regulamin
c) przejawem jakichś frustracji


Kochany adminie!
a) Wiem co znaczy slowo bezcelowe - nie musisz mi pisac w nawiasie jego znaczenia

b)Regulamin forum tworzy admin-zwyczajnie nie wypada Ci podnosic tej kwestii bo po prostu wstyd. Rownie dobrze mozesz zarzadac aby kazdy forumowicz swoj post zaczynal od slow "ave admin!"
Od kiedy publiczna krytyka jest czyms zlym?

c) chcesz powiedziec ze jestem frustratem?Admin jest tez psychologiem?

Odżajer Egzegeta napisa:
...Masz rację, ale popełniasz błąd logiczny. Osobą, która decyduje czy przekroczone zostały normy, jest admin.


to mi zaczyna przypominac Folwark zwierzecy, lub lepiej...rzady PiSu lol

Odżajer Egzegeta napisa:
Każdy gdzie indziej widzi granicę dobrego smaku i przyzwoitości.


jesli tak jest to pozostaw forumowiczom mozliwosc oceny -sami moga odpowiedziec na to lub po prostu przemilczec - nie musisz wszystkich traktowac jak debili

Odżajer Egzegeta napisa:
Twoja wypowiedź jest dla mnie wskazówką, szkoda tylko, że napisałeś ją publicznie, takie rzeczy pisz na priva... Uwagi pisane publicznie do admina nie są tak wiarygodne, gdyż brak pewności czy wynikają z chęci publicznej konfrontacji czy też z obywatelskiej postawy zatroskanego Forumowicza..


Uwaga pisana publicznie jest takze wskazowka dla pozostalych forumowiczow - tylko wymiana zdan pomiedzy nimi moze cos wniesc do dyskusji - takze w kwestii Mazur. Jesli mamy rozmawiac wylacznie na priva to po cholere jest forum?
Nie wolno adminowi traktowac forum jak prywatnej wlasnosci-ludzie ktorzy tu pisza sa tak samo jego wlascicielami i maja prawo do oceny tego co sie tu dzieje... i to w otwartej dyskusji

Odżajer Egzegeta napisa:
Ja nie chcę banować mazury, bo dostrzegam również w jego postach jakąś iskierkę inteligencji i wciąż mam nadzieję, że potrafi stać się dojrzałym człowiekiem.


no tu to juz rece adminie opadaja...
Mazury powinien sie chyba rozplakac ze szczescia z powodu tak pozytywnej oceny - nie dosc ze nie jest totalnym idiota to jeszcze dobrze rokuje... jesli piszesz ze admin nie toleruje chamstwa to powinienes rowniez skasowac wlasna wypowiedz dotyczaca Mazur

jednoczesnie mam nadzieje ze moja wypowiedz nie zostanie usunieta tak jak poprzednia, sprzed jakiegos czasu - rowniez dotyczaca krytyki admina
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 28 Lis 2006, 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest na tym forum kilka osob ktore -co wynika z uczuc ktore przelewaja na papier-zna sie i chyba sie nie lubi. Odnosze wrazenie ze te osoby staraja sie wprowadzac ludzi w blad i dodatkowo prowadza bezowocne dyskusje,polegajace na przepychankach a nawet klotniach.Tak wiec uczestnicy polskiej opey mydlanej ujawnijcie przynajmniej tyle
ze sie znacie .Bedziemy przynajmniej wiedzieli ktorych watkow mamy unikac lub traktowac jako prowokacje.
Osobiscie nie wiem dlaczego sprawia wam przyjemnosc torpedowanie tego forum.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stopa

Doczy: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skd: Łódź
PostWysany: 28 Lis 2006, 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasciwie nie wiem o co Ci chodzi Shocked , ale jesli to pytanie kierujesz i do mnie to odpowiadam - nie znam nikogo z forum! Moje zastrzezenia budza niektore sytuacje i co jakis czas pozwalam sobie na nie reagowac-mysle ze jako forumowicz mam do tego prawo...

Jesli uwazasz ze to jakies personalne animozje to jestes w bledzie
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 28 Lis 2006, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stopa to absolutnie nie do ciebie.Chodzi mi o nowszych uzytkownikow ,ktorzy prowadza ze soba rozmowy miedzy wierszami.Nie napisze nickow ,ale oni wiedza o kogo chodzi.Maja na swoich kontach ostrzezenia -ale dalej to ciagna...
sorki jesli pomyslales ze to do ciebie
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 28 Lis 2006, 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umiescialam te refleksje tu bo nie chce zakladac nowego tematu.Troche niezrecznie wyszlo,bo trafilo akuart pod wasza dyskusje.Chodzi mi o tych uzytkownikow ktorzy sa bardzo negatywnie aktywni przez ostatni miesiac.Nie wiem czy tylko mnie to draznie...ale mysle ze jest nas wiecej.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 28 Lis 2006, 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

idiota pozostanie idiota & jesli jest na tyle glupi, ze sam w swym postepowaniu nie dostrzega niczego zlego, jest totalnym ignorantem a przy tym wydaje mu sie, ze spelnia jakas misje, albo jest po prostu fajny i imponuje swym zachowaniem innym... jakakolwiek moderacja, kasowanie postow, ostrzezenia, narzekanie czy dawanie upomnien raczej nic nie da. ;] jedyny sposob chyba to ignorowac czy osmieszac te osoby po prostu... ale zawsze mozna zalozyc sobie nowe konto & saczyc jad pod innym imieniem/pseudonimem... szkoda czasu & energii na takie dyskusje... naprawde ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
FaragoZoltan
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 159
Skd: przedmieścia Akranesi
PostWysany: 28 Lis 2006, 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ale zawsze mozna zalozyc sobie nowe konto & saczyc jad pod innym imieniem/pseudonimem


mjkl nie podcinaj sam sobie gałęzi ! lol
_________________
" Za kwestionowanie decyzji admina, .... użytkownik zostanie zbanowany..."
- "Towarzysz Napoleon ma zawsze rację." George Orwell
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 28 Lis 2006, 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karuto -- nie, nie jestes jedyna. Zawolam z zalem, jak liczni przede mna: ach, gdziez sa te czasy, kiedy tu bylo zalogowanych 200 osob! Gdzie podziali sie Jean, Johanna i inni? Gdziez dyskusje na temat muzyki, filmow, fascynacji islandzkich zamiast ciaglych pytan "czesc, jak znalezc tam prace i mieszkanie"?
Strasznie szkoda, ze ci normalni uzytkownicy sa wyplaszani przez maciwodow i prowokatorow, niemajacych nic ciekawego do powiedzenia...
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
FaragoZoltan
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 159
Skd: przedmieścia Akranesi
PostWysany: 28 Lis 2006, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ireth załóż sobie temat o tytule "ciekawe sprawy Ireth" lub "dania" i napisz w nim na początku, że chcesz gadać tylko z "Jean, Johanna i inni" albo wymień osoby, z którymi chcesz dyskutować i trzepcie sobie pianę w tym wątku nawet 24 godziny na dobę. Nie sądzę nawet żeby ktoś interesował się, co w nim jest!
Kwękasz zawsze, że coś Ci nie pasi, a to temat Cię drażni, a to treść, a to zaraz włazisz w post i piszesz, że prowokacja, że "gówno", że chamstwo, A sama mielesz w kółko takie ciekawe rzeczy, że aż mdło. Jak to mówią, nie pasuje Ci temat, to się w nim nie wypowiadaj! Weź i się ogarnij wreszcie, a nie narzekasz
_________________
" Za kwestionowanie decyzji admina, .... użytkownik zostanie zbanowany..."
- "Towarzysz Napoleon ma zawsze rację." George Orwell
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 28 Lis 2006, 22:21    Temat postu: Re: Sprawa mazury Odpowiedz z cytatem

stopa napisa:
Kochany adminie!
Wreszcie ktoś mnie kocha! Cieszę się bardzo! Very Happy
Przperaszam, że odpowiadam dopiero teraz, ale widocznie przeoczyłem twoją odpowiedź.

Cytat:
b)Regulamin forum tworzy admin-zwyczajnie nie wypada Ci podnosic tej kwestii bo po prostu wstyd.
Ale zważ, że regulamin powstał dla dobra Forum. Powstał na zimno i bez emocji, jest więc w jakimś stopniu obiektywny.
Admin może czasem się zdenerwować i popełnić błąd, dlatego regulamin również w jakiś sposób ogranicza admina.
Bo przecież przyjmujemy, że adminem jest człowiek, który chce dobrze dla Forum. Gdyby był człowiekiem ze wszechmiar złym, to oczywiście mógłby nakazać każdą bzdurę.


Cytat:
Od kiedy publiczna krytyka jest czyms zlym?
Od czasu, gdy ludzie mszczą się na adminie i całą gromadą atakują go za jakieś popełnione lub niepopełnione błędy.
Admin jest osobą w pewien sposób uprzywilejowaną, gdyż musi poświęcać Forum więcej uwagi niż inni. Stąd też, regulamin chroni admina przed atakami.
Gdy admin popełni drobny błąd, to jest to dla niego przyjemniejsze, gdy otrzyma informacje o tym na priva. W ten sposób może bezstresowo naprawić błąd. A ponieważ wiele osób było upominanych przez admina, to bardzo chętnie wyleją na niego wiadro pomyj za drobny nawet błąd.
Użytkownicy Forum to ludzie anonimowi, którzy nie wiadomo skąd są i co reprezentują. Często się zdarza, że jacyś Forumowicze starają się coś sprowokować, kłamią, oszukują, drwią sobie itd. O takich indywiduach należy rozmawiać publicznie, gdyż są to osoby wirtualne.
Admin jest osobą publiczną, która wykonując swoją robotę liczy na pewne zaufanie.
Jesli więc nie zakładamy złej woli admina, to o jego błedach można poinformować go na priva.

Cytat:
c) chcesz powiedziec ze jestem frustratem?Admin jest tez psychologiem?
Jest chociaż nie licencjonowanym Very Happy
Natomiast Ty nie jesteś frustratem. Jesteś wyjątkiem. Twoja ocena działań admina jest w miarę rzetelna i raczej nie zawiera elementów agresji lub zemsty (lub tych elementów jest mało). Ale to nie oznacza, że nagle po twojej stronie nie stanie paru kretynów, którzy będą chcieli dokopać adminowi.
Ty drogi stopo, jesteś poniekąd lewicowym anarchistą i dlatego troszeczkę mierzi Cię ewentualna "władza" jaką posiada admin.
Ponieważ ja jestem raczej monarchistą, więc uważam, że mądry zarządca popełnia mniej błędów niż przypadkowa wspólnota. Szczególnie, że w internecie jeden człowiek może istnieć jako kilku użytkowników i w takim przypadku demokracja jest trudna do osiągnięcia.

Cytat:
to mi zaczyna przypominac Folwark zwierzecy, lub lepiej...rzady PiSu lol
Nie wiem czemu nie podobają Ci się rządy PiSu, który jako pierwszy rząd wreszcie próbuje zrobić coś uczciwie (choć uczciwy nie zawsze oznacza mądry).
Zasada, że wszystkie zwierzęta są równe, a niektóre równiejsze jest prawdą, chocbysmy nie wiem jak kombinowali, by dać każdemu równość.
Równości nie ma i nie będzie. Może być tylko wolność, swoboda i mądre rządy.

Cytat:
jesli tak jest to pozostaw forumowiczom mozliwosc oceny -sami moga odpowiedziec na to lub po prostu przemilczec - nie musisz wszystkich traktowac jak debili
Tu nie chodzi o traktowanie wszystkich jak debili. Tu chodzi o to, że każdy ma inne zdanie. Często w jednej sprawie dostaję sprzeczne opinie. Jedni proszą o usunięcie z Forum takich agresywnych i chyba sfrustrowanych ludzi jak FZ i "obok_warmii" a inni twierdzą, że lepiej ich ignorować to sami się uspokoją.

Cytat:
Uwaga pisana publicznie jest takze wskazowka dla pozostalych forumowiczow - tylko wymiana zdan pomiedzy nimi moze cos wniesc do dyskusji - takze w kwestii Mazur.
Jesli kwestia dotyczy błędu admina, to wystarczy napisać na priva.
Jeśli kwestia dotyczy działania Forum lub pomysłów na jego usprawnienie, to można pisać właśnie publicznie.
Co do krainy polskich jezior, to oczywiście można jego poczynania komentować na Forum, gdyż nie jest adminem. Natomiast, jeśli admin podjął jakąś akcję i ma ona znamiona błądu, to można o tym napisać na priva - mądry admin zrozumie.


Cytat:
Jesli mamy rozmawiac wylacznie na priva to po cholere jest forum?
Ale to jest Forum o Islandii, a nie obłędach admina.

Cytat:
ludzie ktorzy tu pisza sa tak samo jego wlascicielami i maja prawo do oceny tego co sie tu dzieje... i to w otwartej dyskusji
Przykro mi, ale nie mają prawa krytykować publicznie admina, chyba, że jest to krytyka ogólna lub uwagi strategiczne o zarządzaniu Forum.
Dopóki nikt nie płaci na utrzymanie Forum, to każdy admin jest na wagę złota.

Cytat:
Odżajer Egzegeta napisa:
Ja nie chcę banować mazury, bo dostrzegam również w jego postach jakąś iskierkę inteligencji i wciąż mam nadzieję, że potrafi stać się dojrzałym człowiekiem.


no tu to juz rece adminie opadaja...
Nie wiem o co Ci chodzi. Taką sobie wyrobiłem opinię i nie wiem co Ci się tu nie podoba?
Cytat:
jesli piszesz ze admin nie toleruje chamstwa to powinienes rowniez skasowac wlasna wypowiedz dotyczaca Mazur
A to niby dlaczego? Chamskie jest coś co nosi znamiona agresji i negatywnych emocji. Moja wypowiedź nie jest pisana w nerwach, nie mam do nikogo pretensji, ani nie staram się nikogo obrazić. A jesli się tak komuś wydaje to ma problem z oceną innych ludzi.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 28 Lis 2006, 22:29    Temat postu: Forum Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
jest na tym forum kilka osob ktore -co wynika z uczuc ktore przelewaja na papier-zna sie i chyba sie nie lubi.
Jeśli o mnie chodzi to gotów jestem zbanować całą masę "dziwnych" użytkowników, którzy sieją wiatr, by zebrać burzę.

Ponieważ jednak, swego czasu, byłem oskarżany o faszyzm i "mordowanie" Forum, więc nie chcę by tacy męczennicy mieli satysfakcję. Choć swego czasu miałem nawet sprzedawać koszulki z napisem "zbanowano mnie na forum iceland.pl" Smile

Powtarzam, że Forum istnieje głównie dla Islandofilów oraz dla ludzi, którzy chcą kulturalnie porozmawiać (nawet o wadach Islandii i Islandczyków).
Niektórzy się wycwanili i pod przykrywką regulaminowego postu przesyłają dwuznacznie jad, którym starają się kąsać innych.
Ja nie mam problemu z rozpoznaniem tego jadu. Problem jednak w tym, że inni tego nie dostrzegają, że pod cienką warstwą ogłady schowano ładunek chamstwa.
Gdy usunąć taki post, to podniosą się głosy, że cenzura, że admin-faszysta...
Gdyby jednak za adminem stała jakaś grupa osób, które mają zaufanie do admina i zgadzają się z jego werdyktem, to admin mógłby przypuścić atak na tego typu grupki frustratów.
I koniec końców rezultat byłby taki, że albo wyniesli by się oni z Forum, albo by się musieli ucywilizować.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 28 Lis 2006, 22:44    Temat postu: Spokój! Odpowiedz z cytatem

FaragoZoltan napisa:
Ireth załóż sobie temat o tytule "ciekawe sprawy Ireth" lub "dania" i napisz w nim na początku, że chcesz gadać tylko z "Jean, Johanna i inni" albo wymień osoby, z którymi chcesz dyskutować i trzepcie sobie pianę w tym wątku nawet 24 godziny na dobę. Nie sądzę nawet żeby ktoś interesował się, co w nim jest!
Mogę się założyć, że pierwszy wpiszesz na złość Ireth jakiś infantylnie prowokujący post w takim wątku...

Cytat:
Kwękasz zawsze, że coś Ci nie pasi, a to temat Cię drażni, a to treść
Własnie teraz Ty również kwękasz i narzekasz... Smile

Uważasz się za lepszego od Ireth? To nie zachowuj się jak dziecko.
Ireth też z pewnością nie jest święta i też trochę czasami ponoszą Ją nerwy, ale przynajmniej Ją mogą zrozumieć. A Ty niby taki twardy maczo, a nie potrafisz sam zapanować czasem nad własnym ego.
Napisz nam wszystkim jaki cel przyświeca twojej obecności na Forum?
Bo Ireth najwyraźniej interesuje się Islandią... a Ty?

Nie znam Cię i nie wiem jaki jesteś na prawdę. Ale jeśli nie chcesz by ludzie myśleli o Tobie wyłącznie negatywnie, to zrezygnuj z agresji i ciągłego dogryzania komuś.
Myślisz, że jesteś taki inteligentny, że jak ukryjesz drwinę i prowokację w jakimś pseudogrzecznym poście, to inni nie widzą jakie są twoje zamiary?
Pamiętaj, że na tym Forum ostatnie zdanei należy do admina, a ten nie kieruje się wyłącznie prawem pisanym, ale również swoją inteligencją. Jeśli wszystko wskazuje, że kogoś prześladujesz lub drwisz sobie okrutnie z kogoś, to niestety może spotkac Cię banicja. A wcale nie chciałbym by tak to się skończyło. Marzę o sytuacji, gdy będziesz kiedyś mógł napić się piwa z Ireth i śmiać się z tych waszych kłótni. Amen.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
viraptor

Doczy: 30 Lip 2006
Posty: 29
Skd: 600 Akureyri
PostWysany: 7 Gru 2006, 5:24    Temat postu: Re: Spokój! Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
FaragoZoltan napisa:
Ireth załóż sobie temat o tytule "ciekawe sprawy Ireth" lub "dania" i napisz w nim na początku, że chcesz gadać tylko z "Jean, Johanna i inni" albo wymień osoby, z którymi chcesz dyskutować i trzepcie sobie pianę w tym wątku nawet 24 godziny na dobę. Nie sądzę nawet żeby ktoś interesował się, co w nim jest!
Mogę się założyć, że pierwszy wpiszesz na złość Ireth jakiś infantylnie prowokujący post w takim wątku...

Więc czemu on tu jeszcze jest, jeśli to wiesz? Bezsensowne i prowokujące posty to jedno, ale http://forum.iceland.pl/viewtopic.php?t=1808 to już przesada. Serio - czy jest tu jakaś osoba poza mazury, albo innym trolem, która chce zobaczyć następny post FaragoZoltana? Jedna? Jedyna? Proszę o podniesienie ręki...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 7 Gru 2006, 21:26    Temat postu: Forumowicze Odpowiedz z cytatem

Problem w tym, że mało jest wśród tych porządnych Forumowiczów takich, którzy chcą aktywnie wziąć odpowiedzialność za Forum.
Wygląda to w ten sposób, że gdy walczę z jakimiś zestresowanymi lub niedojrzałymi typami, to rzadko kiedy ktoś chce mnie w tym wesprzeć, a za to druga strona dwoi się i troi, by tylko udowodnić, jaki to jestem zły i przewrotny...

Ponieważ nie ma masowych protestów przeciwko obecności niektórych zgryźliwych i kłótliwych forumowiczów, więc jest to dla mnie znak, że ich posty nie przeszkadzają tak bardzo.

A przecież można wesprzeć admina w chwili, gdy musi się on domyślać intencji niektorych ludzi. Bo ja się mogę mylić, ale gdy 10 ludzi napisze, że wyczuwa obraźliwą i złośliwą kpinę w jakimś poście, to decyzja admina jest szybka i zdecydowana.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
narsiltm

Doczy: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skd: Skądinąd.
PostWysany: 26 Gru 2006, 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chociaz jestem tutaj od niedawna to nabralem przekonania,ze admin jest ok.
Przez pewien czas myslalem,ze zbyt delikatnie podchodzi do typkow typu FagotZoltan, czy Mazury ale co by to zmienilo jakby dostali tego bana? Zaloza sobie nowe acc i znowu beda ludziom dokuczac.
A admin z racji tego,ze jest adminem ma pewne przywileje, to jest oczywiste. Nie nazywalbym tego monarchia, ani wladza ale przywilej to dobre slowo.

Ja mam juz swoja strategie na chamstwo Smile
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
FaragoZoltan
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 159
Skd: przedmieścia Akranesi
PostWysany: 29 Gru 2006, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny użytkowniku z lasu (narsiltm)
Przestan podlizywać się adminowi! Mścisz się, bo powiedziałem, że przypałowo jest pokazywać się z flachą pierwszego dnia w nowej pracy?
dalej tak twierdzę! Widzę że strasznie się tym przejąłeś i zywisz urazę za to?!
_________________
" Za kwestionowanie decyzji admina, .... użytkownik zostanie zbanowany..."
- "Towarzysz Napoleon ma zawsze rację." George Orwell
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> ICELAND.PL & Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron