reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Praca w Kanadzie ????

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skd: z tamtąd
PostWysany: 14 Mar 2009, 12:08    Temat postu: Praca w Kanadzie ???? Odpowiedz z cytatem

....wczoraj odbyły się spotkania odnośnie pracy w Kanadzie...czy ktoś z rodaków był na tym spotkaniu czy było to tylko spotkanie dla islandurków????
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
janik

Doczy: 16 Mar 2008
Posty: 197
Skd: KOPAVOGUR
PostWysany: 14 Mar 2009, 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kto to jest Islandur, jaka to narodowość, pewnie tez lubisz jak ktoś nazywa Ciebie Polaczkiem, a pozatym to chyba żaden nius, raczej nie pasuje do tego działu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skd: Keflavik
PostWysany: 14 Mar 2009, 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janik a ty co taki wzburzony, kolejny ktory jest adwokatem Islandczykow, broni i zachwala wszystko co w tym kraju jest, a na urlop, do lekarzy itp jezdzi do Polski??
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
guga

Doczy: 23 Maj 2008
Posty: 37
Skd: reykjavik
PostWysany: 14 Mar 2009, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jeżdże do rodziców i rodzinki Very Happy .
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 14 Mar 2009, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisa:
Janik a ty co taki wzburzony, kolejny ktory jest adwokatem Islandczykow, broni i zachwala wszystko co w tym kraju jest, a na urlop, do lekarzy itp jezdzi do Polski??


Trochę się chyba zapędziłeś, albo jesteś jasnowidzem. Kolega janik może i trochę nadwrażliwy jest, ale te twoje wnioski to zupełnie z kapelusza wyciągnięte. Skąd możesz wiedzieć gdzie jeździ na urlop i do lekarzy, i przecież on nie broni Islandczyków tylko nie podoba mu się przeinaczanie, nie lubi też nazywania Polaków Polaczkami, więc raczej zadaj sobie pytanie co Ty taki wzburzony.

Pozdro
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
janik

Doczy: 16 Mar 2008
Posty: 197
Skd: KOPAVOGUR
PostWysany: 14 Mar 2009, 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisa:
Janik a ty co taki wzburzony, kolejny ktory jest adwokatem Islandczykow, broni i zachwala wszystko co w tym kraju jest, a na urlop, do lekarzy itp jezdzi do Polski??


Chcesz być sznowany szanuj innych, to jest prosta zasada. A ich adwokatem nikt nie musi być nie potrzebują tego. A jak choruję to się leczę na Islandii.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skd: Keflavik
PostWysany: 14 Mar 2009, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To moze napisz jeszcze jak islandczycy mowia na polakow. Kazdy sobie mowi jak mu sie podoba, i po co sie wtracasz, temat postu jest o czym innym a ty musiales wtracic swoje 3 grosze.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
janik

Doczy: 16 Mar 2008
Posty: 197
Skd: KOPAVOGUR
PostWysany: 14 Mar 2009, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim tu nie jest miejsce na ten post, a po drugie sami się o to postaraliśmy ze tak mówią, z tego co piszesz wnioskuje ze nie jesteś tu za długo. Ja przyjechałem ponad 3 lata temu i pamiętam jak nas szanowano. Do tego stopnia że Islandcy koledzy chcieli się uczyć prostych słów po Polsku, takich ja dzien dobry, dowidzenia , dziękuję tyle ze zaraz znaleźli sie debile którzy uchyli ich że dzięń dobry to znaczy jestem h.... jak wytłumaczyłeś człowiekowi jak jest naprawdę i co to znaczy to chłopowi było wstyd i co miał mysleć o Polakach, a to było nagminne na budowach. Nie masz się czym podniecać mamy to na co zasłużyliśmy.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skd: Keflavik
PostWysany: 14 Mar 2009, 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To faktycznie dlugo tu jestes...
Ty nie jestes tu od tego by mowic czy ten post ma byc tu czy tu.
Jesli nic nie masz do powiedzenia na temat spotkania odnosnie pracy w Kanadzie to zegnam!!!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 14 Mar 2009, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już taka się wywiązała dyskusja to i ja swoje zdanie przedstawię: obydwaj prezentujecie dokładnie ten sam poziom.
patryk23l napisa:

To moze napisz jeszcze jak islandczycy mowia na polakow

Bardzo ciekawe, wszyscy Islandczycy? znasz jakieś statystyki? i na wszystkich Polaków? czy może Islandczycy w niebieskich swetrach na Polaków z lokami?
janik napisa:

sami się o to postaraliśmy ze tak mówią
[...]
mamy to na co zasłużyliśmy

Nie wiem jak Ty ale ja się o nic nie starałem i nie zasłużyłem na poniżanie.

Panowie może by się tak wyleczyć z kompleksów pochodzenia?
Nie ma Islanczyków, Polaków, Amerykanów, Bangladeszanów, białych, czarnych(dla nierozgarniętych: tak wiem są, ale nie w tym kontekście) są ludzie inteligętni i tłuki, są kulturalni i chamy, są inteligętni i rasiści - niezależnie od narodowości czy koloru czy huk wie czego tam jeszcze. Podziały ludzi ze względu na cechy na które nie mają wpływu świadczą moim zdaniem o jakimś ograniczeniu umysłowym(nie obrażając nikogo). Ludzi powinniśmy oceniać i dzielić za ich czyny, za to jakich wyborów dokonują a nie za narodowośc czy kolor - tego się nie wybiera.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
limba

Doczy: 05 Gru 2008
Posty: 47
PostWysany: 14 Mar 2009, 16:16    Temat postu: Re: Praca w Kanadzie ???? Odpowiedz z cytatem

3KO27 napisa:
....wczoraj odbyły się spotkania odnośnie pracy w Kanadzie...


Aby pracowac w Kanadzie musisz:
1. Miec wize jezeli masz zamiar przebywac ponad 180 dni.
2. Jesli chcesz wjechac do Kanady na krotszy okres czasu potrzebny jest paszport biometryczny - bez takiego nawet nie zostaniesz wpuszczony na poklad samolotu.
3. Rynek pracy w Kanadzie jest otwarty - musisz miec tylko pozwolenie na prace.
4. Oczywiscie znajomosc angielskiego lub/i francuskiego konieczna
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
janik

Doczy: 16 Mar 2008
Posty: 197
Skd: KOPAVOGUR
PostWysany: 14 Mar 2009, 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

foo napisa:
Jak już taka się wywiązała dyskusja to i ja swoje zdanie przedstawię: obydwaj prezentujecie dokładnie ten sam poziom.
patryk23l napisa:

To moze napisz jeszcze jak islandczycy mowia na polakow

Bardzo ciekawe, wszyscy Islandczycy? znasz jakieś statystyki? i na wszystkich Polaków? czy może Islandczycy w niebieskich swetrach na Polaków z lokami?
janik napisa:

sami się o to postaraliśmy ze tak mówią
[...]
mamy to na co zasłużyliśmy

Nie wiem jak Ty ale ja się o nic nie starałem i nie zasłużyłem na poniżanie.

Panowie może by się tak wyleczyć z kompleksów pochodzenia?
Nie ma Islanczyków, Polaków, Amerykanów, Bangladeszanów, białych, czarnych(dla nierozgarniętych: tak wiem są, ale nie w tym kontekście) są ludzie inteligętni i tłuki, są kulturalni i chamy, są inteligętni i rasiści - niezależnie od narodowości czy koloru czy huk wie czego tam jeszcze. Podziały ludzi ze względu na cechy na które nie mają wpływu świadczą moim zdaniem o jakimś ograniczeniu umysłowym(nie obrażając nikogo). Ludzi powinniśmy oceniać i dzielić za ich czyny, za to jakich wyborów dokonują a nie za narodowośc czy kolor - tego się nie wybiera.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich.


Całkowicie masz rację, większość Plaków pracuje tytaj i zyje normalnie, tyle że wąskie grono naszych rodaków wystawiło nam opinię za która płacimy teraz wszyscy, żeby było smieszniej większości z nich już tu nie ma. Ale jesli nie bedziemy mówic o zachowaniu naszych rodaków za granica to znaczy że się godzimy z tym, powinniśmy pokazywac te pozytywne zjawiska jak i pietnowac te złe. Nie jesteśmy narodem wybranym, jestśmy tacy sami jak Islandczycy mamy swoje wady i zalety.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
moniamin

Doczy: 05 Sie 2008
Posty: 42
Skd: Kóp/Pol
PostWysany: 14 Mar 2009, 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy Islandorek albo Polaczek to takie obrażliwe?A jeśli chodzi o to co kto na kogo mówi to normalka i wcale nie trzeba sobie na to zasłóżyć.Przyjaciółka gada na drógą,sąsiad na sąsiada,zespół na zespół,partia na prtie,naród na naród itd.Każdy jest najlepszy,a pogadać sobie można.Tutejsi 3 lata temu nas potrzebowali,a jak się coś od kogoś potrzebuje to jest się bardzo miłym,nawet nienawidząc tego drógiego.A Janik myślał,że w końcu ma przyjaciół i tyrał za najniższą krajową.Ale all fint.Z jaką narodowością się nie spotkasz to się uczysz od nich podstawowych słów,a oni od ciebie.W każdej narodowości są ludzie i "nieludzie"Very Happy i tyle.Szanuj tych co ciebie szanują,a zachowuj się tak by inni cię szanowali.A jeśli chodzi o Kanade to jeden stan podpisał układ o możliwości zatrudnienia islandczyków to pewnie o to chodziło.Było o tym chyba w DV.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
moniamin

Doczy: 05 Sie 2008
Posty: 42
Skd: Kóp/Pol
PostWysany: 14 Mar 2009, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

janik napisa:
Przede wszystkim tu nie jest miejsce na ten post, a po drugie sami się o to postaraliśmy ze tak mówią, z tego co piszesz wnioskuje ze nie jesteś tu za długo. Ja przyjechałem ponad 3 lata temu i pamiętam jak nas szanowano. Do tego stopnia że Islandcy koledzy chcieli się uczyć prostych słów po Polsku, takich ja dzien dobry, dowidzenia , dziękuję tyle ze zaraz znaleźli sie debile którzy uchyli ich że dzięń dobry to znaczy jestem h.... jak wytłumaczyłeś człowiekowi jak jest naprawdę i co to znaczy to chłopowi było wstyd i co miał mysleć o Polakach, a to było nagminne na budowach. Nie masz się czym podniecać mamy to na co zasłużyliśmy.

Zgodzę się z tobą,że tak ich uczyli,troche nienormalne są takie żarty.Ty też tu za długo to nie jesteś i Islandia wydała ci się rajem na ziemi.Znalazłeś zatrudnienie,mogłeś w miare godnie żyć,"szanowano cie" itd.I zaczęło się uświadamianie tutejszych jaka to jest w Polsce bieda,najlepszy samochód to fiat125 i jeżdżą nim tylko vipy,sra się pod krzakiem,a myje w rzece,nie ma prądu ani KFC...takie przedstawienie sytuacji jest dużo grsze od zadym,pijaństwa i innych stwierdzeń o nas jakie masz na myśli.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skd: z tamtąd
PostWysany: 15 Mar 2009, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uuuuffff...gorąco sie zrobiło w tym temacie:roll: .....limba ja wiem jakie są wymagania co do pracy w kanadzie......

...ALE PRZEDE WSZYSTKIM MOJE PYTANIE BRZAMIAŁO TAK JAK W TEMACIE I MYSLAŁEM,ZE UZYSKAM OD KOGOŚ ODPOWIEDŹ A NIE MNIE TU TYP UMORALNIA JAK JA MAM MÓWIC NA ISLANDCZYKÓW..MÓWIE JAK CHCE I CO CHCE WIĘC KONIEC Z TYM PIEPRZENIEM A POLACZKI TAKIE A ISLANDURKI TAKIE.....

...ZAPYTAM SIE JESZCZE RAZ .....CZY KTOS Z RODAKÓW BYŁ NA SPOTKANIU ODNOSNIE KANADY????????????????????????????????
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
forlorn

Doczy: 24 Sie 2007
Posty: 135
Skd: Reykjavik
PostWysany: 16 Mar 2009, 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja byłem
wiesz każdy mógł tam być aczkolwiek spotkanie było głównie kierowane do obywateli Islandii. Nie oznacza to iż inni nie mogli tam być. Full lludzi naprawde byłęm zaskoczony. Kanadyjczycy mówili głównie o realiach w prowincji Manitoba (nie wiem czy tak to się pisze) ciekawe:) może to śmiesznie zabrzmi ale niesamowicie miło było posłuchać jak ktoś mówi (wreszcie) po angielsku. Ja od jakiegoś czasu )oprócz Norwegii) interesuje się również podjęciem pracy w Kanadzie ze względu na język ,niesamowite piękno przyrody oraz fakt iż tam raczej nie ma "typical polaks" i standardowych złotych rączek typu "pan wiesiek"
jak będę wiedział coś więcej napewno napisze:)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skd: z tamtąd
PostWysany: 16 Mar 2009, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spox...dzięki za info...o to mi chodziło........ja równiez się zastanawiam nad CAN lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
rob4l
Go
PostWysany: 17 Mar 2009, 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koleżanko, z całym szacunkiem, ale jeśli chcesz by ktoś traktował Cię poważnie to zajrzyj proszę do słownika poprawnej polszczyzny zanim cos napsizesz.

Poza tym temat jest o pracy w Kanadzie, a niektórzy tutaj oczywiście w typowo polskim stylu, kłócą się nie wiadomo o co.
Zgadzam się jednak z tym, iż szacunek to coś czego wielu Polaków, obok ortografii, powinno sobie przyswoić na pierwszym miejscu.


moniamin napisa:
A czy Islandorek albo Polaczek to takie obrażliwe?A jeśli chodzi o to co kto na kogo mówi to normalka i wcale nie trzeba sobie na to zasłóżyć.Przyjaciółka gada na drógą,sąsiad na sąsiada,zespół na zespół,partia na prtie,naród na naród itd.Każdy jest najlepszy,a pogadać sobie można.Tutejsi 3 lata temu nas potrzebowali,a jak się coś od kogoś potrzebuje to jest się bardzo miłym,nawet nienawidząc tego drógiego.A Janik myślał,że w końcu ma przyjaciół i tyrał za najniższą krajową.Ale all fint.Z jaką narodowością się nie spotkasz to się uczysz od nich podstawowych słów,a oni od ciebie.W każdej narodowości są ludzie i "nieludzie"Very Happy i tyle.Szanuj tych co ciebie szanują,a zachowuj się tak by inni cię szanowali.A jeśli chodzi o Kanade to jeden stan podpisał układ o możliwości zatrudnienia islandczyków to pewnie o to chodziło.Było o tym chyba w DV.
Powrt do gry
moniamin

Doczy: 05 Sie 2008
Posty: 42
Skd: Kóp/Pol
PostWysany: 17 Mar 2009, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robol,a ty z sosny się zerwałeś Question Nie wykazałeś się w tym poście wiedzą na dany temat.Zanim kogoś skomentujesz to się zastanów czy to też nie dotyczy ciebie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
rob4l
Go
PostWysany: 18 Mar 2009, 0:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do robola to mi dużo brak moja droga, ale nie o tym ten wątek, więc nie wnikajmy w to dalej.


moniamin napisa:
robol,a ty z sosny się zerwałeś Question Nie wykazałeś się w tym poście wiedzą na dany temat.Zanim kogoś skomentujesz to się zastanów czy to też nie dotyczy ciebie.
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron