reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Sport - gdzie uprawiać i z kim?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 15 Paź 2006, 19:36    Temat postu: Sport - gdzie uprawiać i z kim? Odpowiedz z cytatem

witam. temat chyba w odpowiednim dziale - pobyt staly itd....

mam 2 pytania

1: wiem ze jest liga pilkarska na wyspie - czy ktos sie blizej orientuje o mozliwosc podjecia treningow, pory w jakich sa i czy pilkarze pracuja czy utrzymuja sie z pilki ( bo pewnie bardziej amatorkso tam sie gra i nie ma duzych pieniedzy - chyba ze sie myle)

2: czy sa jakies cluby fitness, silownia (dla dziewczyn) w jakich porach czynne i jakie ceny

jesli ktos moze odpowiedziec bede bardzo wdzieczny

chodzi ogolnie jak to wyglada na islandii - docelowo mam byc w borgarness ale chcialem sie ogolnie dowiedziec gdziekolwiek jak to wyglada

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 15 Paź 2006, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi wiadomo liga pilkarska jest tylko amatorska, te osoby ktore graja maja normalnei prace, i graja, ze tak sie wyraze bo lubia. Zas jelsi chodzi o ceny za silownie sa bardzo zroznicowane i zalezy to od miejsca w ktorym jestes. Im mniejsza miejscowosc tym taniej. Dla porowniania w Rejkiaviku 15000 karnet na miesiac, natomiast w malych masteczkach moze byc to nawet 6000 za miesiac. Rozrzut jest duzy. Zalezy to tez od tego czy kupujesz karte w ktorej licza sie wejscia jednorazowe (np 10)czy na okreslony czasu - przykladowo miesiac (to drugie oczywiscie relatywnie tansze). W przypadku karnetow w ktorych odliczaja ci liczbe wejsc kompletnie nei znam sie na cenach bo poprostu z tego wariantu nie korzystam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 15 Paź 2006, 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok dzieki - to juz jakie - takie rozeznanie mam
co do pilki wiem bo w LM zespol z Islandii gral w eliminacjach z Legia Warszawa wiec jakas liga pewnie funkcjonuje a z LM sa pieniadze. mi tez chodziloby o takie "dla zdrowia" granie i dlatego pytam, zebym wiedzial czy pracujac bede mial szanse sie gdzies zalapac - ale skoro inni tez pracuja wiec pewnie treningi w jakies dogodne pory sa ustalane.

poki co wielkie dzieki i jesli ktos sie moze pochwalic jeszcze wiadomosciami to bede wdzieczny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skąd: pUstka
PostWysłany: 16 Paź 2006, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DmX81 napisał:
czy pracujac bede mial szanse sie gdzies zalapac - ale skoro inni tez pracuja wiec pewnie treningi w jakies dogodne pory sa ustalane.

poki co wielkie dzieki i jesli ktos sie moze pochwalic jeszcze wiadomosciami to bede wdzieczny


Hejka ja pracowałem z Serbami i Bośniakami grającymi z 2 lidze islandzkiej w zespole ze środka tabeli - Vikingur Olafsvik. Jako że nasz zakład pracy był jednym ze sponsorów klubu, zawodnicy tam grający pracowali przez 6h dziennie (ale i t ak zawsze liczyło im sie pełne 8h), nie pytałem się ich czy klub płaci im jakąś pensję, ale mówili mi że sponsoruje im wyjazdy do domu po zakończeniu sezonu oraz bilety powrotne na przyszły sezon. Poza tym obiady w hotelu oraz zakwaterowanie równiez opłacone przez klub, a także bony na zakupy do bonusa. Ale żeby grać nawet w takim 2 ligowym klubie trzeba reprezentować dość wysoki poziom umiejętności, nie wezmą tam każdego z ulicy który umie kopać piłkę Smile jeden z moich kolegów grał w pierwszoligowej Serbskiej druzynie, co prawda większość czasu grzał tam ławę i w końcu trafił do Islandii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 16 Paź 2006, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki:) oczywiscie ze trzeba sie wykazac:) to juz oceni trener hehe chcialem tylko sie rozeznac czy jest jakakolwiek mozliwosc trenowania i pracowania:)

ps - chyba ktos mi zmienil tytul tematu Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luiza

Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 151
PostWysłany: 16 Paź 2006, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o fitness cluby to wiem ze jest jeden w okolicach Faxafen kolo bonusa na pierwszym pietrze budynku.Jest tam rowniez i silownia.Ogolnie oferuja szeroki zakres uslug i mysle ze kazdy powinien znalezc cos dla siebie:)Koszt tej przyjemnosci wynosi okolo 8000K ale mozna chodzic ile sie chce.Jesli jednak planujesz wykupic karnet na np 3mies to jest taniej .Ogolnie na im dluzszy okres kupujesz karnet tym wieksza znizke dostajesz.
jest jeszcze jeden fitness club wiem ze nazywa sie World Class ale nie wiem dokladnie gdzie sie miesci i nie bylam tam.Ale zawsze mozna odwiedzic stronke internetowa www.worldclass.is tam jest wiecej informacji.
pozdrawiam i zycze milego aktywnego wypoczynku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 16 Paź 2006, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za namiary:) fitness glownie dla dziewczyny mnie interesuje :)ciekawe czy wielu polakow korzysta i czy jest jakas szansa dostac prace np jako instruktorka czy cos podobnego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 16 Paź 2006, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duzo zakladow pracy ma znizki dla swoich pracownikow. Jezeli ta dziewczyna pracuje to niech sie dowie u swojego pracodawcy .
Znizki sa nawet do 50% . wyglada to tak ze idziesz kupujesz karnet na silownie a potem do ksiegowej i ona zwraca ci tyle ile zaklad pracy zoobowiazal sie pokryc z kwoty jaka zaplaciles lub od razu dostaniesz swistek ze pracujesz tu i tu i za masz tyle i tyle znizki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 17 Paź 2006, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prace to mamy zamiar dopiero zaczac (plan na listopad) - czy wiele zakladow pracy oferuje takie atrakcje dla pracownikow ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 18 Paź 2006, 0:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy wszystkie zaklady ale wiem ze spora czesc tak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Old Star

Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skąd: Down Town czyli z Miasta DaunĂłw
PostWysłany: 18 Paź 2006, 0:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

soley napisał:
Nie wiem czy wszystkie zaklady ale wiem ze spora czesc tak.


Witam soley,

Ja kupuję karnety na basen i oczka wodne w Akranes (siłownię to mam w pracy, dodatkowo płatna mi nie potrzebna, hehe) - zwracają mi związki zawodowe 50%....

To tylko lokalna uprzejmość czy normalny zwyczaj?

O.S.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 18 Paź 2006, 9:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej normalny zwyczaj.Ale nie wiem czy tylko te lepsze zaklady pracy maja ten zwyczaj czy to poprostu zalezy od pracodawcy. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
huilisti

Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 5
PostWysłany: 19 Sty 2009, 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a sluchajcie, cos blisko tej glownej ulicy (nazwa zaczyna sie na "L", ten deptak...)jest? bo nie wiem, czy chce wydawac dodatkowo kase na sieciowke... fitness club albo basen? prosze o pomoc...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rapid

Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 21 Cze 2010, 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może biega ktoś?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fernandos

Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 49
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 21 Cze 2010, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

huilisti napisał:
a sluchajcie, cos blisko tej glownej ulicy (nazwa zaczyna sie na "L", ten deptak...)jest? bo nie wiem, czy chce wydawac dodatkowo kase na sieciowke... fitness club albo basen? prosze o pomoc...

Niedaleko Hlemmura jest siłownia "Jakabol" (właścicielem jest Magnus Ver Magnusson, czterokrotny mistrz świata strong man), trenują tam także muai thai i pole fitnes (taniec na rurze).
Następna siłownia to chyba World Class Laugar, najlepiej wyposażona na Islandii, Sundlaugarvegi 30a.
_________________
Kto nie wierzy ten nie wygrywa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
chavez666

Dołączył: 03 Lip 2010
Posty: 2
PostWysłany: 16 Lip 2010, 20:15    Temat postu: tani sklep z trampkami/obuwiem sportowym Odpowiedz z cytatem

witam, mógłby mi ktoś polecić tani sklep z obuwiem, szukam czegokolwiek uniwersalnego do gry w piłkę nożną, ale bez przesady - nie chcę od razu rzucać się na korki....
...najlepiej w okolicy Reykjavik'u
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JPMorgan
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 215
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 31 Lip 2010, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A grywa ktos w szachy ? W realu albo na Kurnik.pl ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RealDeal

Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 107
Skąd: RVK
PostWysłany: 31 Lip 2010, 19:24    Temat postu: Re: tani sklep z trampkami/obuwiem sportowym Odpowiedz z cytatem

chavez666 napisał:
witam, mógłby mi ktoś polecić tani sklep z obuwiem, szukam czegokolwiek uniwersalnego do gry w piłkę nożną, ale bez przesady - nie chcę od razu rzucać się na korki....
...najlepiej w okolicy Reykjavik'u

...niedawno zaczęły się utsala...szukaj w intersporcie i utilifie tam cos mozesz trafić Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qwiatuszek

Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 18 Sie 2010, 22:38    Temat postu: stepper Odpowiedz z cytatem

Witam, a ja mam takie pytanie: moze ktos zna jakis sklep z drobnym sprzetem sportowym (pomijajac forum)? Chodzi mi konkretnie o stepper. Za ewentualne odpowiedzi bardzo dziekuje Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 20 Sie 2010, 15:01    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Stepper kupisz np. w Utilif przy Holtagarðar
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron