reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Emerytura
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tely

Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 82
Skąd: Polska
PostWysłany: 6 Sie 2007, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Old Star napisał:

A gdybym chciał wyjechać z Islandii - czy można w jakiś sposób odebrać pobrane składki emerytalne?


Nie ma potrzeby transferowania składek. Zrobi to za ciebie ZUS lub zakład ubezpieczeń kraju członkowskiego EOG w którym będziesz mieszkał w czasie przechodzenia na emeryturę.
Obowiazuje zasada sumowania lat pracy ze wszystkich krajów UE i EOG (zakłady ubezpieczeń refundują sobie poniesione nakłady).
Odstępstwem od tej zasady jest wyłącznie sytuacja w której nabyłeś prawo do emerytury w dwóch krajach niezależnie od siebie np. przepracowałeś (mężczyzna) 25 lat w Polsce, a w innym kraju UE lub EOG przepracowałeś okres uprawniający Cię do pobierania emerytury w tym kraju. W tej sytuacji otrzymujesz dwa świadczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomcat

Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 123
Skąd: (juĹź nie)Reykjavik
PostWysłany: 19 Maj 2008, 22:46    Temat postu: StaĹź emerytalny w Islandii Odpowiedz z cytatem

Ja mam pytanie czy jeśli przepracowałem w Islandii 5 lat to wliczą mi to
w Polsce do okresu lat zaliczanych do emerytury tj. 15 lat pracy w Polsce
+ 5 lat pracy w Islandii = 20 lat stażu pracy do emerytury. Może ktoś wie,
czy ZUS liczy te lata tak jak podaję w tym przykładzie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
owieczka.23

Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 94
Skąd: KrakĂłw --> Reykjavik
PostWysłany: 18 Cze 2008, 1:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Czy ktoś może podać mi adres instytucji w której mogę się dowiedzieć co, jak i kiedy z tymi składkami??? Mam zamiar zjechać do polski na jakiś czas i nie wiem czy wrócę!!! Wiec szkoda by było stracić to co zostało wpłacone!!!
Smile
_________________
Bo ja to taki wilk w owczej skĂłrze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
luiza

Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 151
PostWysłany: 18 Cze 2008, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystkiego mozesz sie dowiedziec w GILDI ten sam budynek co zwiazki Efling tylko 2 pietro o ile dobrze pamietam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zeusa

Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 12
PostWysłany: 24 Lip 2008, 15:15    Temat postu: Fundusz emerytalny Kaupþing- wielkie oszustwo Odpowiedz z cytatem

{UWAGA: post edytowany przez Admina}


Witam,
chciala was wszytskich ostrzec przed wykupowaniem dodatkowego funduszu emerytalnego w tym banku. Okazuje sie bowiem, ze przez pierwsze 6 miesiecy Twoje skladki (4% z Twojej pensji i 2 % od pracodawcy) wplacane sa na konto doradcy ubezpieczeniowego. Niestety, dowiedzielismy sie dopiero o tym gdy przenieslismy fundusz do Glitnir banku.
Nasze dochody przekraczaly 500 tsy miesiecznie wiec za okres 6 miesiecy stracilismy bezpowrotnie ponad 300 tys koron!!!!
Nasza doradczyni -Polka Urszula S. /skasowano/ najprawdopodobniej nie poinformowala nas o tym a wszytskie dokumenty, ktore przyniosla w jezyku polskim nie zawieraly, tej- jakze waznej informacji!!!!
Kolejny raz sprawdzilo sie stare porzekadlo, ze´jak Polak Cie nie oszuka zagrance to juz CI pomogl...
Czujemy sie rozgoryczeni i oszukani. Kazdy z nas tutaj ciezko pracuje i nie ma zamiaru tracic tak glupio pieniedzy.
Mam nadzieje, ze nasza historia komus pomoze i nikt nie zaufa juz tej kobiecie ani temu bankowi.
Zreszta o sprawie bylo glosno takze wsrod islandczykow- material o oszustwach tego banku ukazywal sie w prasie i telewizji...

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luiza

Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 151
PostWysłany: 25 Lip 2008, 9:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zeusa nie wiem co Tobie sie przytrafilo ze skladkami ale moje od pierwszego miesiaca wplywaja na konto,jesli nie, to bank wysyla list z informacja ze Twoje pieniadze nie wplywaja na konto.a dzieje sie to najczesciej z winy pracodawcy ktory nie wplaca tych pieniedzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zeusa

Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 12
PostWysłany: 25 Lip 2008, 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje pieniadze jak najbardziej byly pobierane z mojej wyplaty ale bank KB ma taki sprytny sposob ze przez pierwsze 6 miesiecy pieniadze nie odkladaja sie na Twoim koncie lecz przeznaczane sa na koszta banku- koszta doradcow. I najbardziej mnie boli, ze nie zostalam o tym poinformowana i stracilam na tym 300 tys bo taka byla kwota pobrana na skladki z wyplaty mojej i meza przez polroku. I te skladki sa widoczne na koncie emerytalnym ale sa przeznaczone na ´koszta´...wiec saldo jest rowne zero...
To jest jedyny bank, ktory taka prowizje pobiera...a nasz doracdca zapomnial albo nie chcial nas o tym poinformowac- gdt-yz nigdy bysy sie na taka opcje nie zgodzili!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 25 Lip 2008, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Moje pieniadze jak najbardziej byly pobierane z mojej wyplaty ale bank KB ma taki sprytny sposob ze przez pierwsze 6 miesiecy pieniadze nie odkladaja sie na Twoim koncie lecz przeznaczane sa na koszta banku- koszta doradcow. I najbardziej mnie boli, ze nie zostalam o tym poinformowana i stracilam na tym 300 tys bo taka byla kwota pobrana na skladki z wyplaty mojej i meza przez polroku. I te skladki sa widoczne na koncie emerytalnym ale sa przeznaczone na ´koszta´...wiec saldo jest rowne zero...
To jest jedyny bank, ktory taka prowizje pobiera...a nasz doracdca zapomnial albo nie chcial nas o tym poinformowac- gdt-yz nigdy bysy sie na taka opcje nie zgodzili!!!!


Jestem w tym Banku od kilku lat pierwsze słyszę.
Mnie coś takiego się nie przytrafiło.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rafal
Gość
PostWysłany: 25 Lip 2008, 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wie jak jest z tym w landsbanki? trzea bedzie to chyba sprawdzic osobiscie... nie chyba-na pewno!

Drugie pytanie,zmienilem prace,czy musze to zglosic w landsbanki czy oni sami zaczna pobierac ten % od wyplaty z nowej pracy?
Powrót do góry
pbkbisk

Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 3
PostWysłany: 25 Lip 2008, 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wystarczy ze zaniesiesz swoj skatkort do nowego zakladu pracy a oni wprowadza twoje dane w system. wszystko bedzie sie dzialo automatycznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zeusa

Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 12
PostWysłany: 25 Lip 2008, 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jestem w tym Banku od kilku lat pierwsze słyszę.
Mnie coś takiego się nie przytrafiło.


No, niestety takie sa zasady w funduszu emerytalnym Vista i niech sobie beda...tylko niech informuje o tym klientow...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rafal
Gość
PostWysłany: 26 Lip 2008, 2:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wystarczy ze zaniesiesz swoj skatkort do nowego zakladu pracy a oni wprowadza twoje dane w system. wszystko bedzie sie dzialo automatycznie.


skatkarte zanioslem odrazu,jednak na launie z nowej juz pracy nie moglem sie doszukac o odprowadzonej skladki na dodatkowy fundusz emerytalny
Powrót do góry
Rafal
Gość
PostWysłany: 6 Sie 2008, 2:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisaj bylem w banku,jezeli sie ma dodatkowy fundusz emerytalny,po zmianie pracy TRZEBA zglosic to w banku,udac sie,badz zadzwonic i podac id nowej firmy,jezeli sie ma druga prace tez to trzeba zglosic.

Spytalem rowniez o to czy agent moze pobierac jakies korzysci z naszych odprowadzanych na fundusz pieniadzy.Jezeli ktos ma fundusz w banku to nie,jezeli agent pracowal dla banku tez nie,lecz jezeli ktos podpisal umowe z agentem z jakies przyslowiowej firmy "krzak" to owszem,agent pobiera prowizje z naszych pieniedzy.
Powrót do góry
Aurea

Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 1
Skąd: Częstochowa
PostWysłany: 12 Wrz 2008, 0:10    Temat postu: Prywatna emerytura Odpowiedz z cytatem

Witajcie

Czytałem, że mieliście problemy z tzw. III filarem prowadzonym przez Bank w Islandii. To bardzo częsty problem Polaków pracujących za granicą. Produkty Bankowe są dość skomplikowane, często zupełnie inne niż te do których byliśmy przyzwyczajeni w ojczyźnie a ponadto wszystko jest napisane po angielsku, a nie każdy zna dobrze specyficzny język finansowy.
Dlatego często Polacy są zawiedzeni gdy okazuje się, że fundusz który wybrali nie daje im takich możliwości na jakie liczyli.

Czy podobałaby Wam się oferta Polskiego programu inwestycyjnego w którym można inwestować pracując za granicą (w każdym kraju) i kontynuować jeśliby wróciło się do Polski?

Jeśli interesuje Was więcej informacji proszę napiszcie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skąd: Z nie nacka
PostWysłany: 16 Wrz 2008, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś zna lepszy sposób zmarnowanie przyszłości niż powierzenie ich polskiej "instytucji", piszcie pośmiejemy się razem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
smerf

Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 1
Skąd: islandia
PostWysłany: 8 Kwi 2009, 23:31    Temat postu: witam Odpowiedz z cytatem

Pracowalem rok czasu na Islandii czy jest taka mozliwosc wycofania skladek emerytalnych bo mam zamiar wyjechac do Polski na stale.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety taka mozliwosc zlikwidowano kilka lat temu.
Powrót do góry
stalin
Gość
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale one Ci nie przepadaja, po uzyskaniu wieku emerytalnego bedziesz mial wyplacony odpowiedni ekwiwalent, gdziekolwiek bys nie byl Very Happy
Powrót do góry
forum
Gość
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisał:
ale one Ci nie przepadaja, po uzyskaniu wieku emerytalnego bedziesz mial wyplacony odpowiedni ekwiwalent, gdziekolwiek bys nie byl Very Happy

na jakie konto ?
Powrót do góry
stalin
Gość
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tego niestety nie wiem, sadze ze gdyby nie mieli z Toba kontaktu to te pieniadze by na Ciebie czekaly . musisz czekac az sie jakis spec w tej materii znajdzie Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron