reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

poszukuję chetnych na wyjazd
Id do strony 1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
bartosz
Go
PostWysany: 30 Sie 2004, 21:41    Temat postu: poszukuję chetnych na wyjazd Odpowiedz z cytatem

mam opracowany wyjazd na Islandię. Pisząc w skrócie: prom z Danii, mam własny samochód, noclegi w namiotach. Poszukuję osób chętnych do wyjazdu (2 lub 3 osoby).
Pozdrawiam Bartosz
Powrt do gry
disa
Go
PostWysany: 31 Sie 2004, 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Termin???
Powrt do gry
bartosz
Go
PostWysany: 31 Sie 2004, 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przełom maja i czerwca. Długi dzień, tańszy prom, najmniej opadów, raczej ciepło. Chociaż termin jesienny też mógłby wchodzić w rachubę.
Bartosz
Powrt do gry
disa
Go
PostWysany: 1 Wrz 2004, 7:59    Temat postu: :] Odpowiedz z cytatem

No w sumie... kuszace... :] Ja bym chetnie pojechala... ale 1.zaczyna sie sesja(ale to nie problem) 2. Ile by mniejwiecej wyjazd wyszedl?? Czy jeszcze nie ma kosztorysu???
Powrt do gry
bartosz
Go
PostWysany: 1 Wrz 2004, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy 4 osobach w aucie, przejazd do Danii, Wyspy Owcze, objazd wokół Islandii, noclegi w namiotach i własny prowiant to maksymalnie 3000 PLN. Dzisaj rozmawiałem z Petpolonią (przeprawa promowa) i bilet jest w cenie ok 2200 (w dwie strony z autem i 4 osobami) na osobę, ale można też dostać za 1800 PLN.
Powrt do gry
disa
Go
PostWysany: 3 Wrz 2004, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm pomysle, pomysle bo planowalam konia kupic ;/ ale kuszaca propozycja...
Powrt do gry
Isa
Go
PostWysany: 3 Wrz 2004, 22:44    Temat postu: Wyjazd Odpowiedz z cytatem

Hej!

Ja wstępnie jestem zainteresowana wyjazdem. W zasadzie to pora jest bez znaczenia, jesli o mnie chodzi. Mam nadzieję, że złośliwy los nie zrobi mi pod górkę i będziemy nadal dogadywać się w tej sprawie, a co najważniejsze ten wyjazd uskutecznimy..

8)

pozdrowionka!
Powrt do gry
bartosz
Go
PostWysany: 4 Wrz 2004, 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konia kupisz po powrocie z Islandii, a w temacie wyjazdu to mam dosyć duże i wygodne auto i nawet mogłoby jechać 5 osób (mniejsze koszty ), ale wydaje mi się, że znalezienie 4 to będzie sukces. Myślę, ,że przed sezonem cena promu będzie niższa to wtedy możemy mówić o 2.500 PLN.
Ostatnio miałem dużo wydatków zawodowych więc najbardziej realny jest termin przełom maja i czerwca 2005 (ale nie wykluczam października)
Powrt do gry
freebutterfly
Go
PostWysany: 4 Wrz 2004, 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol facet, to jest to o czym marzę. Jestem zaiteresowana i to jak najbardziej. Mam nadzieję, że nie znalazłes jeszcze kompletu...?
a czy opracowany plan dotyczy też trasy już na Islandii, czy tylko dojechania tam?
Powrt do gry
bartosz
Go
PostWysany: 4 Wrz 2004, 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

plan obejmuje wyjazd i powrót do Polski (Kalisza), a co do kompletu to cały czas jest to otwarta kwestia. Myślę, że jeżeli będzie nas 16 chętnych do wyjazdu to zbierze się z tego grona 4 osoby.
Powrt do gry
bartosz
Go
PostWysany: 5 Wrz 2004, 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4 osoby w sensie tych, którzy naprawdę się zdecydują. Dlatego tak sceptycznie do tego podchodzę.
Powrt do gry
freebutterfly
Go
PostWysany: 5 Wrz 2004, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ty jesteś zdecydowany na 100%?? Ja jestem zdecydowana i mam nadzieję, że to wypali. Zobaczenie Islandii jest moim wielkim marzeniem. Nie lubię jednak zwiedzać z biurem turystycznym. Lubie poznawać kraj od podszewki, a nie od strony hoteli i restauracji. Nuda!! Ale jeżeli nie będzie wyjścia, to zobaczę ją, choćby w ten sposób
Powrt do gry
freebutterfly
Go
PostWysany: 5 Wrz 2004, 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest ktoś być może zainteresowany...moge podać mu Twój e-mail?
Powrt do gry
bartosz
Go
PostWysany: 5 Wrz 2004, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest już nieźle, jest nas dwoje (narazie), może nawet troje (osoba ode mnie). Jeśli chodzi o zwiedzanie to przejechałem już całą Europę, bywałem w niektórych miejscach już po kilka razy i zawsze robię to bez biura podróży i z namiotem (zawsze mam komplet w aucie). Mapy i pzewodniki mam więc z objazdem Islandii nie ma problemu.
Możesz podać mojego emaila. Napisz coś o sobie na priv.
Powrt do gry
freebutterfly
Go
PostWysany: 6 Wrz 2004, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety, ten ktoś byćmoże zainteresowany, nie jest już zainteresowany Crying or Very sad
Powrt do gry
ted

Doczy: 16 Wrz 2004
Posty: 60
Skd: katowice
PostWysany: 16 Wrz 2004, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej!Mam parę pytań dotyczacych Twojej propozycji!
Czy masz okreslony juz czas trwania tego wyjazdu!(np 2 lub 3 tygodnie wraz z przejazdem)?
Czy w aucie o którym piszesz da się spać np. gdyby jechały tylko 3 osoby (czy np. jest to terenówa czy jakies kombi)?
Jak wczesnie trzeba rezerwować bilety na prom?
Czy plan wyjazdu masz opracowany w rozbiciu na poszczególne dni lub tez na miejsca do których chcesz dojechać?
Czy nastawiasz się na zakup zarcia tu w Polsce czy też na miejscu w Islandi?
Mam nadzieje, że te pytania nie przerażą Cię na początek!Ja także zjechałem praktycznie całą europę na zasadzie auto kombi+namiot(lub na dziko)!W zeszłym roku zrobilismy pętlę katowice-włochy-francja-andora-hiszpania-niemcy-katowice w 1 miesiąc(łącznie ok.10000km)!I było całkiem nieźle!
Ja narazie nastawiam się tylko teoretycznie na Islandię ale myslę, że w końcu bedzię można te plany zrealizować!Pozdrawiam!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
bartosz
Go
PostWysany: 19 Wrz 2004, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiadam:
- czas trwania ze względu na dojazd to prawie 1 miesiąc (na Islandii chciałybm spędzić 10 do 14 dni)
- mam duże kombi, ale szanse na spanie w aucie są marne (podczas każdego wyjazdu mamy dużo prowiantu, namioty, spiwory). Gdy 3 lata temu byliśmy w Szkocji na 2 tygodnie w cztery osoby VW Passatem kombi to musiałem mieć bagażnik dachowy brakowało miejsca.
Co do spania w Islandii to nie ma kłopotu, zawsze jest dzień i zawsze możesz się zatrzymać w kazdym miejscu na nocleg w namiocie.
- rezerwacja biletu na miesiąc przed wyjazdem (tzn pełne jego opłacenie)
- plan wyjazdu to 2 tygodnie na Islandii dlatego nie rozważałem jeszcze rozbicia na dni lub miejsca do zobaczenia. Mam odpowiednie przewodniki i mapy i robię takie rzeczy przed każdym wyjazdem
- żarcie zawsze biorę z Polski gdyż nie jestem zwolennikiem zwiedzania sklepów, ale zawsze mamy grilka, możemy kupić mięcho i jest miło w namiocie ( oczywiście nigdy nie uniknie się odwiedziń sklepów)
tyle na razie, możesz pytać dalej
Powrt do gry
ted

Doczy: 16 Wrz 2004
Posty: 60
Skd: katowice
PostWysany: 20 Wrz 2004, 7:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć!
Dzięki za odpowiedzi!
Mam jeszcze kolejne pytania!
1. Czy dobrze zrozumiałem, że masz kombi (a nie auto terenowe) i w związku z tym automatycznie trzeba sie nastawić na pętle islandzką +ewentualne odjazy w bok, ale bez właściwego wjazdu w interior!?
2. Jak wygląda sprawa z kuchenka do gotowania!Czy można wziąść ze sobą na prom maszynkę na gaz(duża butla+palnik) lub np. maszynkę na benzynę?
3.Jak praktycznie wyglada kwestia przewożenia żarcia!Czy na granicy za bardzo celnicy się nie rzucają?
4. Czy planując wyjazd przeliczałeś może jak finansowo wyglądałby przelot na wyspę+wynajęcie na miejscu auta np. jakiejś terenówy?Słyszałem coś o ofertach fly&drive z Niemiec!
To na razie chyba wszystko!Hej!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
bartosz
Go
PostWysany: 20 Wrz 2004, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam Volvo V70 więc wjazd w interior nie wchodzi w rachubę.
Co do kuchenki to używam palnika z cardrigami marki Campingas (po rozszczelnieniu polskiej butli w Norwegii odechciało mi się polskich produktów)
Co do żarcia to ktoś się wypowiadał, że nie ma kłopotu, a tym bardziej jak się zabierze żywność w puszkach.
Nie rozważałem samolotu, gdyż wiązałoby się to z o wiele mniejszymi bagażami, brakiem namiotów i sądzę , że wyższymi kosztami niż autem.
Powrt do gry
bartosz
Go
PostWysany: 7 Pa 2004, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w związku z najnowszymi cenami przeprawy promowej wyjazd może kosztować ok 1500 zł. Mam nadzieję, że ta informacja pobudzi grono zainteresowane wyjazdem do mobilizacji w czasie wiosennym.
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron